IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena2024

    Каква да се прави…хващам поне две логически грешки в съжденията му: 1. Какво пречи да се храня навън по заведения ако наема вила, а не хотел? 2. Защо всички европейци с добри доходи трябва да живеем в стил късен варненски мутробарок?

    Отделно горкият не вдява, че от една възраст нагоре бягаш максимално от контакт с тъпаци и предпочиташ да се наспиш с прекрасна гледка към море/океан/планина предпочиташ да се събудиш без да се препънеш в поредната хотелска малоумна паплач …, сложно, Док, сложно за обяснение …
    И си мислиш, че на Фиш Фиш за пеесе лв е това място?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Точно така, позна.
      Правех преди време дизайн на фирмен уеб сайт и си приказвам с човека, който го майстореше. Той каза “не забравяй, че това, което на теб ти харесва може въобще да не се хареса на околните”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

        Ти за какво точно говориш? Май си нещо сериозно заблуден
        Точно така, позна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

          Младо е още момчето. Ще узрее.
          Не, инвалидизирано е момчето. Ще презрее без да узрее.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Ще узреее? Искаш да кажеш, че ще ходя в някви въшливи квартири за 50 лв?
            Ти за какво точно говориш? Май си нещо сериозно заблуден

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

              Младо е още момчето. Ще узрее.
              Ще узреее? Искаш да кажеш, че ще ходя в някви въшливи квартири за 50 лв?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Добре, че ги има "гениалните" българи на Земята,
                иначе кой щеше да им обяснява на американците как се строи
                Кога американците са строяли небостъргачи,бай ти Ганя е работил предимно с материала кирпич

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Язък че живееш във Варна, нищо не абариаваш от туризъм и как са нещата, нагласите, кой какво предпочита и ми говориш за шезлонги.
                  Какъв туризъм с 50 лв бре. Излагаш се. Само клошари са ти таргета.
                  Last edited by better; 11.08.2024, 15:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Язък че живееш във Варна, нищо не абариаваш от туризъм и как са нещата, нагласите, кой какво предпочита и ми говориш за шезлонги.
                    Младо е още момчето. Ще узрее.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

                      Не беше така в този случай тази година. Много по-добре беше от нагъчканите с всякаква паплач “хотелски” зони с дива музика и тълпи.

                      Аз тази година видях. Трудно е, но се вижда
                      Там, където си пробива макар и трудно път частната нормална инициатива нещата са нормални.

                      Още свиквам с троснатите начумерени продавачки - ама вече им хващам цаката.

                      Докарах две до истерия - на една, работейки в billa, и в работно време не й позволих да ме предреди само защото била “работела там”, а на другата й се наложи да върне точно ресто и да издаде касова бележка. Див бяс. Боже, колко бързо свиква човек

                      Само Ботльо се скръндзави да каже за баничарницата

                      Щях да забравя и “немският” рент-а-Кар си го получи подобаващо. Next
                      То къде не е нагъчкано през Юли и Август? Аз ходя Юни и Септември, разбира се не в България. Тук няма място, което да си струва....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        След 1 седмица, нощувка в 5* хотел, на първа линия, със закуска ще струва 200 лв! От какъв зор някой ще ходи на някаква квартира на майна си райна в свлачището, да бие път до Албена, да плати 20 кинта паркинг, 30-40 лв шезлонг? Ти хептен мислиш хората за каначрчета, сравнявайки 5* хотел с всички екстри, с някаква квартира.

                        https://prnt.sc/u5cqEzqVElP_
                        Язък че живееш във Варна, нищо не абариаваш от туризъм и как са нещата, нагласите, кой какво предпочита и ми говориш за шезлонги.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Добре, че ги има "гениалните" българи на Земята,
                          иначе кой щеше да им обяснява на американците как се строи
                          Предпочитам в този случай бг дебели стени. При онези всичко е картон и телбод. Освен ако не са по-стари класически сгради, Барби. Или Париж, Барби
                          Last edited by Selena2024; 11.08.2024, 15:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                            Гледам приложените снимки и разсъждавам:
                            • 1. "Дюзата изтласква бетона...по предварително програмирана траектория" - това, от горната снимка - ние наричаме кофраж... В кофража ТУК дюзата на бетон помпата изтласква бетона...
                            • 2. По-важното - на снимките не се вижда никаква арматура!!! Знаем, че бетонът ПОЕМА напреженията на натиск. КОЙ поема останалите напрежения, АКО НЯМА АРМАТУРА? Т.е. - освен натиск, една сграда е подложена на други напрежения: огъване, срязване, опън... (особено по време на земетресение)...
                            • 3. "Металният покрив" не е нищо друго, освен гофрирана стомана (ламарина)... Тук не е ясно, как се осъществява връзка със стените на сградата, в която НЕ Е заложена арматура? В тая връзка - от снимките се вижда, че "металният покрив" е и видоизменен втори етаж... АКО няма (поне) заварка към друг метал (в стените на долния етаж) - а покривът се крепи само - благодарение своята маса, това не е добре (една от причините: различен коефициент на топлинно разширение на различните материали)...
                            • 4. Фундаментът - без СЕРИОЗНА АРМИРОВКА - пиши го бЕгал... , а оттук - и "отпечатаната къщичка"...
                            Нямам претенции за изчерпателност на обосновката.
                            На по-малко от 2/3 от подобна цена посочените недостатъци изчезват и "печатаната" къща би устояла на катаклизми от висок порядък.
                            Добре, че ги има "гениалните" българи на Земята,
                            иначе кой щеше да им обяснява на американците как се строи

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Свободните зони са за клошари, обикновенно са забутани някъде "накрая" и са претъпкани с всякаква измет.
                              Аз евтино и добро в България не съм виждал, еле па "крайпътни", където
                              Не беше така в този случай тази година. Много по-добре беше от нагъчканите с всякаква паплач “хотелски” зони с дива музика и тълпи.

                              Аз тази година видях. Трудно е, но се вижда
                              Там, където си пробива макар и трудно път частната нормална инициатива нещата са нормални.

                              Още свиквам с троснатите начумерени продавачки - ама вече им хващам цаката.

                              Докарах две до истерия - на една, работейки в billa, и в работно време не й позволих да ме предреди само защото била “работела там”, а на другата й се наложи да върне точно ресто и да издаде касова бележка. Див бяс. Боже, колко бързо свиква човек

                              Само Ботльо се скръндзави да каже за баничарницата

                              Щях да забравя и “немският” рент-а-Кар си го получи подобаващо. Next
                              Last edited by Selena2024; 11.08.2024, 15:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena2024 Разгледай мнение

                                Отдавна предпочитам къщи само за мен и семейство пред хотели. Те си имат места за паркиране и плащаш 0 “паркинг”.

                                Имам непоносимост към шум, тълпи, деца, компании и алергия към тъпи камериерки, неадекватни рецепционисти и всякаква останала хотелска паплач.

                                По хотели съм само при неизбежни работни командировки.

                                Нищо не ти предлага един “5* “ в лайнян курорт освен шум и концерт на Веселин Маринов. Хеле пък в … пази боже … Кранево.

                                Какви шезлонги в свободната плажна зона те гонят също не става ясно - разход пак 0. Плюс - евтини добри крайпътни заведения.
                                Свободните зони са за клошари, обикновенно са забутани някъде "накрая" и са претъпкани с всякаква измет.
                                Аз евтино и добро в България не съм виждал, еле па "крайпътни", където вероятността да те отровят е към 100%.
                                Last edited by better; 11.08.2024, 15:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X