IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Професора веднъж го слушах, и разбрах, че говори глупости. Доцента не го знам.
    За кончетата съм слушал този (обърни внимание, че никога не говори за цена) :

    https://www.youtube.com/@aantonop

    и този

    https://saifedean.com/

    и тоз:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_J._Saylor
    всички са маскари, бетерчо
    но аз мисля, че ако си убеден, няма нужда да слушаш утуб светила
    примерно, аз за маломерките от чужди мнения никога не съм се интересувал
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Разбира се, че не. Само като му видЕх физиомутрата и затворих. Гледайте си го, и събирайте железа в дворовете....
      Знаех си...., слушай си Киро брейка тогава и се успокоявай! Аз, поне съм се научил в живота да чета и слушам всичко до край, което ми е спестило много главоболия, иначе ти може да пробваш да вземеш кредит срещу биткойн в банката, за да разбереш дали ще ти отпуснат такъв хахаха

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten

        е, ти професора с потника, какъв пълнеж мислиш, че може да има между ушите
        най-много монтажна пяна
        15 години върти плочата с 30% надценените имоти
        доцентчето и той,
        разбрал, че от утуб гостувания изкарва х4 заплатата от бан и се пуснал и той на промоция

        гаранция давам, че и ти слушаш някой такъв за кончетата
        Професора веднъж го слушах, и разбрах, че говори глупости. Доцента не го знам.
        За кончетата съм слушал този (обърни внимание, че никога не говори за цена) :

        https://www.youtube.com/@aantonop

        и този

        https://saifedean.com/

        и тоз:

        https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_J._Saylor

        Коментар


        • мибова, можеше поне пожеланието ми за спокойна нощ да оставиш
          сега хората мислят, че само глупости пиша
          препоръка е

          Коментар


          • Във всяка нормална държава на тоя самозабравил се бастун ще му скъсат дирника. В САЩ само преди няколко месеца нашокаха репите на брокерчетата и половината са безработни вече ( говорим поне за 600-700к човека). Да не говорим че асоциацията им ше плаша половин милиард първоначален сетълмент и ше видим колко ще е крайната сума. България естествено не е нормална държава и ше му се размине, ама на тия , които му верват няма как да им се размине. Доста от изказванията му са манипуалтивни или неверни. Тоя бил селянин, оня бил глуповат, това са елементарни стратегии за манипулация, които за съжаление работят в България ... вади някакви статийки че нямало достатъчно жилища в София , Китай било различно а и строителния брянш си бил ОК ... аре да почнем от Китай. В Китай строителството е thing зашото няма други опции за инвестиции. Затова ако нямаш апартамент(и) си беден и не може дори да се ожениш. Резултата е че цените на апартаментите експлоадираха и се нароиха една камара компании пирамиди, на които бизнеса им беше да продават на зелено и строят и купуват разрешителни с тези пари. Само , че в един момент цените минаха всякакви граници и понеже целта на купувачите е просто да имат документи за собственост се почнаха строежите на апартаменти дори без стълбища и асансьори в средата на нищото. Еми това си беше предизвестен колапс. Тоя бастун лекичко пропусна обясни че сградите които взривяваха не са завършени зашото практиката е фирмата да започне сграда, да я продаде и с парите да започне нова сграда за да може да я продаде и нея. Старата сграда е продадена но им трябва нова, която да продадат и пирамидата да продължи да бъде захранвана. По едно време започнаха бунтове защото хората трябваше да плащат вноски и ако не си ги платят губеха непостроените жилища а ако ги платят не получаваха нишо защото продадените сгради не се дострояват и стоят с години на груб строеж. Абе , неам време за тия простотии.

            2020 преди Ковид пазара на имоти тръгна надолу, с Ковид обаче пуснаха печатниците и качиха инфлацията . Естествено , че това качи цените на имотите. Бастуна се подиграва че 2019 не били познали за спада на имотите ама това е все едно некой хазартно зависим да удари джакпота и да се подиграва на тия които са спрели да играят. Ако ми каже че 2019 е знаел че ше има Ковид и печатници ще се съглася че тия които са предричали спукване на балона са в грешка. След това обаче , средата на 2022 в целия нормален свят всигнаха лихвите и цените паднаха. Около мен паднаха с около 30-40% има места и по-зле. Естествено не се върнаха на нива 2020 зашото инфлацията не можеш а и не искаш да я върнеш назад, ма я питайте тия дето са купили къща с кредит за 2 милки и сега им е с 600к надолу колко шастливи са че са си спасили парите от инфлацията. В България и това не стана, зашото сме уникални с най-яката икономика ( майтап бе , най-яката корупция) и това честно казано оше повече ме плаши зашото докато другите спряха да навиват махалото през Юни 2022 ние все оше го навиваме. Сега засега не виждам за какво се радвате. Ако някой е продал , честито, ако си държи апартаментчето нека да си смята печалбата като тръгне да го продава. Не съм сигурен, че тая идилия ше продължи дълго. Не знам кога ше дойде "изненадата" ма ше дойде. Всички знаят че ше дойде.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor

              Ти чу ли цялото видео? Май не...иначе щеше да се самоубиеш на мига и сега нямаше да намираш смисъл да пишеш..
              Разбира се, че не. Само като му видЕх физиомутрата и затворих. Гледайте си го, и събирайте железа в дворовете....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG

