IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...-balon-1985450

    Спад на рентите тая година !

    Земеделският балон се спука
    В продължение на няколко години всяка година рентите се увеличаваха, отбеляза Делгянски. По думите му, това е ставало благодарение на добрата конюнктура на пазара и получаваните приходи.

    За съжаление сме свидетели на спукването на земеделския балон, заяви фермерът.

    Фондовете са големите собственици на земя. Много малък е процентът на другите малки собственици на земя.

    А фондовете всяка година вдигаха с 5 до 10% наемите и смятаха, че това може да расте до безкрай, обясни Делгянски.

    Той съобщи, че тази година ще предложи една цена и ако искат да сключват договор, да сключват.

    Фермерът каза още, че проблемът по - рано е бил намерането на парцели, тъй като не е имало подходяща техника.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      така ще е... през това време банките ще продават боядисани врабчета (ипотеки с топ лихва), а инвеститорите (истинските) ще редят тухли и ще продават с доста приличен марж... докато може и на когото може.

      производството на имоти е много печеливш бизнес и когато има хайп ... майната и на демографията - важното е, че има мераклии да купуват.
      и аз мисля, че е по-добре да обсъждаме демографията е фактор, ножиците, ластика и банските, докато чакаме поредната справка.
      7-8 години успешно го правим. а хората затвориха по една-2 ипотеки през това време. капиталовата е Х3. половината цена на покупка вече се е избила от наеми.
      но, нека не обсъждаме тия дребни детайли.
      по-добре да чакаме следващата справка.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Ще ми е интересно да споделиш инфо след като си прочетеш договора от къде идва разминаването. Защото една позната откри доларов депозит. Нащляпа 100 000 $ и чака 3% и очаква да вземе 103000$ след 12 месеца.
        Ха ха ха ,абе Вие верно сте за някакво шоу ,доларов деозит на 3%,дали ще е депозит или ДЦК всяка валута извън лева и еврото е огромен риск заради изключително волатилните курсове на валутите и долара в частност.
        Ако познатата ти изкарва парите си в долари и ще седи години в долари ,ок въпреки че пак има риск ама после ако иска евро или долари понякога разликата може и да стигне 10% което е з а г у б а от 7%,таксите не ги смятам
        Ти би ай има близо 2% за 12 месеца ,Биг банк естонската която е банка с лиценс от КФН също е на 2% за 12 месеца ,може и повече да са станали .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          И TBI се оказаха голями измамници! Една година мина до падежа на депозит. Първо не ми изплатиха очакваната лихва по договор, а клона на ул. Бенковски в който го бях сключил е закрит. Минах през втори клон на Раковски 140. И той се оказа закрит. Обаждам се на тел. за връзка с банката, не вдигат. Помислих си да не се случва нещо като с депозита ми в КТБ. После ми връщат обаждане, че клона на Стамболийски работи. Изплащат ми мн по малка лихва от договорената 2,1% годишна. Неадекватни служителки, едната ми казва, че за сума над 5 бона, трябва да я заявя. Изплатиха ми в крайна сметка сумата на падеж, но ще пратя запитване, поради каква причина, не са ми изплатили лихвата по договор от 2,1%. Очаквам с интерес отговора им.
          и преди съм писал, че на тебе банкстерите трябва да ти дадат златна значка за дойна крава

          какъв е смисълът да имаш потребителски на 4% (условно), а да се периш (буквално) с депозит на 2% (при това въобще не е сигурно, че вземеш 2% като те чета).

          За да кажеш гордо, че имаш 10К в банката всяка година си плащаш 20 кинта и тези 10К реално ти излизат пасив...за чий бе Байлоре??

          Някой ще каже ликвидност - каква ликвидност като си си вързал парите на срочен и ако ги изтеглиш по-рано и такса теглене и броене и си още разход.

          Покриеш ли потребителският - банката винаги ще ти отпусне нов с удоволствие, защото си доказно добър платец - ето ти ликвидност. Отделно се хвалиш че имаш жълто и акции - ето ти още ликвидност. Ти храни банкерите и се разнасяй по клонвете със спестовна книжка... аман.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            И TBI се оказаха голями измамници! Една година мина до падежа на депозит. Първо не ми изплатиха очакваната лихва по договор, а клона на ул. Бенковски в който го бях сключил е закрит. Минах през втори клон на Раковски 140. И той се оказа закрит. Обаждам се на тел. за връзка с банката, не вдигат. Помислих си да не се случва нещо като с депозита ми в КТБ. После ми връщат обаждане, че клона на Стамболийски работи. Изплащат ми мн по малка лихва от договорената 2,1% годишна. Неадекватни служителки, едната ми казва, че за сума над 5 бона, трябва да я заявя. Изплатиха ми в крайна сметка сумата на падеж, но ще пратя запитване, поради каква причина, не са ми изплатили лихвата по договор от 2,1%. Очаквам с интерес отговора им.
            Ще ми е интересно да споделиш инфо след като си прочетеш договора от къде идва разминаването. Защото една позната откри доларов депозит. Нащляпа 100 000 $ и чака 3% и очаква да вземе 103000$ след 12 месеца.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              еми....ще чакаме другата справка
              така ще е... през това време банките ще продават боядисани врабчета (ипотеки с топ лихва), а инвеститорите (истинските) ще редят тухли и ще продават с доста приличен марж... докато може и на когото може.

