IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Подкаст: Търсене и предлагане нa пазара на жилища в България

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Ако имаш някоя маломерка за продаване на 1500 евро( както казваш нормалната цена за София) аз се записвам пръв на опашката. Може и да не е в централен район- само да е близо до метро, да не е последен етаж и да не е гредоред
      оказа се, че няма нищо, освен големи голи приказки
      препоръка е

      Коментар


      • Данъците може да извадят спящите имоти на пазара

        "Ако някой може "да счупи" пазара на жилища, това е общинският съвет. В случай че данък сгради се повиши съществено до нивата в нормалните държави, това ще извади на пазара много имоти", казва Георги Павлов, изпълнителен директор на Realto Group.

        Това мнение доскоро щеше да звучи екстравагантно-теоретично. Имотните данъци в България са смятани за ниски и не са актуализирани от години. Но вдигането им е непопулярна мярка, за каквато местната власт си позволява да говори само в началото на мандата си.

        Новото тази година е, че по инициатива на самите общини правителството им дава възможност периодично да актуализират данъчните си оценки, така че да са адекватни на пазара. Това означава и евентуално да завишат базирания на тях данък сгради, за да повишат приходите си, каквито настоявания има от сдружението на общините в България. При това могат да държат увеличението в поносими граници, като варират с промилите на данъка, които също сами определят.

        Промените в Закона за местните данъци и такси, които предвиждат актуализацията, вече минаха през парламента на първо четене, но не се знае дали и в какъв вид ще минат на второ.

        Например има варианти мярката да се направи обществено по-приемлива - по-голям данък за второ или за необитаемо жилище. Такива по последно преброяване на НСИ са почти 30% от всички в София, така че по-съществено покачване на данъка може да извади на пазара доста апартаменти за продажба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

          "счита американската компания за инвестиции в недвижими имоти AEW"
          https://www.focus-news.net/novini/me...itelno-1914347

          Цените на имотите в Германия и Европа ПАДАТ стремително ....статията е от ДНЕС !!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Приятелю, знам много добре какво мога да купя. Това че изкарвам сума X изобщо не означава, че съм готов да платя завишена цена за нещо си. Аз и кашкавал за 40лева килото не купувам когато съм в БГ, след като знам, че веригите са му сложили надценка от над 100% и от производителя излиза на цена 15 лева.

            Просто имот в София не струва повече от 1500 Евро, никога не бих напълнил джобовете на някой тарикат за да му купя боклука на цена 4000. Далеч по-добре е тези пари да се дарят за някоя добра кауза. Замисли се и ти по тези въпроси, вземи направи малко добро тук-там, спри да смяташ всяка стотинка - колко изкарваш,колко наеми и пр. Тези пари и имоти няма да ги занесеш в гробищата, в един момент човек хвърля топа и всичко се изпарява в тази секунда.
            Ако имаш някоя маломерка за продаване на 1500 евро( както казваш нормалната цена за София) аз се записвам пръв на опашката. Може и да не е в централен район- само да е близо до метро, да не е последен етаж и да не е гредоред

            Коментар


            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
              "счита американската компания за инвестиции в недвижими имоти AEW"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Защо не.

                А ти би ли почерпил колегите (вкл. и мен), които ти допадат?
                разбира се
                но избягвам аз да черпя първи
                препоръка е

                Коментар


                • Всякакви съвпадения с действителни лица и събития са случайни и непреднамерени.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    такива хора харесвам аз!
                    мислил ли си да ни събереш от форума и да почерпиш една кръчма
                    Защо не.

                    А ти би ли почерпил колегите (вкл. и мен), които ти допадат?
                    Last edited by Evgo; 01.12.2023, 11:54.

                    Коментар


                    • Амааа... КАК ТАКА?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        какви са тия работи, бре
                        нали дефлацията е в ход!??
                        В ход е, а и тепърва в ИТ сектора ще стане напечено, защото иззад зазиданата врата един ни готви яка сеч и уволнения. А ти се готви за драстични намаления на наемите. (-70% поне)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          +100

                          Няма никакъв смисъл човек да се стиска и да трупа като катерица,
                          такива хора харесвам аз!
                          мислил ли си да ни събереш от форума и да почерпиш една кръчма
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Приятелю, знам много добре какво мога да купя. Това че изкарвам сума X изобщо не означава, че съм готов да платя завишена цена за нещо си. Аз и кашкавал за 40лева килото не купувам когато съм в БГ, след като знам, че веригите са му сложили надценка от над 100% и от производителя излиза на цена 15 лева.

                            Просто имот в София не струва повече от 1500 Евро, никога не бих напълнил джобовете на някой тарикат за да му купя боклука на цена 4000. Далеч по-добре е тези пари да се дарят за някоя добра кауза. Замисли се и ти по тези въпроси, вземи направи малко добро тук-там, спри да смяташ всяка стотинка - колко изкарваш,колко наеми и пр. Тези пари и имоти няма да ги занесеш в гробищата, в един момент човек хвърля топа и всичко се изпарява в тази секунда.
                            +100

                            Няма никакъв смисъл човек да се стиска и да трупа като катерица,

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                              какви са тия работи, бре
                              нали дефлацията е в ход!??
                              препоръка е

                              Коментар


                              • УжасТ!

                                Коментар

                                Working...
                                X