IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    я сметни съотношението в София
    без кредити софийският пазар на зелено е Адио Рио
    Четат данните като дявола евангелието. Вместо да се дадат данни за ипотеките в София- над 50% се дават данни за страната за да изглежда малък процента ипотеки. Няколко тримесечия спад в броя на сделките се представят като силен период спрямо 10 години назад- то по тая логика спрямо 53- та година е още по- силен периода. И да не забравяме че поне малко повишение на лихвите догодина ще има със сигурност, а като добавим как ще реагират масата потенциални купувачи с кредит на новините по телевизията за увеличаващи се лихви картинката не е розова.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Прав си спирам .

      От днес даже ,който иска 50 евро ми е комисиона ,като включва само обща информация ,за връзка с конкретни лица ,имена ,телефони ,локации ,понеже разполагам с тях ,цената е 85 евро .
      В момента имам оферта на 4% Румънски дълг ,падеж след 12 месеца /искам някой да ми намери аналог ,депозит на тези условия в България и за 12 месеца /

      Това е

      Успех на всички пожелавам ,приключих с благотворителността ,казвам го щото извън така да го кажем форума бая народ си отвриха очите /за неприятелите таксата е 95 евро
      Каврък, ако беше вкарал там дет трябва (когато ти бях казал в другата тема) сега само за няколко месеца щеше да си на 70% +.
      Last edited by better; 24.10.2023, 18:57.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
        Според последните данни, изминалото тримесечие е изключително силно в София (единствено 2021.Q3 и 2022.Q3 са с повече сделки) - за последните 15 години е на 3-то място по брой продажби. За Пловдив - на 7-мо място.
        След интересните във финансов (и здравен) план последни 3 години, пазарът се нормализира - много силен в София, умерено силен в големите областни центрове и по-слаб на национално ниво.

        Тримесечие: Продажби (София): Продажби (България):
        2009.Q3 4886 45610
        2010.Q3 4899 46968
        2011.Q3 3971 54997
        2012.Q3 4210 58643
        2013.Q3 4536 59475
        2014.Q3 5063 57658
        2015.Q3 5547 59259
        2016.Q3 6073 59162
        2017.Q3 6300 56293
        2018.Q3 6376 55897
        2019.Q3 6974 55103
        2020.Q3 6969 56675
        2021.Q3 8732 67328
        2022.Q3 7402 62459
        2023.Q3 7001 54277

        Броят на покупките с кредит се свива и явно българският потребител на имоти предпочита изцяло собствено финансиране. Въпреки все по-добрите банкови условия, банките не успяват да привлекат клиенти и ипотечните кредити са нещо изключително непопулярно у нас:

        Тримесечие: Съотношение продажби/ипотеки:
        2023.Q1 22.30%
        2023.Q2 23.63%
        2023.Q3 21.53%
        я сметни съотношението в София
        без кредити софийският пазар на зелено е Адио Рио
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Според последните данни, изминалото тримесечие е изключително силно в София (единствено 2021.Q3 и 2022.Q3 са с повече сделки) - за последните 15 години е на 3-то място по брой продажби. За Пловдив - на 7-мо място.
          След интересните във финансов (и здравен) план последни 3 години, пазарът се нормализира - много силен в София, умерено силен в големите областни центрове и по-слаб на национално ниво.

          Тримесечие: Продажби (София): Продажби (България):
          2009.Q3 4886 45610
          2010.Q3 4899 46968
          2011.Q3 3971 54997
          2012.Q3 4210 58643
          2013.Q3 4536 59475
          2014.Q3 5063 57658
          2015.Q3 5547 59259
          2016.Q3 6073 59162
          2017.Q3 6300 56293
          2018.Q3 6376 55897
          2019.Q3 6974 55103
          2020.Q3 6969 56675
          2021.Q3 8732 67328
          2022.Q3 7402 62459
          2023.Q3 7001 54277

          Броят на покупките с кредит се свива и явно българският потребител на имоти предпочита изцяло собствено финансиране. Въпреки все по-добрите банкови условия, банките не успяват да привлекат клиенти и ипотечните кредити са нещо изключително непопулярно у нас:

          Тримесечие: Съотношение продажби/ипотеки:
          2023.Q1 22.30%
          2023.Q2 23.63%
          2023.Q3 21.53%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            за много повече ще замине по ред причини - основната е, че има много хора работещи в чужбина, които се връщат с някакви пари и си купуват - говоря за хора от района и понеже предлагането не е много голямо това държи пазара що годе високо.
            Някакви пари са далеч от лелеяна офертна цена. Така ако се събираха 71кЕ с гастарски труд, нямаше да остане кьорав човек у нас. Масово бачкат като луди за да си купят 10г. премиум и да се върнат с 5кЕ, които да похарчат демонстрирайки как са успели и после обратно. Напоследък обаче взеха и да не се завръщат толкова често, че нито колата, нито парите които харчат правят впечатление.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              От наемите на банковите офиси ги правя само за месец тези пари пък после нека да се подиграват на тухлите
              никой не се подиграва, но тези имоти за придобити отдавна и на други цени, когато хората нямаха пари. В момента има доста кеш в хората и съответно няма как да купиш подобен имот и да получиш адекватен % доходност.

