IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
    Ами, аз правя същото, даже аз лично правя мазилки,шпакловки, боя и ВИК, ти какво извършваш сам от горните неща? Аз съм пас , единствено за електрото...
    мноо се печелело - САМ да гърбиш и да не си ЦЕНИШ СОБСТВЕНИЯ ТРУД.
    Ами ти си КЛОШАР ВЕ, сал те не си ценят труда. Аз под 100лв на час не си мърдам пръста, ко искат и над 50лв на час не давам за ЧУЖД труд. Компромис и со жрица не правя, камо ли с някъф Фмирисан бачкатор
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Да, седнали доходност да ни показват. Сложилинпо 1000$ на капиталовите и се бият в гърдите. Йато са толкова ербапи да кажат, ей, аз още от 2015 започнах и до 2019 набих на капиталовите 200 или 400К€. И само прибирам яко. Те ми се фукат с пари за семки от движенията. И за брънч няма, както Диска дава пример. Даже дивиденти кой прибира от тях не разбрах.
      Аз набих 2019та 35К еуро.Скромна сума.До тука за 5 години около 160% доходност .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от AMG2023

        А бе сополко какво си мериш хуя с мен ? Кретен..
        Някакъв си селяк имал кредити... Аз не живея на и с кредити и не започвам деня с чесън и го завършвам с ракия.
        Аз за последната година съм направил повече вероятно от целият ти жалък животец х2.
        Земи се завии с родопското одеало и остави бълхите да ти пият кръвта.
        Хахаха… пази се от колумбийците в квартирата, да не те изненадат някоя вечер )))Толкова си приличате ти, криптомилиардера, жонката…надрусани комплексирани джуджета..бегай н градината да косиш треволяка, че шефа ти ще ти се кара

        Коментар


        • Студиото е в нова сграда в София и беше на мазилка и замазка. Имаше промяна на ВиК, ел., малко шпакловки, местене на 2 отвора за врати. Излезе 40500 лв с абсолютно всичката техника и обзавеждане, баня, осветление, труд за майстори и метериали

          Колко кв. м е това студио?

          светло, т.е. подовете са около 31 кв.м.

          Стъклената преграда колко е излязла /с монтажа/?

          4950 лв

          За момент си помислих, че е моето студио, докато не видях преградата Точно същото разположение! Моето излезе на два пъти по-ниска цена преди 2 г.
          Наемът е 500, като в района може да се даде и за 600-650. Нямам тераса, това сваля малко цената.

          https://www.bg-mamma.com/?topic=1630028.435
          Last edited by unimog; 21.03.2024, 09:36.

          Коментар


          • 17:45 NZD GDP (QoQ) (Q4) -0.1% 0.1% -0.3%
            Рецесийка нещо? А, У?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от AMG2023

              А бе сополко какво си мериш хуя с мен ? Кретен..
              Някакъв си селяк имал кредити... Аз не живея на и с кредити и не започвам деня с чесън и го завършвам с ракия.
              Аз за последната година съм направил повече вероятно от целият ти жалък животец х2.
              Земи се завии с родопското одеало и остави бълхите да ти пият кръвта.
              С 3К заплата пие пърцуца и се топли в мазето с 750W.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Не знам дали е топ сделка, ама аз ако бях наемател, и ако надуша, че хазаинът ми не декларира доходи и укрива данъци от наем, веднага щях да почна да го изнудвам да ми намали наполовина наемите. И да ми пусне безплатен интернет и кабелна. Или безплатен паркинг. Ако откаже и ако почне нещо да ми се дърви ще го заплаша, че веднага пускам сигнал до НАП.

                За укриване на данъци глобата е хилядарка при първо нарушение... при повторно нарушение глобата е до 10 бона
                Нападжиите като го погнат, хазайчето го чака АУАН и ревизия на доходите за 5/6 години назад, и ако не може да докаже с документи доходите си, разходите си, и парите по банкови сметки, нападжиите ще го принудят пак да плати данъци и осигуровки със задна дата за последните 5/6 години дори на легалните му доходи.
                А за неподадени данъчни декларации глобата е по 500 лева на година...

                Накрая неплатените данъци ще му излязат златни.
                Наема няма осигуровки.А той кат взема 500 лв наем едва ли ще е спестил много че да личи че има недекларирани доходи.Освен това ти трябва документално да докажеш че си му платил.Много американски филми си гледал.
                Last edited by nradev1111; 21.03.2024, 05:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                  След 20 години този имот би следвало да струва минимум 400 000 (ако вземем предвид средно-годишно оскъпяване с 5%, което е много консервативно на база на исторически данни).

                  Отделно разходите за ремонт са силно преувеличени.

                  Големия въпрос е каква е алтернативата за запазване на стойност на големи суми като говорим за консервативна инвестиция?

                  Експозицията в кеш е гарантирана загуба.

