IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

    С имоти пари НЕ се перат много отдавна
    със строителство се перат перфектно - писали сме в темата за механизмите
    просто, лесно, а балъците дето купуват зеленото и си плащат ддс-то + горницата правят така, че перачът не само препира, а и умножава средствата.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

      С имоти пари НЕ се перат много отдавна
      Аз досега не съм срещал инвеститор/строител (дори и най-големите в бранша), който да не ми рекламира опцията да купя на данъчна оценка, а остатъка на ръка! Това не му ли казваш пране на пари?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

        С имоти пари НЕ се перат много отдавна
        В България ли ? В България прането с имоти и ресторанти само дето не са го включили в Конституцията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

          С имоти пари се перат навсякъде по света, но при нас това е национален спорт, а и държавата е създала идеалните условия за това.

          Четох, че от НАП са започнали проверки за произход на парите за сделки с имоти над 750000лв., вероятно това не е по инициатива на кокорчо, а със сигурност е по препоръка на ЕС или САЩ.
          С имоти пари НЕ се перат много отдавна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Индексите и алтъните са ми безинтересни. Конове купувах до мин год. вечв ми е скъпо.
            Koлко купи?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

              Пилците се броят наесен
              Точно така! На есен има избори в уса, индексите и алтъна нз, но коня ще излети.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                еми, така, кое
                злато не си се хвалил да си купил
                байхойн доколкото разбрах не си купувал от продажбата в чайка
                за индексите не помня, но май не се занимаваше с хазарт
                та, коя от тия ракети си заприходил
                Индексите и алтъните са ми безинтересни. Конове купувах до мин год. вечв ми е скъпо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Нали се сещаш, че това ако се случи капиталовата рязко ще спадне?
                  Знам, нека и на половина да ми падне капиталовата. Ще се радвам, имам друг интерес, безумното презастрояване, рязко да приключи...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Ами, да ги налазят всичките боклуци, а не да ми правят нови блокове с по 100лв. капитал на всеки нов строеж. Направо да забранят строителството и продажбите на зелено на хилядите шарани!
                    Нали се сещаш, че това ако се случи капиталовата рязко ще спадне?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                      С имоти пари се перат навсякъде по света, но при нас това е национален спорт, а и държавата е създала идеалните условия за това.

                      Четох, че от НАП са започнали проверки за произход на парите за сделки с имоти над 750000лв., вероятно това не е по инициатива на кокорчо, а със сигурност е по препоръка на ЕС или САЩ.
                      Ами, да ги налазят всичките боклуци, а не да ми правят нови блокове с по 100лв. капитал на всеки нов строеж. Направо да забранят строителството и продажбите на зелено на хилядите шарани!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        ми взимай го ти бунгалото
                        фрости и без това не вярвам да рискува с покупка
                        За какво ми е ? Какво да го правя ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                          С имоти пари се перат навсякъде по света, но при нас това е национален спорт, а и държавата е създала идеалните условия за това.

                          Четох, че от НАП са започнали проверки за произход на парите за сделки с имоти над 750000лв., вероятно това не е по инициатива на кокорчо, а със сигурност е по препоръка на ЕС или САЩ.
                          Бе не е баш така. Тука искат произход на кинтите па ако щеш плашай в кеш. Дали е кеш или по банка накрая трябва да минеш през title компания и тябва да докажеш произход. България е като някакъв остров на нелогичността където и най-очевидните схеми за пране са възможни и никой гък не казва. Затова ни вкараха в списъка с държави за пране на пари миналата година. Забележете, не преди 15-20 години и да сме в спъсъка все още, а до миналата не бяхме в списъка и някъде Август ни вкараха ( може да бъркам месеца). Питай тия дето се опитват да правят бизнес с Европа или САЩ как им се отразява аддресс в БГ. Да не ти казвам , какъв background check минават българи които работят във финансови институции в САЩ ... деклариране на сметки собствени и на роднини, салда, обявяваш всяка покупка на акции или активи ..., не знам как е в Европа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                            Пиче поеми спокойно въздух и издишай. Проблема е че тия 200-300лв. ги вземат от моя джоб и после ги дават на държавния. И втория проблем е че тия 200-300лв. ги дават на едни 30-50хил служителя, КОИТО ДОРИ НЕ ТРЯБВА ДА са на работа, защото НЯМАМЕ нужда от толкова голяма, мързелива и неграмотна администрация. Факт, че има много читави и съвестни хора, но е и факт, че ако хрантутниците ги нямаше, тия съвестни хора щяха да получават още по-адекватно заплащане.

                            А сега всички са прецакни по веригата. Държавните темерути пищят, че не им стигат парите, качествените се чудят дали да не напускат, частниците пищим, щото ни съдират кожичката с още данъчна тежест и накрая всички вкупом го издухваме с инфлация.
                            Това е деифиницията на "виртуозно тъпо водене на политиката".

                            Имотите едва ли ще се повлияят от 200-300лв., но всички други ще го усетим.

                            Пиче, нали ти си ги избираш тия! Поеми спокойно въздух и издишай: никой не ти ги е натресъл насила. Сам си си виновен - какво се жалваш.

                            Няма да останят само 30-50 хиляди служители: ще се увеличават и ще им плащаш! Избираш ги - ще ИМ плащаш. По 200, по 300 и по повече. Тая държава, в която печелиш - трябва да ТЕ управлява и да ти съдере 10 кожи..., но ти пак ще си избираш ония, същите, защото така си свикнал.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                              Точно и ясно.Брокеразите в момента са с избити зъби.Нема кеш, нема работа и даже ги мързи да лъжат вече.
                              Плъхът като гладна мисирка се надява на глупаци, но глупаци има - кеш нема.
                              Нали кешът беше безполезни хартийки смотани брокери, усещате ли вече мизерията която се прокарва под краката ви?
                              Брокерите в България тепърва ще виждат зор. Във Франция от доста време има брокери , които работят на фиксираната сума. Сега са към 5-6000 евро , което за 300к апартамент е 1.5 - 2%, има и такива по 3000 евро на сделка в по-задръстените райони. В САЩ наскоро осъдиха асоциацията на брокерите и плати няколко стотин милиона обезщетение на купувачи зашото ги признаха че са манипулирали пазара да държат комисионните високи. Вече се договарят комисионните и то купувач и продавач си ги договарят поотделно. Преди купувача въобше нямаше думата а продавача нямаше избор. Та и тук комисионните вървят към 2-3% макар че при тоя пазар не знам дали дори тия нива не са изключение. Има вече данни, че 50% от брокерите (700-800 хиляди души) напускат или са напуснали бизнеса зашото не могат да се издържат от продажби а тези които продължават да се опитват вече са кажи речи на нивото на доходите на нископлатени офис служители. И това говорим за хора с лицензи, учат , минават изпити ... в България не знам как я мислят като всеки Нейчо може да стане брокер.
                              Last edited by segato; 09.04.2024, 21:25.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Абе става, става ... Тия 160 милки от контрабандни цигари на месец, дето ги бистрят сега , как се препират ? Ми тия от магистралите и тунелите дето се теглят кеш и се разнасят в торби ? После се чудим що само ние сме с ниски лихви и защо излизат еднакви числа на тотото в последователни тиражи
                                С имоти пари се перат навсякъде по света, но при нас това е национален спорт, а и държавата е създала идеалните условия за това.

                                Четох, че от НАП са започнали проверки за произход на парите за сделки с имоти над 750000лв., вероятно това не е по инициатива на кокорчо, а със сигурност е по препоръка на ЕС или САЩ.
                                Last edited by Traicho_80; 09.04.2024, 21:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X