IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    Имало голям натиск да се вдигат вноските по кредитите ,било от ЕС.Уж сме били едно цяло в България си правели каквото искат ,това е на ниво Министерски съвет ,банките искат не искат ще стягат въжето
    Даже и на сегашните нива да ги оставят с това нулево търсене,пак ще катастрофират
    Какво остава за вдигане на вноски на изгърбени камилчетата + задаваща се дълбока икономическа рецесия
    Думата имот ще стане нарицание за "глупост,наказание,дебилизъм" и никои с години няма да иска и да я чуе.
    А някои пишман "инвеститори" с угаснали мечти за градене на намателска "бизнес империя" ,при чуването на тази дума спонтанно ще се насълзяват,а други и нас**ат.
    Last edited by petrg5s; 10.10.2023, 16:26.

    Коментар


    • Имало голям натиск да се вдигат вноските по кредитите ,било от ЕС.Уж сме били едно цяло в България си правели каквото искат ,това е на ниво Министерски съвет ,банките искат не искат ще стягат въжето

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Песимиста е минал през всичко почвайки от 3 часови опашки с купони за хляб, 10 долара заплата на баща му с която не можеш нищо да купиш до 6 години под наем в 30 квадрата панелна боксониера в Дървеница с порутена тераска и 15 хлебарки на квадрат.... Трудности в живота ми да искаш....:-)
        Въпросът е че сега 2 ма млади могат да водят нормален живот в София без проблем....под наем. Сигурно ще им е трудно да спестят за тухла ;и да са съседи на Жонката във Вазов , но тва едва ли е проблем. На Запад няма да получат нищо ама нищо повече което да е по-хубаво.

        ПП Имам племенник , който не е завършил дори вишУ / опитва да учи неуспешно/ , не знае чужд език грам и работи в една компания за почти 5000 лева на месец... т.е. всеки може....
        И аз ги помня тези времена през 90-те години.

        През цялото време имаше инфлация (1991 -1997 г.) и голяма безработица.

        Хората не разполагаха и не харчеха както днес. Дори си спомням, че като студент колегите не черпеха с бонбони за рождени дни, т.е. дори нямаха 2 лв да купят бонбони "Сезони".

        И си прав, че днес се печели добре стига на човек да му се работи в СФ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Справя се и си купува всичко което поиска........Отново това означава , че всеки може в и около София....
          Жонката не е ли само на комисион ? Тва ако излъже лекаря и инфлуенсърката мЕлеонери на езерото да ''инвестират'' през компанията за която рабпти ?... Телефонист на едро :-)
          зАрежи гастарите и Ела на свлачището.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

            Че той получава повече от жонката бе...
            Справя се и си купува всичко което поиска........Отново това означава , че всеки може в и около София....
            Жонката не е ли само на комисион ? Тва ако излъже лекаря и инфлуенсърката мЕлеонери на езерото да ''инвестират'' през компанията за която рабпти ?... Телефонист на едро :-)
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.10.2023, 13:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Песимиста е минал през всичко почвайки от 3 часови опашки с купони за хляб, 10 долара заплата на баща му с която не можеш нищо да купиш до 6 години под наем в 30 квадрата панелна боксониера в Дървеница с порутена тераска и 15 хлебарки на квадрат.... Трудности в живота ми да искаш....:-)
              Въпросът е че сега 2 ма млади могат да водят нормален живот в София без проблем....под наем. Сигурно ще им е трудно да спестят тухла ;и да са съседи на Жонката във Вазов , но тва едва ли е проблем. На Запад няма да получат нищо ама нищо повече което да е по-хубаво.

              ПП Имам племенник , който не е завършил дори вишУ / опитва да учи неуспешно/ , не знае чужд език грам и работи в една компания за почти 5000 лева на месец... т.е. всеки може....
              Че той получава повече от жонката бе...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Сит (песимист) на гладен не вярва. У нас няма предпазна мрежа и щом човек остане без доходи (независимо от причината), излиза извън обществото. Песимиста просто е сляп и глух за някои неща и съответно разговорът е за хората с някакъв старт, които активно участват на пазара на труда.
                Песимиста е минал през всичко почвайки от 3 часови опашки с купони за хляб, 10 долара заплата на баща му с която не можеш нищо да купиш до 6 години под наем в 30 квадрата панелна боксониера в Дървеница с порутена тераска и 15 хлебарки на квадрат.... Трудности в живота ми да искаш....:-)
                Въпросът е че сега 2 ма млади могат да водят нормален живот в София без проблем....под наем. Сигурно ще им е трудно да спестят за тухла ;и да са съседи на Жонката във Вазов , но тва едва ли е проблем. На Запад няма да получат нищо ама нищо повече което да е по-хубаво.

