IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Трайчо, кажи ми, че от тея инвеститори има качествено строителство и евентуално нещо над 100м2 реални. Тая вечер ще спя спокойно.
    Нямам идея, не съм специалист, а и само съм минавал през обекта, когато беше на дупка,сега е със завършен акт 14. Иначе моя познат се кълне, че е много висок клас строителство и ще продава на много високи цени.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

      Срива ще дойде от новото строителство в строеж. Знаеш ли колко много инвеститори със започнати сгради от преди 1-2 г. не продаваха и не продават все още, изчаквайки строежа да напредне много и да продадат на максимална цена? Лично познавам няколко такива предприемача, като в началото имаха готови пари и си свиркаха, но вече парите свършиха и теглят кредити, като почват леко да се напрягат...

      Скоро пазара ще е наводнен с почти готови апартаменти, а мераклиите поизчезнаха.

      Ти за лично ползване, отдаване под наем или препродажба си купил?
      За мен съм си го взел, в кривите квартали спад ще има. Изгрев, изток, лозенец и вазов си държаха цените дори през кризата, не им повлия много.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

        Срива ще дойде от новото строителство в строеж. Знаеш ли колко много инвеститори със започнати сгради от преди 1-2 г. не продаваха и не продават все още, изчаквайки строежа да напредне много и да продадат на максимална цена? Лично познавам няколко такива предприемача, като в началото имаха готови пари и си свиркаха, но вече парите свършиха и теглят кредити, като почват леко да се напрягат...

        Скоро пазара ще е наводнен с почти готови апартаменти, а мераклиите поизчезнаха.

        Ти за лично ползване, отдаване под наем или препродажба си купил?
        Трайчо, кажи ми, че от тея инвеститори има качествено строителство и евентуално нещо над 100м2 реални. Тая вечер ще спя спокойно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

          Виж какво е предлагането в южните квартали на София, обзаведени двустайни са по-малко от 500 броя. В Кръстова Вада има 13 оферти. Не съм пускал Младост и Малинова Долина. Пуснах Изгрев, Лозенец, Кръстова, Хладилника, Гоце, Борово, Вазов, Стрелбище, Манастирски, Изгрев, Изток, Дианабад, в строеж са много.
          Срива ще дойде от новото строителство в строеж. Знаеш ли колко много инвеститори със започнати сгради от преди 1-2 г. не продаваха и не продават все още, изчаквайки строежа да напредне много и да продадат на максимална цена? Лично познавам няколко такива предприемача, като в началото имаха готови пари и си свиркаха, но вече парите свършиха и теглят кредити, като почват леко да се напрягат...

          Скоро пазара ще е наводнен с почти готови апартаменти, а мераклиите поизчезнаха.

          Ти за лично ползване, отдаване под наем или препродажба си купил?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Днес си преглеждам филтрите в имот.бг и установих, че офертните цени са скочили с 5%, а броя на офертите се е увеличил с 10%.

            Извод: имоти на тези цени се продават, но НЕ се купуват, а предлагането расте.
            Какво ли ще се случи когато се вдигнат лихвите по ипотеките?
            Виж какво е предлагането в южните квартали на София, обзаведени двустайни са по-малко от 500 броя. В Кръстова Вада има 13 оферти. Не съм пускал Младост и Малинова Долина. Пуснах Изгрев, Лозенец, Кръстова, Хладилника, Гоце, Борово, Вазов, Стрелбище, Манастирски, Изгрев, Изток, Дианабад, в строеж са много.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
              И ся….... двата кърлежа ли са най-новия пробит профил? - на бившия Лев??
              Три таралежа, един Вълчан и един Буревестник сме. Така е професоре! Но цените не падат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Пачангич, лошо ли му е във форума...гледай кво става, имаме си мечки, таралежи, вълци и всякакви други гадинки.
                Лошо му е , въпроса е ,че последен ще разбере вероятно . Не е лошо момче , но се изчекна нещо ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2023...ef=home_layer2

                  Как беше лафа ?

                  Локация,локация ,локация ха ха


                  Поздрави за всички притежатели на морски имоти .

                  Другари,

                  Може би сгрешихте
                  Пороят, след който фекално-кафявите морски тайни станаха явни !

                  /ама как така ?/
                  Ешерихия коли, циркове и "антибългарска пропаганда"

                  Изплуването на тръбите идва па-малко от месец след като държавата, бизнеса и неправителствена организация влязоха сблъсък тъкмо заради качеството на морската вода по Южното Черноморие.


                  След съвместна проверка, направена в края на юли съвместно със Софийския университет "Св. Климент Охридски", асоциация "Активни потребители" обяви, че на 7 от 11 плажа по Южното Черноморие замърсяването с ешерихия коли - бактерия, която живее в червата и заразяването с която причинява стомашен дискомфорт и диария, е до 41 пъти над нормата.
                  На север - кърпички и плъхове

                  С неприятните новините и снимки от последните дни Южното Черноморие всъщност догонва Северното.


