IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Американските гастари, се оказаха най-големите мизерници!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      не знам защо, но гастерите винаги много си мечтаят за покупки в центъра,
      докато се свират по 5-6 в кравтира с други потенциални купувачи
      Тъпият гастар ти бил пращал снимки от съборетината , дървена барака в САЩ, дето първото торнадо ще го отнесе, в сравнение с новопострооената тухлена кооперация, масивна постройка в която ще отнесеш поне 3 апарта. Идиоти сър...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
        Ма аре, заеби сметките за купуване. Да кажем си го получил наследство. Подръжката на жилише коства годишно 2-3% от стойността му. Тури ги 2% че цената е висока заради локацията ... 2% са 9к евро на година. Това означава че месечен наем от 750 евро ще стига за подръжката и няма да остава нищо за лендлорда. Къде виждаш дойна крава ?
        .
        Много си далеч, от реалните разходи.
        Данък и такса смет за двустайките, които отдавам в Младост 4 са смешни.
        В Бг данъците са нищожни и не се определят справедливо.

        Само за инфо: три етажна къща с двор 1000м2, 3 гаража и спомагателна постройка в рамките на София данък + такса смет 60-70 лева:-) Годишно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          не знам защо, но гастерите винаги много си мечтаят за покупки в центъра,
          докато се свират по 5-6 в кравтира с други потенциални купувачи
          Пич нещо почна тотално да издишаш. Пусках ти видео от двора, снимки ... ма ако ти помага да изкараш деня без да се гръмнеш продължавай да си представяш че има по-зле от теб. Аре бегай да се редиш на опашка за саниране. Е сега гледах какви скандали са се заформили за списъците за безплатно саниране, че иначе трябвало да платат по 2500 евро от джоба си да направят дупките си обитаеми. Чак съмнения за подкупи баси .Каква е тая мизерия бе ? Не можете да извадите еднократно 2500 евро да си оправите основното жилише ма сте отворили усти като тоалетни чинии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            не знам защо, но гастерите винаги много си мечтаят за покупки в центъра,
            докато се свират по 5-6 в кравтира с други потенциални купувачи
            Индикацията за мен е, щом неистово реват гастари и либерали, като Tepix, имотите в страната, продължават да държат цена. Ако последните полуидиоти започнат да спрат да реват, а да тържествуват, значи спукана ни е работата..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

              На панелките се крие техническата документация сякаш нарочно и за тях битуват различни градски легенди - между 50 и 100 години полезен живот. Пък разликата между двете е, съгласи се, доста важна.

              Факт е, че паднали панелки още няма, но и е факт, че надали немци и чехи са се прецакали с милиарди евро да санират нещо, дето е можело да кара без саниране с десетилетия ... та аз логика панелките да вървят нагоре не виждам. За мен са си имоти на доизживяване, но и да е иначе, няма документи да ме оборят.
              Ще чакаш много дълги години да се съборят панелките. От личен опит го казвам, само от опит да разруша един комин. Знам, че си антикомунистически елемент, но това автоматически не те прави рушител на панелките. Всички панелки ще надживеят гарантирано всички антикомунисти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                Продължавай да ревеш невъзвращенецо, ние, които преди десет и повече години, ни излизат сметките, не смятаме с твоя аршин. Да си жив и здрав да продължаваш да гърбиш в САЩ, да ти е здрава гърбицата. И да знаеш, хич не ни е еня за вас., щото и на вас за нас. Чужденци ще си останете навсякъде, ама това си и заслужавате.
                не знам защо, но гастерите винаги много си мечтаят за покупки в центъра,
                докато се свират по 5-6 в кравтира с други потенциални купувачи
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                  Почти 99% в момента където и да отидеш брокеразите те посрещат с 10-15% отстъпка.Спокойно може да договориш 20% надолу.
                  Пазарът е мъртъв в момента.Никой нищо не вдига.Казвам ти го от личен опит.
                  Защо си мислиш че таралежът спря да поства статистиката от имот.бг ? Нали щеше да прескочи 2к еуро за квадрат миналата година ?
                  Чак мъртъв пазара не е. Просто цените растат с някакъв нормален темп от 5%, а не от 35%. За малоумните обяви много ясно, че ще има яко отстъпки. За хубав нов имот, добре направен и в хубав район - купувачи явно има и ще има.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение



                    Единствения начин да излезне някаква сметка е да даваш под наем докато се разпадне и после да го отпишеш. Сега повишителите разправят , че панелките трябвало да се риплейсват зашото не ставали за нишо, ма те не стават за нищо шото никой не ги е подържал и тия 2-3% годишна подръжка сте ги смятали за пожелателни.
                    На панелките се крие техническата документация сякаш нарочно и за тях битуват различни градски легенди - между 50 и 100 години полезен живот. Пък разликата между двете е, съгласи се, доста важна.

                    Факт е, че паднали панелки още няма, но и е факт, че надали немци и чехи са се прецакали с милиарди евро да санират нещо, дето е можело да кара без саниране с десетилетия ... та аз логика панелките да вървят нагоре не виждам. За мен са си имоти на доизживяване, но и да е иначе, няма документи да ме оборят.

