IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
    Рентиерите декларират дохода си.10% е смешен данък. Как ще купиш следващ имот ако нямаш легални доходи?!?!
    Рентиера и да иска НЕ МОЖЕ сам да отпише наематл!
    Ти щом чак сега разбираш че може да се прекратява,ясен си какъв "рентиер" си Гаранция и нищо не декларираш.От наеми щял да доказва доходи за ипотека Уникални сте в тая тема
    Last edited by petrg5s; 04.10.2023, 15:11.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      не, защото ти си от тия, които палят докрамите на хазяите си
      E,айде сега ,като бях под наем не съм палил нищо но ще си призная един грях ,като малък живеех под наем в Пловдив до река Марица ,хазяина ми беше много възрастен ,бивш летец от бойната авиация ,само ми слагаше отгоре по някой лев понже квартирата нямаше отделен електромер ,и на финала си тръгнах без да му платя един наем ,иначе квартирата си я оставих в супер състояние

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Ако занеса на Ратко една 100 годишна ракия дали ще ми свали 10% от наема ?Това се чудя
        не, защото ти си от тия, които палят дограмите на хазяите си
        Last edited by ratten; 04.10.2023, 21:00.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

          Добре звучи, но икономиката е търсене и предлагане- ако търсещите са повече от предлагащите можеш да искаш и 3 депозита и кастинги за наематели да правиш, но ако не са- тогава наемателите ти отиват при конкуренцията, която няма такива изисквания към тях
          Ако занеса на Ратко една 100 годишна ракия дали ще ми свали 10% от наема ?Това се чудя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

            Поискай поне два наема депозит само за адресна регистрация. Връщаш когато прекрати регистрацията ,но не повече от два месеца след напускане
            Добре звучи, но икономиката е търсене и предлагане- ако търсещите са повече от предлагащите можеш да искаш и 3 депозита и кастинги за наематели да правиш, но ако не са- тогава наемателите ти отиват при конкуренцията, която няма такива изисквания към тях

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Това е много полезна информация за мен. Благодаря! А каква е таксата и в какъв срок кмета издава заповед за заличаване?
              Питам та да знам за в бъдеще каква цена да калулирам като депозит ако някой, който съм харесал като наемател иска адресна регистрация?
              Поискай поне два наема депозит само за адресна регистрация. Връщаш когато прекрати регистрацията ,но не повече от два месеца след напускане

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                Не съм съгласен. Рентиерите декларират дохода си. 10% е смешен данък. Как ще купиш следващ имот ако нямаш легални доходи?!?!
                И по точка две не съм съгласен. Рентиера и да иска НЕ МОЖЕ сам да отпише наематл!
                По точка едно- ще се изненадаш колко хора не декларират доход от наеми. Активния доход им позволява да купят следващ имот, а не пасивния в повечето случаи.
                По точка две- на рентиера не му се занимава да издирва бившия си наемател, за да го накара да си махне адресната регистрация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение

                  Сигурен съм, като се отняся като за настоящ така и за постоянен адрес!
                  След искане в общината от собственика на имота се извършва проверка /производство/ по чл. 99б от Закона за гражданска регистрация!
                  Важно условие е, лицата които са посочени да бъдат отписани да не пребивават на този адрес към този момент /поне от 30 дена/, защото се извършва проверка!
                  След проверката, Кмета на общината съгласно чл. 99б, ал. 3 от ЗГР издава заповед за заличаване на адресните ригстрации на лицата /за които е установено че са в нарушение на чл. 92 или чл. 99а от ЗГР - лицата не са изпълнили задължението си в 30 дневен срок да информират съответните органи, т.е. не са си променили адресната регистрация на новото си място на пребиваване/.!!!
                  Това е много полезна информация за мен. Благодаря! А каква е таксата и в какъв срок кмета издава заповед за заличаване?
                  Питам та да знам за в бъдеще каква цена да калулирам като депозит ако някой, който съм харесал като наемател иска адресна регистрация?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1

                    Ти тези неща няма как да ги знаеш. Ти не си наемодател, а наемател.
                    Ходиш с брокер да оглеждаш за наем и не се засичаш с други оглеждачи:-)))
                    кой пък ще си губи времето точно него да развежда
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение
                      Основните две причини, поради които масово наемодателите не искат да вписват наемателите си по адресна регистрация на квартирата, са следните:
                      - не искат да декларират доход от наем и да плащат данък.
                      - не им се занимава да го отписват после
                      Не съм съгласен. Рентиерите декларират дохода си. 10% е смешен данък. Как ще купиш следващ имот ако нямаш легални доходи?!?!
                      И по точка две не съм съгласен. Рентиера и да иска НЕ МОЖЕ сам да отпише наематл!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                        05:00 EUR Italian GDP (QoQ) (Q3) -0.4% -0.4%

                        Има ли студенти от УНСС?
                        Tова обаче не е Q3, а ревизия за Q2.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                          Че кой ще се нанесе без да се регистрира!? Нарушение на закона е, ако ги проверят полицаите - акт.
                          Съгласен съм, че не е много редно, но понеже закона е недомислен-това е положението. Даваш имота под наем, имаш договор, плащащ данък, регистрираш наемателите при домоуправителя и в домовата книга и дотам.

                          За адресна регистрация в общината отива собственика с нот. акт и наемателя + договор за наем и се регистрира лесно. А дерегистрацията е ПРОБЛЕМ.
                          Тя се извършва от наемателят. Да де, ама той може да не иска или вече да е в Америка. Стига се до парадокса 100-200 човека с адресна регистрация в един имот!!!

                          Е кой луд ще си сложи сам примка на врата?

                          Коментар


                          • 10-year Treasury yield touches fresh 16-year high

                            https://www.cnbc.com/2023/10/04/us-t...c-outlook.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Хахаха, това съм аз сутрин, отваряйки справката за 4-стайните
                              Attached Files

                              Коментар


                              • 05:00 EUR Italian GDP (QoQ) (Q3) -0.4% -0.4%

                                Има ли студенти от УНСС?

                                Коментар

                                Working...
                                X