IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Как така? Плащаш 90% сега, а остатъка от 10% на акт 16 ли?
    Изтрих писмото с офертата, но схемата за плащане бе нещо от сорта:
    50% при подписване на договор
    20% на АКТ 14
    20% на АКТ 15
    10% при разрешение за ползване

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Как така? Плащаш 90% сега, а остатъка от 10% на акт 16 ли?
      да

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
        И аз съм втрещен как се пазаруват на кило зелени имоти. Вчера ходих около парк Гео Милев да гледам два апарта с АКТ 16 разбира се.
        На ул. Марко Бочар гледам строи се, груб строеж, няма още и АКТ 14.
        Голям трансперант, известен строител. Прибрах се и от любопитство разгледах сайта. Всичко продадено. Останали 2 гаража, 2 едностайни и 2 тристайни. Ама мнооооого куци, забити, кофти гледки и разпределение.

        Все пак си викам...ще пиша да видя дали има двустайни. Бързо получих отговор, че няма с прикрепена ценова листа на неразпродаденото. Втреших се от цените на м2 и схемата на плащане.
        Плащаш като поп авансово и 10% на АКТ 16
        Как така? Плащаш 90% сега, а остатъка от 10% на акт 16 ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          При положение, че има Тесла, тея EQ-та изобщо не важат. На обявените цени, съвсем. Както си написал, реалната им цена е около 40-50% от текущата, за да се замисли човек. Карай си дизеляка и не се занимавай с глупости.

          А за тухлата, ако ще продаваш, побързай, щото сме около върха на връО. Още миналата година писах тука, че първите симптоми за обръщане на пазара са когато започнат да се разпродават по-дребните придобивки, включително коли и после иде ред на имотите. Засега всичко се нарежда като пъзел, без никакви изненадващи събития.
          Теслата (Х) е топа, но вече поостаря, на 3 год е, BMW ix - също, само мерц пуснаха нещо свежо - EQE SUV. Може би ще почакам новите Solid State батерии в края на год. На дизеляка му навъртех км и му изтича гаранцията. Туулата ще я продавам, не мисля да се занимавам с наематели, но още не съм готов с новото...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

            Абе, нямам съмнение, че апартаментите ще поевтиняват, а с гаражите какво ще правим? Съвсем сериозно питам. Имам един два на цена като за двустаен от преди ръста и за това се чудя.

            С туй нещо не можеш да стигнеш до Солун, ако вдигнеш над 130км да знаеш. Реален пробег от 35-36киловата при маигстрално 130-140км без резки изпреварвания. Та тия пробези от 600км нямат нищо общо в действителноста.

            Тухлите надолу ))
            Никой не търси 600 км пробег, стигат и 300-400км със 150-160 км/ч. Важното колко бързо зарежда.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
              Ето ви едно мое авторско видео от днес. В рамките на 20м. от имот до имот има 13празни апарта в които никога не е живяно. Забравил съм да снимам 2броя. Живял съм дълги години в този район и все още редовно съм в него. Този с дограмата имаше подмяна, която беше сигурно преди 10-15г. и преди и след това никога не е живяно в него. Останалите си мисля, че не е живяно откакто са построени. В същото каре има още поне още 20-30тина апартамент, които са със стара дървена дограма и занемарено състояние, но сигурно живее някоя и друга баба там, т.е. не мога да твърдя че не се живее в тях.

              Ето видеото:
              https://wetransfer.com/downloads/bfd...2183709/0e75ea

              Който иска да отвори картата и да види, че става въпрос за каре, което е не повече от 100х100метра, да не кажа че по права линия са 50-70метра, в квартал със зона водещ се широк център.

              Изводите са за вас, моите са че тухлите са в дефицит....

