IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

    Утре като падне с 20 ще се снишиш.

    Надявам се не си на повече от 16-17 години, иначе такова поведение би било странно
    на 16-17 нямаше да му дадат книжка за бе еб ве то
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
      Забавно е, че има отделна извадка за НИ. И има ръст! Да не би да се отказват новобранците щото нямат обем дейност (те нали ги взимат само на комисион?), което да води до текучество и ръст на обявите.

      Графиката на ИТ определено е стряскащо красноречива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
        така се почва -

        Преди малко една брокерка раздаваше реклами пред входа ни. Над 2000 евро за панел в София. Уж ми обясни, че няма имоти, всички искат да купят, лихвите са ниски, а накрая ме пита ако знам някой да си търси апартамент, да й се обадя, за да му продаде.

        Отново говоря с брокери, които са честни и казват, че положението с продажбите е много спряло. Обадиха ми с предложение за заплащане на част от комисионната ако им доведа продавач или купувач. Никога досега не съм имала такава оферта

        https://www.bg-mamma.com/?topic=1629007.255
        В същата тема говорят за цените на наемите (високи). Там е играта. Наемът на един (адекватен) апартамент след 10 години ще е значително по-висок. А главницата ще е същата.

        Това е дългосрочна игра.

        Inflation, baby.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
          https://www.investor.bg/a/539-banki-...i-prez-yanuari
          Лихвите по депозитите продължават да се вдигат и през януари !
          Първо ще почнат да вдигат доларовите депозити - щото най-малко такива кредити са раздали!

          А после иде урожая ... !

          Коментар


          • https://www.investor.bg/a/539-banki-...i-prez-yanuari
            Лихвите по депозитите продължават да се вдигат и през януари !

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	55.JPG
Views:	1
Size:	49.5 КБ
ID:	4160917


              https://www.jobs.bg/trends.php?typeI...ories%5B%5D=17

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                така се почва -

                Преди малко една брокерка раздаваше реклами пред входа ни. Над 2000 евро за панел в София. Уж ми обясни, че няма имоти, всички искат да купят, лихвите са ниски, а накрая ме пита ако знам някой да си търси апартамент, да й се обадя, за да му продаде.

                https://www.bg-mamma.com/?topic=1629007.255
                Туй сигурно таралежа (дегизиран като жена), глад мамо.... глаааад.

                Коментар


                • ТАМАШ ХАК-КОВАЧ ОТ БАНКА ДСК: ДАННИ ЗА ИМОТЕН БАЛОН НЯМА И НЕ РАЗБИРАМ ИСТЕРИЯТА

                  https://boulevardbulgaria.bg/article...to-kreditirane
                  Last edited by unimog; 27.02.2024, 15:52.

                  Коментар


                  • така се почва -

                    Преди малко една брокерка раздаваше реклами пред входа ни. Над 2000 евро за панел в София. Уж ми обясни, че няма имоти, всички искат да купят, лихвите са ниски, а накрая ме пита ако знам някой да си търси апартамент, да й се обадя, за да му продаде.

                    Отново говоря с брокери, които са честни и казват, че положението с продажбите е много спряло. Обадиха ми с предложение за заплащане на част от комисионната ако им доведа продавач или купувач. Никога досега не съм имала такава оферта

                    https://www.bg-mamma.com/?topic=1629007.255
                    Last edited by unimog; 27.02.2024, 15:52.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                      Достатъчно красноречив е факта, че патрона сравнява имотите с пирамидата, както и другите зазидани говорята за акции в тема за имоти. Първо, че не е правилното място и второ, че сравняват различни активи и пазари. Понижителска им работа сър...
                      Ти от "пирамидата" е ясно, че не си вземал, ама от толкова виене по форумите, поне едно колче, една цигла или една тухла някъде сложили ли?
                      За имот изобщо не говоря, защото ти парЕ за таквиз раути - нЕмаш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                        повече предоговорени от началото на графиката. Какво ли говори това?

                        Коментар


                        • Достатъчно красноречив е факта, че патрона сравнява имотите с пирамидата, както и другите зазидани говорята за акции в тема за имоти. Първо, че не е правилното място и второ, че сравняват различни активи и пазари. Понижителска им работа сър...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            Грешка! 11.7% за 1 ден! А туулата?
                            Утре като падне с 20 ще се снишиш.

                            Надявам се не си на повече от 16-17 години, иначе такова поведение би било странно

                            Коментар


                            • Грешка! 11.7% за 1 ден! А туулата?

                              Коментар


                              • Според днешните данни на БНБ, през януари 2024 г. са отпуснати нови ипотечни кредити за 635.4 милиона лева. От тях 205 млн.лв. са рефинансиране, т.е. нетно новите ипотечни кредити са 430 млн.лв.
                                Миналия януари нетно новите ипотечни кредити бяха 312 млн.лв. Увеличението на годишна база е 38.2%. Експлозивен растеж на ипотечните кредити. Това няма никаква връзка с реалната икономика и с нормалното развитие на жилищния и строителни пазар.
                                С две думи, балонът на жилищния пазар се надува - и то се надува съвсем изкуствено. Забележете, че нищо подобно не става с кредитите за бизнеса. Там банките действат по точно обратния начин, затягат достъпа и ограничават растежа на кредитите. А с по-малко кредити за бизнеса съответно няма производствени инвестиции и се ограничава потенциалът за растеж на икономиката.

                                източник -Георги АНГЕЛОВ ,Фейсбук,старши икономист в института Отворено общество /дата 27/02/2024 година

                                Коментар

                                Working...
                                X