IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Доходите в България толкова се вдигат, че за 1,1г. дохода ми скочи с целия размер на вноската по кредита, НЕ НА ЛИХВАТА, НА ВНОСКАТА!!!! Сега пак ще излязат хейтърите-понижители, които вместо да коментират факта, ще почнат да пишат, че съм клошар, щом имам кредит и подобни съобщения с езика на омразата.
    Поздравления за което.
    Но каква част от населението може да се похвали с подобно увеличение на доходите?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

      Кое точно е лъжа, ако може да конкретизира? Всяко мое твърдение може да се провери. Намини през банките и ще се увериш....
      Всичко изброено е лъжа. Ама още утре ще пратя запитване до няколко банки за отпускане на ипотека за панелния ми. Ще публикувам и отговорите от тях, ама ми е интересно, ако се окажеш пълен лъжец и манипулатор дали ще се откажеш да пишеш повече от този ти ник? Поне малко ще се посвениш ли или като други понижители ще се правиш на ощипан ?
      7 ГОДИНИ ИМА НЕПРЕКЪСНАТО ПОСКЪПВАНЕ, ТОЙ 7 ГОДИНИ ПИШЕ ЗА СПАД!!!!
      Last edited by Bailor; 30.08.2023, 20:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

        Просто знам.
        Всичко, което пиша е по темата. Много е важно да се знае кой е източника на всяка информация.
        Тук се изказват като топ икономисти и могат да подведат някой.
        Четящите трябва да имат глави с които да мислят. Нима смяташ, че някой взима решения на база писания във форум?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Как можа да напишеш толкова лъжи в три изречения????
          Явно пяна ви излиза на понижителите, че цяла година след затягането, не вдигнаха лихвите в България, не паднаха цените на имотите, а това, че панел не се кредитира е най опашатата лъжа, която си могъл да измислиш!!! Старата тухла може да продължи да старее красиво, когато внуците ти ще са сбръчкани старци.
          Кое точно е лъжа, ако може да конкретизира? Всяко мое твърдение може да се провери. Намини през банките и ще се увериш....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение


            Достатъчно е да погледнем в Румъния какво се случи - нищо. Там лихвените нива по ипотечни кредити са в диапазона 7.67% - 10.84%1, но от всички кредити в румънската банкова система, само 2.65% са проблемни2, което е абсолютният исторически минимум. Миналата година по същото време, съотношението е било 3.01%. Т.е. колкото повече се повишават лихвените проценти, толкова по-лесно е за хората да изплащат заемите си. Имайте предвид, че Румъния е една от водещите държави по повишаване на доходите, но абсолютният и безапелационен лидер по отношение на ръст на възнаграждения е България с 16.5% (Румъния - 11.2%)3.
            Да не забравяме, че у нас малцина са използващите банково финансиране за покупка на имот. Едва 23.63% от продажбите разчитат на ипотечен кредит (76.37% - в кеш).


            1. conso.ro
            2. BNR
            3. Eurostat (PDF файл)
            Доходите в България толкова се вдигат, че за 1,1г. дохода ми скочи с целия размер на вноската по кредита, НЕ НА ЛИХВАТА, НА ВНОСКАТА!!!! Сега пак ще излязат хейтърите-понижители, които вместо да коментират факта, ще почнат да пишат, че съм клошар, щом имам кредит и подобни съобщения с езика на омразата.
            Last edited by X_Y; 30.08.2023, 19:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

              Ти от къде знаеш, познаваш ли лично бертрам или баща му?
              Нещо по темата ще напишеш ли или както обикновено ще покажеш простотията си?

              имотите стагнират, потребителсите растат, лихвите и условията за отпускане и те се повишават. Панел вече не се кредитира. Тухла стара в някой банки вече до 70%.
              Имотите с ипотека стават бреме за следващите години.
              Просто знам.
              Всичко, което пиша е по темата. Много е важно да се знае кой е източника на всяка информация.
              Тук се изказват като топ икономисти и могат да подведат някой.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Ти от къде знаеш, познаваш ли лично бертрам или баща му?
                Нещо по темата ще напишеш ли или както обикновено ще покажеш простотията си?

