IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Тия шматери от бнб, никой не могат да подпукат, и на децата им е ясно, че са на къс повод от банкстерите.
    е поне брокеразите да подпукат, само от тях ще смъкнат цените с поне -40%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
      БНБ подпука банките, проверява ги за...

      Обект на проверка са били вътрешното управление и управлението на риска в сферата на кредитната дейност

      https://blitz.bg/ikonomika/bnb-podpu...ews989975.html
      Тия шматери от бнб, никой не могат да подпукат, и на децата им е ясно, че са на къс повод от банкстерите.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

        Не, коновете не ме интересуват, а къщата е купена за нас, че станахме много народ и предишната започна да ни отеснява. Много съм доволна вече две години се ползва и всички се разширихме
        Със здраве да си я ползваш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
          Повдигачите тук не осъзнават, че абсолютно всичко им е набито в имоти и то в България. 100% от имуществото им. Все едно да си купил 100% ДЦК на Република Бенин - толкова диверсификация.
          Ми от прост народ какво очакваш ? Ествествено,че ще се зароби доживот само и само да набие дълга в безполезни тухли.В кое не сме на последно място,та и в инвестицонна култура да сме по- различни?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            И на мен не са ми интересни постоянните вопли на разни понижители, как не трябва да се инвестира в имоти, а висят в темата с години

            По-интересна ми се струва тази новина:

            https://www.mediapool.bg/podupravite...ews353940.html
            За протокола - ако някой е забравил, Петър Чобанов беше министър на финансите в правителството на Орешарски като представител на ДПС. По времето, когато КТБ беше най-стабилната банка в света. И когато беше фалирана.

            ===2039===

            Балон има, имотите са ндценени, поевтиняването вече започна. -70% предстои. Само трябва търпение и чакане, чакане, чакане… до:….39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
              Много скучна ми стана темата и не съм чел поне седмица - паднаха ли вече имотите със 70%?
              И на мен не са ми интересни постоянните вопли на разни понижители, как не трябва да се инвестира в имоти, а висят в темата с години

              По-интересна ми се струва тази новина:

              https://www.mediapool.bg/podupravite...ews353940.html

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                Много скучна ми стана темата и не съм чел поне седмица - паднаха ли вече имотите със 70%?
                всеки момент
                всъщност спадът вече върви с бърз ход,
                но по цените още не се усеща
                препоръка е

                Коментар


                • Много скучна ми стана темата и не съм чел поне седмица - паднаха ли вече имотите със 70%?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                    Съгласен съм, имаш ли алтернативи на тухления депозит такъв не ти трябва. Аз приемам, че загубата от нереализирани печалби е нещо подобно като таксата на банката за поддръжка на сметка или разхода по наетия сейф. По принцип, бих искал да съм с основно жилище и от останалия капитал 15% да ми е в други имоти, но не ми се получи, процента е по-голям.
                    Има смисъл, но за да си само 15% при тези цени на имотите трябва да имаш няколко милки натрупани. Един двустаен само за 200к трябва да имаш 1,3 милиона. Нищо лошо да купиш инвестиционен имот ако имаш такава сума. Но да изхарчиш всички пари, че и да теглиш потребителски на всичкото отгоре - лудост неземна.

                    Повдигачите тук не осъзнават, че абсолютно всичко им е набито в имоти и то в България. 100% от имуществото им. Все едно да си купил 100% ДЦК на Република Бенин - толкова диверсификация.
                    Last edited by ejonny2376; 04.12.2023, 15:09.

                    Коментар


                    • Цените започнаха да падат

                      Коментар


                      • Привет на всички от слънчева Атина. Направо не мога да си представя как спасител156 се е набутал в недостроената къща, а не се премести в Атина. Тук атмосферата е доста релакс в сревнение с кочината. Вярно, че цените на имотите тук са доста над софийските, но и качеството на живот е доста по-добро.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          +1

                          Това, което казваш, е така. Но има още неща по темата:

                          Българското село се обезлюдява още от 70-те години, когато хората масово мигрират към големите градове, към фабрики и нови жилищни комплекси.

                          Българското земеделие е било дотирано, за да имат интерес да произвеждат. Дядо ми вземаше много хубави пари като предаваше животни на Родопа - телета, агнета и прасета. Изкарваше много повече от пенсията и заплатата си преди 1990 г.

