IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Доходността по 30-годишните немски облигации достигна 2,82%, което е най-високото ниво за последните 12 години (от декември 2011 г).
    Германия е с най-ниската доходност по дългосрочните ценни книжа (10 и 30 годишни) в цялата еврозона т.е. в останалите страни във валутния съюз доходността е още по-висока.
    Въпрос: Мислите ли, че българските банки (повечето, от които са клонове на банки в еврозоната) ще продължат да финансират "панелката на Ганко" с по-ниски лихви, отколкото правителствата на големите държави в еврозоната?
    Въпросът е риторичен за всички "неексперти" в недвижимите имоти в България. Подозирам обаче че т.нар. експерти ще имат проблем да дадат аргументиран отговор


    Коментар


    • Спекулантите излязоха от българския пазар на жилища ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ
      По-малкият брой сделки не се отразява на цените


      "Имотният балон в България няма как да се спука, тъй като такъв не съществува, нито факторите за него са налични. Относно цените на жилищата, в краткосрочен план не се очакват резки промени" (това не е вярно, промени ще има ----->>> но само НАГОРЕ)

      ===2039===

      Амааа... Е как така няма балон? Е ние оти ручахме жабетата? И ся? Докога ще чакаме? Какво ще стане с олимпийците сега?
      Last edited by два_таралежа; 18.09.2023, 11:11.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

        https://www.gate-away.com/properties...ario/id/606293
        E, има и по 3800€ и нагоре апарти. По 75 кв. И вили по няколко милиона евро! И то Ломбардия, богат район. В Сицилия има и по-евтини. Но столицата и бедна да е, е столица. В Малта е по-скъпо от София.
        Столица? На какво? В София едно летище няма като хората. Терминал 1 прилича на гарата в Бойчиновци - такава мизерия е. Терминал 2 е колкото регионално летище в Малта. Самият център има 2 улици на кръст, по които може да се разходи човек. В самия град няма нито една забележителност, която да си струва. Метрото - мизерно и крайно недостатъчно. Равалините на Сердика са опикани и заринати с боклуци. Хората ме питат къде да отидат в София - няма какво да им препоръчам. Всеки един средноголям Европейски град може да предложи много повече от София. Това, че над милион мизерстват в разни гета като Люлин и Кръстова Вада не означава, че София може да се мери дори с малките градове в Европа, камо ли със световни столици като Рим, Прага и подобни.

        В България трябва да слезете на земята и да осъзнаете къде се намирате и в каква държава живеете, да изминете още 50 години преход и тогава да претендирате за стандарт и високи цени.
        Last edited by X_Y; 18.09.2023, 10:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Виж на езерото Комо какво и за какви пари се предлага (при това за реални квадрати), после си помисли дали в Софийската беднотия и мизерия дали нещо реално струва над 1000 Евро.

          https://www.idealista.it/de/immobile/26407916/
          Нищо не те спира да купиш на езерото Комо и да престанеш да квичиш колко било лошо в БГ.
          Last edited by X_Y; 18.09.2023, 09:08.

          Коментар


          • https://euronewsbulgaria.com/news/19...chen-e-ekspert

            Увеличението на лихвите на банките няма да се отрази добре на пазара на труда у нас, категоричен е експерт

            Има загуба на работни места у нас, като безработицата е около 5,2%. Това каза в ефира на Euronews Bulgaria HR експертът Петър Джугански. Това все още не означава, че има сигнали за турбуленция на пазара на труда, но е някакъв признак. Когато има рецесия, тя последно се отразява на пазара на труда, обясни той.
            Европейската централна банка увеличи днес своя лихвен процент, което беше сравнително изненадващо за много хора. Високите лихви на банките не са благоприятни за икономическата активност и за потреблението, както и за безработицата. Тя все още е сравнително ниска в Европа и в България, но това поредно увеличение няма да се отрази добре на пазара на труда. Технологичният сектор също е много податлив на повишението на лихвите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Виж на езерото Комо какво и за какви пари се предлага (при това за реални квадрати), после си помисли дали в Софийската беднотия и мизерия дали нещо реално струва над 1000 Евро.

