IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

    Не каза колко ти е дохода от фонда.Изплюси ли вече?На коя дата го купи ме подсети че съм забравил,
    Да, имам само един с малко кинти невъзстановил се напълно. Другите са отгоре и за две години и 3 месеца имам 17% нетна доходност. Американските с иновативни технологии и изкуствен интелект носят 37% за периода. Ще изчакам, не бързам за никъде.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Привет,

      това не е съвсем така.

      В блока, където съм се родил, един апартамент се отдава под наем от социалистическите времена, от 1988 г. до днес. Още е със старата дограма и табелката на първия собственик.

      Наследниците на първия собственик са били хитри и са го запазили, въпреки че не са имали право да имат 2 имота по онова време. И си мажат филията и са събрали много пари за 35-36 години отдаване под наем на двустаен апарт в полите на Витоша.

      Ще ви разкажа как минават огледите следобед.
      да не е още с оригиналната мукавена входна врата
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

        Ти моите дразнения не ги мисли, те са част от процеса.
        Но моля, обясни ми дали успя да разбереш "инвестицията" ти?
        За 7г. тя е само с едни 10 000евро нагоре? И то само ако продадеш днес и реализираш печалбата.
        Иначе ако следващите 5г. имотите растат с х 1-5% на година, а инфлацията е 10-15% на годишна база, се пита в уравнението дали 2029г. ще си на плюс или минус?

        Инвестицията в тухли и свърши времето. Който успял да направи пари и печалбя успял, който не може доста късно да разбере, че житейския път на човек е прекалено къс и 20-30г. инвестиции, които са донесли 15-20% ретърн по никакъв начин не са помогнали на човек да живее по-добре.
        Привет,

        това не е съвсем така.

        В блока, където съм се родил, един апартамент се отдава под наем от социалистическите времена, от 1988 г. до днес. Още е със старата дограма и табелката на първия собственик.

        Наследниците на първия собственик са били хитри и са го запазили, въпреки че не са имали право да имат 2 имота по онова време. И си мажат филията и са събрали много пари за 35-36 години отдаване под наем на двустаен апарт в полите на Витоша.

        Ще ви разкажа как минават огледите следобед.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
          Инвестицията в тухли и свърши времето. Който успял да направи пари и печалбя успял, който не може доста късно да разбере, че житейския път на човек е прекалено къс и 20-30г. инвестиции, които са донесли 15-20% ретърн по никакъв начин не са помогнали на човек да живее по-добре.
          E, не така грубо...
          Все още могат да се правят кинти на пазара на имоти.
          Ето един пример:

          Купуваш с кредит от банката ей това за 250 000 евра:




          И после го продаваш на друг балък-тухло-повишител за 350 000 евра, щото нали при имотите е "вечен" ръст...

          Айде тухлажии - купувайте по-бързо, че паяжините поскъпнаха! Скоро ще струват по 1 000 000 евра...
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

            Ми добре, какво трябва да направим. Както се казва, като ти е малко акъла, да ти е здрав гърба ( и дълбок портфейла)…то, и купуването и отдаването не и за всеки…
            Ти моите дразнения не ги мисли, те са част от процеса.
            Но моля, обясни ми дали успя да разбереш "инвестицията" ти?
            За 7г. тя е само с едни 10 000евро нагоре? И то само ако продадеш днес и реализираш печалбата.
            Иначе ако следващите 5г. имотите растат с х 1-5% на година, а инфлацията е 10-15% на годишна база, се пита в уравнението дали 2029г. ще си на плюс или минус?

            Инвестицията в тухли и свърши времето. Който успял да направи пари и печалбя успял, който не може доста късно да разбере, че житейския път на човек е прекалено къс и 20-30г. инвестиции, които са донесли 15-20% ретърн по никакъв начин не са помогнали на човек да живее по-добре.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Добър въпрос от дефлационния прУфесУр , подлъгал много хиляди студенти да не закупят жилища за собствени нужди.
              Месечният ми доход, далеч се различава от 1700лв. Той гони седмицата В момента е 4К, след 6м- 7К. Обезпечението е 700 000 €. Дали не мога да си купя почти всеки блок в Меден рудник, почти всеки оценител ще каже...да ги питаме, ако желаеш?
              Ракията дава криле (финансови)
              Байло иди в една банка с къщите съсобственост с брата и да видим какво обезпечение ще ти приемат за 700К eur
              Хайде малко по-сериозно

              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                по огледи ли
                изчакай малко, сега тепърва ще има големи дискаунти
                и срив на капиталовата, но пак ще има за цял блок, но в Малко Търново и то миньорски в центъра на града -

                18 x 10 500 EUR

                https://www.youtube.com/watch?v=x0NIC-8qAwk
                Last edited by unimog; 26.03.2024, 10:28.