                          Преди 15-20 г българите бяхме (бяха) доста бедни и с малки заплати. Това се вижда и по избора им на апартамент. Днес се лакомят за луксозно, а преди се задоволяваха с бюджетни решения (ламинат, мебели от Арон, панелни жилища, напр.).

                          За демографска криза се говори още от 80-те години. Тогава българката е имала по 2 деца. Днес отново има по 2, ако реши да ражда. В другата тема сме писали на широко какви ги върши съвременната българка и че е доста мързелива, съпоставено с майка си и баба си.

                          Има много хора, които си изкарват пари, като оправят апартаменти по новите критерии, но с евтини материали (да изглежда красиво и модерно, но без да се набутват със скъпи неща) и ги продават скъпо.
                          Ами да, миграцията по света си върви от хилядолетия, не е българско изобретение. Българите може да намалеят доста но не е болка за умиране, предлагам да се съсредоточим над качеството на младите българи а не на количеството.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Доходност имаш, но имаш разправии, губене на време и риск. Имаш и "опортюнистични разходи" - същите в момента са поне 4%, ако си сложиш парите в безсрочен депозит в европейска банка. Това са нещата, които никой не отчита и не калкулира. 2%-3% доходност от наем е дълбоко отрицателна доходност ако вкараме горните неща в сметката.
                            Съгласен съм, имаш ли алтернативи на тухления депозит такъв не ти трябва. Аз приемам, че загубата от нереализирани печалби е нещо подобно като таксата на банката за поддръжка на сметка или разхода по наетия сейф. По принцип, бих искал да съм с основно жилище и от останалия капитал 15% да ми е в други имоти, но не ми се получи, процента е по-голям.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Ако беше ме послушала и за коновете, сега щеше да имаш със 150% в повече.
                              От познати чувам, че в момента също има подобни сделки на -50% от наплашени руснаци. Дори знам за един случай при нас, за почти незабавна препродажба. Някои хора от подобни сделки правят доста добри пари.
                              Не, коновете не ме интересуват, а къщата е купена за нас, че станахме много народ и предишната започна да ни отеснява. Много съм доволна вече две години се ползва и всички се разширихме

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                                Аз това и казах - БИЛА е. Вече не е. За огромно съжаление.
                                Случилото се през последните 10-15 години, особено след влизането в ЕС, е безпрецедентен геноцид спрямо българския народ. Умишлено нацията се унищожава чрез налагането на либерало-джендърски пратеници във властта. България беше далеч по-добро място за живот преди 15-20 години. Сега с едни напечатани пари се създаде изкуствено усещане за благосъстояние у една шепа ИТ-та и имотни спекуланти, а реално ядрото на нацията е напълно унищожено - няма средна класа, няма образовани хора в различните сфери на икономика, наука и изкуство. Има 95% беден и прост народ, който не произвежда нищо, и 5% ИТ-та, крадци и спекуланти.Безвъзвратно изгубена нация.
                                +1

                                Това, което казваш, е така. Но има още неща по темата:

                                Българското село се обезлюдява още от 70-те години, когато хората масово мигрират към големите градове, към фабрики и нови жилищни комплекси.

                                Българското земеделие е било дотирано, за да имат интерес да произвеждат. Дядо ми вземаше много хубави пари като предаваше животни на Родопа - телета, агнета и прасета. Изкарваше много повече от пенсията и заплатата си преди 1990 г.

                                Преди 15-20 г българите бяхме (бяха) доста бедни и с малки заплати. Това се вижда и по избора им на апартамент. Днес се лакомят за луксозно, а преди се задоволяваха с бюджетни решения (ламинат, мебели от Арон, панелни жилища, напр.).

                                За демографска криза се говори още от 80-те години. Тогава българката е имала по 2 деца. Днес отново има по 2, ако реши да ражда. В другата тема сме писали на широко какви ги върши съвременната българка и че е доста мързелива, съпоставено с майка си и баба си.

                                Има много хора, които си изкарват пари, като оправят апартаменти по новите критерии, но с евтини материали (да изглежда красиво и модерно, но без да се набутват със скъпи неща) и ги продават скъпо.

                                Коментар

                                Working...
                                X