              https://www.idealista.it/de/immobile/26407916/
              https://www.gate-away.com/properties...ario/id/606293
              E, има и по 3800€ и нагоре апарти. По 75 кв. И вили по няколко милиона евро! И то Ломбардия, богат район. В Сицилия има и по-евтини. Но столицата и бедна да е, е столица. В Малта е по-скъпо от София.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Паднааа, само по 2000€ на метър търсят в Банишора.
                Виж на езерото Комо какво и за какви пари се предлага (при това за реални квадрати), после си помисли дали в Софийската беднотия и мизерия дали нещо реално струва над 1000 Евро.

                https://www.idealista.it/de/immobile/26407916/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  Много изнервен и избухлив ми се струваш. Някои започнаха да си изпускат нервите, явно два източника за един следобяд, им дойде в повече
                  Все така изнервен да съм!
                  Голям си майтапчия, ей.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                    Ко стаа колеги, мое ли некой да резюмира че не ми се четат стотин страници ?
                    Паднаа ли тея пусти цени во истина най-накрая или все още спада е в рамките на само +10% годишно.
                    Не си пропуснал нищо. Положението си е все същото, цените си се покачват, зазиданите са си зазидани, а гастарите реват като карпатски мечки, че нямало евтини имоти и за тях.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      И ти този меринджей-строителен предприемач, какво очакваш да ни каже? Много подценяваш аудиторията с тези тъпи статии. Ние да не сме завършили в някое помощно училище, че да ни пускаш толкова евтини манипулации?
                      Аз досега търговец, който да не си хвали стоката не съм виждал.
                      Много изнервен и избухлив ми се струваш. Някои започнаха да си изпускат нервите, явно два източника за един следобяд, им дойде в повече

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Какво да дойде?За кога да идва?Най малко отиваш в сценария на Ал Пачино което е жалко и смешно
                        Кой сценарий? Тоя ли?
                        https://razkritia.com/liubopitni/uvl...milioni/208952
                        Евала на пича. Прави деца и е наясно коя кво иска. Ти мислиш че жени без пари ли ще имаш? Да, може. Някой караконджул. Та аз ще се радвам ако на 83 години имам и 40 годишна да ми меси макарите.
                        Каврък, на този свят дадености не съществуват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          Ко стаа колеги, мое ли некой да резюмира че не ми се четат стотин страници ?
                          Паднаа ли тея пусти цени во истина най-накрая или все още спада е в рамките на само +10% годишно.
                          Паднааа, само по 2000€ на метър търсят в Банишора.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Ето ти тогава и от топмениджър:
                            Пазарът на апартаменти ново строителство ще остане стабилен, като се очаква увеличение на цените между 5 и 15% през следващата година

                            https://blitz.bg/ikonomika/top-menid...ews975106.html
                            Аха, топ мениджър на фирма с регистриран капитал от 2500 лв. Ти който и строител да питаш ще ти даде подобни прогнози.

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/a/539-banki-...vina-na-2024-g

                              Залозите, че Европейската централна банка (ЕЦБ) ще намали лихвените проценти през първата половина на следващата година, ще са погрешни. За това предупреди членът на Управителния съвет на регулатора Мартинс Казакс, цитиран от Bloomberg.

                              Пазарът не трябва да очаква, че ще скочим прекалено рано на лихвени понижения“, каза Казакс в интервю. „Ще започнем да намаляваме лихвите, когато видим, че последователно и значително започнем да сме под нашата цел и това, която мога да кажа ясно, е, че очаквания за намаляване на лихвите през пролетта или началото на лятото, според мен, не са наистина в синхрон с макросценария, който имаме“, допълни той.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Ами, то си пише:

                                Днес се занимава с мениджмънт, продажби и управление на проекти чрез групата „Смарт Консултантс”, част от която е строителната компания „Смарт Дивелъпмънт Тийм”.

                                Ама, калинка-писател, калинка не читател...
                                И ти този меринджей-строителен предприемач, какво очакваш да ни каже? Много подценяваш аудиторията с тези тъпи статии. Ние да не сме завършили в някое помощно училище, че да ни пускаш толкова евтини манипулации?
                                Аз досега търговец, който да не си хвали стоката не съм виждал.
                                Last edited by Traicho_80; 17.09.2023, 18:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X