IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Младите вместо да разпродават няма ли да живеят на готово с наемчета мммм ?!
    Доктора направи само едно лирично отклонение, че наби във фондове 1 или половин апарт в даден момент , но бързо си взе поука от грешката..
    Все още не съм му звънял да го питам какво е взел на морето, но предполагам че е нещо от типа на докторската.... Този тип имоти са лимитирани дори и на нашето море. дори и аз съм се замислял з нещо подобно макар и да не го понасям ....само да е около Дури или още по на юг....ама е скъпичко, ако въобще има предлагане / комплекси не ме интересуват/
    Аз за разлика от него направих големи грешки последните 2-3 години и имам кеш повече от всякога в живота ми..., ама нищо не мога да купя с него щото не мога да се пречупя..., а в момента няма нищо по-добро от морски имоти поради изтеглянето на руснаците и нежеланието на западняци в момента да купуват поради неясната обстановко около морето Левчо цели сичко....

    ПП Отговорил ти е. Сега разбираш ли че може да фърли престилката когато реши.... Кеф му София, Плевен или морето....има и наемчета за да не се налага да работи....
    Недей пиши така на кило ,има много неща дето не знаеш,той много добре разбра какво му написах .
    Заради климата и жегите вече има друга ниша ,която вече доста се е нагорещила ,това са имоти в планински райони с добър път и добра комуникация ,отдават се като топъл хляб ,имоти по морето ,по разни места дето след 5-6 години няма да може да се диша забрави ,климата се променя и много дестинации които до оня ден се пръскаха ще станат пустиня откъм хора и локации за инвестиция

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Песи, имам усещането, че тази есен и зима може да има интересни разпродажби на морето от руснаците. Лошото е ,че не са купували много къщи. Ще се продават най-много двустайни и по-малко тристайни апартаменти. Другото което виждам е високия интерес от датчани и поляци ама може и да съм си контактувала само с такива ,та не знам.Апартамент в хубав комплекс не е за изпускане, има си предимства да знаеш особено ако не ползваш имота през цялото лято.
      На комплексите не съм фен.... Може да е ок ако инвеститора е коректен , ама съм се нагледал на простотии по новините с мизерии и опити за щавене.... Нямам нужда от такива емоции по време на почивка и по принцип. Аритметически също е неясно - вероятно трябва да му снеса 3-5К лева на година за поддръжка и изненади + покупката на апарта /замразени пари/ и т.н като за 20К лева мога да изкарам 1 месец на някои от изключителните места на земята със семейството ми с полет , храна, море и т.н.
      При нас може къща, която ще ползвам няколко месеца в годината или апарт от руснаци в комплекс на цена под строителната себестойност ... доста и при свестна фирма за поддръжка..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
        А и не ми се работи вече. Мога да се оттегля на морето да си гледам кефа и нищо не ме брига повече.
        Докторе, има един професор Лисичков, на 85г. в хематологията в София, с акъла си е, важното е да ти се е кеф работата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          Песи, имам усещането, че тази есен и зима може да има интересни разпродажби на морето от руснаците. Лошото е ,че не са купували много къщи. Ще се продават най-много двустайни и по-малко тристайни апартаменти. Другото което виждам е високия интерес от датчани и поляци ама може и да съм си контактувала само с такива ,та не знам.Апартамент в хубав комплекс не е за изпускане, има си предимства да знаеш особено ако не ползваш имота през цялото лято.
          Точно така. Къщи има малко като предлагане. А тези които ме удовлерворяват са единици. И цените им са други.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            на свлачището не са скъпи и си има причина за това.
            Не. Не са скъпи. Къде къде под 600К€ са. Там на Дъри в махалата са толкова.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Продадох си повечето дирижабли които ме изведоха в космоса.
              Сега гледам започналия краш и как камилчета нищо не могат да направят поради глупостта си
              А тепърва почва шоуто
              .Писма от банки,нагли ЧСИ-и,борба с отвратителна бюрокрация,бедност,"бягане" от проблема чрез злоупотреба с алкохол ....и т.н. това е бъдещето на БГ повдигача
              Е, щом си разпродал повечето, всичко е наред, взел си кеша и въртиш синджира. Продай и последното, за да не се мъчиш докато гледаш спада, на квартира ли си?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение
                Бяха останали само кофти апатаменти на първи и последен етаж.На последния с големи тераси дет се плащат. А на първия не бих купил по принцип.