                    Коментар


                    • Продължавай да ревеш невъзвращенецо, ние, които преди десет и повече години, ни излизат сметките, не смятаме с твоя аршин. Да си жив и здрав да продължаваш да гърбиш в САЩ, да ти е здрава гърбицата. И да знаеш, хич не ни е еня за вас., щото и на вас за нас. Чужденци ще си останете навсякъде, ама това си и заслужавате.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        Разбираеми са писанията на нямащите!
                        Кои ще си продаде дойната крава от която боза всеки ден, всеки месец:-)

                        Имащите и блажещи от рентиерство НИКОГА не продават. Те само купуват. Като наротик е. Искаш още и още имоти.
                        Аз вече 2-3 години гледам за нешо в Центъра. Не смятам да го давам под наем, гледам за мен. По-точно гледам 2 месеца колкото да видя че е безмислено да гледам , почивам 5-6 месеца и пак отначало. Купуването не е трудно. Сега поне оферти колко щеш. Само , че ако след няколко години пак реша да се изнасям ( което ми изглежда много вероятно) и реша да го продам трябва да мога да го направя. Наемите са най-несубективния начин начин да се сметне нормалната цена при която покупката има смисъл. Поправи ме ако намираш грешка, но наем на 400-450к тристаен в района на Витошка е от порядъка на 700-750 евро на месец. Сложи ги 800 наем. Над 20 годишни наема е по-изгодно да се рентва, значи цената трябва да е под 200к за да прави смисъл да купиш този апартамент. Мин наем на който 450к апартамент трябва да се отдава е 1850 евро. Тия сметки са при най-благосклонните методи на изчисляване на наем. Ако приложиш правилото за 1% или Rule of Thumb, наема трябва да е много по-висок. За да разбереш за какво безумие става дума сметни rent/income. Наемите са твърдо свързани с реалния доход зашото никой не тегли кредит за плащане на наем. Нормалното е наема да е около 30% от дохода. Иначе казано, наема от 800 евро (който приехме че е нормалния наем в момента ) може да се плаща от някой с доход към 32к евро годишно. Наем от 1850 евро , който е минималния за да има смисъл да отдаваш 450к апартамент под наем , може да се плаща от хора с доход 75к евро годишно. Еми дай боже да има повече такива, които са готови да живеят под наем, но има ли ги ? И да ги има , тия апартаменти дето са 450к са направени с някакви евтини пдч кухнички и с ламинати дето може да стават за евтин Airbnb, ма едва ли някой с доход 75к евро ще се навие да живее за постоянно в такъв. В тоя рейндж печка Бош ше бъде компромис и очакванията са поне за Thermador и сметката става друга.

                        Ма аре, заеби сметките за купуване. Да кажем си го получил наследство. Подръжката на жилише коства годишно 2-3% от стойността му. Тури ги 2% че цената е висока заради локацията ... 2% са 9к евро на година. Това означава че месечен наем от 750 евро ще стига за подръжката и няма да остава нищо за лендлорда. Къде виждаш дойна крава ?

                        Единствения начин да излезне някаква сметка е да даваш под наем докато се разпадне и после да го отпишеш. Сега повишителите разправят , че панелките трябвало да се риплейсват зашото не ставали за нишо, ма те не стават за нищо шото никой не ги е подържал и тия 2-3% годишна подръжка сте ги смятали за пожелателни.
                        Last edited by segato; 13.01.2024, 19:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                          Разбираеми са писанията на нямащите!
                          Кои ще си продаде дойната крава от която боза всеки ден, всеки месец:-)

                          Имащите и блажещи от рентиерство НИКОГА не продават. Те само купуват. Като наротик е. Искаш още и още имоти.
                          Мани ги, те пишат от гледната точка на нямащи, а същевременно правят калкулация на имащите! Е, как става този номер, да нямаш нищо, ама да изчисляваш печалби или загуби на имащия, без никакъв реален опит в областта? За мен е напълно непонятно, откъде им идва експертизата????
                          Не случайно на полуидиота, му сравниха примера на имот на 3,5км. от центъра на Слънчев бряг, с такъв в центъра на Бургас. Полуимбецила отговори ли, напротив, затрая си...
                          Last edited by Bailor; 13.01.2024, 19:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                            Разбираеми са писанията на нямащите!
                            Кои ще си продаде дойната крава от която боза всеки ден, всеки месец:-)

                            Имащите и блажещи от рентиерство НИКОГА не продават. Те само купуват. Като наротик е. Искаш още и още имоти.
                            Е то голЕмото блажене от рентиерстовото при 6-7 евра/кв наем. За да говорим за блажене, трябва да имаш поне 4000 квадратЯ, тва са 100 маломерки, 80 двустайки или 40 тристайки. Със сигурност има такива хОра, ако ти си такъв, поздравления.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              При хинфлация 20-30%, напрактика официално има срив в цените на имотУ. А уж щяха да бият инфлацията.
                              Почти 99% в момента където и да отидеш брокеразите те посрещат с 10-15% отстъпка.Спокойно може да договориш 20% надолу.
                              Пазарът е мъртъв в момента.Никой нищо не вдига.Казвам ти го от личен опит.
                              Защо си мислиш че таралежът спря да поства статистиката от имот.бг ? Нали щеше да прескочи 2к еуро за квадрат миналата година ?
                              Last edited by AMG2023; 13.01.2024, 17:31.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                                На 2024.01.11 излязоха данните от Eurostat1 за цените на имотите (2023.Q3) в ЕС. България е в абсолютния топ по възход на цените:
                                Държава: Растеж:
                                Хърватия 10.9%
                                Полша 9.3%
                                България 9.2%
                                Португалия 7.6%
                                1. Eurostat (House price index)
                                При хинфлация 20-30%, напрактика официално има срив в цените на имотУ. А уж щяха да бият инфлацията.

                                Коментар

                                Working...
                                X