IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    в момента играта с имотите в софия и не само започва все повече да мяза на играта на фондовите борси, че защо не и на криптото

    всеки иска още и още и да поскъпва ли поскъпва, а доходността никой не я гледа, защото всеки казва - важното че цената катери и ще направиш такава капиталова след 10 години, че доходността от дивиденти и ренти грам да не те вълнува

    е историята е показала ... и тепърва ще показва, че е важна и дивидентната/рентиерската доходност от даден актив - защото тя е количествения измерител 100%-тово доказан за това колко наистина струва дадена акция/имот.

    поздрави
    Берти много си се объркал

    Това което си го написал е вярно в около 90% от времето има обаче едни 10% от времето в които икономическите ти теории издишат

    1997-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

    2007-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

    2021-ва цените на наемите ли водят до скока на имотите???

    След всеки един такъв скок "балон" следват корекции но цената така и никога не се връща на старите нива а остава по висока

    През всичките тези години кеша расте с по бързи темпове от колкото се увеличават имотите и накрая наваксването става на подскоци

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

      Аз не питах от първия си пост в отговор на твоя, че 3000 Е/м2 ще се вдигнели по 2-3 пъти, дали във Виена ще се вдигнат 5 пъти. Питам, смяташ ли, че измислени 110 м2 апарт в Софето, ще стане милион евра? Също питам, знаеш ли какви ще са последиците от това?
      Все ми е тая дали някой ще ме разбере, ясно ми е самомнението на повишителите, особено при твърдение, че изобщо нямали да продават без значение цената.
      Само за ваше добро да ви пожелая да не стига цена на такъв тристаен, ако ще да се намира и на банята, да се надуе до там.
      Добавих на предният. За добро или лошо тази цена е неизбежно, че ще се случи. Единственият въпрос е кога при настоящото икономическо устройство на света . Ясно са и последиците или по-скоро не последиците , а околната среда - например розав домат 15 лева килото, хляб 5 лева, парно 1000 лева и т.н. , подобен имот във Виена 3 милиона примерно.....
      Останал си с впечатление, че очаквам това да стане утре и шоково. Не мисля така, въпреки че никой не знае , че ако инфлацията излезе извън контрол може да станат странни неща .... преживявал съм ги през 90-те, баща ми през 50-60-те... и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Добре де, защо не ми четеш поста ?
        Ясно съм написал, че цените няма да се вдигат само В София, а и във Виена. Там пак ще си е по-скъпо..... И не съм написал за колко време ще се случи това, но ти съмняваш ли се че в даден момент тристаен в София ще е милион евро ? За мен неясното е само дали ще бъде 2029, 2039, 2059 или 2099 примерно....
        Ся, първо си редактира мнението докато пишех отговор. Второ говореше за ежедневия, а не за 2099.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Я го прати да поогледа кво би купил във Виена за 500К€, че нещо му се губи засега.
          Остави, че сега ще извади оферта на 60 км от града на 2000 евро и ще каже, че това е цената за топ имот в центъра.... Този филм и точно за Виена го гледахме преди

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Добре де, защо не ми четеш поста ?
            Ясно съм написал, че цените няма да се вдигат само В София, а и във Виена. Там пак ще си е по-скъпо.....
            Аз не питах от първия си пост в отговор на твоя, че 3000 Е/м2 ще се вдигнели по 2-3 пъти, дали във Виена ще се вдигнат 5 пъти. Питам, смяташ ли, че измислени 110 м2 апарт в Софето, ще стане милион евра? Също питам, знаеш ли какви ще са последиците от това?
            Все ми е тая дали някой ще ме разбере, ясно ми е самомнението на повишителите, особено при твърдение, че изобщо нямали да продават без значение цената.
            Само за ваше добро да ви пожелая да не стига цена на такъв тристаен, ако ще да се намира и на банята, да се надуе до там.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение

              В бизнеса маржа скача.Казвам го от опит.Или ще цитирам Светослав Иванов от 120 минути"И бизнеси незасегнати от инфлацията се изкушават да вдигат цените като си казват.Всичко се вдига защо и аз да не вдигна цената."
              Няма ли конкуренция с евтин кеш да подбива цените ? и от там маржа ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                в момента играта с имотите в софия и не само започва все повече да мяза на играта на фондовите борси, че защо не и на криптото

                всеки иска още и още и да поскъпва ли поскъпва, а доходността никой не я гледа, защото всеки казва - важното че цената катери и ще направиш такава капиталова след 10 години, че доходността от дивиденти и ренти грам да не те вълнува

                е историята е показала ... и тепърва ще показва, че е важна и дивидентната/рентиерската доходност от даден актив - защото тя е количествения измерител 100%-тово доказан за това колко наистина струва дадена акция/имот.

