IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    ДА 10000000%. Коньове, фондови борси не са за изкарване на пари. ТОВА Е РАЗРЕШЕН ХАЗАРТ където се надлъгват балъците и се ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯ богатство. пак повтарям ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯ. Единици са тези които умеят да излязат от ХАЗАРТНАТА СИ ЗАВИСИМОСТ сами че и на печалба. 99,99% ГУБЯТ и разсъдъка си. 4-5 месеца бях болен от тази болест преди 2000г. И здравето си загубих освен пари за 2-3 апартамента
    ботчо, ма ти си бил голяма риба, бе
    препоръка е

    Коментар


    • Нов хит сред обявите под наем – хора пускат половината си легло, за да могат да платят сметките си

      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        директорчето е пряко ангажиран в бизнеса с НИ, а последните години бяха доста успешни за сектора
        няма да се изненадам ако е изкарал (и все още изкарва добре)

        пише като маскиран брокер, който не е брокер , но класи над онзи другия брокер
        Ласкаеш ме, Хахаах.

        Щом мязам за брокер, значи имам добър план Б, че в моя бранш като гледам нещата стават все по-сложни.
        Last edited by direkto4eto2; 13.03.2024, 18:45.

        Коментар


        • Кой надуваше тука фанфарите колко розово било положението?

          Ами че той износа от август е под вода, вече -15%


          Коментар


          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
            Факта е такъв, нито един повишител от тази тема НЕ купува за инвестиция в момента. Може да купува за да си пази кеша от инфлация, за лично, за децата или за нещо смесено, но не и за инвестиция, а същевременно се обяснява как щели да свършат апартите.

            Аз лично много добре помня 2009 10 11 12г. Думата панелка беше мръсна и единствените панелки, които се продаваха тогава бяха само най-стегнатите, запазени и ремонтирани. Не виждам никаква промяна във фундамента на България, че след 3-5г. да е по-различно отколкото беше през 10-11-12г. Да, има в момента малко повече наплашени и психясали хора,които ги е страх да не им изгори кеша от инфлацията, но точно заради този страх пък ще им изгори от грешни инвестиции. Нормалните цени са си 12-15% roi или 10-15г. На толкова съм купувал за инвестиция и на толкова пак ще се купува някой ден. Въпрос на време е.
            Имотаджиите са се примирили с 4% и се опитват да убедят и останалите, че това е нормалното положение.

            Не е ясно колко са им верни дори горните изчисления... на бакалския тефтер трудно може да се вярва!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Сигурен ли си?
              ДА 10000000%. Коньове, фондови борси не са за изкарване на пари. ТОВА Е РАЗРЕШЕН ХАЗАРТ където се надлъгват балъците и се ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯ богатство. пак повтарям ПРЕРАЗПРЕДЕЛЯ. Единици са тези които умеят да излязат от ХАЗАРТНАТА СИ ЗАВИСИМОСТ сами че и на печалба. 99,99% ГУБЯТ и разсъдъка си. 4-5 месеца бях болен от тази болест преди 2000г. И здравето си загубих освен пари за 2-3 апартамента
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                Я дай сметката да видим КОЛКО МНОГО стотин процента си печалба ?
                директорчето е пряко ангажиран в бизнеса с НИ, а последните години бяха доста успешни за сектора
                няма да се изненадам ако е изкарал (и все още изкарва добре)

                пише като маскиран брокер, който не е брокер , но класи над онзи другия брокер
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                  Като се замислиш не е толкова нелогично за нашите ширини- панеляка е с 20% по- голяма реална квадратура, правилни форми и най- важното- вече е готов, докато при зеленото ново е спорт тото- могат да го построят, могат и да не го построят, има и такива дето се оплакват, че "инвеститора" им актуализира цените въпреки, че по договор е забранено. А вече между панеляк и каччествено ново с акт 16 разликата в цената си е сериозна.
                  Прав си. Изумява ме колко често се подценяват тези "подробности", които имат огромно реално отражение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                    Я дай сметката да видим КОЛКО МНОГО стотин процента си печалба ?
                    Само това чакам: да пратя на произволен потребител на форум моята банкова сметка.

                    Това е нереализирана капиталова печалба, естествено.
                    Така че за вас не важи. Не са пари

                    Интересен е този форум: поне половината от хората тук са само дошли да критикуват инвестициите в НИ и самите инвеститори на лична основа.

                    Като не ви харесва, защо влизате?
                    Дали не е, защото сте изпуснали голям подем на пазара и само ще се почувствате добре като осмивате тези, които са участвали?

                    Щом сега ще фалираме като не продадем, ще ви олекне! Най-накрая ще бъдете спокойни
                    Last edited by direkto4eto2; 13.03.2024, 16:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
                      Факта е такъв, нито един повишител от тази тема НЕ купува за инвестиция в момента. Може да купува за да си пази кеша от инфлация, за лично, за децата или за нещо смесено, но не и за инвестиция, а същевременно се обяснява как щели да свършат апартите.

