IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение
    Така, че седи гледай филма, а след 1-2 години ще видим какво ще е!
    АХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААААААААА , от края на 22'ра преместихме срута, на след 1-2 години, хахаха, , като нищо 2029-та преди се подигравахте, а сега стана съвсем реална. Май вече и 2039-та трябва по-често да ви се набива в канчетата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Може ли да ни осветлиш как са били цените на имотите през 70-те. 80-те години като ипотечките са били на 10-20% лихва ?
      Падали ли са цените ?
      Mного ограничено мислене. Не са лихвите това, което определят цената на имотите. Когато средностатистически "инвеститор", в сектор НИ разбирай някой без базова финансова грамотност, отиде в банката той не пита "колко ще струва" и "колко ще ми е лихвата", а пита "колко ще плащам?". Това е, което определя цените. Затова в период на падащи лихви, безумния ръст на имотите беше оправдан. През 70те в Америка жилищата са били по малко от 10% от това което са сега. (https://fred.stlouisfed.org/series/USSTHPI). Дори и с високи лихви достъпността пак е по-голяма отколкото сега лихвите да се повишат с 1-2%. (За справка виж поста на аматьорчето). Когато достъпността е висока, идват хора на пазара, умните инвеститори (не тия като вас) виждат пазара като силен и са оптимистично настроени и цените растат. Се га е точно обратното. Чисто аритметично достъпността до имоти ще се изпари и цените ще се срутят до ниво където въобще има пазар (20-30%). Умните инвеститори правят това https://www.economic.bg/bg/a/view/pioneryt-v-otdavaneto-na-jilishta-pod-naem-v-bylgarija-napuska-stranata. Но нали есетествено ви будалкат, че те доброволно напускат "печеливш" пазар защото така им хрумнало. Въобще не ги говорят тия неща да имат ликвидност докато се отърват от нискокачествената стока. Хич.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Пика при таксите мина ,за твое съжаление го казвам
        тоест, сега започват да падат ли?
        ама то е за радост, не за съжаление
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          най-лесно се взимат, когато парите са при тях
          разбирай покачване на лихви по депозити - нанай
          виж, такси обслужване - да
          Пика при таксите мина ,за твое съжаление го казвам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            най-лесно се взимат, когато парите са при тях
            разбирай покачване на лихви по депозити - нанай
            виж, такси обслужване - да
            Викаш, лихвите по депозитите няма да ги пипат?
            Кеша на спестовниците все ще стои в бг банките на 0,01 % депозит и няма лека полека да изтече извън Бг?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

              Цените са били точно в обратна корелация! При имотите, за да се усети действието от повишението на лихвите има известно време, за да реагира пазара, или така наречения "Lag phase perido", през който овчия мозък започва да загрява постфактум, че пазара вече се обърнал и цените вече няма на къде да ръстът, след което обикновено започва по-осезаемото предлагане на имоти.

              На тази графика може да се види много ясно, как се отразява повишаването на лихвите през 80-те в US. https://www.longtermtrends.net/home-price-vs-inflation/ Също така, какво става с цените следствие на тази лихвена политика през последните десетилетия. Така, че седи гледай филма, а след 1-2 години ще видим какво ще е!
              Т.е цените през 70-те и 80-те в щатите са се счупили да падат номинално поради ипотечите по 10-20% ?
              Тъй ли е било ? Щото това ми беше въпроса.
              Той не е кво се случва през инфлацията . Знам иделано какво и кога и как.
              Или колега развивате теорията за вечният НОМИНАЛЕН ръст особено когато лихвите са високи ? В това дали има спор....
              А аз така се надявах , че Берти е прав и ГоУемото Мяу и срива с 30-40% НОМИНАЛНО е зад ъгъла.... Само требе да почЕкаме малко...., ако не са 6-12 месеца, то ще са 20-30 години и ЩЕ стане....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Aсенчо въвежда че начислените обезценки от банките да не се признават като данъчен разход ,познай от къде ще си вземат банките загубените парички ,защото тпва е едно към едно данък за тях ,само че доста позамазан .
                най-лесно се взимат, когато парите са при тях
                разбирай покачване на лихви по депозити - нанай
                виж, такси обслужване - да
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Може ли да ни осветлиш как са били цените на имотите през 70-те. 80-те години като ипотечките са били на 10-20% лихва ?
                  Падали ли са цените ?
                  Цените са били точно в обратна корелация! При имотите, за да се усети действието от повишението на лихвите има известно време, за да реагира пазара, или така наречения "Lag phase perido", през който овчия мозък започва да загрява постфактум, че пазара вече се обърнал и цените вече няма на къде да ръстът, след което обикновено започва по-осезаемото предлагане на имоти.

