IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    И със земята, и с имотите. Земеделската земя by the way удря 4 К лва декара вече в СИ България. Аз наддадох 100 лв на дка и купих от мой познат на когото местните дерибеи щяха да му я лапнат за 1000 лв и той я даде на мен. Дали не съм спечелил? А дали няма още да спечеля. В Плевенско вземам от бащината си земя 120 лв - онзи ден ги взех. Това е положението.
    тази дето си я взел за 1100 си я смятай около 2000-2500
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Е, защо търсеше там на зелено и пак ти се досвидя цената и то преди поскъпването!!!
      Цената си беше ОК,ама не намерих това което търсех.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        Това да има къде да живееш, какъв инвеститор си в имоти? Хахахаха, ами нали ти трябват поне няколко НА, за да имаш право да пишеш тук.
        Къде видя да твърдя че съм инвеститор в имоти?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

          със земята ли?
          И със земята, и с имотите. Земеделската земя by the way удря 4 К лва декара вече в СИ България. Аз наддадох 100 лв на дка и купих от мой познат на когото местните дерибеи щяха да му я лапнат за 1000 лв и той я даде на мен. Дали не съм спечелил? А дали няма още да спечеля. В Плевенско вземам от бащината си земя 120 лв - онзи ден ги взех. Това е положението.
          Last edited by bulgarian lev; 12.11.2023, 22:24.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            И друго, няма инфо колко чужденец идва в София, ми в Пловдив...лятото не чух българска реч по централните улици. Моите наематели в Докторска и при мои познати само чужденци. Пълно е. Част от тях ще купуват, знаят накъде отива държавата. Може да е зле, в политическа криза, но ЕЗ ако случайно се сбъдне - край, изравняват се имотите. Те после пак може да си падат в различните цикли, но ние няма да останем без присъствие и потоци. Мани ги, те знаят едно преброяване (фалшиво, неправилно и недостатъчно добре извършено и нагласено при това). Да, българите ще намаляват, няма ли по 3-4 деца в семейство така ще е. Но тук ще има движение и пазар на имоти.
            В Пловдив по централните улици са предимно шведи - затова си чул и небългарска реч. Това е един от най-циганските градове в БГ, а не беше така преди.

            Иначе - обратно към 1500/квадрат в Докторска за отрицателно време. Това ще бъде "изравняването". Просто забрави дългосрочно имот в тая беднотия да струва повече от 10%-20% от идентичен имот в големите европейски столици. То и няма икономическа логика да струва повече, при огромната ножица, която се е отворила. София изостава с много бързи темпове от Запада, а с тези джендъри, които се набутаха във властта неканени, с 15% от гласовете, положението ще бъде още по-трагично. Идеята на западните господари е България да бъде унищожена - и засега се справят много успешно със задачата.

            Предстои дълъг цикъл на високи лихви и свита парична политика, цялата тази спекулативна ценова компонента (която в момента е 2/3 от общата цена) ще бъде изтрита на 100%. Ще остане "фундаментът", а той е максимум 15 годишни наема при лихви от 4%-5%.
            Last edited by ejonny2376; 12.11.2023, 22:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              а колко българи са предпочели да живеят и отглеждат децата си в Германия

              ако погледнеш и средна възраст пак няма да е добре резултатът.

