IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    От началото на годината забелязвам все повече нови строежи, т.е тази планина от нови жилища няма да бъде продадена ли?
    Ти, как не успя да си купиш от тази планина? Нали търсеше...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

      По тази логика кредитите в еврозоната трябва да са винаги по-скъпи от БГ. А те до преди няколко години са били значително по-евтини.
      Не казвам, че не е така, ама това точно не ми пасва.

      Иначе имах разбирането, че юрибор като лихва на междубанковото кредитиране и де факто "цената на евро парите", е абсолютния минимум, под който не може да падне лихва на евров кредит.
      Тук говорят да не бъдел като референтен лихвен процент. Колкото повече чета за тия работи, по малко разбирам.
      Няма такава логика, че кредитите в еврозоната трябва да са винаги по-скъпи. Въпрос на парична политика.
      А юрибор се формира на междубанковия пазар, което води до логичния извод, че може да бъде бенчмарк, върху който да се натрупват премии и да се образува лихвата за кредитирането на клиенти. Т.е. както казваш да не се пада под него (ако няма някакви други изкривявания на пазара). Но другото важно нещо е, че паричната политика на ЕЦБ влияе върху юрибор, а не обратното. Т.е. тази политика се пренася върху пазара с или без юрибор.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

        От началото на годината забелязвам все повече нови строежи, т.е тази планина от нови жилища няма да бъде продадена ли?
        къде 'одиш бе, трайчо
        ти като за чиновник си доста будно момче
        та ще ти отговоря
        по младост също има започнати доста строежи и разкопки, чак се чудя, кой ще ги купи

        ориентир ми беше "моя" инвеститор. предпазлив е и си викам, тоя докато не започне да строи, няма да погледна тухла
        пуснал е 3 нови проекта изведнъж. а ги стискаше от година сигурно.
        не знам при теб как е, но на мен това ми е ориентир, че срив у цените не се очаква
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

          Материята не е за всеки, ледът е тънък. Затова има счетоводители, които взимат 5 цифрени заплати. Умни са и тълкуват закона, не само го знаят.
          Като цяло, където има разходи за суровини може да си по ДДС, ако минеш към услугите и намаш разход и 1 стотинкаа-това не е твойто:-)
          Не знам дали те разбирам правилно: как ще избегнеш рег. по ДДС ако си в 100К+ оборот, си в услуги и съответно с малко разходи и данъчен кредит?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


            лендлордовете(истински не като нашият)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              тук сме ги понастигнали.
              сега идва лошата част, че и цените и наемите ще тряба да догонят
              и тогава ше постигнем равновесната точка от 40% собственици и 60% наематели
              кой купил, купил
              който не е, да сяда на скамейката и да чака 2049
              Прав си, но още нещо трябва да се добави. Гледам, част от перона се радва на факта, че щяли да се повишават цените на тока. Явно визират собствениците, щото перонните лъвове, често са некоректни и оставят батаци след себе си по квартирите. Трябва да се направи регистър на некоректните длъжници и наематели, така, че веднъж, ако някъде е бил задължен, никъде да не може да наеме и да свети в червено в регистъра. После, ако ще да спи под мостове, на палатка или в стара бръкма, негов си проблем, понижителен....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                за да се случи болднатото е нужно много сериозно брулене на крушата
                на запад как мислите, че се е случило
                трансформация от собственици с ипотеки към наематели...при това не доброволна.

                строи се, продава се с ипотека на който иска, след време тези ипотеки се концентрират в лендлордовете(истински не като нашият) и съотношението става..
                За такива проценти трябва сериозна имиграция. Ние тука сме миграция, ама с Е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  тук сме ги понастигнали.
                  сега идва лошата част, че и цените и наемите ще тряба да догонят
                  и тогава ше постигнем равновесната точка от 40% собственици и 60% наематели
                  кой купил, купил
                  който не е, да сяда на скамейката и да чака 2049

                  за да се случи болднатото е нужно много сериозно брулене на крушата
                  на запад как мислите, че се е случило
                  трансформация от собственици с ипотеки към наематели...при това не доброволна.

                  строи се, продава се с ипотека на който иска, след време тези ипотеки се концентрират в лендлордовете(истински не като нашият) и съотношението става..