                Аз пък само такива апарти на последен с тераси над 20м2 купувам, но в Младост 4.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Младите вместо да разпродават няма ли да живеят на готово с наемчета мммм ?!
                  Доктора направи само едно лирично отклонение, че наби във фондове 1 или половин апарт в даден момент , но бързо си взе поука от грешката..
                  Все още не съм му звънял да го питам какво е взел на морето, но предполагам че е нещо от типа на докторската.... Този тип имоти са лимитирани дори и на нашето море. дори и аз съм се замислял з нещо подобно макар и да не го понасям ....само да е около Дури или още по на юг....ама е скъпичко, ако въобще има предлагане / комплекси не ме интересуват/
                  Аз за разлика от него направих големи грешки последните 2-3 години и имам кеш повече от всякога в живота ми..., ама нищо не мога да купя с него щото не мога да се пречупя..., а в момента няма нищо по-добро от морски имоти поради изтеглянето на руснаците и нежеланието на западняци в момента да купуват поради неясната обстановко около морето Левчо цели сичко....

                  ПП Отговорил ти е. Сега разбираш ли че може да фърли престилката когато реши.... Кеф му София, Плевен или морето....има и наемчета за да не се налага да работи....
                  Песи, имам усещането, че тази есен и зима може да има интересни разпродажби на морето от руснаците. Лошото е ,че не са купували много къщи. Ще се продават най-много двустайни и по-малко тристайни апартаменти. Другото което виждам е високия интерес от датчани и поляци ама може и да съм си контактувала само с такива ,та не знам.Апартамент в хубав комплекс не е за изпускане, има си предимства да знаеш особено ако не ползваш имота през цялото лято.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Младите вместо да разпродават няма ли да живеят на готово с наемчета мммм ?!
                    Доктора направи само едно лирично отклонение, че наби във фондове 1 или половин апарт в даден момент , но бързо си взе поука от грешката..
                    Все още не съм му звънял да го питам какво е взел на морето, но предполагам че е нещо от типа на докторската.... Този тип имоти са лимитирани дори и на нашето море. дори и аз съм се замислял з нещо подобно макар и да не понасям нашето море....само да е около Дури или още по на юг....ама е скъпичко, ако въобще има предлагане / комплекси не ме интересуват/
                    Аз за разлика от него направих големи грешки последните 2-3 години и имам кеш повече от всякога в живота ми..., ама нищо не мога да купя с него щото не мога да се пречупя..., а в момента няма нищо по-добро от морски имоти поради изтеглянето на руснаците и нежеланието на западняци в момента да купуват поради неясната обстановко около морето Левчо цели сичко....
                    Ти си имай късмета да не дойдеш на освещаването! (ще изпратя Купата лично да те доведе)
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Ти си жив пример.Петърчо те издаде че си занулил сметката при брокера.
                      Да не говориш за Петърчо дето като тебе обикаля само като консултант???

                      Иначе за 7 месеца от както го отворих акаунта е +12% дай боже всеки му да занули поне така

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        на свлачището не са скъпи и си има причина за това.
                        Няма тайни за тебе, всичко знаеш.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Виж сега ,с тебе сме се виждали и се познаваме .
                          Ти беше над 10 години извън България ,върна се и накупи една камара имоти ,но замислял ли си се в каква степен живота ти е по-лесен,по -опростен ,от гледна точка на разправии ,главоболия ,разходи ако щеш със цялата тая купчина от тухли.
                          Апартамента в докторската ,разбирам топ имот,в Хиподрума също ,оня малкия до ВМА ,за рент е супер,и ???Мое мнение -ДО ТУК !
                          Защо Бъфет си кара старата кола и живее в къщата си от време оно ?Защото човека казва така ,не искам да имам главоболия искам прост живот ,а ти също имаш възможността да си го направиш такъв ,какви къщи във Фиш,фиш какви 5 лева ?
                          Като си толкова мераклия вземи едни 300-400 квадрата место и набии една сглобяема 50-70 квадрата ,колко години ще живееш още ?100-200 ?Кога ще живееш от работа ,от разправии с всичките тия апарти ,да не би зад теб да се е наредила фамилията в бойна готовност да ти помага с нещо ?И аз знам и ти знаеш какво е дереджето нали така ?
                          Всяко нещо е добро и оптимално до едни обеми после имаш само проблеми ...Ще питаш ама какво ?Земя да беше взел земеделска айде да не седи кеша ,имаш си добра професия и си джиткаш докато можеш ,ама то апарти в Плевен ли не бяха ,ама сега къщо по морето ...само ще ти кажа че колкото и да ти е здрав гена ,преко сили имаш още колко да са 10-15 години сила и жизненост /да си жив и здрав /,после какво ?Ще гледаш само как се разпродава щото младите са свикнали наготово,ние ,системата така ги учи да консумират не да създават и всичко заминава ,замисли се добре
                          Жив и здрав
                          Младите вместо да разпродават няма ли да живеят на готово с наемчета мммм ?!
                          Доктора направи само едно лирично отклонение, че наби във фондове 1 или половин апарт в даден момент , но бързо си взе поука от грешката..
                          Все още не съм му звънял да го питам какво е взел на морето, но предполагам че е нещо от типа на докторската.... Този тип имоти са лимитирани дори и на нашето море. дори и аз съм се замислял з нещо подобно макар и да не го понасям ....само да е около Дури или още по на юг....ама е скъпичко, ако въобще има предлагане / комплекси не ме интересуват/
                          Аз за разлика от него направих големи грешки последните 2-3 години и имам кеш повече от всякога в живота ми..., ама нищо не мога да купя с него щото не мога да се пречупя..., а в момента няма нищо по-добро от морски имоти поради изтеглянето на руснаците и нежеланието на западняци в момента да купуват поради неясната обстановко около морето Левчо цели сичко....

