IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 08:00 EUR German CPI (YoY) (Jan) 2.9% 3.0% 3.7%

    BUL
    Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	40.5 КБ
ID:	4152354
    Last edited by unimog; 31.01.2024, 15:48.

    Коментар


    • Сделките с имоти в София затихват за втора поредна година

      Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	32.2 КБ
ID:	4152344



      Last edited by RUBLA; 31.01.2024, 16:10. Причина: Линк към конкурентна медия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://archive.is/11OBL

        Е що така тоя ИТ сектор ?
        Голям рев голямо нещо?!
        Айде разкарайте хора на макс и здрави орязвания до кокал !
        Ха ха

        Доброслав Димитров, БАСКОМ: В софтуерния сектор идва отрезвяване, каквото не сме виждали от 15 години насам Председателят на УС на IT асоциацията за пазара на труда, изкуствения интелект и данъчната политика на България

        ИТ търтеите ще останат без работа Ауу каква трагедия !
        Има една важна подробност. Този Доброслав Димитров не разбира нищо от бизнеса.

        Коментар


        • https://archive.is/11OBL

          Е що така тоя ИТ сектор ?
          Голям рев голямо нещо?!
          Айде разкарайте хора на макс и здрави орязвания до кокал !
          Ха ха

          Доброслав Димитров, БАСКОМ: В софтуерния сектор идва отрезвяване, каквото не сме виждали от 15 години насам Председателят на УС на IT асоциацията за пазара на труда, изкуствения интелект и данъчната политика на България

          ИТ търтеите ще останат без работа Ауу каква трагедия !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            Информирайте се, а ме говорете общи приказки. Няма такса внос за депозити и няма такси при изплащане на каса на падеж. Над 5000 лв със заявка.
            3. Стандартна тарифа за такси и комисиони на Ти Би Ай Банк ЕАД за физически лица.pdf (tbibank.bg)
            Кой разнася чанта със 100к в днешно време?
            Освен това внасянето за захранване на депозит е винаги безплатно, във всяка банка. Също и тегленето на падеж.
            Друг е въпросът, че в ТБИ лихвата си тече от деня на вноската и няма никави гратисни месеци - просто хората ти дават шанса да внесеш в рамките на 30 дни след откриването. А Лорчето нещо не е доразбрал и недосметнал, то е очевидно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от минувач Разгледай мнение
              Тия 5 $ може и да не вкарващ , но вкарването на 99 995 наведнъж може да е проблем( такса" внос").
              Информирайте се, а ме говорете общи приказки. Няма такса внос за депозити и няма такси при изплащане на каса на падеж. Над 5000 лв със заявка.
              3. Стандартна тарифа за такси и комисиони на Ти Би Ай Банк ЕАД за физически лица.pdf (tbibank.bg)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                Софето държи фронта само благодарение на банките, които продължават да ловят канари. Размерът на ипотеките (средният) расте + броят им също расте.... това няма да свърши добре.
                Обема на кредита расте с 20% и това "подплаши" БНБ. А май се стреснаха от данните на железната и дисциплинирана немска икономика, която без руски газ на цена на половина спрямо барсовата, е по-неефективна, дори от македонската...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Вади папките.
                  Сега сме 2024-та година. Двустайка в момента 100 000 евра.

                  За да бъде вярно, че капиталовата е х3, през 2016-та можеше ли да си купиш двустайка по 33 300 евра?
                  Май не...
                  Toй смята и зеленото.Ама само 10% да е шанса да фалира предприемача и зеленото се обезмисля.Освен това има и шанс да не фалира,но да забави строежа който е голям.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                    Q4 22
                    67362 - BG
                    9668 - SF
                    4793 - PLD
                    4420 - VN
                    2139 - BS

                    Q4 23
                    62398 - BG / -7%
                    10075 - SF / +4%
                    4870 - PLD / 0%
                    3860 - VN / -13%
                    2007 - BS / -6%

                    https://www.registryagency.bg/bg/reg...ar/statistika/
                    better,
                    мисли му за реализацията на новото във Варна

                    Варналии са майстори на хайпа по пирамиди, въздушни замъци и тн.. при тях се усети.. то още със свободните имоти за под наем се усети - прекалиха.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      да вадя ли папките
                      Вади папките.
                      Сега сме 2024-та година. Двустайка в момента 100 000 евра.

