IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение

    чадо, не вярвам Доматокрад да е споделял такова нещо. Това ще е супер дебелоочие от негова страна. Та той първи и единствен се изцепи: Welcome Covid-19, трий наред! Мдааа, май пак не е внимавал какво си пожелава. Съболезнования и дано занапред да внимава какво си пожелава.
    сподели Кавръчето в темата за вируса,
    той имаше честта и достойноството да каже, че е сбъркал с подценяването на вируса (до скоро считаше, че измислица и преувеличен, както считат повечето хора в България) и да прикани всички да се пазят.

    ти в един пост от 3 реда си излъчи негативна енергия за 33 ... нямаш сърце

    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение



      след фалита на КТБ и клатенето на ПИБ стана ясно, че ще има насочване към имотите като остров на сигурност + лихвите по депозитите паднаха драстично. В периода 2011-2014 купуваха основно хора с реална нужда от дадения имот за лично ползване (останалите държахме парите на депозити с 5%+ лихва), а 2015 нататък голяма част от купувачите си влагаха парите във второ, трето, четвърто жилище или друг вид недвижим имот. За мен лично изгодните цени за НИ в София бяха 2015-2016 , факт, че след 2017 има още ръст, но този ръст е капиталов за тези, които се интересуват да спекулрат с имоти в хоризонт 3-4 годни - за такъв хоризонт по-добре с акции да спекулира човек предив ликвидността им и възможностите за диверсификация. За НИ поне за мен си е важно отношението цена/наем. А за цитирания от теб период темата беше бойно поле с 90% простотии и почти никой не влизаше в нея.

      Прав е полакс да спреш да делиш хората по място на рождение.

      Поздрави
      Сега постфактум са ясни нещата за всички ни....Аз купих 2016.... / най-добрият момент за ново и зелено като качество-място-цена/
      Както се развиват нещата обаче е вероятно да пуснеш същият тип пост след няколко години.... Цена/наем е важен показател, но недостатъчен....Например какво ме интересува , че има 5% доходност, ако имам друга лесна опция за 7% и дали ще ме интересува 3% доходност от наем ако няма лесна опция за повече от 0.5%....Разбира се и допълнението е много ограничено и нещата са значително по-комплексни...:-)....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Далечните роднини ще останат с пръст в устата, има си завещания за целта.

        Добре, в очакване съм да споделиш каква е покупката, къде и за колко пара. Няма да ти искам доказателства, вярвам ти на 100%, Искрено ще се радвам за теб, ако удариш нещо свястно. Само не разбирам защо те влече доходност от 2% след като можеш парите да ги вложиш на поне 10% в нискорискови активи. Но както и да е:

        Ето нещо като за теб. Не казвай, че ти е скъпо само - нали всичко е подценено и надценени имоти няма:
        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...5rc&f1=1&fe7=1
        Човек с твоите доходи не разбирам какво се замисля.... На твое място щях да отнасям по 3 подобни на година....
        Виж за нас простосмъртните келнери на социал нещата са по-сложни....:-(

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Песимисте, днес един новоназначен млад дофтор в Медицинска Академия ме пита дали не познавам някой да давал под наем двустайка в района. 400-500 лева макс да струвало и задължително нова сграда, че не му се живеело с пенсионери. Даже обеща момчето да ме уреди с Модерна, ако му намеря оферта.
          Жони, 5 двустайни във Вазов ти дават една нощ на месец с ''елитна'' кака.... ?:-)
          Ако бяха такива наемите то и аз щях да съм наемател :-)

          ПП В блока ми знам за един двустаен 55 квадрата с общите части , че наема му е 500 евро.... Наемателя е пак медицинско лице.... Просто твоят познат е объркал валутата :-) Разбира се може да го пуснеш в твоят нов във Вазов за тези пари и ще ти е вечно благодарен... всяка година ще ти урежда по 2 нови ъпдейта на ваксината :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

            Баща му е починал от Ковид/това сподели в другата тема преди време/
            Предполагам това е причината да не му се четат/пишат простотии в темата.
            чадо, не вярвам Доматокрад да е споделял такова нещо. Това ще е супер дебелоочие от негова страна. Та той първи и единствен се изцепи: Welcome Covid-19, трий наред! Мдааа, май пак не е внимавал какво си пожелава. Съболезнования и дано занапред да внимава какво си пожелава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              Така е - Кавръчето си взе (не когато му казвах, че има смисъл) 1-2 наполеона просто да усети и види кое как. Мисля, че след това не е взимал.
              Когато му бях дал съвет да вземе с част от кешовата наличност за диверсификация понеже не можеше да си хареса ЕПК - наполеоните бяха по четиристотин и нещо кинта парчето, но за пореден път се убеждавам, че псевдо-попа явно е фен на типичния модел за автопсихотерапия по нашите ширини - не е важно аз как съм или как съм се прецакал, важно е Вуте да е по-прецакан - та затова си представя как Кавръчето си е набил всичките пари в злато баш на върха, което няма нищо общо с реалността даже не е близко.


