IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

    Уважаеми Безимотни Дедо,

    Зазидахте толкова много народ в деЦките, а дългоочакваният спад пак се оказа ръст. Затова единственият вариант за 80% от хората вече не е покупка, а само и единствено на квартира. За 2023 имахме към 20-25% ръст на наемите. За 2024г очаквайте още от същото. При минимална заплата от иляда лева и 2000 стартова в Кауфланда как иначе да е
    За ваш ужас- върпросната "децка" ни спасява да плащаме наеми на тухло-поклонници като вас. Също така ни спасява да даваме луди пари на банкстерската мафия за лихви. Да, и спестените пари, пак докато си живеем свободно и щастливо в децката, можем да ги инвестираме на финасовите пазари и бързо да забогатеем. Много е добре, нали?
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

      Критиката никога не е била към строителите, те създават продукт и работна ръка. Проблемът е с препродавачите, така наречените инвеститори, които нямат добавена стойност, а разчитат само на спекула. Представи си на какво положение щяхме да сме, ако вместо тухли, имахме културата тия €200,000 да ги инвестираме в бизнеси, които наемат хора и развиват квалификации и дори имат социална и културна стойност.
      И да и не. Голям % от купувачите в София, все още си купуват първо жилище, а не имот за инвестиция. Та в тоя ред на мисли консерватизма на населението е напълно оправдан. Не може да нямаш покрив над главата и да се нашиеш със зверски кредити, с цел да отвориш бизнес, който я успее, я не. Ако успее супер. Но в противен случай си прецакваш целия живот. Все още шансът човек да изплати ипотека е значително по-голям, отколкото да създаде успешен бизнес у нас.

      Предприемачеството го остави за следващите поколения, на които няма да им се налага да купуват имоти, защото предците им са били прозорливи. Те ще трябва да се учат как да управляват и умножат богатството. Затова мисля, че на този етап е хубаво да не слагаме каруцата пред коня.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Финансирането идва от твоя ,моя джоб,и на всички ,минава през Народното събрание и отива в сградите на зелено.Ратко и къмпани не са фактор те са само придадтъка
        От там са останалите теоретични 50%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          всъшност май такива зелени участия са причина за по-ниските цени на имотиту
          ако инвеститорите трябваше да работят изцяло с техен или със заемен капитал
          щеше да има по-малко сгради на по-високи цени

          понижителите да ръкопляскат и да ме приемат за почетен консул


          Ще им трябва известно време да го осъзнаят, но е добре, че поне е уточнена годината за край на ръста.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

            Критиката никога не е била към строителите, те създават продукт и работна ръка. Проблемът е с препродавачите, така наречените инвеститори, които нямат добавена стойност, а разчитат само на спекула. Представи си на какво положение щяхме да сме, ако вместо тухли, имахме културата тия €200,000 да ги инвестираме в бизнеси, които наемат хора и развиват квалификации и дори имат социална и културна стойност.
            ако инвестирахме в хора и бизнес , а не в тухли - сега тухлите щяха да отстояват цената си , а не да се крашнат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Освен злато и имоти дедо Мито не остави друго:-))) Това акции, облигации, крипто...не благодаря. Нещо което не е в твои ръце не е твое:-)
              Старците казват, че в чужди ръце и то само ако са женски расте само онази работа:-) Друго не се дава на чужди хора. Пък ти ако си по-умен си давай парите на друг!!!
              Абе умен човек бил дедо Мито, кръчмар, земеделец...имотен. Като са свършили нивите по Казичене, започнал да купува и по Равно Поле и Новоселци. И под секрет и в 19 век е имало криза за ратаи и слуги.
              Изобщо нищо не се е променило или ако някой си мисли, че се е променило той греши. Всичко е кръговрат и се връща.
              Днес една позната даде 8800 лева за готварска печка на дърва:-)
              Та Бай ГанЯ с мисловният процес си го запази за себе си:-)
              Бонко, от всичко дет го изброи само и единственно битконЯ е в твоите ръце (по-скоро в твоята глава), и можеш да си го пренесеш даже в космоса. Всичко друго могат да ти го вземат съвсем законно, особенно златото.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                ратко, обърни внимание на понижителската логика обаче. Вместо да те сложат на трон, че поемаш риска, те се присмиват. Изобщо не им минава през ума, че ако не са търсачите на силни усещания в зеленото, сигурно едно 50% от новия сграден фонд щеше да е без финансиране и нямаше да го има на картата. И тогава резултата какъв щеше да е - само стари сгради, но за сметка на това и още по-скъпи. Щото ново няма.
                Критиката никога не е била към строителите, те създават продукт и работна ръка. Проблемът е с препродавачите, така наречените инвеститори, които нямат добавена стойност, а разчитат само на спекула. Представи си на какво положение щяхме да сме, ако вместо тухли, имахме културата тия €200,000 да ги инвестираме в бизнеси, които наемат хора и развиват квалификации и дори имат социална и културна стойност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                  Жив и здрав:-) Явно имаш нерви дебели като корабни въжета. Аз явно го карам по-пенсионерски и търся спокойствие. Приеди 15 год покрай тези 2 зелени обекта си загубих съня и отключих псориазис. За моя радост-оправих се. От тогава предпочитам да дам 5000-10000-20000Е повече но влизам веднага в имота и бързо го пускам под наем.
                  Ми, че то за две години докато се строи зеленото аз съм напред с почти 10000Е от наеми.
                  Тогава защо да си причинявам тези негативни преживявания?!?!