                      Аз лично много добре помня 2009 10 11 12г. Думата панелка беше мръсна и единствените панелки, които се продаваха тогава бяха само най-стегнатите, запазени и ремонтирани. Не виждам никаква промяна във фундамента на България, че след 3-5г. да е по-различно отколкото беше през 10-11-12г. Да, има в момента малко повече наплашени и психясали хора,които ги е страх да не им изгори кеша от инфлацията, но точно заради този страх пък ще им изгори от грешни инвестиции. Нормалните цени са си 12-15% roi или 10-15г. На толкова съм купувал за инвестиция и на толкова пак ще се купува някой ден. Въпрос на време е.
                      Приятелю, тук мисля, че се заблуждаваш или това време което чакаш може да те завари в леко напреднала пенсионна възраст.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        нищо няма да каже
                        не му и трябва да казва - важното е да е хепи, а той като гледам не страда за нищо
                        има койнаджии с много кинти, но не се афишират, което е обяснимо.

                        20 койна да е взел около 5К сега е милионер в зелено и щрака с пръсти.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар



                        • Факта е такъв, нито един повишител от тази тема НЕ купува за инвестиция в момента. Може да купува за да си пази кеша от инфлация, за лично, за децата или за нещо смесено, но не и за инвестиция, а същевременно се обяснява как щели да свършат апартите.

                          Аз лично много добре помня 2009 10 11 12г. Думата панелка беше мръсна и единствените панелки, които се продаваха тогава бяха само най-стегнатите, запазени и ремонтирани. Не виждам никаква промяна във фундамента на България, че след 3-5г. да е по-различно отколкото беше през 10-11-12г. Да, има в момента малко повече наплашени и психясали хора,които ги е страх да не им изгори кеша от инфлацията, но точно заради този страх пък ще им изгори от грешни инвестиции. Нормалните цени са си 12-15% roi или 10-15г. На толкова съм купувал за инвестиция и на толкова пак ще се купува някой ден. Въпрос на време е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                            Леле Какъв фатализъм. Направо тръгвам да си копая гроба

                            Такива неща коментирахте преди 5 години. От тогава многостотин % печалба с този подход.
                            Я дай сметката да видим КОЛКО МНОГО стотин процента си печалба ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              Добре, че изказа ти не е като на берджо като от последна инстанция, а се застраховаш драги ми Диск.

                              Разбира се, че грешиш и ти прекрасно го осъзнаваш. Къде в уравнениети си включил поне едно от условията за спад на цените? (безработицата примерно) За толкова години би трябвало да си научил, че безработицата е основния индикатор на спада на цените на имотите. Нищо друго - нито лихви, ни демография, ни празни жилища. (тия последните са само в празната глава на мажоретко)
                              Имам предвид, да греша в разсъжденията си отностно Тонкин.

                              За безработицата, не виждам голяма файда за НАЕМОДАТЕЛИТЕ, когато няма безработица, но работниците са с нискоквалифициран труд, защото те са най-лошите наематели, които човек може да има. Тоест и да няма безработица, когато наетите на работа са с ниски доходи искат или не ще търсят ниски наеми- разни кофтори и т.н. Всичките тука, които се пишЕМ наемодатели, някак изпускаме факта, че броя на добри наематели с добри професии, плащаши за хубави апартаменти е ограничен и като такъв всеки наемодател е под риск да му се наложи да коригира цените на наема.

                              Аз и сега не виждам грешка в обосновката, че на тези цени апартаментите НЕ стават за инвестиция. Няма как при цена от 300к лв и 1000лв. наем да излезе сметката. И всички пишман инвеститори искам да видят как със заветните 2% ретърн след 10г. ще правят ремонт на баня и кухня за 40к лева.

                              Празни жилища има много и всеки може да ги види всеки ден навсякъде около нас. Дори те предизвиквам да да влезеш в който и да е квартал на София да ми посочиш 20-30 сгради на случаен прицип и да видим дали в тях няма поне 20 празни апартамента, в много от които НИКОГА не се е живяло. Някой е завъртял ключа преди 20г. живее в чужбина и плаща х 200лв данък на година.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                                Не бих правил паралели между имотния пазар у нас и пазара в която и да е друга държава. НИ в България се движат от уникални процеси и специфики, които никъде по света ги няма.

                                За моя най-голяма изненада няма и сегментиране на пазара, което очаквах още с началото на Ковида. Цените на новото и на панелки се движат почти успоредно. Това вече е големия шок за мен.
                                ​​​​​​
                                Като се замислиш не е толкова нелогично за нашите ширини- панеляка е с 20% по- голяма реална квадратура, правилни форми и най- важното- вече е готов, докато при зеленото ново е спорт тото- могат да го построят, могат и да не го построят, има и такива дето се оплакват, че "инвеститора" им актуализира цените въпреки, че по договор е забранено. А вече между панеляк и каччествено ново с акт 16 разликата в цената си е сериозна.

                                Коментар

                                Working...
                                X