IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
    Асен Василев: Банковото лоби бави получаването на 653 млн. евро

    Банковото лоби бави получаването на втория транш в размер на 653 милиона евро по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). Причината - неприемането на Закон за несъстоятелност на физически лица, известен като закона за личния фалит, стана ясно от думите на министъра на финансите Асен Василев пред Mediapool.

    https://www.24chasa.bg/biznes/article/16952063
    лобито ли приема законите или парламента
    Василев да не се прави на света вода ненапита, защото политиката му е проинфлационна и играе заедно с банките.

    Да им каже, че ако не се пооправят пуска емисия 10 милиарда лева пет годишни ДЦК на населението с лихва 4% и да им гледа сеира (на банките) - инфлацията ще падне до нужните стойности, но полит-перачите и кръговете около тях няма да могат да пласират строителна продукция, ДДС също ще падне, защото ганьо ще намали харчовете и ще се съсредоточи върху плащанията по кредитите си. Това не е ок за център-ляв министър като Василев и затова сега прехвърля топката на банките.
    Last edited by bertram; 31.01.2024, 12:30.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      да вадя ли папките
      И как ще ми докажеш капиталова? Розови сънища е едно, реалността друго. Докато не продадеш, капиталовата ти е една кръгла нула. А сегашните "офертни" никой няма да ти ги даде.
      Освен това те знаем, че си изповядвал на данъчна, така че документацията ти не е изрядна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от минувач Разгледай мнение

        1.Сключваш договор (отварят ти сметка)
        2.Имаш 1 месец да внасяш (захранваш) сметката
        И големия "инвеститор" тутакси незабавно набива пачките , за да не изпусне келепира , а банката не дава лихва в този месец (защото можеш да захраниш сметката и в последния ден от този период) Така банката може да получава в този месец пари , но не плаща лихва върху тях..Накрая ти остават 11 месеца за лихва

        А твоята приятелка (както Байлора ) ще получи 11/12 от очакваната лихва
        Ама то 1/12 загуба ли е ...
        Ако ги имаш парите буркан банк-проблем ли е, че ще те замотат 1 месец?!
        Ако пък работиш с тези пари, какъв е проблема да вкараш 5$ и последният ден в срока на месеца да довнесеш 99 995$ ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          и преди съм писал, че на тебе банкстерите трябва да ти дадат златна значка за дойна крава

          какъв е смисълът да имаш потребителски на 4% (условно), а да се периш (буквално) с депозит на 2% (при това въобще не е сигурно, че вземеш 2% като те чета).

          За да кажеш гордо, че имаш 10К в банката всяка година си плащаш 20 кинта и тези 10К реално ти излизат пасив...за чий бе Байлоре??

          Някой ще каже ликвидност - каква ликвидност като си си вързал парите на срочен и ако ги изтеглиш по-рано и такса теглене и броене и си още разход.

          Покриеш ли потребителският - банката винаги ще ти отпусне нов с удоволствие, защото си доказно добър платец - ето ти ликвидност. Отделно се хвалиш че имаш жълто и акции - ето ти още ликвидност. Ти храни банкерите и се разнасяй по клонвете със спестовна книжка... аман.
          Байлоров е много странен тип.
          Преди време нали беше пуснал тема за предизвестения край на инвестицията "влог", и там се подиграваше на влогарите, а сега сам се е нашил точно при онези, на които се подиграва...
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Асен Василев: Банковото лоби бави получаването на 653 млн. евро

            Банковото лоби бави получаването на втория транш в размер на 653 милиона евро по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). Причината - неприемането на Закон за несъстоятелност на физически лица, известен като закона за личния фалит, стана ясно от думите на министъра на финансите Асен Василев пред Mediapool.

            https://www.24chasa.bg/biznes/article/16952063

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
              Q4 22
              67362 - BG
              9668 - SF
              4793 - PLD
              4420 - VN
              2139 - BS

              Q4 23
              62398 - BG / -7%
              10075 - SF / +4%
              4870 - PLD / 0%
              3860 - VN / -13%
              2007 - BS / -6%

              https://www.registryagency.bg/bg/reg...ar/statistika/
              Софето държи фронта само благодарение на банките, които продължават да ловят канари. Размерът на ипотеките (средният) расте + броят им също расте.... това няма да свърши добре.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                Това е интересно, аз имам коментар по темата:
                - Берлин е "ляв" град и има изключително много държавни регулации именно в сектор недвижими имоти. Според мен е реално да се гледа Мюнхен, предполагам, че в статията неслучайно е споменат именно той като база за сравнение.
                - Наскоро сравнявахме доходите на приятел в Германия и моите - изводът е, че това което аз получавам чисто в България е горе-долу това, което той получава чисто в Германия, само че в евро.
                - За мен горното твърдение е доказано и като се вземе то предвид - 5340 евро/м2 в Берлин е равно на около 2670 евро/м2 в София. Мисля, че в момента цените в София вървят горе-долу в този диапазон.
                - Така погледнато не изглежда да има някакъв страшен балон в България или поне не на фона на останалите европейски държави.

