IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Ще видиш...

    Кой е вярвал преди 5г. че минималната заплата ще е 1000 лева? Кой е вярвал че касиерка в Лидл ще взима 2 бона? Подочувам че Кокорчо ще електронизира повечето разрешения, до края на годината ще намали с 10% щата на администрацията. Догодина още 10%.
    Ако мислиш, че с намаляването на администрацията ще ме жегнеш си в грешка. То само ако махнеш работещите пенсионери и администрацията е с 10% по-малко. Иначе и 30% да махнат пак няма да сбъркат, но лошото е, че тези, които за нищо не стават имат някакъв гръб и не ги пипат...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
      От няколко години в София започна кардинална промяна на моделът за успех.

      При соца определящи бяха партийната лоялност, принадлежност към ДС, връзки с номенклатурата. Просперираха доносници, ченгета, гъзолизци и техните отрочета.

      През мутренските години бюрократите загубиха позиции за сметка на наркопласьори, рекетьори, обирджии и контрабандисти. Естествено закриляни от ченгета и ДС. Кинти масово изкарваха близките до някоя групировка.

      Първите две декади на века изтласкаха напред далавераджиите с държавната софра - заменки, поръчки, лицензи. Десетки милиарди се откраднаха пред широко затворените очи на БНБ, КЗП, КЗК, КФН, КЕВР, АОП, ДКХ, ДНСК, ДФЗ, АПИ и кого ли още не. Важно бе да си в или около обръчите.

      Сега в София масово кадърните и бачкащи взимат големите заплати. ИТ и БПО промениха играта, даже експерти в други области удвоиха доходите си за три години - от плочкаджии до учители и лекари.

      Тези промени ще се отразят и на пазара на имоти в столицата.

      Минаха времената панелните гета.
      Минаха времената на мутробароковите зандани.
      Минаха времената на затворническите комплекси.

      Идват времената на тихите квартали с добри съседи, с детски градини и добри училища, с паркове и градинки. Недостъпни за безработните алкохолици, непримирими към мутренски изтъпления и чиновнически беззакония. Колко години ще са нужни за тази трансформация в елитните квартали? Залагам на 5.

      А улиците?Или може страхотни квартали без улици или пък улиците после ще ги построят във въздуха някак си ??Ха ха

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Ще видиш...

        Кой е вярвал преди 5г. че минималната заплата ще е 1000 лева? Кой е вярвал че касиерка в Лидл ще взима 2 бона? Подочувам че Кокорчо ще електронизира повечето разрешения, до края на годината ще намали с 10% щата на администрацията. Догодина още 10%.
        А,чу ли че ГЕРБ не харесват никак това което прави Кокорчо енд къмпани?

        Коментар


        • Колко е приятно да няма интерес към НИ в БГ.
          Кво викате брокерази тази година била по-добре от миналата и по-миналата и няма балон и инфлацията била работила за вас ?
          След като банките разкараха бедната и глупава клиентела която я лъжехте най-елементарно сега ще трябва да смените тактиката с тези които имат наличен кеш и тези стратегии които използвахте до сега вече не работят.А вие трябва да се научите да се подмазвате и да си смените тонът, защото след някой ден шефовете ви мутри като се върнат от Съни бийч и видят че няма сделки ще започнат да нервничат,обиждат и бият.
          Така че си мисля че това на което се присмивахте ще ви се върне като бумеранг.
          А Тиквун като дойде след няколко месеца хептен ще я втасате нали знаете на него само за мутрите му пука, ето и Черепа дойде ще полежи няколко месеца и Тиквун ще ми помогне нали са ортаци

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Ще видиш, ако пак не си смениш ника де.

