IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

    съгласен ............. само казвам , че да се гони цена ангажираща всичките доходи е също толкова крайно

    иначе няма точна рецепта
    Това всички жълтици в имот е оправдано ако е първи и единствен!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      чети де
      написал съм, че който няма хич пари даже за самоучастие е добре да поживее под наем докато натрупа пари, опит, квалификация и тн.
      Чета те внимателно от 7 години и много добре помня как обясняваше на Кавръка как 2017-та не е времето за покупка

      Към онзи момент Кавръка имаше над 100% от парите и можеше даже да си избира

      В никакъв случай не твърдя че ти си му виновен и да не беше ти той пак нямаше да купи както няма и да купи на евентуален следващ спад

      Въпроса е че не си признаваш че с сбъркал

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Изхвърлаш си лЕкинко, оптимално е с 33% от дохода НЕТО да се купува имотец.
        съгласен ............. само казвам , че да се гони цена ангажираща всичките доходи е също толкова крайно

        иначе няма точна рецепта

        Коментар


        • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

          идеалният момент е когато си събрал 100% за имотец и това е станало с 10% от дохода ти
          Изхвърлаш си лЕкинко, оптимално е с 33% от дохода НЕТО да се купува имотец.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Терзо абсолютно няма никакво значение дали някой е купувал на скоро
            Има, даже голямо. Все пак някои изкарват пари от имотите и то от години.

            Не чета всяка страница на темата, обаче преди две три години бая често се пишеше за инвестиционни покупки. С кредит естествено. Сега кога погледна най-много някой заплатаджия да тури крадени готови пари в тухли.

            Естествено, възможно е първите да бъркат, а вторите да са прави. Колко е вероятно обаче.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Хаха, какви изводи можем да направим - идеалният момент за покупка е тогава, когато Кавръчко има 100% кеш да захлупи имотец. Според хубавата калкулация, която направи, можем статистически да заключим, че такъв бизнес модел с 2-стаен, би носил приходи между 1500 и 2000лв в хоризонт от поне 6-7г. Страхотен бизнес модел.
              идеалният момент е когато си събрал 100% за имотец и това е станало с 10% от дохода ти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                А, още нямам наследници, ама се мисли в перспектива. И сегашния ми апарт става за начало, но са ми обещали големи промоции, пък и аз съм от хората, които вярват на пророчества. Затова ще почЕкаме.
                Пич, търсиш четири стаи за двама души??? Ние сме четирима (едното полубебе още) в двустаен (тристаен+ по новите "критерии") и едвам смогваме. Кабинет ли ще си правиш, отделна стая за библиотека, домашна зала за джаги... В твоя вариант за "перспектива", най-добре парцел с идея за промяна на предназначение.

                Иначе предвид ЧУДОВИЩНАТА криза в заетостта (дислокация дето му викат), добър имот никога няма да стане евтин. Изключваме див късмет, наследство и прочие.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  Никой от пишещите тук не е купувал инвестиционен имот наскоро. Причините смятам са ясни - хич не е добра инвестиция на тези нива.
                  Може би си прав. Последните инвестиционни двустайни апартаменти ги купих на цени 750-820 евро/м2

                  Според мен всяка по-висока цена от тази на м2 ( говоря за младостите в Сф) е балон и безумие. Айде нека да е преко сили 1000 е/м2 Твърдя го, защото знам разходите за земя, проектиране, узаконяване и строеж.

                  Моето лично инвесиционно портфолио към момента е насочено към ЗЗ в района на вътрешнооколовръснто на СФ, както и към УПИ та с лице към околовръсно и големи пътни артерии вход-изход Сф. Смятам, че супер са подценени ЗЗ в рамките на околовръсното. Буквално м2 е под цената на мокет или ламинат.
                  Успехи!



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    Като се има в предвид че винаги изключвате ползването на кредит понятието някакви пари означава да съберат 100% кеш за имота

                    Или иначе казано на тия дето 2017-та са имали пари да купят но им обяснявахте как идва голямото мяу им се е наложило да спестяват още по около 7000е на година та да могат сега пак да купят същият имот

                    7000евро на година + "скромен наем 500лв" означава че всеки който евентуално те е послушал е губил средно между 1500лв и 2000лв всеки божи месец за последните 7 години

                    Винаги съм се чудил как все още имаш очи да пишеш в този форум
                    чети де
                    написал съм, че който няма хич пари даже за самоучастие е добре да поживее под наем докато натрупа пари, опит, квалификация и тн.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Като се има в предвид че винаги изключвате ползването на кредит понятието някакви пари означава да съберат 100% кеш за имота

