IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	67.8 КБ
ID:	4144117

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

      Да разбирам, че банките у нас и БНБ-то, ще правят напук на ФЕД? Харесват ми такива игри.

      П.С. не знам дали проблема ми е във финансите, или светоусещането, ама хора с доходи напОлвина от моя, купуват кат обезумели.
      В книгата Интелигентния инвеститор,Греъм описва настоящата картинка още в първите 50 страници ,даже не е и нужно да я четеш цялата ,дот ком,балона изтрива печалбите и парите на хората които са трупали забележи 6,7 години,ако видиш официалните справки от 13f формуляра които подават всички фондове и инвестори имащи милиарди Бъфет не е купувал нищо с изключение на позиция в петрол и една медийна компания последните два месеца да кажем ,реално и той е като теб седи и гледа отстрани,защо ли ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        Само няма се плашите щото китайският Блекрок заминА за една нощ -

        Zhongzhi Enterprise Group: Chinese shadow bank files for bankruptcy


        The struggling group reportedly told investors in a letter in November that its liabilities - up to $64bn (£50.6bn) - had outstripped its assets, now estimated at about $38bn.

        ZEG is a major player in China's shadow banking industry, a term for a system of lenders, brokers and other credit intermediaries who fall outside the realm of traditional regulated banking.

        The latest developments at ZEG have raised concerns of further turmoil in the world's second-largest economy, after the collapse of property developer Evergrande and financial woes at Country Garden.

        Embattled property developers currently owe Chinese banks money worth as much as 30% of the banks' assets.

        China's property sector makes up a third of its economic output. That includes houses, rental and brokering services, as well as construction materials and industries producing goods that go into apartments.

        https://www.bbc.com/news/business-67890633

        Коментар


        • Само няма се плашите щото китайският Блекрок заминА за една нощ -

          Zhongzhi Enterprise Group: Chinese shadow bank files for bankruptcy


          The struggling group reportedly told investors in a letter in November that its liabilities - up to $64bn (£50.6bn) - had outstripped its assets, now estimated at about $38bn.

          ZEG is a major player in China's shadow banking industry, a term for a system of lenders, brokers and other credit intermediaries who fall outside the realm of traditional regulated banking.

          The latest developments at ZEG have raised concerns of further turmoil in the world's second-largest economy, after the collapse of property developer Evergrande and financial woes at Country Garden.

          Embattled property developers currently owe Chinese banks money worth as much as 30% of the banks' assets.

          China's property sector makes up a third of its economic output. That includes houses, rental and brokering services, as well as construction materials and industries producing goods that go into apartments.

          https://www.bbc.com/news/business-67890633
          Last edited by unimog; 06.01.2024, 08:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG

            Ти с Пена & Вуте ли реши да се сравняваш?

            Те ли са ти ориентира в живота?

            пп.
            Колко сняг има тая година в Алпите - не е истина, еле па швейцарските!

            Кеф ти денем ски, кеф ти вечер кънки на замръзналото езеро в Сейнт Мориц!
            Пена и Вуте отдавна ни задминаха. Хората теглиха кредити, купиха апартаменти коли, почивки, телефони, кафемашини. После казаха на работодателите, че няма да им работят за без пари, щот вноските станаха колко заплатата. От своя страна работодателите надуха цените и ей го на, героите са на далавера. А ние с тебе кво, по един ремонт направихме и до там.

            Коментар


            • Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Да разбирам, че банките у нас и БНБ-то, ще правят напук на ФЕД? Харесват ми такива игри.

                П.С. не знам дали проблема ми е във финансите, или светоусещането, ама хора с доходи напОлвина от моя, купуват кат обезумели.
                Те и преди така купуваха, ама сетне им взеха имотите, а някои ги търсиха и мутри.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Да разбирам, че банките у нас и БНБ-то, ще правят напук на ФЕД? Харесват ми такива игри.

                  П.С. не знам дали проблема ми е във финансите, или светоусещането, ама хора с доходи напОлвина от моя, купуват кат обезумели.
                  това ги прави непредсказуеми и не е ясно как ще реагират при имотна криза

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Да разбирам, че банките у нас и БНБ-то, ще правят напук на ФЕД? Харесват ми такива игри.

