IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

    Така е. Но не знаеш кога да продаваш. А това е половината от инвестирането.
    Ооооо, и това го знам прекрасно не се лъжи. С една продажба си купих къща на 2,5 км. от Женева

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Знам какво и кога да купуваам и дори тук това е известно
      Така е. Но не знаеш кога да продаваш. А това е половината от инвестирането.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение
        защо не купуваш сега нали лъжете народа да тегли кредити и че цените само ще растат ?
        Не се лъжи ,аз скоро купих и се похвалих дори Обръщението ще го пропусна като крайно неподходящо и не за друго ,а защото не мога да бъда брокер от 2500 километра
        Last edited by X_Y; 16.12.2023, 19:32.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          Стабилни цени, големи нови проекти - какво се чака на пазара на жилища през 2024 г.

          https://m.dnevnik.bg/biznes/2023/12/..._se_chaka_na/#
          Хубава статия си споделил. Винаги е добре да се четат и коментарите и на хора които не висят по цял ден в инвеститорски форум и могат с бистър ум да погледнат обстановката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

            вероятно ще изкупуваш дъна , по примера на едни други "инвеститори" .................. успех !
            Знам какво и кога да купуваам и дори тук това е известно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Лошото тогава наистина е ,че при голям спад може да се изкуша дори и аз да напазарувам още някой друг апартамент, а това не е добре за перонци защото до тях дори няма да достигнат и да разберат за тези оферти.
              защо не купуваш сега нали лъжете народа да тегли кредити и че цените само ще растат ?
              Last edited by X_Y; 16.12.2023, 19:30.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                при голям спад може да се изкуша дори и аз да напазарувам още някой друг апартамент, а това не е добре за перонци защото до тях дори няма да достигнат и да разберат за тези оферти.
                вероятно ще изкупуваш дъна , по примера на едни други "инвеститори" .................. успех !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  9.5%? Туй откъде излезе сиА? Бамките нал бЕха фрашкани с мангизи?


                  https://www.investor.bg/a/538-pazari...te-10-mln-evro
                  TBI вече много почна да ми се набива на очи. Все най конкурентни оферти, все най-ниски лихви, най-ниски такси, най-висока доходност по депозити. А вече за кой ли път чета статии че издават облигации на 8-10%. Не съм съм напълно сигурен кои са собствениците, но съм останал с впечатлението, че е почти изцяло българска. Абе навява ми помисли за други подобни конкурентни банки преди 10тина години, ама може нещо понижителския ми разум да ме бърка с фиктивни предпоставки за "МЯУ".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение


                    Няма да се конкурира с такива като теб а ще купува от тях. Пълно е с инвеститори, които са си набутали парите с разбирането че НИ само растат. В момента, в който това очакване се опровергае, ще настане паника и точно тези, които на думи са големи и ще купуват ще мишкуват и ще пускат "топ промоции". Едно е на думи, друго е като 90% от имуществото ти е набито в пазара. Това си е психология, която се повтаря при всеки балон.

                    Най-вероятно ще има и момент в точно след върха, където изведнъж ще изскочат топ оферти на цени невиждани от 2-3 години и по наивните ще скочат, но това ще е моментно и болезнено. Тенденциите на този пазар са дългосрочни.
                    На колко години си ,че не помниш предишните времена когато имаше спад на цените ? Не става така както си мислиш и си написал дори и да има голям спад на цените. От мен и от такива като мен не може и да мечтае да купи просто защото не е на нивото ни, нито по знание за пазара , нито по доходи и финансови възможности. И да знаеш колкото повече падат цените толкова повече имоти изчезват. Дали може да се купи хубав имот и тогава, да може ,но не както вие си мислите. Лошото тогава наистина е ,че при голям спад може да се изкуша дори и аз да напазарувам още някой друг апартамент, а това не е добре за перонци защото до тях дори няма да достигнат и да разберат за тези оферти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                      идва момент , когато пазара се изравнява с възможностите на хората
                      Той и в момента е равен с възможностите на хората. На 2.5% лихва (2.5% надбавка + 0% основен лихвен процент) много хора имат възможността да изтеглят €200,000 и да плащат €750 на месец. Обаче в сценарии където лихвата става 6.5% (2.5% надбавка + 4% основен лихвен процент изравнен с еуробор) и вноската стане €1,300 вече е друг въпрос.
                      Last edited by Thrace; 16.12.2023, 21:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                        Не е задължително всеки да притежава имот в София, не мислиш ли ? Цените не ги определяш ти спрямо твойте възможности или аз спрямо мойте ,а пазара. Лошото при теб е ,че при голям спад в цената веднага ще започнеш да се конкурираш с такива като мен ,а повярвай това няма да ти хареса повече от по-високите цени

                        Няма да се конкурира с такива като теб а ще купува от тях. Пълно е с инвеститори, които са си набутали парите с разбирането че НИ само растат. В момента, в който това очакване се опровергае, ще настане паника и точно тези, които на думи са големи и ще купуват ще мишкуват и ще пускат "топ промоции". Едно е на думи, друго е като 90% от имуществото ти е набито в пазара. Това си е психология, която се повтаря при всеки балон.

                        Най-вероятно ще има и момент в точно след върха, където изведнъж ще изскочат топ оферти на цени невиждани от 2-3 години и по наивните ще скочат, но това ще е моментно и болезнено. Тенденциите на този пазар са дългосрочни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Положението на перона винаги е "гладна кокошка, просо сънува...."
                          За съжаление наистина се оказва ,че не е разбрал нищо и ще продължи да няма за съжаление. На Кавръков, колко се опитвахме да му помогнем през 2017 г. и нищо не се случи и той още си живее при мама.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Еее вечв не сме 2014 та год. Има много, много по-лесни месра къдеро да отидат. Спомни в началото на год при гърмежа на бамкитв в уса, къде отидоха мангизите.
                            Я гледай какво става в Калифорния, един от най скъпите щати..

                            https://www.newsweek.com/california-...apsing-1852824

                            Драстичен СПАД в цените на жилищата пишат хората !

                            Пазарът на жилища в Калифорния се срива 15 декември 2023 г. в 11:09 ч. EST

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              корнерчо, мама, а познай къде ще идат тия спестявания ако случайно някоя банка затвори "временно"
                              Еее вечв не сме 2014 та год. Има много, много по-лесни месра къдеро да отидат. Спомни в началото на год при гърмежа на бамкитв в уса, къде отидоха мангизите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                ee, ми що им се даваш
                                теглиш си 2 пъти през банкомата и им оставяш 4 лв да се радват
                                През банкомат на обб тегля по 2к и ми взема левче, 5 к ми излизат 2.50 лв. Сигурно има и по-евтини опции.

                                Коментар

                                Working...
                                X