IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Фиш фиш ще се окаже добра инвестиция -

    Приднестровье обратилось к России за помощью из-за давления Молдавии

    В Приднестровье отметили, что рассчитывают на помощь России, поскольку на территории республики проживают более 220 тысяч граждан РФ.

    Ранее в НАТО не увидели последствий в случае присоединения Приднестровья к России.

    https://www.gazeta.ru/politics/news/...22439114.shtml
    Last edited by unimog; 28.02.2024, 14:57.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Аз пък започнах да влизам в темата от 2017-та и си спомням за това как обясняваше че сме в балон

      Точно по това време се родиха незабравимите ти лафове за Гоуемото Мяу - За ножицата - За ластика - За това кой плувал без бански и тн и тн

      Доживяхме Кавръка да си признае че е сгрешил никога не те чухме ти да си признаеш
      :-) Ако балонът не се спука - ще си кажа, че съм сбъркал.
      При балоните е много трудно да се каже точно кога ще се пукне, а ако си чел вниматлено от 2017 считам, че сме влезли във фазата да надуваме балона. Пукането зависи колко въздух има в надуващите (аз съм пас)
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        преди 9г започнах да влизам в темата ... и културно споделих, че е време да се купува, че всички ще се юрнат. беше точно след КТБ драмата и ми беше ясно, че народа пак ще крие парите в тухли, за да не изгорят в банка... еми стана (чак надмина очакванията ми в пъти)...

        преди 5-6г - споделих, че имотите стават скъпи, но златото в един момент ще ги изпревари. (тройнунция на 1150-1200$) - скъсаха ме от бъзици, че съм промоутър на тавекси и тн..
        тогава обърнах внимание и на алтерко (беше по памет 1.9) - пак подигравки отнесох...
        атера също им обърнах внимание и пак подигравки ( сега байлора купува на цена почти двойна , а от тогава дадоха доста дивиденти)

        тези неща не ги помниш.

        айде по темата

        къде го виждате пазара когато тези кранове изчезнат (новото влезе в експлоатация)
        Аз пък започнах да влизам в темата от 2017-та и си спомням за това как обясняваше че сме в балон

        Точно по това време се родиха незабравимите ти лафове за Гоуемото Мяу - За ножицата - За ластика - За това кой плувал без бански и тн и тн

        Доживяхме Кавръка да си признае че е сгрешил никога не те чухме ти да си признаеш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          Не е абсурдно, все още има такива лихви. Затова пазара още се крепи.
          Трайчо какво стана с твоят идол Лаконика дето продаде на върха 2021-ва???

          Загуби се нещо това момче та се притесних да не си е посегнал

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            преди 9г започнах да влизам в темата ... и културно споделих, че е време да се купува, че всички ще се юрнат. беше точно след КТБ драмата и ми беше ясно, че народа пак ще крие парите в тухли, за да не изгорят в банка... еми стана (чак надмина очакванията ми в пъти)...

            преди 5-6г - споделих, че имотите стават скъпи, но златото в един момент ще ги изпревари. (тройнунция на 1150-1200$) - скъсаха ме от бъзици, че съм промоутър на тавекси и тн..
            тогава обърнах внимание и на алтерко (беше по памет 1.9) - пак подигравки отнесох...
            атера също им обърнах внимание и пак подигравки ( сега байлора купува на цена почти двойна , а от тогава дадоха доста дивиденти)

            тези неща не ги помниш.

            айде по темата

            къде го виждате пазара когато тези кранове изчезнат (новото влезе в експлоатация)
            Пишеш във форума от преди 2007 г. и си от първите потребители.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

              2019-та цените бяха като 2008-ма номинално изразени: 1150 евро/м2 в СФ. Средната заплата в СФ обаче е била почти 3 пъти по-ниска.

              Бих аргументирал, че сега са по-достъпни от 2008-ма. Но тогава не съм живял в БГ нито съм бил на пазара, та няма да претендирам да знам от личен опит.
              Абе те и прахосмукачките са по-достъпни, но не са поскъпнали двойно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
                ...
                Гледаш в на другите канчето дали играели според вижданията си но ти също не играеш според вижданията си, но отгоре на това раздаваш грешни финансови съвети вече предполагам 10г във форума които влияят на четящите. Аз само от 7 съм запознат с тях.
                преди 9г започнах да влизам в темата ... и културно споделих, че е време да се купува, че всички ще се юрнат. беше точно след КТБ драмата и ми беше ясно, че народа пак ще крие парите в тухли, за да не изгорят в банка... еми стана (чак надмина очакванията ми в пъти)...

