IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Така е ,масата смята че като купи евтини бизнеси ще прокопса.Няма как .
    Нямаше ли начин да придобиеш дялове от Ранком 91 и Роузхип? Разкарай Майкрософт!

    Коментар


    • Досега най здравата акция се оказа тази на Гугъл.Ако имате пари и желание купувайте Гугъл.Няма да сгрешите.100 % топ и здрави като бетон,римски бетон

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Майкрософт го купих преди седмица .При срива в края на Септември,началото на Октомври.Борсите и да се сринат оценките са за още минус 10% макс за топ тех компаниите при най лошия сценарий.
        Моля те, продай ги ВЕДНАГА Ще ме оставиш безработен бе!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Остави ги да си злобеят и им покажи портфейла след 15 години примерно. Задължително имай 10%-20% резерва кеш или в ДЦК, които при голям срив да вкараш антициклично. Те нека си купуват панелки.
          Така е ,масата смята че като купи евтини бизнеси ще прокопса.Няма как .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

            кольо си е баш само за NYSE. Там кеша се топи като майски сняг. Баш сега ако Хизбула удари пак като едно време кулите в Ню Йорк и борсите ще се сринат. А събитията в Израел предвещават такова развитие на събитията. (казват му Черен Лебед) ...и нещо пак се заговори за дефолт по американския дълг и замразяване на плащанията, сещай се какво би станало на борсите. На всичкота тая красота ФЕД е под натиск да обезценява долара в отговор на Китайската банка с обезценяването на юана. Напечатания кеш вече е приготвен.

            Само дано не е купил Майкрософт, че я втасах.
            Майкрософт го купих преди седмица .При срива в края на Септември,началото на Октомври.Борсите и да се сринат оценките са за още минус 10% макс за топ тех компаниите при най лошия сценарий.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Остави ги да си злобеят и им покажи портфейла след 15 години примерно. Задължително имай 10%-20% резерва кеш или в ДЦК, които при голям срив да вкараш антициклично. Те нека си купуват панелки.
              След 10-15 години дори Апъл може и да не съществува вече. Иначе какво са още н15-16 години у деЦката. Ей ся ще се изтърколят и 2039 дошла.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Дано се сринат, имам 20% кеш резерва, ще бъде идеално.
                Не е далеч времето. Започна се подготовката. Жилищната инфлация в САЩ може да не изчезне скоро - Investor.bg

                Нашествието на Русия в Украйна миналата година свари редица компании неподготвени за последиците. Сега те следят много по-внимателно политическо напрежение като отношенията на Китай с Тайван, последиците в Близкия изток от смъртоносното нападение на „Хамас“ срещу Израел и възможния втори президентски мандат на Доналд Тръмп.

                В Япония, която има обтегнати отношения със съседни страни, включително Китай и Русия, мултинационални компании като Hitachi, Suntory и най-големите банки в страната са наели през последните три години бивши дипломати, експерти по международни отношения и чуждестранни кореспонденти в стремежа си да разширят експертизата си при оценката на геополитически рискове.

                Доста повече от 20% ще са дискаунтите. И за мнооого дълго време.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Ратко нищо не чета виж числата.Банките полека лека стигнаха ставките които реално направиха ,проблема не е в това ,проблема е че сега ще ги държат високи докато не те забили добре образно казано и преносно както искаш го разбирай и както Ви обясних по горе дадох за пример акциите на луксозния сектор оценките не само на тях бяха с едни 20% нагоре сега всичко не само на тях се ревизира ,а това са бизнеси за милиарди ,имотния сектор също е в кюпа,ти сам си направи сметката за оценката на имот при 2% лихва и при над 4%,над 5% защото в момента вече процеса и в България тръгна в обратната посока .Особено след средата на есента ...
                  имах предвид радев, накавръчко
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                    "Прави реклама на акциите, които си решил да продаваш" (древна арменска поговорка)
                    това е част от обучението на младия падауан,
                    да придобие губещите позиции на стария маста
                    и в замяна да почерпи мъдрост от безкрайни лъкатушещи между чиста лъжа и целенасочена заблуда хлъзгави мъдрости
                    Last edited by ratten; 17.10.2023, 21:19.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ха ха какво приземяване бре позицията ми има тех отклонение от макс 2,3% про всичките сривове.Не държа на баба ти акциите а само топ и скъпи компании номер 1 в секторите си
                      Остави ги да си злобеят и им покажи портфейла след 15 години примерно. Задължително имай 10%-20% резерва кеш или в ДЦК, които при голям срив да вкараш антициклично. Те нека си купуват панелки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        кольо си е баш само за NYSE. Там кеша се топи като майски сняг. Баш сега ако Хизбула удари пак като едно време кулите в Ню Йорк и борсите ще се сринат. А събитията в Израел предвещават такова развитие на събитията. (казват му Черен Лебед) ...и нещо пак се заговори за дефолт по американския дълг и замразяване на плащанията, сещай се какво би станало на борсите. На всичкота тая красота ФЕД е под натиск да обезценява долара в отговор на Китайската банка с обезценяването на юана. Напечатания кеш вече е приготвен.

                        Само дано не е купил Майкрософт, че я втасах.
                        Дано се сринат, имам 20% кеш резерва, ще бъде идеално.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Имам губещи позиции ,две.Едната ми е заради срива на лукс сектора, втората щото купих Епъл на висока цена.Останалото ми е на печалба ,като загубите се движат в диапазона до 3,4%.За печалби ще мисля след 6 месеца поне.Въореки че лукс сектора почна да се възстановява вече
                          Ами, аз имам само една позиция на NYSE, RIO TINTO. Останалите са на БФБ. Софарма съм я купил на 2,6, в момента е над 7. BSE съм я купил на 3, в момента гони 10. Атера съм я купил на 2,3, в момента е над 3. Монбат съм я купил на 8, в момента е на двойна загуба, около 4. Содите съм купил на 26лв. и от дивиденти съм получил над 500% от цената на акцията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            абе, сигурно се оправя със сметалото.
                            но понеже не е влизал в банка, чете статистиката на бнб и цъка с език

                            с 5% вноска, май дълго ще чакат двете лисици, да падне на гаргата сиренцето
                            Ратко нищо не чета виж числата.Банките полека лека стигнаха ставките които реално направиха ,проблема не е в това ,проблема е че сега ще ги държат високи докато не те забили добре образно казано и преносно както искаш го разбирай и както Ви обясних по горе дадох за пример акциите на луксозния сектор оценките не само на тях бяха с едни 20% нагоре сега всичко не само на тях се ревизира ,а това са бизнеси за милиарди ,имотния сектор също е в кюпа,ти сам си направи сметката за оценката на имот при 2% лихва и при над 4%,над 5% защото в момента вече процеса и в България тръгна в обратната посока .Особено след средата на есента ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              браво, накавръчко
                              дръж акциите и не се занимавай с глупости.

                              с бъртрам едни акции ли държите
                              или той те съветва да взимаш различни от неговите
                              "Прави реклама на акциите, които си решил да продаваш" (древна арменска поговорка)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                И откакто си ги купил, колко % са поскъпнали, щото аз ти показах моите на БФБ в пъти.
                                Имам губещи позиции ,две.Едната ми е заради срива на лукс сектора, втората щото купих Епъл на висока цена.Останалото ми е на печалба ,като загубите се движат в диапазона до 3,4%.За печалби ще мисля след 6 месеца поне.Въореки че лукс сектора почна да се възстановява вече

                                Коментар

                                Working...
                                X