IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    Явно не си схавал за какво говоря.Над 100К оборот за период по къс от 12 месеца имаш задължителна регистрация.Щеш не щеш си длъжен да се регистрираш.Доброволна може и без оборот.


    https://lex.bg/laws/ldoc/2135533201

    Виж чл.96 от ЗДДС
    Явно ти не схаващаш - няма праг. Може сам да си намериш члена за доброволната.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      В интерес на истината това не те засяга защото много отдавна съм разбрала ,че трябва да стоя далеч от теб и такива като теб Слава богу, има и кадърни счетоводители
      Хе хе .За декларация по чл.50 от ЗДДФЛ не ти требе счетоводител.Средно интелигентен човек без икономическо образование се справя.
      Last edited by nradev1111; 11.12.2023, 00:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

        Няма праг за регистрация по ДДС. Жалко че си счетоводител. А аз даже си плащам на такъв понеже не съм запознат с материята, а ти всеки път като решиш да покажеш колко знаеш и се излагаш.
        Явно не си схавал за какво говоря.Над 100К оборот за период по къс от 12 месеца имаш задължителна регистрация.Щеш не щеш си длъжен да се регистрираш.Доброволна може и без оборот.


        https://lex.bg/laws/ldoc/2135533201

        Виж чл.96 от ЗДДС
        Last edited by nradev1111; 11.12.2023, 00:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Къде тва? Във Вн няма таксиджии - особенно вечер. На празници или пък късно вечер, може да чакаш и 1 час. Във Вн просто няма кой да работи, то няма и как да е при средна възраст 45 год. Пенсионерски град.
          П.С не всички са на лизинг, някои си купуват 2-3 годишни коли от Германия, правят ги таксита и си свиркат.
          Големи играчи сте у Варна!

          Коментар


          • Баси, Жирона ступа супердупер отбора на Барселона и то като гост и застана на върха на класирането в Премиера. Лудница.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

              Прага за регистрация по ДДС е 100К.Така че не се напъвай.Толкоз доход нямаш.Проблема е само в трята глава.

              Задачка да те изпитам по ДОД: ако дохода от наем е 10 000 колко е данъка за физическо лице?
              Няма праг за регистрация по ДДС. Жалко че си счетоводител. А аз даже си плащам на такъв понеже не съм запознат с материята, а ти всеки път като решиш да покажеш колко знаеш и се излагаш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Къде тва? Във Вн няма таксиджии - особенно вечер. На празници или пък късно вечер, може да чакаш и 1 час. Във Вн просто няма кой да работи, то няма и как да е при средна възраст 45 год. Пенсионерски град.
                П.С не всички са на лизинг, някои си купуват 2-3 годишни коли от Германия, правят ги таксита и си свиркат.
                Ама да бе, излизат в тоя умрял град да работят за монопола на тим - транстакси. Карат от катедралата до кварталите за 10лв пълно такси с 5 човека без апарат. Ти слушаш ли се какво говориш?
                Last edited by pwise; 11.12.2023, 00:00.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  У Варна сте топ оф дъ топ.Имате тасиджии и строителни работници мелеонери.


                  ПП. Вчера ми се обади 1 плочкаджия ,мой състудент .Тоест вечен студент .Мъчи се до 40 годипна възраст и се отказа. И ми вика:

                  Дай 70 лева че не ми стигат за наем и ще ме изгонят от квартирата.


                  Наема му е 200 лв и се затруднява.
                  То и в СФ е така, но няма как да споделят на счетоводител.
                  Имам познати и строители, нз те кви мангизи правят, но яхтите им са извън страната. Единия е фен на коновете ( не виртаулните) и има няколко расови (дет струват повече от Ферари) и ходи да си наглежда някъде в чужбина (забравих в коя държава).
                  П.С същия скоро го видЕх, че увеличил охраната, нз защо.
                  Last edited by better; 10.12.2023, 23:59.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Ти май скоро не си правил ремонт?
                    От 2020 та правя втори ап, добрите плочкаджии имат раб за 3-4 месеца напред, и правят мн мангизи. За дизайнерите да споменавам ли кви мангизи докарват? А за гинеколозите или гастроентеролозите? Ще ви паднат ченетата.
                    У Варна сте топ оф дъ топ.Имате тасиджии и строителни работници мелеонери.Изкарват повече от опитен ИТ специалист.