                ПП Имам племенник , който не е завършил дори вишУ / опитва да учи неуспешно/ , не знае чужд език грам и работи в една компания за почти 5000 лева на месец... т.е. всеки може....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.10.2023, 13:29.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  ратко, какво да ти кажа, освен да класифицираме информацията - достига ли до определени хора, то вероятно не струва нищо. Сам можеш да прецениш кой попада в тая група.
                  аз също изпитвам някои съмнения
                  например, че това не е било жената на банкера а на бакшиша
                  и не ставало дума за вдигане на лихвите а на наемите
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                    Пробвайте под наем в София, няма да е по-различно. Само, че при нас обществените услуги ни куцат, мръсотията също е проблем. Не, че бих избрал Германия или емигрирал, напротив - София ме устройва перфектно, но не мога да не критикувам недостатъците.
                    Не е по-различно , но си си в родината. Детето ти не е в турско-арабско-мбонго училище, където и да отидеш у нас дори до мякаш или лъкаш си Българин и възприеман нормално... Няма нито един показател по който емигрантският живот да е за предпочитане пред този в твоята страна при еднакви финансови условия....
                    А при кризисни ситуации винаги се сещам за 2 примера - първият е по време на първоначалният шок от Ковид как места за Българи нямаше в испанските болници, а имаше само за местни и как Путин праща на първа линия на фронта хора от малцинства за Русия..., а Московчани си праят партита.... Такива са съдбите на емигрантите по света и нашите в Европа няма да имат по-различна...дори и след няколко поколения
                    Евентуално в емигрантски държави като Сащ , Нз, Австралия има по-добри шансове.... Южна Америка изглежда супер само дето аз знам от познати какво е да си бял Европеец/ не местен такъв/ в Бразилия и Колумбия.....Не е добре нека така да го напиша.....обири, нападения, отвличания.....квото ти се падне....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.10.2023, 13:10.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                      Нима за 10 години настигнахме Западна Европа с доходи, които за 80% от населението са необходими за издръжка и дотам, както и с намаляващо население които не са само работещи, но и потребители? Нека да питаме бизнеса насочен към България как е с намаляващо население? Разслоението е в обществото е на исторически връх, съответно демографски няма как да се подобрим. 80% са на ниво ядене и пиене от заплата до заплата и причината да не са избягали е защото имат наследени апартаменти.
                      Приликата е че в Европа 90% са на това положение , а разликата е че и в по-голямата си част нямат и собствено жилище.... Е имат кола... на лизинг за да ходят на работа с нея , за да си платят лизинга....Нещо като перпетуум мобиле.
                      При нас след няколко десетилетия няма да е по-различно след като старите унаследени жилища се амортизират до степен на неизползваемост.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                        А след 12 месеца ако нищо друго освен поскъпване не се е случило, ще удължим ли отново периода с нови 12 месеца, както вече 8ма поред година се получава?


                        ===2039===

                        Аз съм общак, ако ти трябват вар, пясък и цимент за зидарията, само дай сигнал...
                        както сам каза банско акт16 не ти било приоритет, а кое е - форума и да се занимаваш с етажа
                        ми той етажа ще замине за по-висока цена от аналогичен в Банско и преди да си взел акт16 даже

                        това го пиша по темата да помагаш със зидане - оправи си твоите неща и тогава помагай на другите
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Музикален поздрав за джонката и петърчо от мен и ратко. DJ DAMYAN x AZIS - AIRPORT - YouTube

                          Разчувствах се от лириката на песента...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            поне назад може ли да хвърли
                            7-8 години поне
                            че имам усещане за лууп във времето
                            сякаш всяка година се повтаря едно и също несбъднато предсказание
                            Хахаххаах

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              и как пък веднъж цялата тая информация от самия извор не послужи за нещо
                              ратко, какво да ти кажа, освен да класифицираме информацията - достига ли до определени хора, то вероятно не струва нищо. Сам можеш да прецениш кой попада в тая група.

                              Коментар


                              • Жилищата поевтиняват, но остават все така недостъпни ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ
                                Жилищата поевтиняват, но остават все така недостъпни

                                Цитат: "Цените на жилищата в Париж паднаха до най-ниското си ниво от четири години. Офертните стойности през септември 2023 г. се понижиха с 4,1% на годишна база до 10 936 EUR/кв.м - най-ниското ниво от януари 2019 г., по данни на Le Figaro. Това е най-резкият спад на годишна база от поне десетилетие."

                                ===2039===

                                цели 4,1% дискаунт у френско, а в БГ поскъпването си продължава.

                                Пита се в задачата: Кога ще станат по-достъпни имотите в БГ?

                                Коментар

                                Working...
                                X