IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
    Има една малка подробност - цените се вдигат... ама само ако купувате през брокери измамници и през банки измамници...
    Ако сами си построите жилището - цените са като преди десет години.

    В YouTube следя каналът на Надя - семейството, което се върна от Канада... купиха си парцел, и приблизително за 3 години сами си построиха жилище по техен вкус...

    Значи ако купуваш през брокери измамници и през банки измамници - след около 30-40 години ще имаш някаква мижава собствена маломерка...

    ако строиш сам - след около 3-4 години ще имаш собствен дом...

    ... за 10 пъти по кратко време...

    от което с и правя заключение, че пазарът в момента е набалончен от банкстери и брокерчета приблизително 10 пъти...

    Разделете сегашните офертни цени на 10 и ще получите реалната стойност на жилищата...
    Тук ме водят "понижител" , ама доста глупости си написал. То по селата ( не тези около София, Пловдив, Варна.....) и сега можеш да си купиш готови къщи за без пари, но това е ако работиш хоум офис и ти е ок да живееш на село. Повечето хора не са така. Отделно за да не се занимаваш с банки трябва да имаш твои пари- колко от хората имат готови 100-200 000 евро да си построят сами къща? А това за 10 пъти надценени имоти даже няма да го коментирам. Последната епк маломерка дето купих декември миналата година в Света Троица беше 70 000 евра, ако можеш да ми намериш не 10 пъти по евтина, а наполовина( 35 000 евро) в района бих взел няколко
    Last edited by mitko2848; 05.04.2024, 13:04.

    Коментар


    • Има една малка подробност - цените се вдигат... ама само ако купувате през брокери измамници и през банки измамници...
      Ако сами си построите жилището - цените са като преди десет години.

      В YouTube следя каналът на Надя - семейството, което се върна от Канада... купиха си парцел, и приблизително за 3 години сами си построиха жилище по техен вкус...

      Значи ако купуваш през брокери измамници и през банки измамници - след около 30-40 години ще имаш някаква мижава собствена маломерка...

      ако строиш сам - след около 3-4 години ще имаш собствен дом...

      ... за 10 пъти по кратко време...

      от което с и правя заключение, че пазарът в момента е набалончен от банкстери и брокерчета приблизително 10 пъти...

      Разделете сегашните офертни цени на 10 и ще получите реалната стойност на жилищата...
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Точно така, купувачите на зелено от 2020 ( и аз съм сред тях) в момента сключват сделки. Ние сме последните, които купихме на "тънките" цени. Догодина ще е веселбата, когато дойде ред на сделките с "актуализираните" цени.
        в момента задържат максимално лихвите, за да може да оберат ипотеките по това ново - все пак това ще са лоялни кредтиоплащачи за идните 20-30години и не е проблем да ги позачакт докато се наситят на ипотеки.
        не всички сключили договори на зелено имат парите на 100% и в даден момент опират до ипотека
        вижда се от статистиката на БНБ (и не само) - % на сделки с ипотеки (София) расте.
        Last edited by bertram; 05.04.2024, 10:52.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Хахахах цитирам евростат за ръста на цените и ми изтриват поста като заяждане

          Коментар


          • Спадът в имотните сделки се сви до 1.5%. Обръща ли се тенденцията, започнала през 2022?

            https://www.capital.bg/biznes/imoti/...brushta_li_se/

            Коментар под статията -

            Това е нормално, сега и следващата година излизат много проекти, които започнаха 20-21. Хората са дали капаро 20% и ще ги изгубят ако не платят. Това ще поддържа спада лек до 25 година.
            Следващите 10 години ще намалеем с още 1 милион, ако махнат плоския данък и въведат задължителна военна служба ги смятайте 2 милиона. 2030 купона на имотния пазар ще е пълен, тогава такса смет и данъците ще са тройни или четворни.
            За да видите какво ще стане в повечето градове в БГ( без 4-те големи) погледнете пазара в Радомир.

