IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

    Не знам за осигурителния праг, но едва ли има съществен ефект освен недоволно хленчене от АйТита по соц мрежите. Обаче, по средата на 2022 нашите партньори европейците започнаха да затягат паричната си политика. Еуфорията в сектора мина, и лудите (непечеливши) инвестиции замряха. Изкуствения интелект положи още един пирон в ковчега на 3-месечно курсовите програмистчета. Професионалистите сиг. ще са даже по-добре. Няма да се учудя ако след 10г има 10х по малка индустрия но с десеторна средна заплата.

    Ефектът на лихвите е забавен във времето но стандартно се приема, че е между 18 и 30 месеца. Ако това е вярно то болката от последните повишения ще бъде усетена от икономиката чак 2026г.

    Сигурно е това , да. Но вероятно и вдигането на прага през Април 2022 от 3000 на 3400 е повлиял. Много лош тайминг. Шестака и терзийката ше излезнат прави , че в България на бизнеса му стига да не му пречат.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      Някой помни ли кога гяволите от правителството почнаха да вдигат макс осигурителен праг ? Да не беше средата на 2022 ?
      Не знам за осигурителния праг, но едва ли има съществен ефект освен недоволно хленчене от АйТита по соц мрежите. Обаче, по средата на 2022 нашите партньори европейците започнаха да затягат паричната си политика. Еуфорията в сектора мина, и лудите (непечеливши) инвестиции замряха. Изкуствения интелект положи още един пирон в ковчега на 3-месечно курсовите програмистчета. Професионалистите сиг. ще са даже по-добре. Няма да се учудя ако след 10г има 10х по малка индустрия но с десеторна средна заплата.

      Ефектът на лихвите е забавен във времето но стандартно се приема, че е между 18 и 30 месеца. Ако това е вярно то болката от последните повишения ще бъде усетена от икономиката чак 2026г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

        Не, това е индекс на обявите в сферата публикуван от jobs bg. Драстичен спад в края на годината се повтаря сезонално, но дори и с идващото покачване ще е на рекордно ниски нива.

        https://www.jobs.bg/trends.php?typeI...ories%5B%5D=56
        Някой помни ли кога гяволите от правителството почнаха да вдигат макс осигурителен праг ? Да не беше средата на 2022 ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

          Това е прогноза за средна заплата в сектора ли?
          От кой сайт, ако не е тайна?
          Не, това е индекс на обявите в сферата публикуван от jobs bg. Драстичен спад в края на годината се повтаря сезонално, но дори и с идващото покачване ще е на рекордно ниски нива.

          https://www.jobs.bg/trends.php?typeI...ories%5B%5D=56

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ever Разгледай мнение

            Това е прогноза за средна заплата в сектора ли?
            От кой сайт, ако не е тайна?
            По-скоро job offers. Няма логика заплатата да пада в края на годината

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
              Ама как така?!
              Това е прогноза за средна заплата в сектора ли?
              От кой сайт, ако не е тайна?

              Коментар


              • Стига ГЛУПОСТИ! Балон Няма, Без Брокер Си Загубен! - Нейчо Нейчев

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                  Ама как така?!
                  Смятай!

                  Коментар


                  • Ама как така?!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                      Шестака май само му се иска да се е занимавал с нещо. И той като лордчето, говори с недомлъвки , подмятания, ма не казва нишо конкретно. То и тук има български бизнесмени , бояджии, фризьорки, или купил един камион и кара за своя сметка ... бизнесмени да искаш, ма 80% си ходят до България един път на 10 години да си оправят зъбите.

                      Да направиш аутсорсинг компания на гола поляна иска доста готови кинти. Нямам представа колко от собствениците са синчетата и внуците на номенклатурката ма все са хора с гръб. Дуржавата ако иска да си отгледа независим бизнес трябва да помага.

