IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    ипотеки, лизинги, почивки ... всичко в момента е 'пей сърце'

    ръстът на БПВ легнал устойчиво на гореизброените активности - въобще не е устойчив
    Ти не коментрай неща, които не разбираш, ами кажи какво купи твоя питомник кавръка на най-набалончените цени?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
      Кредитите на българските домакинства растат, депозитите също

      Cъc 17,5% нapacтвa paзмepът нa ĸpeдититe y нac и дocтигa дo 40.071 млpд. лeвa. C 11,5 нa cтo e pъcтът нa дeпoзититe нa дoмaĸинcтвaтa, ĸaтo във финaнcoвo изpaжeниe тe ca в paзмep 81.560 млpд. лeвa, cъoбщaвa БHБ c yтoчнeниeтo, чe oтчeтнитe дaнни ca ĸъм ĸpaя нa мapт, пpecмeтнaти нa гoдишнa бaзa.

      https://money.bg/finance/kreditite-n...te-sashto.html
      ипотеки, лизинги, почивки ... всичко в момента е 'пей сърце'

      ръстът на БПВ легнал устойчиво на гореизброените активности - въобще не е устойчив
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

        няма никаква технология неизвестна - всичко е кал , редене , мазане - все първобитни похвати
        Ха-ха, викаш строителството проста работа. Копат трапове с багера, мятат на око тухлите, маат как да е с мистрията, бъркат с лопатата, и то там няма какво да се обърка щото няма сложни технологии...
        Дано да е така.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Първоначално изпратено от два_таралежа
          Само за информация на перононаселението: Мой колега се назлъндисваше миналата година на една къща в Кичево когато беше обявена за 155К Евро, днес е подписал предварителен договор за същата тази къща на 200К евро. Това е положението, който чека, ще купи, ама по-скъпо. И сега ВСЕ ОЩЕ е изгодно да се купуват имоти. След година-две къщето на моя колега ще струва поне двойно.


          -----------------



          У дома повече не щем да чуем за творенията на българския инженерен гений...
          няма никаква технология неизвестна - всичко е кал , редене , мазане - все първобитни похвати

          Коментар


          • Първоначално изпратено от два_таралежа
            Само за информация на перононаселението: Мой колега се назлъндисваше миналата година на една къща в Кичево когато беше обявена за 155К Евро, днес е подписал предварителен договор за същата тази къща на 200К евро. Това е положението, който чека, ще купи, ама по-скъпо. И сега ВСЕ ОЩЕ е изгодно да се купуват имоти. След година-две къщето на моя колега ще струва поне двойно.


            -----------------


            Колегата ти се е набутал яко. Да си купи мейд ин бг тухли за 200 000 евра - това е възможно най-глупавия ход...

            У дома два пъти сме правили грешката да купуваме български неща(мейд ин бе-ге), и повече не искаме да повтаряме тази грешка.

            Единият път бащата си купи българска тенджера - скапа се още на първото готвене. Пък уж беше скъпичка.

            Вторият път си купихме българска автоматична лампа(такава, дето се включва при движения) - при разопаковане от кутията въобще не проработи... оказа се счупена още от завода.

            И си мисля, като не можеш да направиш една проста лампа, къде си тръгнал да ми строиш жилища...

            У дома повече не щем да чуем за творенията на българския инженерен гений... Който иска да рискува. Творенията на българския строителен гений сигурно са абсолютно същите....
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Предупреждение към Всички, ако продължите с обиди и заяждания, ще ви бъде наложен бан!

              Коментар


              • Кредитите на българските домакинства растат, депозитите също

                Cъc 17,5% нapacтвa paзмepът нa ĸpeдититe y нac и дocтигa дo 40.071 млpд. лeвa. C 11,5 нa cтo e pъcтът нa дeпoзититe нa дoмaĸинcтвaтa, ĸaтo във финaнcoвo изpaжeниe тe ca в paзмep 81.560 млpд. лeвa, cъoбщaвa БHБ c yтoчнeниeтo, чe oтчeтнитe дaнни ca ĸъм ĸpaя нa мapт, пpecмeтнaти нa гoдишнa бaзa.

                https://money.bg/finance/kreditite-n...te-sashto.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

                  Какво разбира обслужващия персонал на испанците от бизнес?
                  Нищо, очаква да се върне,но ще му се случи точно никога...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Аз се чудя какво толкова е станало, че се заядоха с нас и нашите кирливи милиончета цък? Че то баш перачниците са в сърцето на Европа - Люксембург и Швейцария, даже от тази държава беше председателя на ЕС, а един друг перач в момента е шеф на ЕЦБ.