                  На тази графика може да се види много ясно, как се отразява повишаването на лихвите през 80-те в US. https://www.longtermtrends.net/home-price-vs-inflation/ Също така, какво става с цените следствие на тази лихвена политика през последните десетилетия. Така, че седи гледай филма, а след 1-2 години ще видим какво ще е!

                  Attached Files

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    най-изнервени са понижителите между първо и пето число на месеца
                    после се успокояват малко, докъм 10-ти
                    и после стреса расте стръмно
                    само петрогъсчо не знам за какво се газира толкова
                    има шанс и той да вземе някой лев от би не би
                    https://www.dnevnik.bg/na_put/2014/0...rakciia_video/
                    Aсенчо въвежда че начислените обезценки от банките да не се признават като данъчен разход ,познай от къде ще си вземат банките загубените парички ,защото тпва е едно към едно данък за тях ,само че доста позамазан .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение
                      Вълчо съм, бях на лов в гората, че в ИТ компанията ми пускахме нов продукт миналия месец и не ми оставаше време за повече от 4-5ч сън, камо ли за форума. НО важното е, че с екипа ми вместо да мрънкаме и да рутим безпощадно, ние пак направихме мазалото... паричките на чужденците капят по-силно от всякога в нашите сметки.

                      А курсът на долара е един благ... викАх си да съм отпуска до края на годината и да не пазарувам повече, но като гледам пак ще берем тухла в Софето. Кажете ми какво да го правим този ресурс, който така безпощадно се трупа и топи като пролетен сняг от инфлацията? Сакън да не съм чул да погасявам ипотечките ми предсрочно. Аман, значи.
                      Само така, Вълчане! Никакво погасяване на ипотечки. Купувай, ама да знаеш че вдигаш цените и жепейците вече не са жепейци, а корабокрушенци и остават на самотен остров в океана, а хоризонта е пуст.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • най-изнервени са понижителите между първо и пето число на месеца
                        после се успокояват малко, докъм 10-ти
                        и после стреса расте стръмно
                        само петрогъсчо не знам за какво се газира толкова
                        има шанс и той да вземе някой лев от би не би
                        https://www.dnevnik.bg/na_put/2014/0...rakciia_video/
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                          Бяха квото бяха оборите.
                          Ерата на евтините пари отмина.



                          Може ли да ни осветлиш как са били цените на имотите през 70-те. 80-те години като ипотечките са били на 10-20% лихва ?
                          Падали ли са цените ?

                          Коментар


                          • Феномен на пазара в Пловдив: Сделките с имоти намаляват, цените растат рекордно

                            https://trafficnews.bg/komentari/fen...senite-290773/

                            За тези с телешкия възторг от намаления брой сделки. Скриха ви ги ги имотите от перона, както ви предупреждаваше Дюри

                            Коментар


                            • Бяха квото бяха оборите.
                              Ерата на евтините пари отмина.



                              Last edited by X_Y; 02.10.2023, 09:20.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                                да публикуват тази графика и да ни обясняват как точно сме на върха и така всяка години в продължение на вече почти 7 години
                                Същите брокеразки лъжи и евтини манипулации.Тази графика се поства не от 7г,а от 1 !

                                Аз помня друго обаче.Как в началото на ТАЗИ година,лично ти ни обещаваше 15% ръст
                                После имаше едни надежди и с печатане на трилиони ,но и там удари на камък
                                Сега си във фазата на отричането.Няма да има спад,няма да има катастрофа,няма да фалирам,няма банката да ми вземе всичко.Да,ама НЕ

                                И тази съдба ще последва всеки,който мисли,че след 5.50 % лихви оборите в някво Гето щели да поскъпват,видиш ли
                                Last edited by X_Y; 02.10.2023, 09:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X