              според дойче веле
              Те, повечето са роми и арменци, не са бледолики българи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Това да има къде да живееш, какъв инвеститор си в имоти? Хахахаха, ами нали ти трябват поне няколко НА, за да имаш право да пишеш тук.
                Е, ако му напиша че съм инвеститор ще каже че това е загуба. Той е строго за инвестиции с всички средства нс капиталовите пазари. Аз съм скромен, защото за да имаш яка файда от имоти трябва да отдаваш поне 500-1000 кв.м. РЗП, близо съм, но аз съм си доволен. Правя си доход който е сериозна заплата бих казал.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Чекай бе, евала на момчето. Добре, и аз имам къде да живея, що си не живях там. Аз също не съм купувал на детето си нищо. И кола даже. Да си купят когато пожелаят.
                  Това да има къде да живееш, какъв инвеститор си в имоти? Хахахаха, ами нали ти трябват поне няколко НА, за да имаш право да пишеш тук.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    И друго, няма инфо колко чужденец идва в София, ми в Пловдив...лятото не чух българска реч по централните улици. Моите наематели в Докторска и при мои познати само чужденци. Пълно е. Част от тях ще купуват, знаят накъде отива държавата. Може да е зле, в политическа криза, но ЕЗ ако случайно се сбъдне - край, изравняват се имотите. Те после пак може да си падат в различните цикли, но ние няма да останем без присъствие и потоци. Мани ги, те знаят едно преброяване (фалшиво, неправилно и недостатъчно добре извършено и нагласено при това). Да, българите ще намаляват, няма ли по 3-4 деца в семейство така ще е. Но тук ще има движение и пазар на имоти.
                    със земята ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      За чии хул мие в Люлин тристаен.Аз имам къде да живея.А сина ми назад да бяга не мое го стигнете никога.
                      Чекай бе, евала на момчето. Добре, и аз имам къде да живея, що си не живях там. Аз също не съм купувал на детето си нищо. И кола даже. Да си купят когато пожелаят.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                        За чии хул мие в Люлин тристаен.Аз имам къде да живея.А сина ми назад да бяга не мое го стигнете никога.
                        Е, защо търсеше там на зелено и пак ти се досвидя цената и то преди поскъпването!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Когато написах, че 40 000 немеца, са предпочели да живеят в нашата страна, как мислиш, че реагира клетия перон, разбира се невярващо, но факта си е факт.
                          а колко българи са предпочели да живеят и отглеждат децата си в Германия

                          ако погледнеш и средна възраст пак няма да е добре резултатът.

                          според дойче веле
                          Стотици хиляди българи са напуснали България. Най-много от тях живеят в Германия - около 400 000
                          Last edited by bertram; 12.11.2023, 22:06.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            И друго, няма инфо колко чужденец идва в София, ми в Пловдив...лятото не чух българска реч по централните улици. Моите наематели в Докторска и при мои познати само чужденци. Пълно е. Част от тях ще купуват, знаят накъде отива държавата. Може да е зле, в политическа криза, но ЕЗ ако случайно се сбъдне - край, изравняват се имотите. Те после пак може да си падат в различните цикли, но ние няма да останем без присъствие и потоци. Мани ги, те знаят едно преброяване (фалшиво, неправилно и недостатъчно добре извършено и нагласено при това). Да, българите ще намаляват, няма ли по 3-4 деца в семейство така ще е. Но тук ще има движение и пазар на имоти.
                            Когато написах, че 40 000 немеца, са предпочели да живеят в нашата страна, как мислиш, че реагира клетия перон, разбира се невярващо, но факта си е факт.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                              В момента в Пловдив в имот.бг има 23825 обяви продава и постоянно качват - много са и строителството на големи сгради е бурно като съм убеден има много обяви зад които са маскирани цели сгради с десекти апартаменти за продан.
                              Всички залагат на индустриалната зона, но както винаги се прекалява. Масово купуват всякакви хора от околията, които са събрали някакви пари (голям % за гурбетчии)

                              При майните презастрояването е по-драматично и от София и Варна даже.
                              То затова в Пловдив и цени и наеми са незавишени. Мисля, нормални. Няма издевателства от порядъка на сгради и имоти по хиляди евра на метър, Това видях и в Бургас това лято. Цени по 3-3500€ на метър. Във Варна също има, и то в Бриз, не е и център даже.
                              Да, в Пловдив купуват и ромеи които са в Западна Европа отдавна. Турци и пр. Основно ромеи. Да не говорим околията от Родопите, които купуват и в Асеновград и наоколо, близо е и пътуват.
                              Last edited by bulgarian lev; 12.11.2023, 22:04.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                На Радев сина му я е научил. Но Радев не се възползва. Сега можеше да е захлупил поне тухлена тристайка в Лулин.
                                За чии хуй ми е в Люлин тристаен.Аз имам къде да живея.А сина ми назад да бяга не мое го стигнете никога.
                                Last edited by nradev1111; 12.11.2023, 22:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X