              след фалита на КТБ и клатенето на ПИБ стана ясно, че ще има насочване към имотите като остров на сигурност + лихвите по депозитите паднаха драстично. В периода 2011-2014 купуваха основно хора с реална нужда от дадения имот за лично ползване (останалите държахме парите на депозити с 5%+ лихва), а 2015 нататък голяма част от купувачите си влагаха парите във второ, трето, четвърто жилище или друг вид недвижим имот. За мен лично изгодните цени за НИ в София бяха 2015-2016 , факт, че след 2017 има още ръст, но този ръст е капиталов за тези, които се интересуват да спекулрат с имоти в хоризонт 3-4 годни - за такъв хоризонт по-добре с акции да спекулира човек предив ликвидността им и възможностите за диверсификация. За НИ поне за мен си е важно отношението цена/наем. А за цитирания от теб период темата беше бойно поле с 90% простотии и почти никой не влизаше в нея.

              Прав е полакс да спреш да делиш хората по място на рождение.

              Поздрави
              +1

              Аз помня времената от 2000 г., когато бижутерското злато беше 20 лв/ гр. И си струва да се купува като съхранение на стойността.

              Просто трябва да се следят пазарите на НИ, на злато, на акции и земя.

              Обаче наистина има разлика между хората (имам предвид мои познати), как говори архитекта, таксиметровия шофьор, недоучилата жена от провинцията, служителя от Европейските институции, личи си много, кой е учил и кой е възпитан добре, и кой е прост. Тук е форум и за това пиша малко със сравнения, на живо не правя така.

              Кавръчето като толкова иска, да си купи един хубав двустаен в неговия район, все ще го изплати, той е млад и здрав, ще успее за 20г да го изплати.

              Поздрави
              Last edited by Evgo; 02.04.2021, 11:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Наистина е от провинцията, като цяло е свестен, ние сме приятели с жена му.

                И за това си мисля, че трябва да ме поздравява. Той работеше в чужбина доста време и там е подивял без много комуникация.

                На живо не говоря така, споко. Меря си приказките.

                Вчера писах, че от провинцията има доста свестни хора в другата тема.
                Е може да не те поздравява щоти си приятел с жена му​​​​​​
                А сериозния прочит е, че не трябва да гради мнение по една случка, ако е тенденция ОК.
                В това време всеки има проблеми

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Но той е купил само един Наполеон, така че не е много на загуба.

                  Като цяло колегите от темата не познават много, защото през 2013-2014 г. никой не вярваше, че отново ще има имотен бум. Аз съм следил темата тогава.

                  Днес сутринта поздравявам един комшия, а той мълчи като див петел от провинцията (и друг път така е правил, на едни години сме). А пък един път имах гостенка и тогава пак се разминахме, той се зарадва и ме поздрави. Сбъркана работа.


                  Поздрави
                  Така е - Кавръчето си взе (не когато му казвах, че има смисъл) 1-2 наполеона просто да усети и види кое как. Мисля, че след това не е взимал.
                  Когато му бях дал съвет да вземе с част от кешовата наличност за диверсификация понеже не можеше да си хареса ЕПК - наполеоните бяха по четиристотин и нещо кинта парчето, но за пореден път се убеждавам, че псевдо-попа явно е фен на типичния модел за автопсихотерапия по нашите ширини - не е важно аз как съм или как съм се прецакал, важно е Вуте да е по-прецакан - та затова си представя как Кавръчето си е набил всичките пари в злато баш на върха, което няма нищо общо с реалността даже не е близко.


                  след фалита на КТБ и клатенето на ПИБ стана ясно, че ще има насочване към имотите като остров на сигурност + лихвите по депозитите паднаха драстично. В периода 2011-2014 купуваха основно хора с реална нужда от дадения имот за лично ползване (останалите държахме парите на депозити с 5%+ лихва), а 2015 нататък голяма част от купувачите си влагаха парите във второ, трето, четвърто жилище или друг вид недвижим имот. За мен лично изгодните цени за НИ в София бяха 2015-2016 , факт, че след 2017 има още ръст, но този ръст е капиталов за тези, които се интересуват да спекулрат с имоти в хоризонт 3-4 годни - за такъв хоризонт по-добре с акции да спекулира човек предив ликвидността им и възможностите за диверсификация. За НИ поне за мен си е важно отношението цена/наем. А за цитирания от теб период темата беше бойно поле с 90% простотии и почти никой не влизаше в нея.

                  Прав е полакс да спреш да делиш хората по място на рождение.