                  просто не съм имал проблеми до сега
                  ако бях треперил и аз 1-2 години, дали или
                  със сигурност нямаше да пипна зелено
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    аз съм търсач на силни усещания
                    над 70% от покупките са ми в зеленото
                    и 2 през чси, само по снимки
                    Жив и здрав:-) Явно имаш нерви дебели като корабни въжета. Аз явно го карам по-пенсионерски и търся спокойствие. Приеди 15 год покрай тези 2 зелени обекта си загубих съня и отключих псориазис. За моя радост-оправих се. От тогава предпочитам да дам 5000-10000-20000Е повече но влизам веднага в имота и бързо го пускам под наем.
                    Ми, че то за две години докато се строи зеленото аз съм напред с почти 10000Е от наеми.
                    Тогава защо да си причинявам тези негативни преживявания?!?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      ратко, обърни внимание на понижителската логика обаче. Вместо да те сложат на трон, че поемаш риска, те се присмиват. Изобщо не им минава през ума, че ако не са търсачите на силни усещания в зеленото, сигурно едно 50% от новия сграден фонд щеше да е без финансиране и нямаше да го има на картата. И тогава резултата какъв щеше да е - само стари сгради, но за сметка на това и още по-скъпи. Щото ново няма.
                      всъшност май такива зелени участия са причина за по-ниските цени на имотиту
                      ако инвеститорите трябваше да работят изцяло с техен или със заемен капитал
                      щеше да има по-малко сгради на по-високи цени

                      понижителите да ръкопляскат и да ме приемат за почетен консул
                      Last edited by ratten; 22.10.2023, 12:54.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        ратко, обърни внимание на понижителската логика обаче. Вместо да те сложат на трон, че поемаш риска, те се присмиват. Изобщо не им минава през ума, че ако не са търсачите на силни усещания в зеленото, сигурно едно 50% от новия сграден фонд щеше да е без финансиране и нямаше да го има на картата. И тогава резултата какъв щеше да е - само стари сгради, но за сметка на това и още по-скъпи. Щото ново няма.
                        Финансирането идва от твоя ,моя джоб,и на всички ,минава през Народното събрание и отива в сградите на зелено.Ратко и къмпани не са фактор те са само придадтъка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          аз съм търсач на силни усещания
                          над 70% от покупките са ми в зеленото
                          и 2 през чси, само по снимки
                          ратко, обърни внимание на понижителската логика обаче. Вместо да те сложат на трон, че поемаш риска, те се присмиват. Изобщо не им минава през ума, че ако не са търсачите на силни усещания в зеленото, сигурно едно 50% от новия сграден фонд щеше да е без финансиране и нямаше да го има на картата. И тогава резултата какъв щеше да е - само стари сгради, но за сметка на това и още по-скъпи. Щото ново няма.

                          Коментар


                          • https://www.economic.bg/bg/a/view/ne...rna-makedonija

                            Какво стана с тия инвестиции ?
                            Поредната партенка замина в канала..

                            Next.e.GO строи завод в Северна Македония Германската компания се отказа от България, но се разширява в други посоки – включително и САЩ

                            германският стартъп нашумя в България през юли 2021 г., когато Кирил Петков – тогава все още служебен министър на икономиката и бъдеще премиер – обяви новината за мащабна инвестиция на германската компания в страната. Надеждите за производствена база за електрически коли в Ловеч бяха големи, но първоначалното вълнение скоро замря.

                            Коментар


                            • Със 105% са скочили цените на панелните апартаментите в града през последните седем години

                              https://www.dunavmost.com/novini/kol...ishtata-v-ruse

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Това за зеленото също е глупост според мен, но всеки си носи глава на раменете. 2005-2007г брах страхове с един строител и инвеститор, на магия докара двата двустайни и фалира. От тогава зеленото го подминавам. Нека и други усетят "тръпката"
                                аз съм търсач на силни усещания
                                над 70% от покупките са ми в зеленото
                                и 2 през чси, само по снимки
                                Last edited by ratten; 22.10.2023, 09:18.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X