IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    +1 и аз имам интерес
    Не е проблем, но ще стане говорилня със субективни мнения относно самия имот. А за мен е интересно поведението на "брокерите". Иначе имота е тристаен, 90кв, 4 етаж, ул.Балкан 3. Няма скрити проблеми, наследотателя почина внезапно....съпругата му си живее още там. Както един съфорумник се изрази мястото е "Ивицата Газа" :-) Макар, че в кооперацията и наблизо няма араби. Има и дворче, ако е важно за някой....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

      Пусни обявата тук. Нека видим и ние реален имот. Сигурен съм, че ще получиш много различни мнения и ще можеш да си изградиш реална представа.
      +1 и аз имам интерес

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
        Преди 3 месеца коментирах тук, един наследствен имот на жена ми . Наследи го неочаквано . Дето се вика, "вуздушни пари". По-интересно за темата е какво се случи. Обявиха го през "Адрес" , по препоръка на брокера, 280хил евро. Другия брокер(ХоумТуЮ) каза "реалната цена е 250К" Вървеше на 280-250-230... огледи за 4 месеца нула. От януари се смениха брокерите, цената е 210К, огледи ... нула. Брокера се чуди, мисли, че обявата е "уморена". WTF ! Някакъв нов термин ! Вероятно ще слязат под 200К тия дни, но какъв е тоя странен пазар и какви са тия посредници ? Не давам данни за имота,(София, център) защото не е важна реалната му цена, а как я определят "специалистите". И ако цената е 150K - 180К примерно, защо съветват да бъде обявен имота за 280К и наследниците(обикновени хора) се заблуждават и загубиха вече 8 месеца. Не изкривяват ли така данните за пазара ?
        Пусни обявата тук. Нека видим и ние реален имот. Сигурен съм, че ще получиш много различни мнения и ще можеш да си изградиш реална представа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

          Май в БГ ги порязаха хибридите. Миналата седмица регистрираме един плъгин хибрид, но номера не е ЕА.
          Няма привилегия за безплатно паркиране и липса на данък.
          Тук хибридите винаги са се водили двг, даже имаше едно BMW i3 електричка (BMW i3 60 Ah REx), което имаше и малък двг, колкото да те закара до някъде, но заради това моторче за чистачки, минаваше за двг.
          Last edited by better; 03.04.2024, 18:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
            Преди 3 месеца коментирах тук, един наследствен имот на жена ми . Наследи го неочаквано . Дето се вика, "вуздушни пари". По-интересно за темата е какво се случи. Обявиха го през "Адрес" , по препоръка на брокера, 280хил евро. Другия брокер(ХоумТуЮ) каза "реалната цена е 250К" Вървеше на 280-250-230... огледи за 4 месеца нула. От януари се смениха брокерите, цената е 210К, огледи ... нула. Брокера се чуди, мисли, че обявата е "уморена". WTF ! Някакъв нов термин ! Вероятно ще слязат под 200К тия дни, но какъв е тоя странен пазар и какви са тия посредници ? Не давам данни за имота,(София, център) защото не е важна реалната му цена, а как я определят "специалистите". И ако цената е 150K - 180К примерно, защо съветват да бъде обявен имота за 280К и наследниците(обикновени хора) се заблуждават и загубиха вече 8 месеца. Не изкривяват ли така данните за пазара ?
            Може ли да ми пратиш обявата или адреса на лични ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

              Никоя фирма не мога да ти препоръчам. Сигурно има и читави, но повечето търговци са с работници взети от улицата. Ще ти надупчат покрива и натрошът керемидите. Аз съм технически грамотен и сам си правя доста по-сложни неща така, че сам си ги монтирах.
              До преди 2 седмици имаше промоция в Практикер: монокристал 410W/p за 155лв. С безплатна доставка. Направо без пари. Взех едно пале да има и ще ги ползвам за оградни платна. Вертикален фасаден монтаж с максимален добив зимата заради монтажният ъгъл и липса на снегозадържане.
              Хмм, бая паднали цените. Преди време беше горе-долу W/лв, ако не се бъркам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                Преди 3 месеца коментирах тук, един наследствен имот на жена ми . Наследи го неочаквано . Дето се вика, "вуздушни пари". По-интересно за темата е какво се случи. Обявиха го през "Адрес" , по препоръка на брокера, 280хил евро. Другия брокер(ХоумТуЮ) каза "реалната цена е 250К" Вървеше на 280-250-230... огледи за 4 месеца нула. От януари се смениха брокерите, цената е 210К, огледи ... нула. Брокера се чуди, мисли, че обявата е "уморена". WTF ! Някакъв нов термин ! Вероятно ще слязат под 200К тия дни, но какъв е тоя странен пазар и какви са тия посредници ? Не давам данни за имота,(София, център) защото не е важна реалната му цена, а как я определят "специалистите". И ако цената е 150K - 180К примерно, защо съветват да бъде обявен имота за 280К и наследниците(обикновени хора) се заблуждават и загубиха вече 8 месеца. Не изкривяват ли така данните за пазара ?
                + пласират 'изгодно' зелено на картинка, а обяви като вашата на 280-250-230 са си "ракета носител" на този безумен пазар.

