IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    това в севлиевската авантюра ли се случи?
    успял си да привлечеш под наем някой джонка, накаврък или фрост
    те така се отнасят с хазяите
    Ратко, аз лично си купих нови матраци като се нанасях в къщата на Мюмюн. Това си е като консуматив. Само БГ-хазяин може да ти пробута стар опикан матрак.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

      Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

      Минимална работа заплата
      2018- 510лв.
      2024- 930лв.

      Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



      П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.

      това в севлиевската авантюра ли се случи?
      успял си да привлечеш под наем някой джонка, накаврък или фрост
      те така се отнасят с хазяите
      препоръка е

      Коментар


      • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lvh&f1=1&fe7=1

        6 Евро на квадрат наем. Поне 3500 Евро за покупка.
        48 годишни наема, хахахаха.
        48 години без празен месец, за да се избие това чудо. Без такси, без нотариус, без брокер. Без ремонт. Без данъци. Без поддръжка.

        Страхотна инвестиция.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

          Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

          Минимална работа заплата
          2018- 510лв.
          2024- 930лв.

          Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



          П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.

          Доходността от наем трябва да е поне 20% годишно за да си струват рискът и разправиите с наематели. ДЦК на Сомалия са по-сигурна инвестиция от това.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
            Има, това да живееш цял живот като гастербайтер на квартира.
            А защо мислиш, че като предплатя наема за 40 години напред (тоест да купя кофтора) ще съм по-добре? Аз и 20 години едва ли ще доживея...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
              Ето ви още един сценарии-имот купен 2018 та за 60к евро, в момента е продаваем за 120к евро, като междувременно е носил наем от поне 700 лева на месец. Егати набутването. Ама празните ви хейтърски глави не се сещат за такива варианти, нали?
              Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

              Минимална работа заплата
              2018- 510лв.
              2024- 930лв.

              Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



              П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.


              Коментар


              • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение
                Спрях да пиша, ама ви чета глупостите.

                Няма нищо по-смешно и жалко от хора, които отричат инвестирането в един тип актив и висят по цял ден в тема за тези въпросни активи.
                Като постоянно плюят, обиждат и осмиват тези, които действат, вместо да стоят отстрани.

                Не ви харесва, ОК. защо висите тук?

                Сигурен съм, че участниците в тази тема, които имат по сериозен net worth са точно тези, които имат имоти.
                Навярно другите нямате дори едно милионче активи в ЛВ. Ама големи инвеститори.

                Толкова е смешно, че е чак тъжно.
                Ти колко милиончета имаш?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Имотите (особено тези в БГ) откога са актив? По-голям боклук от имот в БГ има ли?
                  Има, това да живееш цял живот като гастербайтер на квартира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Имотите (особено тези в БГ) откога са актив? По-голям боклук от имот в БГ има ли?
                    обясни на колегата, какво точно дирите в темата
                    и на мен ще ми е интересно
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      Вай, вай, кривата се счупи:

                      https://www.investor.bg/a/534-novini...raya-na-2023-g
                      Е как са нараснали с 10 процента за годината бре.
                      Ти казваше, че ще паднат с 60,70.
                      Защо така се получи, при тази сериозна дефлация?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение
                        Спрях да пиша, ама ви чета глупостите.

                        Няма нищо по-смешно и жалко от хора, които отричат инвестирането в един тип актив и висят по цял ден в тема за тези въпросни активи.
                        Като постоянно плюят, обиждат и осмиват тези, които действат, вместо да стоят отстрани.

                        Не ви харесва, ОК. защо висите тук?

                        Сигурен съм, че участниците в тази тема, които имат по сериозен net worth са точно тези, които имат имоти.
                        Навярно другите нямате дори едно милионче активи в ЛВ. Ама големи инвеститори.

                        Толкова е смешно, че е чак тъжно.
                        Имотите (особено тези в БГ) откога са актив? По-голям боклук от имот в БГ има ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Като няма да продаваш защо си мислиш, че си изкарал и 1 лев от него? По-скоро си загробил едни 60к в нещо с неясна стойност, която утре спокойно може да е дори нула. Това е нещо дето не се търгува на борсата, няма определена цена и стойност. Някакъв си кофтор в незнайна държавица от третия свят...за който ти си мислиш, че струва двойно на това, което си платил....

                          Коментар


                          • Вай, вай, кривата се счупи:

                            https://www.investor.bg/a/534-novini...raya-na-2023-g

                            Коментар


                            • Спрях да пиша, ама ви чета глупостите.

                              Няма нищо по-смешно и жалко от хора, които отричат инвестирането в един тип актив и висят по цял ден в тема за тези въпросни активи.
                              Като постоянно плюят, обиждат и осмиват тези, които действат, вместо да стоят отстрани.

                              Не ви харесва, ОК. защо висите тук?

                              Сигурен съм, че участниците в тази тема, които имат по сериозен net worth са точно тези, които имат имоти.
                              Навярно другите нямате дори едно милионче активи в ЛВ. Ама големи инвеститори.

                              Толкова е смешно, че е чак тъжно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
                                Ето ви още един сценарии-имот купен 2018 та за 60к евро, в момента е продаваем за 120к евро, като междувременно е носил наем от поне 700 лева на месец. Егати набутването. Ама празните ви хейтърски глави не се сещат за такива варианти, нали?
                                Къде е тоя имот и каква е квадратурата.

                                Коментар

                                Working...
                                X