                преди 5-6г - споделих, че имотите стават скъпи, но златото в един момент ще ги изпревари. (тройнунция на 1150-1200$) - скъсаха ме от бъзици, че съм промоутър на тавекси и тн..
                тогава обърнах внимание и на алтерко (беше по памет 1.9) - пак подигравки отнесох...
                атера също им обърнах внимание и пак подигравки ( сега байлора купува на цена почти двойна , а от тогава дадоха доста дивиденти)

                тези неща не ги помниш.

                айде по темата

                къде го виждате пазара когато тези кранове изчезнат (новото влезе в експлоатация)
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  погледнато ретроспективно назад е винаги лесно, но в повечето случай е непродуктивно....уви
                  ако смяташ, че си се прецакал с депозити и акци и крипто.. колегите пишат за 'уау' условия от банки... не те навивам (!)

                  сега в момента защо не купиш?
                  по-горе казваш, че ще се печати - аз също мисля, че в един момент пак ще се печати, но имам някакви опасения, че преди да започне това печатане ще има доста друсане на крушата и го споделям. Ако мислиш, че печатането ще започне директно без да има кой да те свали от крушата - ипотеката не изглежда толкова лоша идея. Ей го плъха писа, че се е накълвал със зелено и финансира с ипотека (вероятно изплатените е заложил) - за него е ясно, че счита печатането за следваща страница от историтята - при това без да има МЯУ преди пускането на принтера. Той може да е всякакъв, но поне си играе според вижданията ако, че е заядливец . На мен са ми странни колеги повишители, които хем са за печатне и ръст , хем не пипват... имот и ипотека, а се присмиват на критично мислещите глуум и дуумъри



                  Обяснил съм защо не съм купил - няма нищо ставащо което да представлява интерес за мен. Октомври за малко да купя, но се оказа че имота е с много юридически проблеми и реших, че ще търся друг тип имоти. Въпроса е че и с ипотека не ми харесва нищо защото или ги прибраха от пазара или ги купиха докато чакаме голямото мяу и демографията.

                  А ти защо не продадеш като ще падат цените след като е непродуктивно гледането назад? Ето аз ти предлагам да се отървеш малко от имотите които са в тежест на семейството. След като вярваш, че спада е зад ъгъла ти предлагам предварително да се отървеш (както си го направил 2007 следварително). А цената на ниво 2021 докато все още има търсене, че после -70% и няма продаване. Така ще можеш да купиш още поне 2-3 имота като паднат. Или може би да си напазаруваш още много декари ЗЗ.

                  Гледаш в на другите канчето дали играели според вижданията си но ти също не играеш според вижданията си, но отгоре на това раздаваш грешни финансови съвети вече предполагам 10г във форума които влияят на четящите. Аз само от 7 съм запознат с тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    На около 18 тогава около между 500-1000лв, но едно лято когато беше кризата бях без работа. Не помня коя година е било може би 2008 или 2009. Иначе работя от ученик. През учебната година имахме малък бизнес в който работех без пари, лятото се занимавах с други неща, много ниско платени.
                    Така се почва. И аз като ученик заработвах малко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Финансов сектор

                      А ти на колко години беше тогава и колко заработваше месечно?
                      На около 18 тогава около между 500-1000лв, но едно лято когато беше кризата бях без работа. Не помня коя година е било може би 2008 или 2009. Иначе работя от ученик. През учебната година имахме малък бизнес в който работех без пари, лятото се занимавах с други неща, много ниско платени.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                        Инфлацията е заради печатането при короната, сега обаче въпроса е с нуждата от все повече оръжия и помощ за войната в Украйна и продължаващото нарушаване на доставките на енергия и стоки - как мислиш правителствата ще печатат ли по-малко за да покрият тези харчове?

                        Ако се бях слушал във вашите писаници щях да съм още под наем или да си купя някоя дупка за същите пари, сега ме е яд че се подведох и вместо да тегля ипотека преди 2г и да взема още нещо което щях да съм изплатил вече, правя някакви кокошкарски схеми с депозитчета на 4.8%, акциики и крипто(единственото смислено в този период) колкото да преборя инфлацията. Ти сега ще ми покриеш ли пропуснатите ползи? Вече освен че е скъпо, няма и нищо ставащо на пазара. Може например дами продадеш 100кв от тези 900 които притежаваш в София на цени от 2021 не ги искам даром. Как беше - put your money where your mouth is.
                        погледнато ретроспективно назад е винаги лесно, но в повечето случай е непродуктивно....уви
                        ако смяташ, че си се прецакал с депозити и акци и крипто.. колегите пишат за 'уау' условия от банки... не те навивам (!)