                  Само преди дни проверка на "Дневник" показа, че в продължение на поне пет години администрацията на варненския кмет Иван Портних не е реагирала на сигналите, подавани от районната екоинспекция за замърсяването на градските плажове с вода от мръсната канализация, хиляди санитарни кърпички и дори фекална маса. Това каза в отговор на зададени въпроси директорът й Ерджан Себайтин. Според него освен крайбрежните заведения в града, причина за непрекъснатото изливане на фекални води в морето са презастрояването на града и мръсната канализация, която не е преустроена, за да понесе претоварването.
                  Десет месеца тъна в мълчание местната администрация и когато през април 2020 г. стана ясно, че в продължение на десет месеца - два от които в разгара на летния сезон, във Варненското езеро, а оттам в залива пред града, а и по плажовете му са се излели над 3 млн. кубически метра непречистена вода от мръсната канализация на кв. Аспарухово. Предизвиканото замърсяване беше толкова мащабно, че беше регистрирано и на сателитни снимки. През цялото това време риболовът, добивът на миди и къпането не са били спрени нито за ден.



                  Затова купих далеч от град, къмпинг и прочие. Поне това. Ако можеше на скалите на Калиакра бих купил.
                  При мен всичко си е със септични ями. Даже смятам да си купя собствена пречиствателна станция и да си пречиствам водата от ямата. Но събирам информация още.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                    Аз предлагам при средна цена двустаен Сф 2000€/кв.м да закрием разискванията за покупка, щото както каза лошия мечо нема купуване. На перона оставаме всичките. Вместо това можем да почнем за наемите. Кой отдава, кой наема, къде е по-изгодно, таргети, доходност и пр.
                    Днес си преглеждам филтрите в имот.бг и установих, че офертните цени са скочили с 5%, а броя на офертите се е увеличил с 10%.

                    Извод: имоти на тези цени се продават, но НЕ се купуват, а предлагането расте.
                    Какво ли ще се случи когато се вдигнат лихвите по ипотеките?

                    Коментар


                    • Аз предлагам при средна цена двустаен Сф 2000€/кв.м да закрием разискванията за покупка, щото както каза лошия мечо нема купуване. На перона оставаме всичките. Вместо това можем да почнем за наемите. Кой отдава, кой наема, къде е по-изгодно, таргети, доходност и пр.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                        А ти си живееш живота предимно тук , поствайки по сто безсмислени мнения,линкове и кво ли не . А какво ще правиш на 50,60г . Тази мания как ли ще я развиеш ….
                        Пачангич, лошо ли му е във форума...гледай кво става, имаме си мечки, таралежи, вълци и всякакви други гадинки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

                          Ами така се получава, взел съм го на Акт 16 в ок квартал до метро преди няколко месеца. Идват хора на интервюта без опит и искат минимум 2,500-3,000 лева чисто. Ипотеката ми се върза под 1,000 лева с 20 процента самоучастие.
                          Честит да ти е, и със здраве да го ползваш. Само, че за квадратурата която ми трябва, добавяйки и гараж, при мен сумата става космическа още при 2000е. Та затуй съм на перона. Не за друго, а не ми се продава едно, за да купя друго. Искам самоучастие + ипотека, а останалото под наем, да изплаща ипотеката. Но за да излезе сметката, трябва да укротим цените, поне временно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Така е,но в момента ти не си живееш живота ,ами пак се увърташ в спирала от дертове ,мое мнение ,вариант 1 е да си мислиш че ще живееш с костенурките или вариант 2 е ...май пак свързан с вариант 1 ,не намирам логика ?
                            На твоите години ,опции да се увърташ още и още не виждам,а и си свидетел какво прави новото поколение със старта който му даваш ,да не изпадам в лични ,то навсякъде е така ..затова мисля е време за старта на нещо ново
                            А ти си живееш живота предимно тук , поствайки по сто безсмислени мнения,линкове и кво ли не . А какво ще правиш на 50,60г . Тази мания как ли ще я развиеш ….

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                              Щом под 2500е се продава на загуба, съм обречен на перона

                              Не знам за джоба, ама за целевия апарт, психиката нема да ми издържи, виждайки “ “кредитчето”, което трябва да гушна
                              Ами така се получава, взел съм го на Акт 16 в ок квартал до метро преди няколко месеца. Идват хора на интервюта без опит и искат минимум 2,500-3,000 лева чисто. Ипотеката ми се върза под 1,000 лева с 20 процента самоучастие.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Econlav Разгледай мнение

                                Средната заплата в София вече минава 2,500 лева бруто, в момента обзавеждам апартамент и с ниски цени на качествени материали ми излиза 500 евро на кв.м. Ако си го купил на текущата пазарна цена от 1,800-1,900 евро на кв.м. няма как да ме накараш да продам на под 2,500-2,600 евро, при отстъпка от 100-200 евро ще съм на загуба. След 3 месеца ще вдигнат минималната с 15%, няма логика да паднат цените, тъй като има ниска безработица, най-доброто финансиране от целия свят с покачване на възнагражденията, което води до инфлация и покачване на разходите, т.е. ще става по-скъпо.

                                Единствения проблем който може да обърне колата е приемането на еврото и заменянето на средносрочните индекси на нашите банки с юрибор, което ще увеличи лихвата с едни 100% на всички, но не е сигурно какво ще измислят банките, тъй като не искат портфейлите им да се обезценят с милиарди, тъй че ще видим.

                                П.П. И дядо ми едно време на заплата 80 лева беше купил апартамент за 40,000 лева, ама това време мина.

                                Поздрави,

                                Как е успял да го изплати и за колко време?

                                През соца няма апартаменти по 40 000 лв за обикновения българин.

                                Коментар

                                Working...
                                X