                ... из "Оправданията ми" !
                Видеото на Димитър Калайджиев и твоята реакция , показва, че търсенето, което значително още превишава предлагането на имоти, води до значителни травми в понижителското съсловие sorry
                Last edited by Bailor; 30.04.2024, 21:35.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

                  Нефтохим инвест не е ли сегашния Черноморски холдинг ...??!Търгува си се на БФБ...
                  Изтриха ми и нещо нужно, а именно, че са ми джиросани акциите на нефтохим инвест в юнион банк и съм си взел дивидентите от него. Джирото е отбелязано на гърба на ЦК.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor

                    Хаха, аз даже не съм си продал акциите от 90'те в гранд хотел варна, нефтохим инвест и орел, чакам ликвидации..ако някой очаква да купи нещо от мен, по-добре да изчака учителя Йода да отслаби силата си...
                    Нефтохим инвест не е ли сегашния Черноморски холдинг ...??!Търгува си се на БФБ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Благодаря, СП 500 е голяма работа- бие над 80% от инвеститорите, които си мислят, че могат да бият пазара, а като добавиш и това че не се занимаваш с четене на финансови отчети, анализи и т.н. става още по- хубаво. Но и тук, както и с маломерките трябва да се гледа дългосрочно, не е за бързи пари сега и веднага. Аз съм фен на take and hold стратегията, временните колебания на пазарите не ме интересуват
                      Като постнах видеото на Димитър Калайджиев, той много добре осмя охайовския прУфесур, който за разлика от голям американски инвеститор, който препоръча един eff в технологични, препоръча инвестиране в определена суровина. После прочетох и анализ в infostock, че тази суровина щяла да се изстреля. Е, не само, че не се изстреля, ами се сгромоляса от 90 на 65 за два дни. Когато зададох покупка, от IBKR ми забраниха да я купувам, заради стремителния низходящ тренд. После падна под 50. Евалла на брокера!!!!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Благодаря, СП 500 е голяма работа- бие над 80% от инвеститорите, които си мислят, че могат да бият пазара, а като добавиш и това че не се занимаваш с четене на финансови отчети, анализи и т.н. става още по- хубаво. Но и тук, както и с маломерките трябва да се гледа дългосрочно, не е за бързи пари сега и веднага. Аз съм фен на take and hold стратегията, временните колебания на пазарите не ме интересуват
                        хубавото на сп500 е, че ако някоя компания се представи слабо я заместват с друга.
                        тоя модел само маломерки до метро могат да го бият
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          ние сме двама маломерчовци
                          кога ще откриваме сезона на бургас
                          Исках да е през май, но още не мога да закрия сезона в Радомир и София. Планирам през юни и септември 40дни море, а, през декември още 10 за празника на града и риболов ....юли и август, ще ги оставя за родата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Митко, аз пък много симпатизирам и те поздравявам за твоята стратегия да купуваш подценени имоти /панелките/ с привлечен ресурс, който плащат наемателите, а собствени спестявания да влагаш в СП500. Много харесвам и твоята стратегия, която е смарт, като тази на Ратко с маломерките. Поздрави!
                            Благодаря, СП 500 е голяма работа- бие над 80% от инвеститорите, които си мислят, че могат да бият пазара, а като добавиш и това че не се занимаваш с четене на финансови отчети, анализи и т.н. става още по- хубаво. Но и тук, както и с маломерките трябва да се гледа дългосрочно, не е за бързи пари сега и веднага. Аз съм фен на take and hold стратегията, временните колебания на пазарите не ме интересуват

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              тоя съсипа най-дългосвирешите латерни на понижителския оркестър
                              Човекът отбележи две много важни неща. Дори и силно доказани компании на пазара, сподели, че имат недостатъци, а именно, че има много назначени новобранки в бранша, а аз наистина се убедих в това, като харесах един бизнес имот в Диянабад и на срещата бях с една неопитна млада брокерка, съпътствана от една много устата, но неадекватна лелка-представителка на продавача, някакъв шеф на DELL, който бил в Германия.
                              Лелката ми се учудваше постоянно на резонните ми въпроси за площ, светла, чиста и т.н, като направо ми съобщи, че не ги знае. Едни висящи сектански лампи, които висяха на метър и половина от тавана, ми препоръча да си ги оставя, все едно, че не разговарях с продавач, а с интериорен дизайнер. Като й направих забележка, че поведението й е несериозно, след 20 дни ме извикаха от брокерската компания и ми върнаха 1000лв. ангажимент, не дори задатък и ми се извиниха. Така разбрах, че тая пача се е обидила и е убедила шефа си в Германия да откаже сделката. Можех да й направя големи проблеми, но реших, че това магазинче не е за мен. Минах след 5 г. и видях, че са го окрупнили с още 4 и е склад за чорапи и спално бельо. Кафето откъм лицето на улицата и банковия офис, бяха затворени. Казах си: "Има Господ!"

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Митко, аз пък много симпатизирам и те поздравявам за твоята стратегия да купуваш подценени имоти /панелките/ с привлечен ресурс, който плащат наемателите, а собствени спестявания да влагаш в СП500. Много харесвам и твоята стратегия, която е смарт, като тази на Ратко с маломерките. Поздрави!
                                ние сме двама маломерчовци
                                кога ще откриваме сезона на бургас
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X