IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Frosty;n4153627]

    Хора, някой поглеждал ли е скоро търговския ни баланс? - с голям дефицит на нивата от кризисните години 2008-2009-та, когато дълговата криза бушуваше в САЩ и масово фалираха банки...

    /QUOTE]

    много стряскащи неща се заобикалят , че 15 милиарда търговски дефицит ли ...............

    а колко десетки заминават ............... еднопосочно в посока неравенство всякя година

    зануляването на имотите е също тема недопустима
    Last edited by corner; 05.02.2024, 23:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
      Mortgage rates jump back over 7% as stronger economic data rolls in

      https://www.cnbc.com/2024/02/05/mort...-rolls-in.html
      https://youtu.be/yLUNfem-iKI?si=H9y_DY_jArq06zZ4

      Каримански: Предстои вдигане на лихвите по абсолютно всички видове кредити в България !

      Качено преди 48 часа !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

        Изписали сте една камара "широки" глупости
        Спирам с заяждането. Ако твърдиш, че греша и пиша глупости - така да е. Принципно ти подкрепям идеите и нямам намерение да обсъждам семантики.

        Коментар


        • Mortgage rates jump back over 7% as stronger economic data rolls in

          https://www.cnbc.com/2024/02/05/mort...-rolls-in.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG
            Г-н дървен философ, Тхраче.

            Май си гепил бутилката с мастичка на лордчето
            Не ми е гепил нищо, твоята дрога е гепил за дефлация, вместо съществуващата инфлация. На каква силна дрога си професУре?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

              Пишман професоре, да влизаме ли в състава на паричните агрегати да те злепоставям или просто ще си признаеш, че нищо не разбираш от материята. И в трите агрегата попадат конвертируеми активи деноминирани в лв които ще трябва да бъдат обновени. Ти се хващаш за семантиката на "налични" пари която не е пряко дефинирана в икономическата теория. Аз изрично съм написал М3! Май с право лордчето те нарича професор дефлация, дипломата ти е за късане, нищо не разбираш.

              И сега за дето си много отворен, почвай да пишеш съчинение на тема какво са налични пари и защо активите в м2 и м3 не подлежат на конвертиране. Пуу че зле е работата.


              Ето да се научиш поне на ниво уикипедия:

              "Парична маса или количество пари в обращение[1] в икономиката е общата сума на парите, които са налични в дадена икономика за специфичен период от време.[2]
              Различният тип пари се означават с MM0, M1, M2, M3. Като M0 са пари в най-тесния смисъл като банкноти и монети в обращение, а M3 в най-широкия, като дългосрочни депозити.
              "
              Ааа, той е доказан дефлационен професУр. България е под въпрос да влезе в еврозоната поради продължаваща висока инфлация, когато този псевдопрофесор още преди година, твърдеше, че има дефлация. Той е в топ 3 на претендентите, че разбират от икономика и финанси, а с години пляскат неверни прогнози. Вторият е професУра от Охайо с неверни прогнози от 2012г., а третия -Bertram със сигурни неверни прогнози от поне 2016г. с неговите ластици, ножици, хайпове и твърдения за фомо инвестори в НИ. Оттогава хиляди банкери, строители и инвеститори умножиха богатството си по няколко, до по десетки и стотици %-ти, а същите "величия" в анализите продължават със същите мантри. Прави ми впечатление, че парите, които събрах за самоучастие на апарт в Бургас-60%, нужни ми бяха 5г. Сега съм на път да инвестирам и/или спестя подобна сума за 2г. И забележете!!! Докато все още изплащам кредит в размер на 19% от дохода ми!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Точно тов ще направят. Последно обиране на масите. Ще сложат курс поне 1 евро 4 лева. Нищо че съм чел как борда директно с фиксирания курс остава, махаме го и даваме и евро. Ще има поне 3 години когато ще има 2 валути за разплащане. Лев и евро. Това с exchange rate може да се случи даже няколко пъти с обезценка на лева в този период. Така че, неминуемо е! Е, да, заплати, доходи от самото начало стават в евро. Но левчетата потапят.
                Хора, някой поглеждал ли е скоро търговския ни баланс? - с голям дефицит на нивата от кризисните години 2008-2009-та, когато дълговата криза бушуваше в САЩ и масово фалираха банки...

                Сериозен дефицит по търговския баланс е индикатор, че левът е сериозно надценен спрямо еврото!

                Някой спец в областта да предположи и да каже, кое е вярното от двете твърдения:

                - или в обозримо бъдеще няма как да влезем в еврозоната при текущото съотношение лев-евро
                - или рано или късно левът ще се наложи да бъде девалвиран спрямо еврото за да бъдат балансирани неравенствата по търговския ни баланс

                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                  Изписали сте една камара "широки" глупости за "широките" пари ... и ти, и майстора.....

                  Вървете да четете кой агрегат от какво се формира!

                  М3 = налични пари ?!? hahaha .....

                  Даже М1 не са "наличните пари", а какво остава за М3!
                  Значи днес два пъти се излагаш тотално. Веднъж не знаеш, че БНБ е кредитор от последна инстанция на търговските банки, второ ти се губят най основни концепции на определението на пари и активи. За незнанието на компонентите в паричните агрегати ти е простено. Също и за незнанието, че БНБ официално дефинира М3 с терминологията "Широки пари"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                    Изписали сте една камара "широки" глупости за "широките" пари ... и ти, и майстора.....

                    Вървете да четете кой агрегат от какво се формира!

                    М3 = налични пари ?!? hahaha .....