                Коментар


                • В темата се долавя една изнервеност и напрежение в отбора на тухладжиите-повишители. Не знам дали я усещате.

                  Имотаджиите в момента зацепиха, че завинаги изтърваха шанса да си накупят изгодно на кило евтини имотчета през 2009~2015....

                  Сега за мухлясали рушащи се кокошарници с мръсни паяжини по тавана им искат по 250 000 ~ 300 000 евра.

                  Цанов е направил хубаво видео по въпроса.



                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • 2049?

                    Ралито при цените на жилища в София може и да приключва


                    https://money.bg/property/ralito-pri...iklyuchva.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                      https://www.economic.bg/bg/a/view/ns...obRP2wp6cgYRQA

                      Изоставям темата за известно време.
                      по огледи ли
                      изчакай малко, сега тепърва ще има големи дискаунти
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        тез вземат по 100+ лева на час, повече от жриците, ама не си дават парите за парцалки, ами за КБА
                        Те са на квадратен метър не на час.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Писах им преди време, всеки бакшиш в Пловдив, и не само се оказа като поговорих и с други в други градове е без договор и на черно, ми колко още са такива. Ми те и брокерчетата дето са напълзели като хлебарки и всичките "посредничат" при отдаването на едни и същи жилища и те са сенчести. Стига са гледали таз заплата, доходите се формират на 90% от населението с допълнителни възнаграждения, бонуси, хонорари, под маси, над маси, два, три договора, граждански и секви измишльотини...санитари има по-добре заплатени от доктори - обличат умрели - вземат от погребалните агенти кинти, пълен хаос и изкривяване на зависимостта труд-квалификацив-заплащане. Майстори, жичкаджии, водоотпушвачи и вик разни, плочкаджии и шпаловчици, мамма мия...тоя народ наема, купува, харчи. Моя майстор в Сф който ми прави 2015 - 16 две жилища захлупи два апарта в Младост. Тез седнали да умуват колко е наема и доходността, а не умеят и да отдават. Не знаят как се прави и това. Стават за регистратори само, докато са гастари от класа, но и данните са им грешни. Ромеите гастари гастрольори в Бг, чужди студенти, всякаква прослойка купуват ама ги нема в графата със средната работна заплата. Ей, не разбраха основни факти тва перонаджиите. Песимиста си прави труда веднъж да им обяснява.
                          Не каза колко ти е дохода от фонда.Изплюси ли вече?На коя дата го купи ме подсети че съм забравил,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Ти тотално си изплискал легена.Даваш за пример за инвеститор майстор плочкаджия с килийно образование.
                            тез вземат по 100+ лева на час, повече от жриците, ама не си дават парите за парцалки, ами за КБА
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Писах им преди време, всеки бакшиш в Пловдив, и не само се оказа като поговорих и с други в други градове е без договор и на черно, ми колко още са такива. Ми те и брокерчетата дето са напълзели като хлебарки и всичките "посредничат" при отдаването на едни и същи жилища и те са сенчести. Стига са гледали таз заплата, доходите се формират на 90% от населението с допълнителни възнаграждения, бонуси, хонорари, под маси, над маси, два, три договора, граждански и секви измишльотини...санитари има по-добре заплатени от доктори - обличат умрели - вземат от погребалните агенти кинти, пълен хаос и изкривяване на зависимостта труд-квалификацив-заплащане. Майстори, жичкаджии, водоотпушвачи и вик разни, плочкаджии и шпаловчици, мамма мия...тоя народ наема, купува, харчи. Моя майстор в Сф който ми прави 2015 - 16 две жилища захлупи два апарта в Младост. Тез седнали да умуват колко е наема и доходността, а не умеят и да отдават. Не знаят как се прави и това. Стават за регистратори само, докато са гастари от класа, но и данните са им грешни. Ромеите гастари гастрольори в Бг, чужди студенти, всякаква прослойка купуват ама ги нема в графата със средната работна заплата. Ей, не разбраха основни факти тва перонаджиите. Песимиста си прави труда веднъж да им обяснява.
                              Ти тотално си изплискал легена.Даваш за пример за инвеститор майстор плочкаджия с килийно образование.Не каза дали не ги е взел с "изгоден" кредит който да завещае на децата.Ама добре е направил защото те са в сивия сектор и пенсия няма да има.С тия двата апарта ще го докара до половин минимална пенсия от НОИ.Кажи му да купи още два че да го докара до цяла минимална пенсия.
                              Last edited by nradev1111; 26.03.2024, 09:01.

                              Коментар


                              • https://www.economic.bg/bg/a/view/ns...obRP2wp6cgYRQA

                                Изоставям темата за известно време.
                                Last edited by два_таралежа; 26.03.2024, 08:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X