IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    Не моем да разберем защо не пускат БГ ДЦК на народа в достъпна форма ?!?!
    Силно банково лоби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      За тва нещо си прав. Не моем да разберем защо не пускат БГ ДЦК на народа в достъпна форма ?!?!
      Първо с външни емисии плащаме лихва навън съответно, а после понеже немам достъп тук до наши ДЦК се принуждавам пак навън да купувам чужди такива примерно.
      У целата схема само банките ще изквичат че са им са се опразнили сметките , ама кокорчо за банките ли работи или за народа.....
      Убеден съм че държавен дълг за по неколко млрд годишно може да се финансира от физически лица.....
      Тва че ще последва вдигане на лихвите по депозити и кредити не знам какво лошо има . Още помня за некви емисии дето банките у нас не щяха да купят щото 5% им било малко примерно...., а пък народа ще се радва на този процент....
      Да ти кажа вече няма значение ,благодарение на колегата Радев ,това вече няма значение ,купувай емисии на държави в Европа ,чакай си падежа и това ,данъци не се плащат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        Млад програмист си купи къща на 160 години, искал да живее спокойно на село

        https://www.flagman.bg/article/312744
        Е да ама ВМУ избраха да върнат всички в офиса..... Тоя чилям секи ден ли ще пътува от Кесарево до Папур 4 ?
        Ако е успял да я ремонтира и обзаведе добре съвсем безшумно / по селски/ неколко каруци ще и довършат ремонта :-))))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          банките няма да вдигнат лихвите докато не се стреснат
          за целта или трябва няколко по-големи кредитополучатели да сгънат (визирам бизнеса) или БНБ да им вдигне още буферите или 'борецът' срещу инфлацията Василев не пласира емисия вътрешен дълг в лева, който да обере малко кеш.

          ДЦК (български) достъпни за купуване от за населението ще е краят на ниските лихви и буквално армагедон за строителите разчитащи на ипотекари да им купят новот - това спроед мен е и причината да го отбягват като вариант ... засега.

          ПП като ги слушам Денков и Василев по-скоро очакват да повее хлад откъм ЕС, за където е голяма част от експорта ни като подизпълнители. Не си дават много зор да мислят и хрантутят чиновниците бетер герберите...ама сглобка като сглобка... това е.
          За тва нещо си прав. Не моем да разберем защо не пускат БГ ДЦК на народа в достъпна форма ?!?!
          Първо с външни емисии плащаме лихва навън съответно, а после понеже немам достъп тук до наши ДЦК се принуждавам пак навън да купувам чужди такива примерно.
          У целата схема само банките ще изквичат че са им са се опразнили сметките , ама кокорчо за банките ли работи или за народа.....
          Убеден съм че държавен дълг за по неколко млрд годишно може да се финансира от физически лица.....
          Тва че ще последва вдигане на лихвите по депозити и кредити не знам какво лошо има . Още помня за некви емисии дето банките у нас не щяха да купят щото 5% им било малко примерно...., а пък народа ще се радва на този процент....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.bbc.com/news/uk-wales-68126287

            Най големия спад на цените на имотите от 2009 година насам в Уелс.


            Цените на жилищата в Уелс са отбелязали най-големия си спад от 2009 г. насам след финансовия срив, според нови данни.
            Строителното общество на Княжеството заяви, че средната цена на къщата в края на 2023 г. е била 234 000 паунда - спад с 6% от рекордно високото ниво предходната година.

            Merthyr Tydfil отбеляза най-големия спад със спад на цените с над 20%.

            Gwynedd, Anglesey, Cardiff и Caerphilly бяха единствените райони, където цените се повишиха.
            Добре, че София не е в Уелс :-) аз като им разправям на гастерите, че са се Убъркали они не верват...ей го на по твоите ду,и имотните цени у целиот свет падат / тва среден ръст от 7-8% за света си е жив спад :-)/ само у Софията нагору

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              https://www.24chasa.bg/biznes/article/16932518
              Икономист: Имам познати, които банките вече привикват за предоговаряне на лихвите

              Имам доста познати, които банките вече привикват, за да подписват анекси към договорите, за да повишат лихвите", подчерта Евгений Кънев.Е как така нали уж са бетон тия лихви ?
              Добре е да се внимава с персоналното предоговаряне, , че ще се наложи да се разбере значението на думата цесия....., а може и да не се разбере....