                    Даже М1 не са "наличните пари", а какво остава за М3!
                    Пишман професоре, да влизаме ли в състава на паричните агрегати да те злепоставям или просто ще си признаеш, че нищо не разбираш от материята. И в трите агрегата попадат конвертируеми активи деноминирани в лв които ще трябва да бъдат обновени. Ти се хващаш за семантиката на "налични" пари която не е пряко дефинирана в икономическата теория. Аз изрично съм написал М3! Май с право лордчето те нарича професор дефлация, дипломата ти е за късане, нищо не разбираш.

                    И сега за дето си много отворен, почвай да пишеш съчинение на тема какво са налични пари и защо активите в м2 и м3 не подлежат на конвертиране. Пуу че зле е работата.


                    Ето да се научиш поне на ниво уикипедия:

                    "Парична маса или количество пари в обращение[1] в икономиката е общата сума на парите, които са налични в дадена икономика за специфичен период от време.[2]
                    Различният тип пари се означават с MM0, M1, M2, M3. Като M0 са пари в най-тесния смисъл като банкноти и монети в обращение, а M3 в най-широкия, като дългосрочни депозити.
                    "
                    Last edited by Thrace; 05.02.2024, 20:08.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Съгласен съм. Принципно съм против Еврото, знаеш. Но се оказва, че е по-добрият вариант от това тези идиоти да правят каквото им скимне.
                      Отделно на това, не виждам как ще ни приемат при тая инфлация, а дори да стане, за курс 1.95583 може да забравим - според мен в БНБ има дупка и резервът е надценен, но това е друга тема.
                      Точно тов ще направят. Последно обиране на масите. Ще сложат курс поне 1 евро 4 лева. Нищо че съм чел как борда директно с фиксирания курс остава, махаме го и даваме и евро. Ще има поне 3 години когато ще има 2 валути за разплащане. Лев и евро. Това с exchange rate може да се случи даже няколко пъти с обезценка на лева в този период. Така че, неминуемо е! Е, да, заплати, доходи от самото начало стават в евро. Но левчетата потапят.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Икономическа неграмотност, какво да ти кажа. При влизането в еврозоната БНБ не само безпроблемно ще обмени "наличните пари", но ще и останат ДЕСЕТКИ МИЛИАРДИ от резерва. Ако след влизането в еврозоната някоя банка се нуждае от допълнителен кеш, той ще се предоставя от ЕЦБ, не от БНБ. Съответно 20 милиарда евро ще се освободят като национални резерви за кризи. Това е колосална сума и ще има изключително позитивен ефект върху устойчивостта на икономиката.
                        Големи митове и легенди. Не се освобождават 20 млрд. евро, няма да се използват от правителството, няма да се използват за устойчивост на икономиката и тем подобни. Това е много специфична материя с много технически детайли, върху която се упражняват експерти незнайно по какво и си пишат съчинения. Не вярвайте на всичко, каквото пише.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                          Изписали сте една камара "широки" глупости за "широките" пари ... и ти, и майстора.....

                          Вървете да четете кой агрегат от какво се формира!

                          М3 = налични пари ?!? hahaha .....

                          Даже М1 не са "наличните пари", а какво остава за М3!
                          Икономическа неграмотност, какво да ти кажа. При влизането в еврозоната БНБ не само безпроблемно ще обмени "наличните пари", но ще и останат ДЕСЕТКИ МИЛИАРДИ от резерва. Ако след влизането в еврозоната някоя банка се нуждае от допълнителен кеш, той ще се предоставя от ЕЦБ, не от БНБ. Съответно 20 милиарда евро ще се освободят като национални резерви за кризи. Това е колосална сума и ще има изключително позитивен ефект върху устойчивостта на икономиката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                            БНБ има официално публикуван резерв от 69 млрд. лв еквивалент в конвертируема чуждестранна валута и инструменти. С дивото си нарастване паричния агрегат "широки пари" възлиза на стойност от 155 млрд лв. Или на мен не ми излиза сметката, или май правителството ще трябва да подкрепи БНБ с един заем от 85 млрд. лв, за да може да обърне наличните пари по курс 1.955. Къде греша?
                            Изписали сте една камара "широки" глупости за "широките" пари ... и ти, и майстора.....

                            Вървете да четете кой агрегат от какво се формира!

                            М3 = налични пари ?!? hahaha .....

                            Даже М1 не са "наличните пари", а какво остава за М3!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                              БНБ има официално публикуван резерв от 69 млрд. лв еквивалент в конвертируема чуждестранна валута и инструменти. С дивото си нарастване паричния агрегат "широки пари" възлиза на стойност от 155 млрд лв. Или на мен не ми излиза сметката, или май правителството ще трябва да подкрепи БНБ с един заем от 85 млрд. лв, за да може да обърне наличните пари по курс 1.955. Къде греша?
                              Не грешиш , ако настане някъкви глобална криза и съответно тук всички се паникьосат и решат да обръщат всичко в чужда валута . Докато се редят на опашки и си теглят депозитите от банките.

                              Действително има само няколко варианта.

                              Или запазват валутния курс и полвината от депозитите дават фира.

                              Или промяна на курса лев евро и гарантиране на депозитите.

                              Или отлагане на проблема и въвеждане на капиталов контрол.

                              Спасяваването на банки с държавен дълг , както и ,, взрив,, на лихвите по ипотеките също участват в уравнението.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Съгласен съм. Принципно съм против Еврото, знаеш. Но се оказва, че е по-добрият вариант от това тези идиоти да правят каквото им скимне.
                                Отделно на това, не виждам как ще ни приемат при тая инфлация, а дори да стане, за курс 1.95583 може да забравим - според мен в БНБ има дупка и резервът е надценен, но това е друга тема.
                                Ако приемем еврото ще забравите за ипотечни кредити с лихва 2.5%. Ще станат колкото тези в еврозоната.... и това не са добри новини за имотите.

                                Коментар

                                Working...
                                X