                      Или иначе казано на тия дето 2017-та са имали пари да купят но им обяснявахте как идва голямото мяу им се е наложило да спестяват още по около 7000е на година та да могат сега пак да купят същият имот

                      7000евро на година + "скромен наем 500лв" означава че всеки който евентуално те е послушал е губил средно между 1500лв и 2000лв всеки божи месец за последните 7 години

                      Винаги съм се чудил как все още имаш очи да пишеш в този форум
                      Хаха, какви изводи можем да направим - идеалният момент за покупка е тогава, когато Кавръчко има 100% кеш да захлупи имотец. Според хубавата калкулация, която направи, можем статистически да заключим, че такъв бизнес модел с 2-стаен, би носил приходи между 1500 и 2000лв в хоризонт от поне 6-7г. Страхотен бизнес модел.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                        Щом имаш пари и искаш да местиш семейстмото, не разбирам какво чакаш и се въртиш като шафрантия. Купувай, че докато чакаш децата ще напуснат гнездото и ще има се чудиш как да чистиш 120 квадрата.

                        Никой от пишещите тук не е купувал инвестиционен имот наскоро. Причините смятам са ясни - хич не е добра инвестиция на тези нива.
                        Терзо абсолютно няма никакво значение дали някой е купувал на скоро

                        за последните 30 години никога настоящият момент не е изглеждал като добро време за покупка

                        поглеждайки назад във времето все ти се струва че имотите са поскъпнали прекалено много, а ако случайно са в период на спад като 2009-2012 си мислиш че има още доста да спадат и че сега не е времето

                        Осъзнаваш че е било времето, като минат няколко години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Щом имаш пари и искаш да местиш семейстмото, не разбирам какво чакаш и се въртиш като шафрантия. Купувай, че докато чакаш децата ще напуснат гнездото и ще има се чудиш как да чистиш 120 квадрата.

                          Никой от пишещите тук не е купувал инвестиционен имот наскоро. Причините смятам са ясни - хич не е добра инвестиция на тези нива.
                          А, още нямам наследници, ама се мисли в перспектива. И сегашния ми апарт става за начало, но са ми обещали големи промоции, пък и аз съм от хората, които вярват на пророчества. Затова ще почЕкаме.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            За тях скромен наем е по-добрият избор поне докато не съберат някакви пари.
                            Като се има в предвид че винаги изключвате ползването на кредит понятието някакви пари означава да съберат 100% кеш за имота

                            Или иначе казано на тия дето 2017-та са имали пари да купят но им обяснявахте как идва голямото мяу им се е наложило да спестяват още по около 7000е на година та да могат сега пак да купят същият имот

                            7000евро на година + "скромен наем 500лв" означава че всеки който евентуално те е послушал е губил средно между 1500лв и 2000лв всеки божи месец за последните 7 години

                            Винаги съм се чудил как все още имаш очи да пишеш в този форум

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              Ееех, още година-две ли ще трябва да почЕкаме?
                              Щом имаш пари и искаш да местиш семейстмото, не разбирам какво чакаш и се въртиш като шафрантия. Купувай, че докато чакаш децата ще напуснат гнездото и ще има се чудиш как да чистиш 120 квадрата.

                              Никой от пишещите тук не е купувал инвестиционен имот наскоро. Причините смятам са ясни - хич не е добра инвестиция на тези нива.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Значи, ако ще играем така грубо и аз да почвам. На удара с Киро Скалата отвръщам мощно с Киро Брейка. Човека е умен, преживял е много, може да му се вярва и може даже да успееш да намериш нещо ценно в думите му стига да успееш да изтърпиш потока от акъл, който извира от него. Поне събеседника му Асен Димитров е практик, който си е на терен в имотите и малко да е успял да му покаже един друг свят.
                                https://youtu.be/UFiMT24urbE

                                Този Димитров - опонента на Киро Брейка много лъже. Или го тресе шизофренията.

                                "2021-ва бил си купил двустайни апартаменти за 50 000 евра с ДДС в София..."

                                Цените на двустайните бяха такива 2011-та~2012-та... Според неговите приказки излиза, че за 10 години жилищата имат 0% ръст, и после от 2021-ва до 2022-ра изведнъж скочили със 100%...

                                Нали уж имаше "вечен" ръст при имотите... пък всички тухладжии ни се хвалят как купили на смешно ниски цени... Шизофрения пълна...
                                Как ще купуваш на ниски цени при "вечен" ръст?!


                                Или ни лъжат че купуват на ниски цени...
                                Или ръстът на цените не е това, което ни се представя и е пълна бутафория...

                                Среден вариант няма.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X