              Коментар


              • Бaнĸитe в Бългapия yдъpжaт cтaбилни лиxви пo ипoтeчнитe ĸpeдити

                Cпopeд иĸoнoмиcти oбaчe, aĸo в мoмeнтa лиxвитe в Бългapия, cтaнaт ĸoлĸoтo в Гepмaния - внocĸaтa зa мaлъĸ aпapтaмeнт в cтoлицaтa ни щe cĸoчи c нaд 300 лeвa.

                https://money.bg/credits/bankite-v-b...e-krediti.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  боли ма - аз си взех хърватски на 6% с падеж 2025.
                  от кой брокер или платформа ги купи ?

                  Коментар


                  • Млад програмист си купи къща на 160 години, искал да живее спокойно на село

                    https://www.flagman.bg/article/312744

                    Коментар


                    • https://www.bbc.com/news/uk-wales-68126287

                      Най големия спад на цените на имотите от 2009 година насам в Уелс.


                      Цените на жилищата в Уелс са отбелязали най-големия си спад от 2009 г. насам след финансовия срив, според нови данни.
                      Строителното общество на Княжеството заяви, че средната цена на къщата в края на 2023 г. е била 234 000 паунда - спад с 6% от рекордно високото ниво предходната година.

                      Merthyr Tydfil отбеляза най-големия спад със спад на цените с над 20%.

                      Gwynedd, Anglesey, Cardiff и Caerphilly бяха единствените райони, където цените се повишиха.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        банките няма да вдигнат лихвите докато не се стреснат
                        за целта или трябва няколко по-големи кредитополучатели да сгънат (визирам бизнеса) или БНБ да им вдигне още буферите или 'борецът' срещу инфлацията Василев не пласира емисия вътрешен дълг в лева, който да обере малко кеш.

                        ДЦК (български) достъпни за купуване от за населението ще е краят на ниските лихви и буквално армагедон за строителите разчитащи на ипотекари да им купят новот - това спроед мен е и причината да го отбягват като вариант ... засега.

                        ПП като ги слушам Денков и Василев по-скоро очакват да повее хлад откъм ЕС, за където е голяма част от експорта ни като подизпълнители. Не си дават много зор да мислят и хрантутят чиновниците бетер герберите...ама сглобка като сглобка... това е.
                        боли ма - аз си взех хърватски на 6% с падеж 2025.
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          https://www.24chasa.bg/biznes/article/16932518
                          Икономист: Имам познати, които банките вече привикват за предоговаряне на лихвите

                          Имам доста познати, които банките вече привикват, за да подписват анекси към договорите, за да повишат лихвите", подчерта Евгений Кънев.Е как така нали уж са бетон тия лихви ?
                          банките няма да вдигнат лихвите докато не се стреснат
                          за целта или трябва няколко по-големи кредитополучатели да сгънат (визирам бизнеса) или БНБ да им вдигне още буферите или 'борецът' срещу инфлацията Василев не пласира емисия вътрешен дълг в лева, който да обере малко кеш.

                          ДЦК (български) достъпни за купуване от за населението ще е краят на ниските лихви и буквално армагедон за строителите разчитащи на ипотекари да им купят новот - това спроед мен е и причината да го отбягват като вариант ... засега.

                          ПП като ги слушам Денков и Василев по-скоро очакват да повее хлад откъм ЕС, за където е голяма част от експорта ни като подизпълнители. Не си дават много зор да мислят и хрантутят чиновниците бетер герберите...ама сглобка като сглобка... това е.
                          Last edited by bertram; 29.01.2024, 14:28.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • https://www.24chasa.bg/biznes/article/16932518
                            Икономист: Имам познати, които банките вече привикват за предоговаряне на лихвите

                            Имам доста познати, които банките вече привикват, за да подписват анекси към договорите, за да повишат лихвите", подчерта Евгений Кънев.Е как така нали уж са бетон тия лихви ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              В село Оброчище как вървят?
                              Ето как.
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...phz&f1=1&fe7=1

                              600 метра двор + 200 квадрата РЗП на цената на двустаен в Красна Поляна.
                              Естесвено, сделка може да се сключи предполагам с дискаунт от поне 30%. Това обаче е за самото село, законната част. За свлачището - още веднъж наполовина.

                              Да не си на мястото на безимотен ТРЗ-специалист, работещ в канцелария.
                              Last edited by ejonny2376; 29.01.2024, 13:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                                Всъщност е Красна поляна, дори Красно село е като Челси в сравнение
                                вярно, в красно село беше елита
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X