                      За да бъде вярно, че капиталовата е х3, през 2016-та можеше ли да си купиш двустайка по 33 300 евра?
                      Май не...
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Ако ги имаш парите буркан банк-проблем ли е, че ще те замотат 1 месец?!
                        Ако пък работиш с тези пари, какъв е проблема да вкараш 5$ и последният ден в срока на месеца да довнесеш 99 995$ ?
                        Тия 5 $ може и да не вкарващ , но вкарването на 99 995 наведнъж може да е проблем( такса" внос").
                        Затова банката усложливо дава възможности 1 месец с по-малки суми
                        Ама така е - хората ги мързи да четат Общи условия и Договори и после пискат по форумите ...
                        И TBI се оказаха голями измамници!
                        За всяко нещо си има знаение време и място.Иначе ставаш "инвеститор"...
                        Last edited by минувач; 31.01.2024, 12:40. Причина: допълване

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Байлоров е много странен тип.
                          Преди време нали беше пуснал тема за предизвестения край на инвестицията "влог", и там се подиграваше на влогарите, а сега сам се е нашил точно при онези, на които се подиграва...
                          Че даже и с лихвата го прецакали.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            На мен пък точно тази година рентата ми нарасна и е 110 лв на дка. А беше 80. Самият феодал ми се обади и написахме нов договор за една година. На една друга земя в друго землище е същата рента като преди.
                            за 2023-та имаше големи очаквания сред зърнопроизводителите. Това беше добре за рентите в 'силните райони' и особено в землища с конкуриращи се арендатори, НО годината излезе слаба и сега много хора са под вода. Рентата си я получил, но питай арендатора хепи ли е или не... по-скоро не е.
                            От няколко места чувам за арендатори, които са вдигнали ръце и се чудят тази година как точно ще им се вържат сметките. Говорим за райони с традиционно добри добиви на зърна, конкуренция и добри ренти.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                              Това е интересно, аз имам коментар по темата:
                              - Берлин е "ляв" град и има изключително много държавни регулации именно в сектор недвижими имоти. Според мен е реално да се гледа Мюнхен, предполагам, че в статията неслучайно е споменат именно той като база за сравнение.
                              - Наскоро сравнявахме доходите на приятел в Германия и моите - изводът е, че това което аз получавам чисто в България е горе-долу това, което той получава чисто в Германия, само че в евро.
                              - За мен горното твърдение е доказано и като се вземе то предвид - 5340 евро/м2 в Берлин е равно на около 2670 евро/м2 в София. Мисля, че в момента цените в София вървят горе-долу в този диапазон.
                              - Така погледнато не изглежда да има някакъв страшен балон в България или поне не на фона на останалите европейски държави.

                              ПС. за мен в момента също изглежда много скъпо и непосилно да се закупи жилище в столицата, въпреки че работя високо-квалифициран труд. Това, което се опитвам да изразя с този коментар е по-скоро, че в западна Европа НЕ е по-лесно да се живее в този момент.
                              Не е точно така.
                              При идентични жилища в София и Берлин обявената кваратура в София е средно 40% по-висока при новото и 20% при старото. 120 квадрата в София са 80 квадрата в Берлин. Така цените почти се изравняват дори номинално. В Германия няма общи части, терасите се броят наполовина, скосяванията и баните също, стените се изваждат. Така е почти навсякъде в цивилизования свят. Къде другаде ще намериш двустаен 80 квадрата, а вътре 2 мини стаички? Само в БГ. Каква е файдата от 2670 на квадрат, след като ми смята 80 вместо 55 квадрата? Така цената става реално 3800.

                              Ако вземем качеството на самото строителство, което в София е безобразно, ако вземем отстояния и инфраструктура, за разликата в доходите пък да не споменавам...И още нещо важно - в Германия понятие "на шпакловка и замазка" няма, там новото се издава до ключ, с дъбови подове, готови обзаведени кухни и гранитогес/санитария. Несравними неща.

                              В момента няма страна в ЕС с по-надценени имоти от България.
                              Last edited by ejonny2376; 31.01.2024, 12:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...-balon-1985450

                                Спад на рентите тая година !

                                Земеделският балон се спука
                                В продължение на няколко години всяка година рентите се увеличаваха, отбеляза Делгянски. По думите му, това е ставало благодарение на добрата конюнктура на пазара и получаваните приходи.

                                За съжаление сме свидетели на спукването на земеделския балон, заяви фермерът.

                                Фондовете са големите собственици на земя. Много малък е процентът на другите малки собственици на земя.

                                А фондовете всяка година вдигаха с 5 до 10% наемите и смятаха, че това може да расте до безкрай, обясни Делгянски.

                                Той съобщи, че тази година ще предложи една цена и ако искат да сключват договор, да сключват.

                                Фермерът каза още, че проблемът по - рано е бил намерането на парцели, тъй като не е имало подходяща техника.
                                На мен пък точно тази година рентата ми нарасна и е 110 лв на дка. А беше 80. Самият феодал ми се обади и написахме нов договор за една година. На една друга земя в друго землище е същата рента като преди.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X