              както и никой не се подиграва на ЗЗ - преди 20г в Добруджа хубав чернозем имаше по 100 и под 100лв декара
              сега рентите на този чернозем са 100 на година... но в момента му търсят 4-5К на декар и доходността е друга.

              с акциите е същото
              Last edited by bertram; 24.10.2023, 18:19.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Ники ,може и на лично но сподели за колко пари е тоя напън , на 200к евра е 8к евра . За това ли е целия напън и 24-ри часовото висене в интернет . Ако се напънеш извън нета ще изкараш доста повече парички !
                От наемите на банковите офиси ги правя само за месец тези пари пък после нека да се подиграват на тухлите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Прав си спирам .

                  От днес даже ,който иска 50 евро ми е комисиона ,като включва само обща информация ,за връзка с конкретни лица ,имена ,телефони ,локации ,понеже разполагам с тях ,цената е 85 евро .
                  В момента имам оферта на 4% Румънски дълг ,падеж след 12 месеца /искам някой да ми намери аналог ,депозит на тези условия в България и за 12 месеца /

                  Това е

                  Успех на всички пожелавам ,приключих с благотворителността ,казвам го щото извън така да го кажем форума бая народ си отвриха очите /за неприятелите таксата е 95 евро
                  Ники ,може и на лично но сподели за колко пари е тоя напън , на 200к евра е 8к евра . За това ли е целия напън и 24-ри часовото висене в интернет . Ако се напънеш извън нета ще изкараш доста повече парички !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Това е в долари ,а моята е в евра ,коя е по изгодна ?Или ще приемаме долара вместо еврото ?
                    Не им обяснявай . Да се разправят с данъчните .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Това е в долари ,а моята е в евра ,коя е по изгодна ?Или ще приемаме долара вместо еврото ?
                      По-изгодна е тази която:
                      - Има по-висока лихва.
                      - Лихвата ти я плащат всеки ден.
                      - Може да закриеш сметката във всеки един момент без да губиш нищо.

                      Като искаш си отвори в евро, но ти си тарикат - сложи ги в Румънски дълг и чакай 12 месеца.
                      Даже ако може в леи им купи от дълга, че нали ще става много силна.
                      Аз и без това работя главно с долари, и ми е още по-добре така да ги държа.
                      Last edited by pwise; 24.10.2023, 16:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Да ти имам офертите, ето една за всички безплатно
                        Да ти помогна - обърни внимание на процента и кога се плаща



                        Извинявам се за огромната картинка.
                        Това е в долари ,а моята е в евра ,коя е по изгодна ?Или ще приемаме долара вместо еврото ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          В момента имам оферта на 4% Румънски дълг ,падеж след 12 месеца /искам някой да ми намери аналог ,депозит на тези условия в България и за 12 месеца /
                          Да ти имам офертите, ето една за всички безплатно
                          Да ти помогна - обърни внимание на процента и кога се плаща



                          Извинявам се за огромната картинка.
                          Last edited by pwise; 24.10.2023, 16:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Прав си спирам .

                            От днес даже ,който иска 50 евро ми е комисиона ,като включва само обща информация ,за връзка с конкретни лица ,имена ,телефони ,локации ,понеже разполагам с тях ,цената е 85 евро .
                            В момента имам оферта на 4% Румънски дълг ,падеж след 12 месеца /искам някой да ми намери аналог ,депозит на тези условия в България и за 12 месеца /

                            Това е

                            Успех на всички пожелавам ,приключих с благотворителността ,казвам го щото извън така да го кажем форума бая народ си отвриха очите /за неприятелите таксата е 95 евро
                            Кавръков, ти си благороден човек. Чудя ти се на акъла как имаш нерви и търпение безплатно да отваряш очите на заблудените тухло-любители, които по цял ден се чудят какво да правят и само се подиграват на хората... Оставяй ги там да се мъчат, да си набиват парите в тухли и стари панелки за мижави 2,5% на година и да си мислят, че правят нещо...
                            Аз не бих им дал безплатно никаква инвестиционна информация на тия тухладжии...
                            Last edited by Frosty; 24.10.2023, 16:09.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              не разбирам, защо чакаш с такова нетърпение статистиката от нси,
                              като не можеш да я ползваш

                              справката показва, че пазара в софия има спад 5-6%
                              за окръжните градове 17-20%

                              това говори, че големото мяу вече е тук
                              кой продал, продал
                              който не е, сяда и чака 2049
                              риск за продавачите има - факт
                              ако изтърват момента може да се чака
                              кавръчето е нясно с това.
                              Last edited by bertram; 24.10.2023, 15:16.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                стига си им отварял очите на специалистите, че после да те подпитват кое как става
                                да ходят да си плащат
                                Прав си спирам .

                                От днес даже ,който иска 50 евро ми е комисиона ,като включва само обща информация ,за връзка с конкретни лица ,имена ,телефони ,локации ,понеже разполагам с тях ,цената е 85 евро .
                                В момента имам оферта на 4% Румънски дълг ,падеж след 12 месеца /искам някой да ми намери аналог ,депозит на тези условия в България и за 12 месеца /

                                Това е

                                Успех на всички пожелавам ,приключих с благотворителността ,казвам го щото извън така да го кажем форума бая народ си отвриха очите /за неприятелите таксата е 95 евро

                                Коментар

                                Working...
                                X