                          ПП Отговорил ти е. Сега разбираш ли че може да фърли престилката когато реши.... Кеф му София, Плевен или морето....има и наемчета за да не се налага да работи....
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.07.2023, 10:39.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Виж сега ,с тебе сме се виждали и се познаваме .
                            Ти беше над 10 години извън България ,върна се и накупи една камара имоти ,но замислял ли си се в каква степен живота ти е по-лесен,по -опростен ,от гледна точка на разправии ,главоболия ,разходи ако щеш със цялата тая купчина от тухли.
                            Апартамента в докторската ,разбирам топ имот,в Хиподрума също ,оня малкия до ВМА ,за рент е супер,и ???Мое мнение -ДО ТУК !
                            Защо Бъфет си кара старата кола и живее в къщата си от време оно ?Защото човека казва така ,не искам да имам главоболия искам прост живот ,а ти също имаш възможността да си го направиш такъв ,какви къщи във Фиш,фиш какви 5 лева ?
                            Като си толкова мераклия вземи едни 300-400 квадрата место и набии една сглобяема 50-70 квадрата ,колко години ще живееш още ?100-200 ?Кога ще живееш от работа ,от разправии с всичките тия апарти ,да не би зад теб да се е наредила фамилията в бойна готовност да ти помага с нещо ?И аз знам и ти знаеш какво е дереджето нали така ?
                            Всяко нещо е добро и оптимално до едни обеми после имаш само проблеми ...Ще питаш ама какво ?Земя да беше взел земеделска айде да не седи кеша ,имаш си добра професия и си джиткаш докато можеш ,ама то апарти в Плевен ли не бяха ,ама сега къщо по морето ...само ще ти кажа че колкото и да ти е здрав гена ,преко сили имаш още колко да са 10-15 години сила и жизненост /да си жив и здрав /,после какво ?Ще гледаш само как се разпродава щото младите са свикнали наготово,ние ,системата така ги учи да консумират не да създават и всичко заминава ,замисли се добре
                            Жив и здрав
                            Не. Споко. Аз ще продам каквото реша и ще поошлайфам портфолиото от имоти. Благодаря за съветите и мнението, по принцип е така, винаги се случва да е така. Но от всички имоти мога да взема поне х2 цената им към момента. Средно. Айде на Плевенските едни 20%. Единия го взех по принуда, за майка ми. Да ми е подръка в жилище с парно и топла вода. А и до мен близо. Новото строителство е в топ като качество сграда която си я е правил инвеститора за него самия. С идеални части от земята, паркомясто от близо 30 кв. Мога сега да го шитна за 2 дена. Наемите ще ги пипна сега малко нагоре. А и не ми се работи вече. Мога да се оттегля на морето да си гледам кефа и нищо не ме брига повече. Къщи в села не ща. Не е кеф.
                            Нали купих и земя в Нови Пазар. Забрави ли? А от наследствената вземам вече от тази година по 100 лв за дка.
                            Last edited by bulgarian lev; 26.07.2023, 10:31.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                              „На твоя страна”: Спадът в покупките на имоти се задълбочава

                              https://nova.bg/news/view/2023/07/25...0%D0%B2%D0%B0/

                              Ето едно репортажче каква е посоката на имотите.
                              И то по Нова Телевизия ,да не забравяме че Виктор Николаев,Ники Дойнов също искат спад за да купят още имоти ,Николай Дойнов е изкупил целия квартал на Байлора ,горе Редута ,дали иска да купува на дебели или на ниски цени ?

                              Коментар


                              • "Имотите в БГ само ще растат"
                                "Ипотеките са много малко и емигрантите купуват като топъл хляб"
                                "Безработицата е 0% и скоро ще надминем Франция,Япония и Канада"


                                Last edited by petrg5s; 26.07.2023, 10:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X