              производството на имоти е много печеливш бизнес и когато има хайп ... майната и на демографията - важното е, че има мераклии да купуват.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Експерт: Балонът с цените на имотите у нас вече върви към спукване

                26.01.2024 | 11:50
                по статията работи: econ.bg
                Балонът с цените на имотите у нас вече върви към спукване, но това ще стане по-плавно в сравнение с кризата от 2008 г. Това прогнозира Иван Бойков, бивш изпълнителен директор на Камарата на строителите в България

                В Германия цените падат с около 10% за третото тримесечие на 2023 г., за когато има обобщени данни, "До 2022 г. имаше спекулативен ценови балон, един от най-големите през последните 50 години, казва Константин Холодилин от Германския институт за икономически изследвания пред Ройтерс. - Оттогава цените падат. Балонът се спука." Вярно е, че в Берлин цената на квадратен метър е над 5340 евро, а в Мюнхен - 10 500 евро, суми, които никъде в България няма.

                Но стандартът ни също е доста под този на германците.

                https://econ.bg/%D0%9C%D0%BD%D0%B5%D...5034_at.6.html

                Коментар


                • https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/iz...imotite/126341
                  Изчезват фаторите, които водеха до ръст в цените на имотите

                  ✅Първият е голямото количество сиви капитали

                  ✅Вторият фактор е липсата на алтернатива за инвестиции

                  ✅Третият фактор който движеше пазара на недвижими имоти бе страха от инфлация и загубата на спестявания.

                  ✅Четвъртият фактор – ниските лихви

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    таралежа да чете, какво става, когато "някой" купи акция на микрософт Печалбата и приходите на Microsoft надхвърлиха прогнозите, но акциите поевтиняха

                    Инвеститорите реагираха на новината за нарастващите разходи за разработване на функциите за изкуствен интелект
                    Таралежа е разход за Майкрософт ,така че ако компанията съкррати разходите очакваме акциите да нарастнат ,като акционер това е моето мислене и идея ,така че таралежа да бъде внимателен в изказа си

                    Коментар


                    • таралежа да чете, какво става, когато "някой" купи акция на микрософт Печалбата и приходите на Microsoft надхвърлиха прогнозите, но акциите поевтиняха

                      Инвеститорите реагираха на новината за нарастващите разходи за разработване на функциите за изкуствен интелект
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        за София
                        тримесечие
                        2017Q4
                        продажби
                        9411
                        зак.ипотеки
                        1616
                        дог.ипотеки
                        4042
                        общо ипотеки
                        5658
                        заличени
                        3038
                        2018Q4 9106 1427 3287 4714 2925
                        2019Q4 9587 1497 3324 4821 2829
                        2020Q4 9550 1336 3124 4460 2720
                        2021Q4 11685 1628 3731 5359 3560
                        2022Q4 9668 1104 3856 4960 3349
                        2023Q4 10075 1197 4229 5426 3168
                        излязоха данните за Q4

                        по извадката за София се вижда,че прираста спрямо миналата година (на продажбите) е равен горе-долу на прираста на ипотечните заеми
                        не е случайно това, което БНБ констатира на база отпуснатите кредити за населението. Инатът на банките се дължи на явен интерес за ипотечни заеми при тези рекордно ниски нива, а после?


                        в справката потребителски използвани за доплащане - не се отчитат...
                        еми....ще чакаме другата справка
                        препоръка е

                        Коментар




                        • за София
                          тримесечие
                          2017Q4
                          продажби
                          9411
                          зак.ипотеки
                          1616
                          дог.ипотеки
                          4042
                          общо ипотеки
                          5658
                          заличени
                          3038
                          2018Q4 9106 1427 3287 4714 2925
                          2019Q4 9587 1497 3324 4821 2829
                          2020Q4 9550 1336 3124 4460 2720
                          2021Q4 11685 1628 3731 5359 3560
                          2022Q4 9668 1104 3856 4960 3349
                          2023Q4 10075 1197 4229 5426 3168
                          излязоха данните за Q4

                          по извадката за София се вижда,че прираста спрямо миналата година (на продажбите) е равен горе-долу на прираста на ипотечните заеми
                          не е случайно това, което БНБ констатира на база отпуснатите кредити за населението. Инатът на банките се дължи на явен интерес за ипотечни заеми при тези рекордно ниски нива, а после?


                          в справката потребителски използвани за доплащане - не се отчитат...
                          Last edited by bertram; 30.01.2024, 22:43.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            https://bg.readimmo.com/app/uploads/...%98-%D1%80.pdf


                            ПП много изместихме темата. да пишем за имотите
                            Благодаря.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                              Имам я на английски в електронен вид.Чел съм я.Ама ми требе на български/
                              https://bg.readimmo.com/app/uploads/...%98-%D1%80.pdf


                              ПП много изместихме темата. да пишем за имотите
                              Last edited by bertram; 30.01.2024, 22:22.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Имам я на английски в електронен вид.Чел съм я.Ама ми требе на български/
                                В момента гледам навсякъде е за 40 кинта което не е малко.Аз я купих от МОЛ Стамболийски книжарницата,на последния етаж до киното май Сиела е там

                                Коментар

                                Working...
                                X