                не на последно място - брокерите искат да се харесат, а се харесва този, който обещава най-хубавата пара... друг въпрос е, че ако се изпусне момента се губи много.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ThePawnbroker Разгледай мнение
                  Преди 3 месеца коментирах тук, един наследствен имот на жена ми . Наследи го неочаквано . Дето се вика, "вуздушни пари". По-интересно за темата е какво се случи. Обявиха го през "Адрес" , по препоръка на брокера, 280хил евро. Другия брокер(ХоумТуЮ) каза "реалната цена е 250К" Вървеше на 280-250-230... огледи за 4 месеца нула. От януари се смениха брокерите, цената е 210К, огледи ... нула. Брокера се чуди, мисли, че обявата е "уморена". WTF ! Някакъв нов термин ! Вероятно ще слязат под 200К тия дни, но какъв е тоя странен пазар и какви са тия посредници ? Не давам данни за имота,(София, център) защото не е важна реалната му цена, а как я определят "специалистите". И ако цената е 150K - 180К примерно, защо съветват да бъде обявен имота за 280К и наследниците(обикновени хора) се заблуждават и загубиха вече 8 месеца. Не изкривяват ли така данните за пазара ?
                  Какво казват обявите на подобни имоти в района? Ако няма, а локацията е добра, имота го бива - хубава тухла от 60-80те, ТЕЦ, асансьор, вътрешено двор с паркомясто/гараж, близост до метро, транспорт, парк, детски градини и елитни училища - то купувач ще се намери, просто не се е появил още. Това с намалянето на цената не е панацея, накрая може да ви увъртят те да го купят/тяхно подставено лице и след време да го пласират на реалната цена а вие да сте загубили. Ако няма сходни обяви и има много плюсове - дръжте цената. Може обявата да не е хубава, да не става ясно от обявата къде точно е имота - това им е редовен номер на брокерите - да пишат център, топ локация и накрая на Сливница на канала.... Трябва да има според мен инфо за локацията?приблизително едно каре от булеварди, ако не е точен адреса по някакви съображения, и хубваи снимки на какво се вижда от прозорците - така повече хора ще си направят сметката дали им харесва или не. Аз моя миналата година едвам го разпознах по снимките къде беше (на супер удобна за мен локация до бул Прага) но не пишеше в описанието нищо, от снимките нищо, добре че имаше на улицата отпред та се ориентирах и го капарирах набързо.

                  Коментар


                  • Преди 3 месеца коментирах тук, един наследствен имот на жена ми . Наследи го неочаквано . Дето се вика, "вуздушни пари". По-интересно за темата е какво се случи. Обявиха го през "Адрес" , по препоръка на брокера, 280хил евро. Другия брокер(ХоумТуЮ) каза "реалната цена е 250К" Вървеше на 280-250-230... огледи за 4 месеца нула. От януари се смениха брокерите, цената е 210К, огледи ... нула. Брокера се чуди, мисли, че обявата е "уморена". WTF ! Някакъв нов термин ! Вероятно ще слязат под 200К тия дни, но какъв е тоя странен пазар и какви са тия посредници ? Не давам данни за имота,(София, център) защото не е важна реалната му цена, а как я определят "специалистите". И ако цената е 150K - 180К примерно, защо съветват да бъде обявен имота за 280К и наследниците(обикновени хора) се заблуждават и загубиха вече 8 месеца. Не изкривяват ли така данните за пазара ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      дадох ти ясна насока, но ти си знаеш общите приказки.
                      не казвам, че съм на 100% прав и, че е само това причината
                      но в спор с теб не мисля да влизам
                      да се построи започнатото пък след някоя и друга година ще стане ясно за какво и как ще се ползват тези имоти.

                      ПП въобще не съм фен на 'зацепени' строежи с десетилетия и искрено се надявам да може да се довършат всички строежи. Ясно е, че ще има драми, но поне да не са много.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                        Трябва да си малоумен да позволиш адресна регистрация на чужденец. Даже някои искат нот. заверена адресна за да ходят в миграционните. Направи тази грешка и после гони Михаля... Укри, арабели, бесараби...утре ще направи някоя беля в европата, недай си боже тероризъм или наркотици и тези с черните качулки ще минат през вратата на имота ти. Пък ти търси мизерника да се отпише.
                        П.П. Получавал съм предложения с 5 и повече депозита, но такива им показвам директно вратата.
                        то хубаво, но масово такива чужденци идват и наемат
                        никой не внася швеци, германци, франсета да бачкат
                        узбеки,молдовци,сириици и тн. за да могат да работят легално им трябва договор, квартира (вероятно адресна рег) и тн..

                        не се радвам, но с тази ни демография такива тепърва ще се внасят, за да запълват работни места.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          търсенето е катализатор за предлагането (там където може да се произвежда)
                          коли, апартаменти, луксозни стоки - всичко е урааа, но винаги нещата завършват по един и същи начин (пак уточнявам за неща, които могат да се произвеждат) - производството има бум, предлагането нараства значително и в един момент надвишава търсенето
                          и ето ти пазарен цикъл..
                          дадох ти ясна насока, но ти си знаеш общите приказки.
                          не казвам, че съм на 100% прав и, че е само това причината
                          но в спор с теб не мисля да влизам
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Бившо обащежитие.Оня ден пуснал обява на 550 лв.Вчвера го дал на втори оглед на арабин мигрант с жена и дете.Ама те искали да се регистрират на постоянен адрес там и той се навил.Това е стая с баня .Даже няма и тераса.Това е за 1 човек. За трима е абсурд.Обзавеждането е мизерно.Тия мотивацията им е да вземат адресната регистрация и да бегат.Те повечето наемодатели не се навиват да дават адресна регистрация на мигранти.Или искат по 1000 лв. на човек отогоре еднократно.Пак ще се наиграе.Ти маломерките в Младост по колко ги даваш?
                            да се отървава от това общежитие или да почва да бръмчи на адресни регистрации само
                            за маломерките е относително, в широк диапазон съм 480 - 650
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Тези ограничения ги финтират с хибриди.
                              Това е временно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Тези ограничения ги финтират с хибриди.
                                Май в БГ ги порязаха хибридите. Миналата седмица регистрираме един плъгин хибрид, но номера не е ЕА.
                                Няма привилегия за безплатно паркиране и липса на данък.

                                Коментар

                                Working...
                                X