                        сега в момента защо не купиш?
                        по-горе казваш, че ще се печати - аз също мисля, че в един момент пак ще се печати, но имам някакви опасения, че преди да започне това печатане ще има доста друсане на крушата и го споделям. Ако мислиш, че печатането ще започне директно без да има кой да те свали от крушата - ипотеката не изглежда толкова лоша идея. Ей го плъха писа, че се е накълвал със зелено и финансира с ипотека (вероятно изплатените е заложил) - за него е ясно, че счита печатането за следваща страница от историтята - при това без да има МЯУ преди пускането на принтера. Той може да е всякакъв, но поне си играе според вижданията ако, че е заядливец . На мен са ми странни колеги повишители, които хем са за печатне и ръст , хем не пипват... имот и ипотека, а се присмиват на критично мислещите глуум и дуумъри




                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                          Браво, това са добри пари за 2008. 2006-2008 мин заплата беше 320лв по спомен и в провинцията масово не минаваха 500лв. Аз бях много далече от пазара на имоти по това време. В каква сфера си работил по това време за такива пари?
                          Финансов сектор

                          А ти на колко години беше тогава и колко заработваше месечно?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Така е.

                            През 2008 г заплатата ми беше чисто 1450 лв, а вноската ми по кредита беше 720 лв. Отделно на месец имам приход 500-1000 лв, но е несигурен, понякога няма. И се реших и си купих апартамент.

                            Не бяха много достъпни, хората не смееха да вземат кредит заради несигурността. Но имаше и такива накупиха по 2 апартамента на кредит и кола на лизинг, И после реваха, че не могат да изплащат вноските.
                            Браво, това са добри пари за 2008. 2006-2008 мин заплата беше 320лв по спомен и в провинцията масово не минаваха 500лв. Аз бях много далече от пазара на имоти по това време. В каква сфера си работил по това време за такива пари?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                              2019-та цените бяха като 2008-ма номинално изразени: 1150 евро/м2 в СФ. Средната заплата в СФ обаче е била почти 3 пъти по-ниска.

                              Бих аргументирал, че сега са по-достъпни от 2008-ма. Но тогава не съм живял в БГ нито съм бил на пазара, та няма да претендирам да знам от личен опит.
                              Така е.

                              Не бяха много достъпни, хората не смееха да вземат кредит заради несигурността. Но имаше и такива накупиха по 2 апартамента на кредит и кола на лизинг, И после реваха, че не могат да изплащат вноските.
                              Last edited by Evgo; 28.02.2024, 15:28.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                През 2007 г. цените не бяха толкова високи, сравнено с днес, 2008 г и 2018 г. и беше възможно човек да купи изгодно стар апартамент за ремонт.

                                Аз следях пазара тогава и за целия период 2004-2008 г имаше силно търсене, обявите излизаха в червено (продадени) и беше трудно да се намери нещо сносно. В края на 2006 г. (тогава бях свежо парче) имаше юруш на имотите и много хора купиха апартаменти сравнително евтино.


                                Тъй като тук сте 2 лагера, да си кажа и аз позицията:

                                апартаментът в СФ може да носи хубави доходи в продължение на много години, ако се управлява както трябва. Но да набиеш всичко в апартаменти и земя и да не живееш нормално, също не е хубаво. Кавръков да не се мотае, а да купи двустаен за ремонт, че по-евтини няма да станат. Всеки се учи от грешките си, ще го изплати и ремонтира криво ляво. Колко му е. Мои колеги имат по 2-3 апартамента, купувани в последните 20 години (като двойки/семейство) и понякова в бройката влиза и един наследствен апарт.


                                Поздрави
                                2019-та цените бяха като 2008-ма номинално изразени: 1150 евро/м2 в СФ. Средната заплата в СФ обаче е била почти 3 пъти по-ниска.

                                Бих аргументирал, че сега са по-достъпни от 2008-ма. Но тогава не съм живял в БГ нито съм бил на пазара, та няма да претендирам да знам от личен опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X