                    ПП. Вчера ми се обади 1 плочкаджия ,мой състудент .Тоест вечен студент .Мъчи се до 40 годипна възраст и се отказа. И ми вика:

                    Дай 70 лева че не ми стигат за наем и ще ме изгонят от квартирата.


                    Наема му е 200 лв и се затруднява.
                    Last edited by nradev1111; 10.12.2023, 23:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Ариметиката ти е грешна.Пак митам да не си злоупотребил. 300 кинта може да направи таксиджия ако работи 16 часа на ден и то в СФ.Плочкаджия има работа само лятото да речем 15-20 дни в месеца.Зимата хич.И като даде на общака 60-70 лв надница и му остават средно месечно 1500 лв.преко сили.
                      Ти май скоро не си правил ремонт?
                      От 2020 та правя втори ап, добрите плочкаджии имат раб за 3-4 месеца напред, и правят мн мангизи. За дизайнерите да споменавам ли кви мангизи докарват? А за гинеколозите или гастроентеролозите? Ще ви паднат ченетата.

                      П.С доколкото знам ти си счети, как си представяш някой плочкаджия, таксиджия еле па доФтур ( с частен к-т) да ти се хФали, че прави по 15-20 палки на месец.
                      Last edited by better; 10.12.2023, 23:48.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        За София говоря, за всеки подаден им по станцията от фирмата адрес си плащат процент таксиджиите, добави лизинга на колата, ремонтите, горивото.... та 6к абсурд да изкара. За фаянсаджиите ако са много добри, работят яко и правят по 3 бани на месец има вариант да ги изкарат тия пари, защото нямат разходи и не плащат никакви данъции.
                        Ако таксиджия работи без почивен ден в СФ по 12+ часа може да добута 5-6К бруто.Ама след данъци лизинг и дебели застраховки дори 1500 лв не остават.Ако колата е в бокса лизинга си тече.Ако е болен пак тече,а болнични не му плащат защото никой не се осигурява.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Не ги слушай, правят си мангизи. Таксиджия днес ако не сложи 300 кинта в джобчето изобщо не излиза. Плочкаджията взема 50 лв/кв. ако залепи 5-6 кв са му 250-300 лв. на ден.
                          Ариметиката ти е грешна.Пак питам да не си злоупотребил. 300 кинта може да направи таксиджия ако работи 16 часа на ден и то в СФ.Плочкаджия има работа само лятото да речем 15-20 дни в месеца.Зимата хич.И като даде на общака 60-70 лв надница и му остават средно месечно 1500 лв.преко сили.
                          Last edited by nradev1111; 11.12.2023, 08:06.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Къде тва? Във Вн няма таксиджии - особенно вечер. На празници или пък късно вечер, може да чакаш и 1 час. Във Вн просто няма кой да работи, то няма и как да е при средна възраст 41 год. Пенсионерски град.
                            За София говоря, за всеки подаден им по станцията от фирмата адрес си плащат процент таксиджиите, добави лизинга на колата, ремонтите, горивото.... та 6к абсурд да изкара. За фаянсаджиите ако са много добри, работят яко и правят по 3 бани на месец има вариант да ги изкарат тия пари, защото нямат разходи и не плащат никакви данъции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Изпревари ме с отговора. Абсолютно си прав за таксиджиите, не съм сигурен дали и 2-3 хиляди правят на месец, 6 е абсурд, почти всички са с коли на лизинг към фирмите, плащат си и за всеки подаден им адрес ...... С последния таксиджия дето си говорех докато се возя беше с 10 кредита- бързи, бавни и каквито се сетиш
                              Къде тва? Във Вн няма таксиджии - особенно вечер. На празници или пък късно вечер, може да чакаш и 1 час. Във Вн просто няма кой да работи, то няма и как да е при средна възраст 45 год. Пенсионерски град.
                              П.С не всички са на лизинг, някои си купуват 2-3 годишни коли от Германия, правят ги таксита и си свиркат.
                              Last edited by better; 10.12.2023, 23:36.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Да не си злоупотребил с ракия. Аз плочкаджия и таксиджия с пари не познавам дори в София.Всички са по бързи кредитити.
                                Не ги слушай, правят си мангизи. Таксиджия днес ако не сложи 300 кинта в джобчето изобщо не излиза. Плочкаджията взема 50 лв/кв. ако залепи 5-6 кв са му 250-300 лв. на ден.
                                Last edited by better; 10.12.2023, 23:26.

                                Коментар

                                Working...
                                X