                  ПП в моментът парадокс (или по-скоро фазата на качване на крушата) е, че с якото строителство купуват и кандидат лендлордове, но също така купуват и тези, от които уж се чака да наемат. Мантрата по-добре ипотечка отколкото наем ги кара на тълпи към банките. Заветното 40/60 или 30/70 ..... няма как да се случи ако всички са хепи, лихвите са ниски, строи се на корем и се кредитира на корем и икономиката си върви... просто ще стане 90/10 ако нещо не се случи... а нещо винаги се случва, когато всички сме хепи и убедени, че то няма какво да се случи.
                  Last edited by bertram; 07.03.2024, 22:17.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    тук сме ги понастигнали.
                    сега идва лошата част, че и цените и наемите ще тряба да догонят
                    и тогава ше постигнем равновесната точка от 40% собственици и 60% наематели
                    кой купил, купил
                    който не е, да сяда на скамейката и да чака 2049
                    От началото на годината забелязвам все повече нови строежи, т.е тази планина от нови жилища няма да бъде продадена ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Същите впечатления са и при мен. Ни една цена, нито в Слатина, нито в Редута, камо ли в Овча купел, не само, че не падна, но след ковида изригна с 20-30%. Освен това, не дохода ми от наем, който не е променян/но гледайки с каква самоотвержена готовност се хвърлят да го плащат, което най-вероятно им навява мисли, че ще го вдигна/, а заплатата ми, клетата ми заплата, е скочила от 2021г. до 2024г. с размера на цели две вноски по кредита. Цели две вноски, не лихви!!!. Това за мен, не само, че е необяснимо, това означава, че е нужно да догонваме по доходи старите демокрации в Европа.
                      тук сме ги понастигнали.
                      сега идва лошата част, че и цените и наемите ще тряба да догонят
                      и тогава ше постигнем равновесната точка от 40% собственици и 60% наематели
                      кой купил, купил
                      който не е, да сяда на скамейката и да чака 2049
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        няколко месеца след като взех ипотечката, са вдигнали лихвата за нови абонати с крупните.....0,1%
                        моята не е мърдала. но за сметка на това тухлата в моя район на инвестиция е дръпнала с около 300е
                        Същите впечатления са и при мен. Ни една цена, нито в Слатина, нито в Редута, камо ли в Овча купел, не само, че не падна, но след ковида изригна с 20-30%. Освен това, не дохода ми от наем, който не е променян/но гледайки с каква самоотвержена готовност се хвърлят да го плащат, което най-вероятно им навява мисли, че ще го вдигна/, а заплатата ми, клетата ми заплата, е скочила от 2021г. до 2024г. с размера на цели две вноски по кредита. Цели две вноски, не лихви!!!. Това за мен, не само, че е необяснимо, това означава, че е нужно да догонваме по доходи старите демокрации в Европа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                          Според мен са и двете. Двоен бонус!
                          Материята не е за всеки, ледът е тънък. Затова има счетоводители, които взимат 5 цифрени заплати. Умни са и тълкуват закона, не само го знаят.
                          Като цяло, където има разходи за суровини може да си по ДДС, ако минеш към услугите и намаш разход и 1 стотинкаа-това не е твойто:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Данните за безработицата са вече 3 месеца негативни.Това са важни неща.Почнат ли да наемат по малко лоша работа
                            Значи, тепърва може да остана, без работа! А, как се успокоих и този месец набих 9 каймета, от които 6 в IBKR! Голям съм балачон, не съм се усетил, че икономиката вече сгъва. Бертрам ни предупреждаваше, ама пусто повишителско мислене..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Данните за безработицата са вече 3 месеца негативни.Това са важни неща.Почнат ли да наемат по малко лоша работа
                              Бизнесът толкова много изнемогва за всякакви кадри (освен АЙТИ, окей), че само мога да ни пожелая да има безработица (цинично казано). Особено в провинцията, куцо и сакато хващат и не пак могат да задържат за повече от няколко седмици.

                              Имам взаимодаване с много фирми в различни сектори и това е универсално. Не знам как някой може да има друго впечатление освен това, завиждам му.
                              Ситуацията е влошаваща се всеки изминал ден. Аз лично не знам накъде отиваме като държава.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Става уж, ама НЕ СТАВА! Изминаха цели 2гг. откак Кавръка ни плашеше, че щяли да вдигат лихвите, при мен си е константа-4,2% ГПР. Как е при теб?
                                няколко месеца след като взех ипотечката, са вдигнали лихвата за нови абонати с крупните.....0,1%
                                моята не е мърдала. но за сметка на това тухлата в моя район на инвестиция е дръпнала с около 300е
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X