              Диск, умно момче си Левчо ми каза едно време :-) Мисли. ! Не съм гледал видеото и не знам кое е мястото , но е София и това стига.
              След като не са е живяло последните 10-15 години в тях дали са сгрешили цифрово как мислиш ? На фона на подобни като рисков фактор алтернативи или просто кеш ...
              И другото следствие - под наем се отдава само на цена при която има поне базово покриване на разходите и амортизацията иначе седи заключено ....
              Във вторият вариант разходите са относително ниски на фона на алтернативите, а относно наемите както писах с голямо прискърбие увеличих миналата година на стари хора с до 50% нивото щото съжалявам но няма как да живеят в мой имот и за моя сметка.
              Има минимуми под които само Евго пада, но той е с користни цели :-)
              У нас все по-рядко ще има будали които без да са много притиснати да продават относително ;;евтино'' или да пускат под наем да речем наследствени апарти със 100К ремонт за 500 лева....Не става....
              Някой ако не го устройват тези цени и наеми хич не е длъжен да е в София , има си алтернативи около близо или далеч на София - там може евтино да си купи , наеме или построи....Това последното надали ще е евтино де...
              Сега се сетих, също че не ние сме открили топлата вода със заключени апарти...често се случва по света при това и в топ градове като ХК например...

              ПП Сега се сетих - не знам дали осъзнаваш колко абсурдно е в момента и по принцип приемайки , че имотиту са балон и взема та продам да речем 1 тристаен и прибера 300-500К евро колкото примерно струва по оферта. Какво да ги правя тези пари ?! Нямам бизнес нито нужда от тях - да ги бухна във фонд с 20К евро гаранция за посредника или с 500К на БВИ ли ?! или в банка със 100К гаранция на 2% лихва ?! На имотиту им давам 100 години живот, но доста световни банки или посредници няма да изкарат по 100 години....То въобще не е за коментиране
              Ако нямаш бизнес в който да инвестираш няма по-добро място за съхранение от тухленият депозит.... когато сумата го позволява... Там с по 10-20К човек мое да си играе както иска... различно е.
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 13.04.2024, 00:14.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                будала
                купи си една маломерчица за тия пари
                наемче да капИ
                и си карай хикс петичката още 5-6 год
                За какво ми е? За да я давам на някой за 400 лв? След колко год ще се избие? 20? 30?
                400 лв в момента не стигат дори за вечеря на 4 човека....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  2025г. живи и здрави се качвам на бързия влак..
                  За Меден рудник ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    2025г. живи и здрави се качвам на бързия влак..
                    ако визираш имотния
                    най-ранната спирка е къде 2049
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      2025г. живи и здрави се качвам на бързия влак..
                      Да не стане среща с товарния влак.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        ми ти ще погасиш заема, докато слушаш страшни приказки за лихви и гпр-та
                        2025г. живи и здрави се качвам на бързия влак..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          ми ти ще погасиш заема, докато слушаш страшни приказки за лихви и гпр-та
                          Хахаха, прав си остатъчната ми главница е на 120% от акциите ми на международни пазари и 120% от тези на БФБ. Кешът ми е 50% от от остатъка от заема, без този от ВСК, който също е 50% от него, хахаха...
                          Last edited by Bailor; 12.04.2024, 22:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                            Тц, имам си принципи, че без АКТ 16 не купувам. Пък и района не е зона и има доста места за паркиране.
                            гаража вече не е в конкуренция с местата за паркиране
                            гараж на кота 0, удобен за влизане спокойно може да докара цената на квадрат на апартамент в сградата

                            препоръка е

                            Коментар


                            • Ето ви едно мое авторско видео от днес. В рамките на 20м. от имот до имот има 13празни апарта в които никога не е живяно. Забравил съм да снимам 2броя. Живял съм дълги години в този район и все още редовно съм в него. Този с дограмата имаше подмяна, която беше сигурно преди 10-15г. и преди и след това никога не е живяно в него. Останалите си мисля, че не е живяно откакто са построени. В същото каре има още поне още 20-30тина апартамент, които са със стара дървена дограма и занемарено състояние, но сигурно живее някоя и друга баба там, т.е. не мога да твърдя че не се живее в тях.

                              Ето видеото:
                              https://wetransfer.com/downloads/bfd...2183709/0e75ea

                              Който иска да отвори картата и да види, че става въпрос за каре, което е не повече от 100х100метра, да не кажа че по права линия са 50-70метра, в квартал със зона водещ се широк център.

                              Изводите са за вас, моите са че тухлите са в дефицит....


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                При мен е същото, но латерните, които от 10г. вещаят спад, явно изобщо не им е ясно модела на кредитиране. Навършиха се три години, откак съм изтеглил потребителския и вноската от 1/3,5 от заплатата ми, вече е 1/7.
                                ми ти ще погасиш заема, докато слушаш страшни приказки за лихви и гпр-та
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X