            Кой е вярвал преди 5г. че минималната заплата ще е 1000 лева? Кой е вярвал че касиерка в Лидл ще взима 2 бона? Подочувам че Кокорчо ще електронизира повечето разрешения, до края на годината ще намали с 10% щата на администрацията. Догодина още 10%.
            Минималната заплата е резултат от инфлацията и няма нищо общо с това което се опитваш твърдиш недълновидно ми брокерче.Най-абсурдното е че всички брокерази се радвате че цените летят нагоре на НИ, а това ще ви изяде хлябът но още не си го усетил.Когато шефът ти мутра те изрита от бюрото ти ще ти светне лампата.Каквото и да подочуваш за кокорчо след няколко месеца идва тиквата на власт а ние сме го гледали този мач, не си мисли че Тиквун няма да уреди първо мутрите си.Така че ще има доста вода да изтече докато матряла тръгне към по-добре.А ти гледай лихвите как летят нагоре че скоро ЛИДЛ с тея 2 бона касиерките ще трябва 2 работи да търсят а няма да дойдат да ти изсипят 1млн за апартамент в красна поляна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
              [/B]

              Със всичко от горе написаното съм съгласен, но последния абзац е по-скоро утопия за идните 5г. Аз залагам на 50г. или по-скоро никога, но дано да бъркам...
              Ще видиш...

              Кой е вярвал преди 5г. че минималната заплата ще е 1000 лева? Кой е вярвал че касиерка в Лидл ще взима 2 бона? Подочувам че Кокорчо ще електронизира повечето разрешения, до края на годината ще намали с 10% щата на администрацията. Догодина още 10%.
              Last edited by RUBLA; 27.08.2023, 11:27. Причина: Спазвйте добрия тон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                От няколко години в София започна кардинална промяна на моделът за успех.

                При соца определящи бяха партийната лоялност, принадлежност към ДС, връзки с номенклатурата. Просперираха доносници, ченгета, гъзолизци и техните отрочета.

                През мутренските години бюрократите загубиха позиции за сметка на наркопласьори, рекетьори, обирджии и контрабандисти. Естествено закриляни от ченгета и ДС. Кинти масово изкарваха близките до някоя групировка.

                Първите две декади на века изтласкаха напред далавераджиите с държавната софра - заменки, поръчки, лицензи. Десетки милиарди се откраднаха пред широко затворените очи на БНБ, КЗП, КЗК, КФН, КЕВР, АОП, ДКХ, ДНСК, ДФЗ, АПИ и кого ли още не. Важно бе да си в или около обръчите.

                Сега в София масово кадърните и бачкащи взимат големите заплати. ИТ и БПО промениха играта, даже експерти в други области удвоиха доходите си за три години - от плочкаджии до учители и лекари.

                Тези промени ще се отразят и на пазара на имоти в столицата.

                Минаха времената панелните гета.
                Минаха времената на мутробароковите зандани.
                Минаха времената на затворническите комплекси.

                Идват времената на тихите квартали с добри съседи, с детски градини и добри училища, с паркове и градинки. Недостъпни за безработните алкохолици, непримирими към мутренски изтъпления и чиновнически беззакония. Колко години ще са нужни за тази трансформация в елитните квартали? Залагам на 5.


                Със всичко от горе написаното съм съгласен, но последния абзац е по-скоро утопия за идните 5г. Аз залагам на 50г. или по-скоро никога, но дано да бъркам...

                Коментар


                • Колко е хубаво да се събудиш сутрин и да видиш темата оспамена единствено от озлобени и гладни брокерази които си пишат помежду си лъжи. Интерес нулев от към купувачи.
                  Трудно се спекулира вече май, а? Никой не вярва вече на дребните ви номерца.
                  Като излезят след малко повече от месец данните за текущото тримесечие ще им лъснат задниците и ще има изритани брокерази от шефовете им мутри

                  Коментар


                  • От няколко години в София започна кардинална промяна на моделът за успех.

                    При соца определящи бяха партийната лоялност, принадлежност към ДС, връзки с номенклатурата. Просперираха доносници, ченгета, гъзолизци и техните отрочета.