                  Поздрави
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Евго,
                    нямаше да ти обърна внимание, няма смисъл да си губя времето, но това за провинцията ме предизвика.
                    От къде точно ти идват комплексите свързани с провинцията? То бива толкова тъпота ама твойто бие всякакви граници. Принципно не е редно да не отговориш на поздрав, ама не знаеш, какво му е в главата на човека, а ако е постоянно това означава само липса на възпитание, което няма общо с провинцията. Хората са различни, а ти им лепиш етикет "провинция-лоши, невъзпитано, еснафи" и другите ти тъпотии.
                    Ако говориш, както пишеш, не само жена няма да намериш, а и без приятели ще останеш.

                    Мисли преди да пишеш/говориш!
                    Препоръка е!
                    ​​​​
                    Наистина е от провинцията, като цяло е свестен, ние сме приятели с жена му.

                    И за това си мисля, че трябва да ме поздравява. Той работеше в чужбина доста време и там е подивял без много комуникация.

                    На живо не говоря така, споко. Меря си приказките.

                    Вчера писах, че от провинцията има доста свестни хора в другата тема.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Но той е купил само един Наполеон, така че не е много на загуба.

                      Като цяло колегите от темата не познават много, защото през 2013-2014 г. никой не вярваше, че отново ще има имотен бум. Аз съм следил темата тогава.

                      Днес сутринта поздравявам един комшия, а той мълчи като див петел от провинцията (и друг път така е правил, на едни години сме). А пък един път имах гостенка и тогава пак се разминахме, той се зарадва и ме поздрави. Сбъркана работа.


                      Поздрави
                      Евго,
                      нямаше да ти обърна внимание, няма смисъл да си губя времето, но това за провинцията ме предизвика.
                      От къде точно ти идват комплексите свързани с провинцията? То бива толкова тъпота ама твойто бие всякакви граници. Принципно не е редно да не отговориш на поздрав, ама не знаеш, какво му е в главата на човека, а ако е постоянно това означава само липса на възпитание, което няма общо с провинцията. Хората са различни, а ти им лепиш етикет "провинция-лоши, невъзпитано, еснафи" и другите ти тъпотии.
                      Ако говориш, както пишеш, не само жена няма да намериш, а и без приятели ще останеш.

                      Мисли преди да пишеш/говориш!
                      Препоръка е!
                      ​​​​

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
                        Нещо изчезна Николайчо, да не би най-накрая да си е купил заветното ЕПК в Красна поляна?
                        Или майка му се е примирила и вече не му прави намеци да се изнася
                        Баща му е починал от Ковид/това сподели в другата тема преди време/
                        Предполагам това е причината да не му се четат/пишат простотии в темата.

                        Коментар


                        • Нещо изчезна Николайчо, да не би най-накрая да си е купил заветното ЕПК в Красна поляна?
                          Или майка му се е примирила и вече не му прави намеци да се изнася

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Арменския пoп Разгледай мнение
                            наскоро моя енориаш убеди Доматокрад да “инвестира” в злато, та се сетих да метна едно око на цената на златото и О, изненада!!! https://www.belegger.nl/Koersen/Commodities.aspx

                            златото паднало с много. Леле такъв спад и аз не съм очаквал! горкия Доматокрад, моите енориаши го потопиха яко под вода.
                            Но той е купил само един Наполеон, така че не е много на загуба.

                            Като цяло колегите от темата не познават много, защото през 2013-2014 г. никой не вярваше, че отново ще има имотен бум. Аз съм следил темата тогава.

                            Днес сутринта поздравявам един комшия, а той мълчи като див петел от провинцията (и друг път така е правил, на едни години сме). А пък един път имах гостенка и тогава пак се разминахме, той се зарадва и ме поздрави. Сбъркана работа.


                            Поздрави

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL

                              Проблемът на такива сърдити ай ти "специалисти", като Кретена и Електроджон е, че като станат ненужни, ги залъгват, че са съдружници и им бият дузпата. Единият избрал да остане в Германия в селска къща и да настоява в български форум, че е успял, като хейти още от два ника, другия избрал да се върне в България и потресен от цените в София, удря як хейт с надеждата да не се чувства преебан...раздава стотици иляди евра за апарт, ама само наушким с надеждата да привлече съмишленици...жалки фигури, достойни единствено за съжаление
                              А в туй време Слатинари го прекръстиха на Кашонари ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376

                                Дали са ми били дузпата не знам - знам само, че чакам 300к Евро разпределена печалба за 2021.
                                Ти си купувай маломерки през това време и плащай на банката 3%, за да получаваш 2% наем.
                                Чакаш, ама може да не дочакаш. Мен не ме мисли, не съм аз употребения. Аз не пищя от цените, пищиш ти, доста показателно.

                                Коментар

                                Working...
                                X