                      Не знам на колко от Вас е направило впечатление като затваряте акаунт примерно в стрийминг сървис (Hulu, Netflix) или платени услуги като LinkdIn първо почват с кандърмите "Много съжаляваме че си затваряте сметката, каква е причината и между другото ето Ви 3 месеца безплатни от нас, па дано размислите". Като работиш в читава компания и тръгнеш да напускаш ти правят exit интервю, колко е проформа не е ясно , но все е начин да се усетят потенциални проблеми и зашо аджеба хората се изнасят. Аз като затварях фирмата нито някой ме пита шо го правя нито къде мисля да ходя. Бе хората се опитват да задържат акаунт за $20 на месец , на ДА не и дреме за някой който им е дал хиляди без да иска нищо насреща и даже не се опитват да разберат шо е дошъл и зашо си тръгва само 3-4 години по-късно. Едно време приехме 10 хиляди гръцки фирми, които избягаха от Гърция и оперираха на хартия от България. Тогава бяхме от печелившата страна, ма не им ли светна, че бизнеса е мобилен и тогава загубиха гърците утре може да сме ние ?


                      Приеми че и други могат да правят бизнес и без да с червена номенклатура и ще ти олекне
                      Last edited by RUBLA; 03.01.2024, 10:53.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Погледни на нещата реално. В България се строи от няма и 20 години. Какво има на пазара? Панелки има. Мерси.
                        Щях да кажа, че имотите ще паднат само ако има война като в Украина, но не го казвам. Така се разбрахме.
                        Не го разбирам това катерене на имотите. Хем били завинаги , хем 50 годишни жилища ги отписвате и искате нови. Е нали преди 50 години някой пак си е събирал стинките уж да остави апартамент на децата ? Панелки-непанелки, тук има дървени къщи на по 100 години и са си вперфектно състояние. Но това е на втори план. Не мога да спра да се чудя как всеки си скъсва гъза да сложи незнам си какви супер-дупер плочки в банята а като излезне от апартамента не му прави впечатление че е леш.

                        Коментар


                        • Това ми е малко странно, но нека го постна:
                          ЕК ще следи под лупа България за заплатите и пазара на имоти

                          Брюксел се притеснява за ценовата конкурентност на страната ни

                          https://www.segabg.com/hot/category-...azara-na-imoti

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                            Погледни на нещата реално. В България се строи от няма и 20 години. Какво има на пазара? Панелки има. Мерси.
                            Щях да кажа, че имотите ще паднат само ако има война като в Украина, но не го казвам. Така се разбрахме.
                            Ми излез навън и се разходи и ще видиш гората от кранове (по Берти), освен това ще видиш огромните полупразни сгради, залепени една до друга с билбордове продава/отдава.
                            Само в Сф според различни източници има 300-400 000 свободни жилища.
                            Иначе си прав, че строи от 20 год. но за тея 20 год се застрои за следващите 200 год.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Верно е! От няколко дни си говорим за какво ли не само не за поскъпване на имоти. Даже обичайните "големи инвеститори" с по 5-6 имота не говорят за перонци ... скука.

                              Аз съм тук да видя как ше свърши историята с ниските лихви. Ако някой ми беше казал преди 2 години че в Европа ше има лихви по 7-10% а в БГ под 3% и балона ше продължава да се надува щях да го помисля за луд. Това е история от съшия магнитуд като 2-те поредни тегления на едкави числа в тотото Сега съм любопитен как ше свърши.
                              Както свърши предишния бум - аз намазах топ имот на 30% дискаунт, а борчлията избЕга в щатско (вероятно още е там) щото 3 пъти идваха мутри да го търсят (разправял съм тук).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Верно е! От няколко дни си говорим за какво ли не само не за поскъпване на имоти. Даже обичайните "големи инвеститори" с по 5-6 имота не говорят за перонци ... скука.

                                Аз съм тук да видя как ше свърши историята с ниските лихви. Ако някой ми беше казал преди 2 години че в Европа ше има лихви по 7-10% а в БГ под 3% и балона ше продължава да се надува щях да го помисля за луд. Това е история от съшия магнитуд като 2-те поредни тегления на едкави числа в тотото Сега съм любопитен как ше свърши.
                                Погледни на нещата реално. В България се строи от няма и 20 години. Какво има на пазара? Панелки има. Мерси.
                                Щях да кажа, че имотите ще паднат само ако има война като в Украина, но не го казвам. Така се разбрахме.

                                Коментар

                                Working...
                                X