                    През мутренските години бюрократите загубиха позиции за сметка на наркопласьори, рекетьори, обирджии и контрабандисти. Естествено закриляни от ченгета и ДС. Кинти масово изкарваха близките до някоя групировка.

                    Първите две декади на века изтласкаха напред далавераджиите с държавната софра - заменки, поръчки, лицензи. Десетки милиарди се откраднаха пред широко затворените очи на БНБ, КЗП, КЗК, КФН, КЕВР, АОП, ДКХ, ДНСК, ДФЗ, АПИ и кого ли още не. Важно бе да си в или около обръчите.

                    Сега в София масово кадърните и бачкащи взимат големите заплати. ИТ и БПО промениха играта, даже експерти в други области удвоиха доходите си за три години - от плочкаджии до учители и лекари.

                    Тези промени ще се отразят и на пазара на имоти в столицата.

                    Минаха времената панелните гета.
                    Минаха времената на мутробароковите зандани.
                    Минаха времената на затворническите комплекси.

                    Идват времената на тихите квартали с добри съседи, с детски градини и добри училища, с паркове и градинки. Недостъпни за безработните алкохолици, непримирими към мутренски изтъпления и чиновнически беззакония. Колко години ще са нужни за тази трансформация в елитните квартали? Залагам на 5.
                    Last edited by BONI; 27.08.2023, 09:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Абе пенди до скоро обясняваше за сървърното в центъра и апарта във Вазов па сега изведнъж ОТДАВНА не бил карал в София

                      Аз пък ОТДАВНА бях сигурен че не си стъпвал в София та камо ли апартамент да си купувал и сървърно под кревата да си имал

                      Те идиотите и боклуците по пътищата в София не са се появили вчера та днес като си бил в София да си ги забелязъл, ако беше стъпвал в София нямаше да те изненадват
                      Това издава че Джони е нетолерантен, тоест същия като тези които критикува. Аз мога да му кажа като почти професионален шофьор имайки опит от интензивен трафик повече и от немския с 4 лентовите пътища ( в страните от Гълфа е така) и в квартлното шофиране и чакане сутрин по 20 мин докато излезеш на главен път, защото и училища и шофери, и коли е фул, паркирането също е проблем, нямаше как да се прибереш вечер и да не си запушен от три реда поне коли. Та сутрин ако излизаш ти помага портиера на сградата. Даваш му ключове и той размества колите когато е необходимо. Това Джони не го е виждал, но роптае.
                      Така е Джони, светът е пренаселен, как да помогнем? Само с толерантност. Инак да изберем 500 милиона джонковци и толкова левчовци и да ги изпарим с лазер. Инак много куршуми ще похарчим. Не е ли добра идея.
                      Last edited by два_таралежа; 27.08.2023, 03:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Отново и отново същата плоча. Спри се бре...

                        Да подчертаем нарочно изпуснатите от теб факти:

                        1) Рим е световен град, София я няма на никоя карта - дори заради това разликата в цените следва да е поне 5 пъти
                        2) За 2500 в София-Център може само гредоред около женския пазар. Ставащото за живот почва от 3500-4000,
                        3) 40% фалшиви квадрати, тук-там цена без ДДС и подобни нагли лъжи на брокерите в обявите за пореден път ги изпускаш нарочно (да, важи и за старото, колкото и да спориш с мен е така, просто не ти изнася).
                        4) Това за предградията на Рим дето го пишеш е смешно. Това, че София е малка и на 500 метра от жълтите павета са гета си е проблем на София, не на Рим.
                        На фона на горните факти ценовата разлика е твърде твърде ниска между двата града.

                        За наемите. Тези дни съм в София по лични причини, срешнах се с двама сериозни и уважавани от мен хора, които са инвестирали в цяла и немалка сграда с цел отдаване под наем. Твърдят, че откъм наематели положението е трагично. Вярвам им и повече няма какво да коментираме наемите.