                    П.С. не знам дали проблема ми е във финансите, или светоусещането, ама хора с доходи напОлвина от моя, купуват кат обезумели.
                    ти си интелигентен човек - мисля, че подсъзнателно усещаш нещата...
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      никога не е късно да се разшириш
                      когато ипотечките са с нюню лихви плащаш дебела цена, защото куцо и сакато са на пазара да бият системата и обратното, когато лихвите се повишат търсенето намалява и продавачите стават по-диалогични.

                      ти не се гласиш да го отдаваш и доходността (по-скоро потенциалната заетост) не е проблем за теб - до колкото разбирам проблемът при теб е чисто финансов. Ако може да го решиш без да изложиш себе си и семейството си на риск от немотия - винаги може да изплющиш ипотека. Още повече, че имаш имот и по памет беше ИТ, което е предпоставка и за добри доходи (спрямо българската реалност). Банките даже и да режат разни инвеститори теб няма да порежат - стига да искаш.



                      набележи си нови проекти и когато банките вдигнат лихвите, а те ще ги вдигнат - поразпитай
                      Да разбирам, че банките у нас и БНБ-то, ще правят напук на ФЕД? Харесват ми такива игри.

                      П.С. не знам дали проблема ми е във финансите, или светоусещането, ама хора с доходи напОлвина от моя, купуват кат обезумели.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Берти, много хубаво успива квартирантите. Да изкараш печелившия жертва, обяснявайки как губи, или как ще загуби, си е талант.

                        На мен лично, думите са му като терапия, че не се реших "да се разширя" с една ипотечка след ковида.
                        никога не е късно да се разшириш
                        когато ипотечките са с нюню лихви плащаш дебела цена, защото куцо и сакато са на пазара да бият системата и обратното, когато лихвите се повишат търсенето намалява и продавачите стават по-диалогични.

                        ти не се гласиш да го отдаваш и доходността (по-скоро потенциалната заетост) не е проблем за теб - до колкото разбирам проблемът при теб е чисто финансов. Ако може да го решиш без да изложиш себе си и семейството си на риск от немотия - винаги може да изплющиш ипотека. Още повече, че имаш имот и по памет беше ИТ, което е предпоставка и за добри доходи (спрямо българската реалност). Банките даже и да режат разни инвеститори теб няма да порежат - стига да искаш.



                        набележи си нови проекти и когато банките вдигнат лихвите, а те ще ги вдигнат - поразпитай
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          Берти, много хубаво успива квартирантите. Да изкараш печелившия жертва, обяснявайки как губи, или как ще загуби, си е талант.

                          На мен лично, думите са му като терапия, че не се реших "да се разширя" с една ипотечка след ковида.
                          не мога да отрека, четат му 2-3 мнения в темата и заспиват в квартирата безгрижни, като зет при баба си.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                            това сега някакво тънко чувство за хумор ли е
                            или не се усещаш, че точно ти ги крепиш по квартири и децки с приказки за големо мяу и евтини имоти
                            7-8 години ли станаха вече
                            Берти, много хубаво успива квартирантите. Да изкараш печелившия жертва, обяснявайки как губи, или как ще загуби, си е талант.

                            На мен лично, думите са му като терапия, че не се реших "да се разширя" с една ипотечка след ковида.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              По селата и сега има повече от 40% празни имоти. Колко ще струва да си купя чисто нова къща или такава след като е ремонтирана и направена да е обитаема ?
                              Дали ще има някой тъпак който е вложил примерно по 1000 евро да я построи да ми я продаде по 500 щото разбиуаш уи 80% от къщите на село са празни ?
                              Толкова години и писане и не моете да осмислите еуементарни неща....:-)
                              всеки е свободен да си влага парите където намери за добре - това не означава че после ще си ги възвърне

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                надеждата крепи човека

                                това сега някакво тънко чувство за хумор ли е
                                или не се усещаш, че точно ти ги крепиш по квартири и децки с приказки за големо мяу и евтини имоти
                                7-8 години ли станаха вече
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X