IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

    ааа без такива. Идеално е за под наем, с прииждащите хиляди апартамента в такива сгради. Да не вземат тухлолюбителтите да си помислят, че в близките 15г ще вдигат наеми.
    Уважаеми Безимотни Дедо,

    Този септември индексирах всичките наеми с 25%. Като гледам Кокорчо и компания какви ги вършат, инфлацията няма никакъв шанс да спре и септември 2024 ще е пак 15-25% нагоре. Наемите винаги вървят паралелно с доходите и реалната инфлация. Здраво догонване на западните цени.

    Като гледам и колко е шарен станал пазарът на труда в София.... буквално вчера наех австралийка на работа във фирмата ми, живее си в София от 2 години и е изключително доволна, а всеки 4-ти или 5-ти кандидатстваш не е българин.

    Е, кажи, как да паднат цените на наемите? Особено пък за добре направено НС.
    Last edited by ivanvg93; 24.11.2023, 10:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Те арендаторите отдавна си накупиха на тънките цени, тия боклуци ще си останат както тези:

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...p19&f1=1&fe7=1

      От 13 год стоят, оня ден минах и видях, че вече се разпадат. 80% от построените последните 2-3 год ги чака същатат съдба.
      Тея къщета често ги пускаш, а изглеждат много атрактивни за парите си. Толкова ли е зле положението на живо? Честно като видя такива цени, както и в Банско, се чудя защо ги подаряват?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        Ти като я хвана за колко години си роб на банката?Предполагам до пенсия.
        Драги ми смехурко на банките в БГ не дължа нито кинта и не защото ме е страх да взимам кредити, а защото вече не ми се налага

        Такива велики инвеститори като тебе ще си изгниете по дружбенските гарсониери и никога няма да осъзнаете че с използването на кредити се правят първите големи мангизи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
          Гладната брокеразка пасмина се чуди кви дивотии да пише, за да хване дикиш. Гледайте:

          ДЪМПИНГ! Намалена цена От 330 000 Е на 250 000 Е
          NB! Ден на отворените врати - 30.11.23 г. от 11.00 до 15.00 ч. за два апартамента в един блок в най-хубавата част на кв. Лозенец в близост до Борисова градина.
          Апартамент 2 - за офис или за живеене:


          Моля, записвайте се с телефон и име на e-mail: olimpia3@abv.bg
          Ние ще ви върнем обаждане. Заповядайте!


          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...69624321004706
          https://www.bloomberg.com/news/artic...-checkout=true

          TD удвоява прогнозата за канадския спад на цените на жилищата до 10% TD казва преразглеждане поради по-висока доходност на облигациите.

          Цените на жилищата в Канада вероятно ще паднат два пъти повече от очакваното, според икономисти от Toronto-Dominion Bank , тъй като постоянно високите разходи за заеми и неочакваното нарастване на листванията оказват по-голям низходящ натиск върху пазара.
          Още миналия месец екипът на TD прогнозираше, че средните цени на жилищата ще намалеят с 5% през първото тримесечие на 2024 г., което направиха за първи път през септември. Сега те промениха прогнозирания спад на 10%, казаха те в изследователска бележка от сряда.


          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Следващата кочина за триста илядо (и отгоре).
            Тук стаите са още по-малки, отделно от прозорците се вижда, че другата сграда е буквално на 5-6 метра ???!!
            Единствения прозорец, който има простор е няква ужасна тераса от 2-3кв, където не можеш да сложиш дори стол, за масичка да не говорим, отделно изводите за климатика са на терасата.
            70-80% от новопостроенето за нищо не става, пари хвърлени на вятъра.
            ааа без такива. Идеално е за под наем, с прииждащите хиляди апартамента в такива сгради. Да не вземат тухлолюбителтите да си помислят, че в близките 15г ще вдигат наеми.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Хубаво, че го правят, но аз ще си завърша годината с 4,2 % ГПР по потребителски! Много ме уплашиха хора, без един кредит теглен в живота си, но даже мислят, че %-а бил висок, пълни психопати!:
              Лягай да почиваш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                И ти я пропусна - Колко жалко

                Чудно ми е защо след като вече имотите няма да носят богатство ти все още се надаш да купиш???
                Ти като я хвана за колко години си роб на банката?Предполагам до пенсия.