                поздрави
                Блажени са невежите Бертрам ! Алчността е грях или да го кажа по друг начин , път надолу е ТЯ ! Да проектиш комплексите си в околния свят не е нещо от което човек да се гордее . ЧовекЪт е човек само когато създава,твори . Всичко друго е битие и безсмислие . Повече имот или по малко имот,кеш ,злато и кФото се сетиш , ръцете ще останат празни един ден ! През червото и през огледалото стойност няма има битие . Но съдба ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Добре де, защо не ми четеш поста ?
                  Ясно съм написал, че цените няма да се вдигат само В София, а и във Виена. Там пак ще си е по-скъпо.....
                  Я го прати да поогледа кво би купил във Виена за 500К€, че нещо му се губи засега.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    В голяма степен съм съгласен с теб, но има един друг фактор и той е каква е доходността спрямо алтернативните такива и в случая на България - кеш в банка / не депозит, че приключиха вече/ И тогава някой с 1% от наем ще каже велик инвеститор съм...., а този 1% е нормално да го пропуснеш ако има вариант да стане минус 1 и капиталовата е достатъчна....
                    Много ми е интересно дали маржа в бизнеса също пада ? Логично е да е така.... без логистиката и строителството :-)
                    В бизнеса маржа скача.Казвам го от опит.Или ще цитирам Светослав Иванов от 120 минути"И бизнеси незасегнати от инфлацията се изкушават да вдигат цените като си казват.Всичко се вдига защо и аз да не вдигна цената."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                      Глупости на квадрат.
                      ПЕЧАЛБА имаш само тогава, когато си кеширал (Неизвестен автор от епохата на Пирамидите)
                      Покупката на имот е като дълъг изстрел (неизвестен американски спекулант от 20 век)

                      Е, като свържеш двете мисли по-горе, да не се окаже, че имотите след х-години, пак ще струват толкова колко си дал за покупка ?
                      Абе, няма значение къде ще иде капиталовата, нагоре-надолу (наскоро минахме нивата от 2007г., тц, тц, ти да видиш), важното е че си живял безплатно във имотите си.
                      Песимисте, ако стойноста на един гараж го беше инвестирал във финансово образование, досега активите ти да са станали много повече, но в природата има баланс, някой трябва да купува балоните, нали ?
                      За шок на мнозина финансовото ми образование е чудесно, иначе кой ще ми даде да управлявам салона на кръчмата във Вълчи дръм ?!
                      Обаче склонността ми към риск и хазарт е ниска.... Нямам нужда от подобни емоции за да живея нормално във финансов смисъл....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                        Да разбирам ли, че за теб не е абсурдно 1 милион евра за тристаен софийски на 110 м2, но виенски 60 м2? Докараме ли се до там, съвсем скоро ще последва такъв апокалипсис, че ще се налижи тухли да се ядат.
                        Не е сериозно това. Като го гледам, Док и на него му светят очите кат на електроженист. Тези постове днес много сериозно говорят, че балона вече не е мираж. Вие парите за нищо ги нвмате. Ще се живее в интерсени времена.
                        Добре де, защо не ми четеш поста ?
                        Ясно съм написал, че цените няма да се вдигат само В София, а и във Виена. Там пак ще си е по-скъпо..... И не съм написал за колко време ще се случи това, но ти съмняваш ли се че в даден момент тристаен в София ще е милион евро ? За мен неясното е само дали ще бъде 2029, 2039, 2059 или 2099 примерно....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.05.2021, 22:32.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gluposti na kvadrat Разгледай мнение