                ПС. за мен в момента също изглежда много скъпо и непосилно да се закупи жилище в столицата, въпреки че работя високо-квалифициран труд. Това, което се опитвам да изразя с този коментар е по-скоро, че в западна Европа НЕ е по-лесно да се живее в този момент.
                има и друго нещо

                Германия особено големите градове е магнит за хора от цяла източна Европа + близкият изток + африка + студенти от цял свят

                обърни внимание как се наема там и как се наема тук - това също е фактор.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Q4 22
                  67362 - BG
                  9668 - SF
                  4793 - PLD
                  4420 - VN
                  2139 - BS

                  Q4 23
                  62398 - BG / -7%
                  10075 - SF / +4%
                  4870 - PLD / 0%
                  3860 - VN / -13%
                  2007 - BS / -6%

                  https://www.registryagency.bg/bg/reg...ar/statistika/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                    Това е добра новина за вече закупилите жилища, защото инвестиралите в земеделска неполучавайки желаната възвращаемост ще се насочат към жилищата, което ще доведе по повишено търсене и допълнителен ръст в цените.
                    Благодаря за споделянето на новината.
                    Хе хехехехех,На фермера му се иска да паднат цените за да лапа повече.Ама фондовете друго са му замислили.



                    ПП.това е жълта преса.

                    Коментар


                    • Ще ми е интересно да споделиш инфо след като си прочетеш договора от къде идва разминаването. Защото една позната откри доларов депозит. Нащляпа 100 000 $ и чака 3% и очаква да вземе 103000$ след 12 месеца.
                      1.Сключваш договор (отварят ти сметка)
                      2.Имаш 1 месец да внасяш (захранваш) сметката
                      И големия "инвеститор" тутакси незабавно набива пачките , за да не изпусне келепира , а банката не дава лихва в този месец (защото можеш да захраниш сметката и в последния ден от този период) Така банката може да получава в този месец пари , но не плаща лихва върху тях..Накрая ти остават 11 месеца за лихва

                      А твоята приятелка (както Байлора ) ще получи 11/12 от очакваната лихва
                      Ама то 1/12 загуба ли е ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        За съжаление сме свидетели на спукването на земеделския балон, заяви фермерът.
                        Това е добра новина за вече закупилите жилища, защото инвестиралите в земеделска неполучавайки желаната възвращаемост ще се насочат към жилищата, което ще доведе по повишено търсене и допълнителен ръст в цените.
                        Благодаря за споделянето на новината.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Това не трябваше да го пишеш ,защото сега Ратко няма да може да спи ,той само от маломерката в Младост загуби 50 000 евро нереализирана печалба
                          Моля те сметни му само колко щеше да спечели ако беше инвестирал в Майкрософт тогава ,числото напиши само за да го види
                          По-малко Печели . Повече рискува.За танзакционите разходи няма да казвам всеки знае разликата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...-balon-1985450

                            Спад на рентите тая година !

                            Земеделският балон се спука
                            В продължение на няколко години всяка година рентите се увеличаваха, отбеляза Делгянски. По думите му, това е ставало благодарение на добрата конюнктура на пазара и получаваните приходи.

                            За съжаление сме свидетели на спукването на земеделския балон, заяви фермерът.

                            Фондовете са големите собственици на земя. Много малък е процентът на другите малки собственици на земя.

                            А фондовете всяка година вдигаха с 5 до 10% наемите и смятаха, че това може да расте до безкрай, обясни Делгянски.

                            Той съобщи, че тази година ще предложи една цена и ако искат да сключват договор, да сключват.

                            Фермерът каза още, че проблемът по - рано е бил намерането на парцели, тъй като не е имало подходяща техника.
                            Иска му се на фермера.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              На мен за 5 години от Майкрософт капиталовата ми е по 4.Ядец.
                              Това не трябваше да го пишеш ,защото сега Ратко няма да може да спи ,той само от маломерката в Младост загуби 50 000 евро нереализирана печалба
                              Моля те сметни му само колко щеше да спечели ако беше инвестирал в Майкрософт тогава ,числото напиши само за да го види

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                и аз мисля, че е по-добре да обсъждаме демографията е фактор, ножиците, ластика и банските, докато чакаме поредната справка.
                                7-8 години успешно го правим. а хората затвориха по една-2 ипотеки през това време. капиталовата е Х3. половината цена на покупка вече се е избила от наеми.
                                но, нека не обсъждаме тия дребни детайли.
                                по-добре да чакаме следващата справка.
                                На мен за 5 години от Майкрософт капиталовата ми е по 4.Ядец.


                                За 8 години е по 8.
                                Last edited by nradev1111; 31.01.2024, 14:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X