                Коментар


                • Гладната брокеразка пасмина се чуди кви дивотии да пише, за да хване дикиш. Гледайте:

                  ДЪМПИНГ! Намалена цена От 330 000 Е на 250 000 Е
                  NB! Ден на отворените врати - 30.11.23 г. от 11.00 до 15.00 ч. за два апартамента в един блок в най-хубавата част на кв. Лозенец в близост до Борисова градина.
                  Апартамент 2 - за офис или за живеене:


                  Моля, записвайте се с телефон и име на e-mail: olimpia3@abv.bg
                  Ние ще ви върнем обаждане. Заповядайте!


                  https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...69624321004706
                  Last edited by better; 23.11.2023, 22:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение



                    Спалните може да са малки, но за сметка на това коридора, килера и терасата са просторни.

                    Някой добруджански арендатор ще го лапне да има за децата. На това се разчита.
                    Те арендаторите отдавна си накупиха на тънките цени, тия боклуци ще си останат както тези:

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...p19&f1=1&fe7=1

                    От 13 год стоят, оня ден минах и видях, че вече се разпадат. 80% от построените последните 2-3 год ги чака същатат съдба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.economic.bg/bg/a/view/pr...seha-bogatstvo

                      Приключи ерата, в която имотите носеха богатство !
                      И ти я пропусна - Колко жалко

                      Чудно ми е защо след като вече имотите няма да носят богатство ти все още се надаш да купиш???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        Ако добавим и терминал 1 и 2 то локацията си е отлична. Аз като собственик на имоти в района бих добавил като огромен + и неограниченото количество подземни води. Буквално на 3-4 м има неограничено количество вода. Това с дълбоките черноземни почви и подородните речни наноси гарантират едно лесно биоземеделие. Отоплението с термопомпи вода вода е без конкуренция като икономичност. Пък баламите да се катерят по баирите на северният склон на Витоша.
                        П.П. и там имам имоти но не ги тача. Усойни, стръмни и каменисти са. Ни вода, ни плодородие.
                        няма ли нещо сгодно за купуване по тия квартали
                        къща с голям двор или само място
                        и 2 въпроса,
                        чуват ли се много самолетите
                        има ли много индийци там, че не съм минавал
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                          Не са ви верни сметките.
                          Тук едни експерти (обитаващи квартири, общежития и детски стаи) твърдят че строителната себестойност е 200 Евро на квадрат, до ключ
                          Предполагам, споменатото от теб се дължи на факта, че скоро не са освежавали детските.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Проблемът е, че и 3 стайните, тръгнаха в тази посока. Погледни за къв саплък става дума:

                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...vq3&f1=4&fe7=1

                            Хол 33 кв (горе- долу бива). Спалня - слагаш едно легло и не остава място за шкафчета заради вратите.
                            Другата "спалня " 9,73 кв е кръстена кабинет, защото тук можеш еветуално да сложиш походно легло, и за тая кочина (без кат 16) и търсят 310 палки.
                            Тва "извращение" е непродаваемо, дори на половин цена.


                            Спалните може да са малки, но за сметка на това коридора, килера и терасата са просторни.

                            Някой добруджански арендатор ще го лапне да има за децата. На това се разчита.

                            Коментар


                            • Hивoтo нa нeoбcлyжвaни бaнĸoви ĸpeдити в Бългapия щe ce зaпaзи ниcĸo пoнe дo cpeдaтa нa 2024 г., нo cлeд тoвa тpeндът мoжe дa ce oбъpнe, вĸлючитeлнo - пoд влияниeтo нa нeблaгoпpиятни пpoцecи в Eвpoпa. Πpoгнoзaтa e нa "Aгeнция зa cъбиpaнe нa взeмaния" (ACB) - eднa oт вoдeщитe ĸoмпaнии в ceĸтopa cи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Може и така да е, който има - да ги дава. Аз кредит, който е повече от 5г. ми доход не бих теглил.
                                Човек се раазпростира според чергата си.

                                Коментар

                                Working...
                                X