                    Даси припомним:

                    https://www.svobodnaevropa.bg/a/31093729.html

                    https://fakti.bg/world/215815-osadih...po-deloto-tapi
                    Според мен перем много на дребно и батковците ни пляскат през ръчичките

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

                      Ти наистина ли живееш в чужбина? В смисъл, живееш и работиш извън бг и си денонщно в тази тема, бг имоти, икономика, политика, без почивка. Евала.
                      Имам си “българските” периоди. Понякога не влизам по 5-6 месеца. Ма когато влезна ти си винаги във форума, а разправяше , че живееш по разни топли места … само никовете сменяш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Абе или са сменили стратегията или не са дошли заради заплатите. Да се отвори нов офис, да се подготвят юридически нещата, да се намерят хора, проекти и т.н. е скъпо нещо та затова си мисля , че не е заради заплатите. Освен това се изнасят в Холандия, не ги слушай какво говорят за Индия. Оше миналата година, веднага след като се изока Росето, казаха, че ще разширяват офиса в Амстердам с 1000 човека. Холандия баш е с едни от най-високите заплати в Европа. Това да закривеш офис в най-евтината страна в ЕС и да го преместиш в една от най-скъпите говори много за провала на политиката на ниските разходи ( ако е било това). Има и други фактори, които са си директно свързани с България. Мисля , че Август 2023 ни вкараха в списъка за пране на пари. На мен ми се стъжни , макар че вече почти се бях изнесъл та трябваше на пожар да закривам сметки, сметай какво е за компания като Uber да се чуе, че имат развоен офис в държава в списъка с перачки ... не ми се говори какви проверки почнаха след Август щом се види БГ адрес, па дори да е само място на раждане. То в България може на никой да не му дреме че Пеевски и Владко Горанов са в Магнитски и са оше в политиката, ма света мисли по-различно.
                        Аз се чудя какво толкова е станало, че се заядоха с нас и нашите кирливи милиончета цък? Че то баш перачниците са в сърцето на Европа - Люксембург и Швейцария, даже от тази държава беше председателя на ЕС, а един друг перач в момента е шеф на ЕЦБ.

                        Даси припомним:

                        https://www.svobodnaevropa.bg/a/31093729.html

                        https://fakti.bg/world/215815-osadih...po-deloto-tapi
                        Last edited by better; 13.05.2024, 22:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                          Само за информация на перононаселението: Мой колега се назлъндисваше миналата година на една къща в Кичево когато беше обявена за 155К Евро, днес е подписал предварителен договор за същата тази къща на 200К евро. Това е положението, който чека, ще купи, ама по-скъпо. И сега ВСЕ ОЩЕ е изгодно да се купуват имоти. След година-две къщето на моя колега ще струва поне двойно.
                          Ще струва.... само на офертна.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

                            Ти наистина ли живееш в чужбина? В смисъл, живееш и работиш извън бг и си денонщно в тази тема, бг имоти, икономика, политика, без почивка. Евала.
                            Само живее, чак па да работи...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Бонке, имаш ли нещо общо с Борис Бонев ? Оставяш впечатление, че си доста объркан и злобен човек ...
                              Ти наистина ли живееш в чужбина? В смисъл, живееш и работиш извън бг и си денонщно в тази тема, бг имоти, икономика, политика, без почивка. Евала.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Това което за злобните е лошо, за Родината е добро! За вас повишението на износа е лошо, ниската безработица е лошо, повишението на доходите е лошо, ниските лихви е лошо. Все такива "лошотии" пожелавам!
                                Повишението на износа е базов ефект, а не се дължи на по-добри конкурентни позиции.
                                Нездравословно ниската безработица под нивото на здравословната структурна безработица е лошо нещо. От маекроикономическа гледна точка оказва натиск върху производствените разходи и създава предпоставки за свиване на производството. От бизнес гледна точка прави неадекватни кандидати за работа да изглеждат подходящи. Което пък рефлектира върху качество, производителност и т.н.
                                Повишението на доходите е хубаво нещо, когато е вследствие на структурни промени. Инфлационното повишение на доходите, с изключение на най-бедните, не носи нищо полезно.
                                Твърде ниските лихви в дълъг период са лошо нещо, защото стимулират нерационално поведение на икономическите субекти, като разбалансират съотношението потребление-спестяване.
                                Но такива опорки иначе са хубави за политическо говорене и в следващия месец доста ще ги слушаме от някои политици-експерти.

                                Коментар

                                Working...
                                X