                          Признавам не е Тесла, но от последните ми покупки квото съм платил до сегашните НЕ офертни цени, а от РЕАЛНА сделка разликата е между 100 и 150% За 4-5 години не е зле и като добавиш че съм живял в тези имоти....
                          Да ти го обясня аритметично, ако не бях ги купил сега с парите вместо 10 щях да взема 4, вместо 5 -2 , вместо 3 - 1 и т.н. И то ако подобен имот излезе на пазара , а то не излиза ! Не е като 100-годишни страноприемници дето се предлагат в милион копия....
                          Дреме ми за наема-рои / ако има добре/, но тва че спасих кеша / можеше и по-добре, да купя повече без да довършвам/ е топ печалба за размера на която дори не допусках че е възможно като обмислях нещата 2015-16....
                          Преизпълнен план засега, ама мача още не е свършил...., :-)
                          Глупости на квадрат.
                          ПЕЧАЛБА имаш само тогава, когато си кеширал (Неизвестен автор от епохата на Пирамидите)
                          Покупката на имот е като дълъг изстрел (неизвестен американски спекулант от 20 век)

                          Е, като свържеш двете мисли по-горе, да не се окаже, че имотите след х-години, пак ще струват толкова колко си дал за покупка ?
                          Абе, няма значение къде ще иде капиталовата, нагоре-надолу (наскоро минахме нивата от 2007г., тц, тц, ти да видиш), важното е че си живял безплатно във имотите си.
                          Песимисте, ако стойноста на един гараж го беше инвестирал във финансово образование, досега активите ти да са станали много повече, но в природата има баланс, някой трябва да купува балоните, нали ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            По същият абсурден начин звучаха двете цифри преди няколко години като ги коментирахме.
                            Уви няма я старата тема да видиш коментарите....

                            ПП
                            Разбира се ако се случи в София тристаен да е милион евро, то е ясно, че в Мюнхен ще е 5 милиона и т/н по веригата за всички стоки и бизнеси.... Няма само в София цените да растат :-)
                            Да разбирам ли, че за теб не е абсурдно 1 милион евра за тристаен софийски на 110 м2, но виенски 60 м2? Докараме ли се до там, съвсем скоро ще последва такъв апокалипсис, че ще се налижи тухли да се ядат.
                            Не е сериозно това. Като го гледам, Док и на него му светят очите кат на електроженист. Тези постове днес много сериозно говорят, че балона вече не е мираж. Вие парите за нищо ги нвмате. Ще се живее в интерсени времена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Рои-то ме интересува само да покрива инфлацията. Ако исках да е макс в София и Ратко ще си спомни сигурно още преди години писах, че Люлин е мястото....., като Митето....,но други неща ме интересуват повече и освен това не мога да менажирам 20-30 маломерки в Люлин / и тип наематели/....или да пера чаршафите на афрогерманци....затва малко Рои ама от сърце :-)
                              точно това се сетих преди малко докато прехвърлях поста на митето е четния номер.
                              извадих аз тогава едни големи теоретични недостатъци
                              а виж ти, че даже с ипотечка сметката излизала. на тоя етап.
                              кратунчовия труд по прането на чаршафи и настаняването на арабели в хана изглежда нищо не струва.
                              иначе нямаше да смята така.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Помниш ли като се шегувахме с Берти за Мадара и как той беше навит да го даде за 2000, а аз , че и за 3000 няма да продам. Изглежда , че ще трябва тези цифри да се вдигнат 2-3 пъти, че станаха ежедневие :-)
                                Да, а и както казва и той в горния пост дивидентът е важен и той определя до голяма степен цената на един актив.
                                Аз няма да продам и на 5К. Имоти от сорта не се продават просто така и сега. Представи си имот купен за 6000 -10000 лева някога сега струва 150К€. Налага ти се, обяваваш 150, продаваш за 140 и си готов, ама в момента и дискаунти не се налага да правиш. Но си гушнал капиталовата във всички случаи. Абе с други думи преди имотът да е станал 10 пъти поне по-скъп не виждам смисъл да кешираш. И сметката е по-сложна, не се знае реалната инфлация колко би била за периода, валутни единици, обменен курс, кошница от валути и активи - злато и пр.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X