                        Впрочем днес се разходих из тази наша "столица". Ходих да видя бащата на мой приятел, който е опериран в Исул. Районът около тази болница ми заприлича на град след бомбандировка. Е няма такава мизерия човек, това на няколкостотин метра от "Докторски" - най-скъпия район. Нататък към моста Чавдар пък изобщо не искам да коментирам. Какъв град е това, какъв Център - ужас и гнусота. Това да ми го сравняваш с Рим? ЪпсурТ.
                        После минах с колата през Борово и Гоце Делчев, имах среща в една пицария на ул. Дойран. Отдавна не бях шофирал в София, но имах чувството че на пътя са 100% идиоти. 2/3 от всички правят нарушения, за които олекваха на секундата с няколкостотин Евро в която се сетиш европейска държава. Тук обаче не. Засичания, шумни двигатели, спиране на аварийки на абсолютно забранени места, двама минаха на червено само за 10 минути, кофи за боклук заели цяло платно вдясно, паркирания на невъзможни места....

                        С огромно удоволствие и облекчение утре летя обратно към цивилизацията и се надявам скоро да не ми се налага да идвам пак в тази кочина с главно К.
                        Жони радвам се че си добре , даже и кола имаш и дори я караш.... Това е нещо ново, макар че почти сигурно виртуално си я карал :-) Без да издребнявам , ако наистина си карал кола въобще някога в София би бил наясно, че В МОМЕНТА трафика е много лек поради отпускарският сезон , съответно паркиране и т.н. А пък да се шокираш от простотиите по улиците СЕГА и по принцип означава, че никога не си карал в София.... винаги ги е имало и разбира се не ги одобрявам / имам златен талон... язък че го премахват Аз спазвам макс възможно правилата , както и във всичко останало..../
                        Цифрите са такива каквито са и им е все тая дали ги харесваш или не и какви са причините зад тях, а те показват, че в София е по-изгодно финансово да се живее от Рим ... и не само от него.....има и други Европейски столици в същата ситуация.... и имотите там са много ама много по-скъпи....
                        За наемите...как да го напиша...Ако са приятели на баща ти не им вярвай много . При тях лъжата е нещо като добро утро.... Имаш много да учиш докато ги достигнеш / в лош смисъл/
                        Нататък е безсмислено щото тези 3-4К за ставащо в София са еквивалентни на 10-15К в Рим....И да не съм прочел лоша дума за Гоцето.... Видя ли как е Каблешков, а тротоара по него....С всеки ден София става по-голяма и по-добро място за живеене....:-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 27.08.2023, 09:17.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          а знаеш ли колко време се чака да специализираш в Гърция / да ти дойде ред / ?
                          Много пъти давах примери и с Щатите за разликите в доходите и цените на имотите. Има ги..., но са значително по-умерени от разликите между България и Европа. Управлението и на двете места е еднакво с малки вариации за публиката следователно и крайният резултат ще е еднакъв.
                          Доходите у нас ще катерят до Средноевропейско ниво / кой е допускал, че касиерка в Лидъл ще взима сега 1200 евро през 2016-17 ?!?!? Тогава толкова взимаха тези в Германия/ Демографският колапс, свободната работа в ЕС, заплахата от Русия, а и от Турция водят до наливане под различни форми на кеш от ЕС и до ръст на доходите без оглед на нищо друго. Дали е кухо е все тая доходите растат и ще растат./ А с тх и цените на всичко / най-вече услуги/ Неизбежно това ще доведе и до мигранти от ''третият свят'' ...Дори и преди 2 месеца имах кандидатнаемателки Филипинка и Латиноамериканка....
                          Мястото ни и средата за живот със сигурност не са най-добрите в света , но по всички класации са около 50-то място. Това няма как да не привлича хора от други страни.Но най-хубавото е че социала не ни е на ниво и най-кофти пасмината предпочитат да ходят при Жонката и ни подминават
                          За всичко си има тайминг, Песи! Но това само шахматисти като нас, и бриджор като теб в комбинация с мироглед и култура могат да го схванат.
                          Навремето отидоха смелите и едва заобиколиха бариерата. В момента когато всички толкова способни се юрнаха ти светва че не са способни толкова, а просто попълвачи на редиците. Западът ги взе като измекяри. Плащат и наеми, и данъци. А тези на социал индивиди ако не шават много са евтини и стоят като резервни части,. Умните експлоататори запичват винаги от там. Да подсирурят измекяри. Нищо че малко ще им поплащат без секунда труд да са положили. а и няма накъде без тази политика.
                          Това е признак че отслабва машината. Ще кютат под наем щото са създали семейства, все някога ще имат работа, евтино платена и ще плющят и шарят кредитчето щото са се овътрили.
                          Целта на банката не е да си вземе главницата, а да цоца лихви колкото се може повече.
                          Нали имаше математици тука. Аз не съм. Но го схващам. Предай им един безплатен къс урок от три сентенции. Ще запомнят. Нищо че ще е късно.