                  Колегите (тук) на фондовите пазари оперират основно с джобни пари (по мои разбирания).
                  Да, седнали доходност да ни показват. Сложилинпо 1000$ на капиталовите и се бият в гърдите. Йато са толкова ербапи да кажат, ей, аз още от 2015 започнах и до 2019 набих на капиталовите 200 или 400К€. И само прибирам яко. Те ми се фукат с пари за семки от движенията. И за брънч няма, както Диска дава пример. Даже дивиденти кой прибира от тях не разбрах.
                  Last edited by bulgarian lev; 21.03.2024, 02:26.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                    В къщата която живея струва повече от всичките ти коптори и ипотеки заедно, плажът е на 2мин по чехли.Ти какво си мислиш че чинии мия защото нямам имот в Бг ли, ахаха жалкар.
                    Повечето брокери и повдигачи сте ми ясни като отворена книга в този форум. Лъже,маже и ако клъвне некой шаран - келепир.Е това ви е бизнеса и вътрешно в себе си знаете че никога няма да успеете защото трябват топки и доста повече акъл, което е дефицит при вас и ви избива на злоба и завист и си изливате комплексите тук.Но и това го разбирам донякъде, стресиран живот, мръсен град, мръсен въздух, фалшива храна, отчаяние, депресии, алкохол..
                    Във вашата ситуация може би и аз бих изпитвал същите емоции.
                    И в коя държава е къщата, в която живееш?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Гастарю, това все още е валидно и необяснимо за фургона в който живееш. Изминаха 3 години от 5 общо и лихвата ми остава същата за покупката в даун тауна. За мен действителността си остава същата, искаш ли да се обзаложим а ? Май не искаш, щото, ако загубиш облога, завинаги ще останеш клошар..Моята оферта остава същата, но при едно условие, ако загубиш, да не ми дължиш нищо. Все пак сме християни..
                      В къщата която живея струва повече от всичките ти коптори и ипотеки заедно, плажът е на 2мин по чехли.Ти какво си мислиш че чинии мия защото нямам имот в Бг ли, ахаха жалкар.
                      Повечето брокери и повдигачи сте ми ясни като отворена книга в този форум. Лъже,маже и ако клъвне некой шаран - келепир.Е това ви е бизнеса и вътрешно в себе си знаете че никога няма да успеете защото трябват топки и доста повече акъл, което е дефицит при вас и ви избива на злоба и завист и си изливате комплексите тук.Но и това го разбирам донякъде, стресиран живот, мръсен град, мръсен въздух, фалшива храна, отчаяние, депресии, алкохол..
                      Във вашата ситуация може би и аз бих изпитвал същите емоции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                        А бе ти до преди по-малко от година разправяше как е голяма далавера да се живее на кредит щото теглиш повече плащаш по-малко заради инфлацията.Казваше че парите са шума и не струват нищо.Как не те е срам да се изхождаш всяка вечер с глупостите си? Наистина ли си мислиш че някой те взема на сериозно ?
                        Гарантирано ти казвам, че лихвата по кредита ми /потребителски/ ми е останал на 4,2% ГПР. От април 2021г. до настоящия момент. Оттогава заплатата ми, /чистата/ е нарастнала от 1700лв. на 2980лв. Вземане от наеми не ги включвам, щото те са ми отделно перо от НИ. Поздрави и успех и на теб!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                          А бе ти до преди по-малко от година разправяше как е голяма далавера да се живее на кредит щото теглиш повече плащаш по-малко заради инфлацията.Казваше че парите са шума и не струват нищо.Как не те е срам да се изхождаш всяка вечер с глупостите си? Наистина ли си мислиш че някой те взема на сериозно ?
                          Гастарю, това все още е валидно и необяснимо за фургона в който живееш. Изминаха 3 години от 5 общо и лихвата ми остава същата за покупката в даун тауна. За мен действителността си остава същата, искаш ли да се обзаложим а ? Май не искаш, щото, ако загубиш облога, завинаги ще останеш клошар..Моята оферта остава същата, но при едно условие, ако загубиш, да не ми дължиш нищо. Все пак сме християни..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            На това ги учи.
                            тогава заслужава черпаване
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Аз съм му дал явен дуел, дали има в акции по-голяма сума от мен в $,€,£,¥,. както иска да си ги смята този смешен дефлационен преподавател. Нали финансово е голям , нека видим, колко е голям...
                              А бе ти до преди по-малко от година разправяше как е голяма далавера да се живее на кредит щото теглиш повече плащаш по-малко заради инфлацията.Казваше че парите са шума и не струват нищо.Как не те е срам да се изхождаш всяка вечер с глупостите си? Наистина ли си мислиш че някой те взема на сериозно ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                на това ли учи студентите!?
                                На това ги учи.

                                Коментар

                                Working...
                                X