            Лорде, как е капиталовата в момента да не гледаме пазара там специално?

            https://www.registryagency.bg/bg/reg...ar/statistika/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Едно 20% ще се затрият, да, така е! Но! Когато ръста спре! А той не е все още! И на прага на несигурността и покачващи се активи постепенно, даже продажбите на нови автомобили в Европа нараства за първи път след Ко кризата...не виждам как ще стане. Печатане, лихви не се вдигат, наеми растат...
              Наемите не растат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                Чудесно е, че плюеш срещу колегите си, ама не трябва да се изключваш и ти от тая бройка че авто-рекламата невинаги е положителен индикатор за своя автор.
                Юлка ,ти по какво си професор.И кой ВУЗ.Питам защото искам да запиша докторантура.Ако искаш отоговори ми на nradev@gmail.com
                Last edited by nradev1111; 05.04.2024, 08:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  В момента пазарът е умрял. Казах ти, ако не вЕрваш, пусни един от твоите и ще се убедиш.
                  А дано да е умрял пазара. Че до две години да мога наистина да захлупя един апарт в Пловдив този път, че ми трябва лично на мен. Наеми там не ме интересуват.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                    Чудесно е, че плюеш срещу колегите си, ама не трябва да се изключваш и ти от тая бройка че авто-рекламата невинаги е положителен индикатор за своя автор.
                    Да, не се изключвам, доволен ли си? Тук има хора които са ме търсили и то с много тънки проблеми за консултация, а не боли ме крака или от сорта. Аз иначе няма да го кажа, скъпи професоре! Извънземна материя! Да, не съм скромен, това грози да бъдеш скромен! Но на теб и земната нещо ти куца, 15 години да плещите небивалици и плоски анализи за имотите е за скъсване на диплома. Капиш? Анти реклама си направих, не реклама. На краставичари не се дава положителен знак. Винаги отрицателен, щото те и положителния осират. От мен да го знаеш. Те не са да дават истински оценки, те са за обмен на мнения помежду си в хоремага.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Е то и при професорите икономисти е същото както и в моята област. Ако знаеш колко некомпетентна твар се е навъдила ще се учудиш. . Но и те не са виновни. Нямат комплексен и аналитичен подход. Квото им се иска и познават него анализират.
                      Чудесно е, че плюеш срещу колегите си, ама не трябва да се изключваш и ти от тая бройка че авто-рекламата невинаги е положителен индикатор за своя автор.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Айде сега, пак догодина. Берти от 2017г. рече "догодина". Orthodox, Bearfox и yandox, през 2021г., също казаха догодина и се изпариха. Коя догодина, ще има спад? 2039г. или 2049г.?
                        В момента пазарът е умрял. Казах ти, ако не вЕрваш, пусни един от твоите и ще се убедиш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor

                          Виждаш ли приятелю, как един човек, който се зове професор, обижда, квалифицира и понеже от безсилие определя хора изобличили го в некомпетентност!! Аз съм се свързал с адвокат по въпроса, в частта в която той ме унижава, та ще видим, кой кой е...Моите аргументи са железни!
                          Е то и при професорите икономисти е същото както и в моята област. Ако знаеш колко некомпетентна твар се е навъдила ще се учудиш. . Но и те не са виновни. Нямат комплексен и аналитичен подход. Квото им се иска и познават него анализират.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            много сключено на зелено има тепърва да се прехвърля
                            много от него чака финансиране с ипотека и това се вижда във веселбата, която банките ни организират...
                            не е устойчив ръст това, но времето ще покаже.
                            Едно 20% ще се затрият, да, така е! Но! Когато ръста спре! А той не е все още! И на прага на несигурността и покачващи се активи постепенно, даже продажбите на нови автомобили в Европа нараства за първи път след Ко кризата...не виждам как ще стане. Печатане, лихви не се вдигат, наеми растат...
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Айде сега, пак догодина. Берти от 2017г. рече "догодина". Orthodox, Bearfox и yandox, през 2021г., също казаха догодина и се изпариха. Коя догодина, ще има спад? 2039г. или 2049г.?
                              Е, нищо де...нека бройкат година след година. Ако умеят да сметнат ква пара губят ще се изповядат в храм, грях, голем грях!.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG

                                Злоупотребата с първак и дефлацията на мозъчни клетки с нищо не може да се компенсира!
                                Джулка, ще ти се, батко, ама нема. И по-зле ще става с имотите. Правилно сте се ориентирали към алтернативни пристанища на парите, щото за имот трябват много и накуп. Невъзможно вече. Свиквайте. Наеми има и изгодни, не само скъпи. Просто трябва да боравите добре с наемния пазар и всичко ще е топ!
                                Last edited by bulgarian lev; 04.04.2024, 23:48.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X