                          Ежко Вълчов Номер 2 съм! По прякор Доктора!
                          Last edited by два_таралежа; 27.08.2023, 03:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                            Ей сега съм на вечеря с приятели и един сикх. Каза че остава да специализира в Бг. Още двама дойдоха. Цените ще падат.
                            а знаеш ли колко време се чака да специализираш в Гърция / да ти дойде ред / ?
                            Много пъти давах примери и с Щатите за разликите в доходите и цените на имотите. Има ги..., но са значително по-умерени от разликите между България и Европа. Управлението и на двете места е еднакво с малки вариации за публиката следователно и крайният резултат ще е еднакъв.
                            Доходите у нас ще катерят до Средноевропейско ниво / кой е допускал, че касиерка в Лидъл ще взима сега 1200 евро през 2016-17 ?!?!? Тогава толкова взимаха тези в Германия/ Демографският колапс, свободната работа в ЕС, заплахата от Русия, а и от Турция водят до наливане под различни форми на кеш от ЕС и до ръст на доходите без оглед на нищо друго. Дали е кухо е все тая доходите растат и ще растат./ А с тх и цените на всичко / най-вече услуги/ Неизбежно това ще доведе и до мигранти от ''третият свят'' ...Дори и преди 2 месеца имах кандидатнаемателки Филипинка и Латиноамериканка....
                            Мястото ни и средата за живот със сигурност не са най-добрите в света , но по всички класации са около 50-то място. Това няма как да не привлича хора от други страни.Но най-хубавото е че социала не ни е на ниво и най-кофти пасмината предпочитат да ходят при Жонката и ни подминават

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                              Ох, да не забравя. Днес гледам огромна реклама , че касиерките в Лидъл вече в моят са на 2300 лева....
                              Като гледам с какви темпове расте този бенчмарк ми се струва, че до 5 години ще имаме 10-50К положителна миграция. Направо не знам как ще им намерим квартири на тези хора.... Чух, че дори и в момента повечето от кандидат наемателите в София са чужденци.....
                              Ей сега съм на вечеря с приятели и един сикх. Каза че остава да специализира в Бг. Още двама дойдоха. Цените ще падат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Абе пенди до скоро обясняваше за сървърното в центъра и апарта във Вазов па сега изведнъж ОТДАВНА не бил карал в София

                                Аз пък ОТДАВНА бях сигурен че не си стъпвал в София та камо ли апартамент да си купувал и сървърно под кревата да си имал

                                Те идиотите и боклуците по пътищата в София не са се появили вчера та днес като си бил в София да си ги забелязъл, ако беше стъпвал в София нямаше да те изненадват
                                София е под нивото на Джонката. Говоренето на истината - също.

                                Коментар

                                Working...
                                X