                имотите стагнират, потребителсите растат, лихвите и условията за отпускане и те се повишават. Панел вече не се кредитира. Тухла стара в някой банки вече до 70%.
                Имотите с ипотека стават бреме за следващите години.
                Как можа да напишеш толкова лъжи в три изречения????
                Явно пяна ви излиза на понижителите, че цяла година след затягането, не вдигнаха лихвите в България, не паднаха цените на имотите, а това, че панел не се кредитира е най опашатата лъжа, която си могъл да измислиш!!! Старата тухла може да продължи да старее красиво, когато внуците ти ще са сбръчкани старци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  ако при тези нива на лихвите имаме няколко поредни тримсечия със спад на броя сделки (спрямо аналогичен период на предходната година)
                  какво ще се случи със сделките ако лихвите качат с 1%, а с 2%, а с 3%

                  Достатъчно е да погледнем в Румъния какво се случи - нищо. Там лихвените нива по ипотечни кредити са в диапазона 7.67% - 10.84%1, но от всички кредити в румънската банкова система, само 2.65% са проблемни2, което е абсолютният исторически минимум. Миналата година по същото време, съотношението е било 3.01%. Т.е. колкото повече се повишават лихвените проценти, толкова по-лесно е за хората да изплащат заемите си. Имайте предвид, че Румъния е една от водещите държави по повишаване на доходите, но абсолютният и безапелационен лидер по отношение на ръст на възнаграждения е България с 16.5% (Румъния - 11.2%)3.
                  Да не забравяме, че у нас малцина са използващите банково финансиране за покупка на имот. Едва 23.63% от продажбите разчитат на ипотечен кредит (76.37% - в кеш).


                  1. conso.ro
                  2. BNR
                  3. Eurostat (PDF файл)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                    Берти, не е учтиво постянно да наричаш народа, който безрезервно е приел предците ти - "Ганьо".
                    Да не говорим, че досега не си доказал, по никакъв начин, превъзходство над средностатистическия българин.
                    Да е жив и здрав стария арменец, че иначе ще имаш тежък сблъсък с действителността
                    Ти от къде знаеш, познаваш ли лично бертрам или баща му?
                    Нещо по темата ще напишеш ли или както обикновено ще покажеш простотията си?

                    имотите стагнират, потребителсите растат, лихвите и условията за отпускане и те се повишават. Панел вече не се кредитира. Тухла стара в някой банки вече до 70%.
                    Имотите с ипотека стават бреме за следващите години.
                    Last edited by polax; 30.08.2023, 19:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      Би ли обяснил защо се случва и колко ще продължи да се случва?
                      Защото очевадно няма достатъчно желаещи да купуват български ДЦК

                      Защото явно има предостатъчно пари в банките и недостатъчно на брой желаещи да теглят кредит

                      Колко ще продължава - докато се променят горните две неща

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Логично е и както виждаш е факт

                        А ако не можеш да разбереш защо така се случва си е твой проблем
                        Би ли обяснил защо се случва и колко ще продължи да се случва?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Айде ще пробвам пак( въпреки че не съм сигурен дали има смисъл ) Логично ли е България да взима дълг на висок процент( виж последно на колко беше) а Пенчо да взима на под 3% ??? Кой е по- рисков играч( кой има по- висок шанс да не си върне дълга) Пенчо или България?
                          Логично е и както виждаш е факт

                          А ако не можеш да разбереш защо така се случва си е твой проблем

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                            Берти, не е учтиво постянно да наричаш народа, който безрезервно е приел предците ти - "Ганьо".
                            Да не говорим, че досега не си доказал, по никакъв начин, превъзходство над средностатистическия българин.
                            Да е жив и здрав стария арменец, че иначе ще имаш тежък сблъсък с действителността
                            Алеко Константинов пада жертва именно на Бай Ганьо (голяма маса хора се чустват силно засегнати от този събирателен образ, който макар и измислен е много точен).

                            Относно стар и млад. Човек аз съм на 47 и имам вероятно не по-малко от теб български гени. Като не познаваш някой е смешно да говориш наизуст. Корените ми са микс арменски и български и това по-никой начин не ме прави по-малко критичен към разни 'юнаци' като теб явно припознаващи се в събирателния образ създаден от безсмъртния Алеко.
                            Last edited by X_Y; 30.08.2023, 18:32.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Кой искаше 4-стаен? 20к дискаунт.

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...2NRssBhfqdlbFM

                              Коментар


                              • Много повишителчета гледам са дали фира
                                С това темпо, 2024 трябва да я затварят темата.
                                И без туй файда няма никаква от нея.Само създава ненужна работа на модерацията

                                А екшъна тепърва започва.

                                Last edited by petrg5s; 30.08.2023, 18:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X