IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    тез вземат по 100+ лева на час, повече от жриците, ама не си дават парите за парцалки, ами за КБА
    Те са на квадратен метър не на час.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Писах им преди време, всеки бакшиш в Пловдив, и не само се оказа като поговорих и с други в други градове е без договор и на черно, ми колко още са такива. Ми те и брокерчетата дето са напълзели като хлебарки и всичките "посредничат" при отдаването на едни и същи жилища и те са сенчести. Стига са гледали таз заплата, доходите се формират на 90% от населението с допълнителни възнаграждения, бонуси, хонорари, под маси, над маси, два, три договора, граждански и секви измишльотини...санитари има по-добре заплатени от доктори - обличат умрели - вземат от погребалните агенти кинти, пълен хаос и изкривяване на зависимостта труд-квалификацив-заплащане. Майстори, жичкаджии, водоотпушвачи и вик разни, плочкаджии и шпаловчици, мамма мия...тоя народ наема, купува, харчи. Моя майстор в Сф който ми прави 2015 - 16 две жилища захлупи два апарта в Младост. Тез седнали да умуват колко е наема и доходността, а не умеят и да отдават. Не знаят как се прави и това. Стават за регистратори само, докато са гастари от класа, но и данните са им грешни. Ромеите гастари гастрольори в Бг, чужди студенти, всякаква прослойка купуват ама ги нема в графата със средната работна заплата. Ей, не разбраха основни факти тва перонаджиите. Песимиста си прави труда веднъж да им обяснява.
      Не каза колко ти е дохода от фонда.Изплюси ли вече?На коя дата го купи ме подсети че съм забравил,

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

        Ти тотално си изплискал легена.Даваш за пример за инвеститор майстор плочкаджия с килийно образование.
        тез вземат по 100+ лева на час, повече от жриците, ама не си дават парите за парцалки, ами за КБА
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Писах им преди време, всеки бакшиш в Пловдив, и не само се оказа като поговорих и с други в други градове е без договор и на черно, ми колко още са такива. Ми те и брокерчетата дето са напълзели като хлебарки и всичките "посредничат" при отдаването на едни и същи жилища и те са сенчести. Стига са гледали таз заплата, доходите се формират на 90% от населението с допълнителни възнаграждения, бонуси, хонорари, под маси, над маси, два, три договора, граждански и секви измишльотини...санитари има по-добре заплатени от доктори - обличат умрели - вземат от погребалните агенти кинти, пълен хаос и изкривяване на зависимостта труд-квалификацив-заплащане. Майстори, жичкаджии, водоотпушвачи и вик разни, плочкаджии и шпаловчици, мамма мия...тоя народ наема, купува, харчи. Моя майстор в Сф който ми прави 2015 - 16 две жилища захлупи два апарта в Младост. Тез седнали да умуват колко е наема и доходността, а не умеят и да отдават. Не знаят как се прави и това. Стават за регистратори само, докато са гастари от класа, но и данните са им грешни. Ромеите гастари гастрольори в Бг, чужди студенти, всякаква прослойка купуват ама ги нема в графата със средната работна заплата. Ей, не разбраха основни факти тва перонаджиите. Песимиста си прави труда веднъж да им обяснява.
          Ти тотално си изплискал легена.Даваш за пример за инвеститор майстор плочкаджия с килийно образование.Не каза дали не ги е взел с "изгоден" кредит който да завещае на децата.Ама добре е направил защото те са в сивия сектор и пенсия няма да има.С тия двата апарта ще го докара до половин минимална пенсия от НОИ.Кажи му да купи още два че да го докара до цяла минимална пенсия.
          Last edited by nradev1111; 26.03.2024, 09:01.

          Коментар


          • https://www.economic.bg/bg/a/view/ns...obRP2wp6cgYRQA

            Изоставям темата за известно време.
            Last edited by два_таралежа; 26.03.2024, 08:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Доходността от наем трябва да е поне 20% годишно за да си струват рискът и разправиите с наематели. ДЦК на Сомалия са по-сигурна инвестиция от това.
              ДЦК са гарантирани от правителството на Сомалия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Добър въпрос от дефлационния прУфесУр , подлъгал много хиляди студенти да не закупят жилища за собствени нужди.
                Месечният ми доход, далеч се различава от 1700лв. Той гони седмицата В момента е 4К, след 6м- 7К. Обезпечението е 700 000 €. Дали не мога да си купя почти всеки блок в Меден рудник, почти всеки оценител ще каже...да ги питаме, ако желаеш?
                Хехехехе - вицът имал и продължение!?

                Еми много ясно, че с тоя скромен доход НЕ можеш да купиш блок! Хахахахаха......

                Ама иначе жабата като видяла вола - и тя се напиняла!

                пп
                Тайминга се оказа правилно изчислен - връщане м/у 200 и 300 лазарника!
                Last edited by Julius_BG; 26.03.2024, 00:48.

                Коментар


                • Само да кажа ,че имам всичко в тоя живот. Няма правителство,следва няма евро,няма Шанген,няма инвестиции,няма Евро фондове,няма нищоооо. Следва криза,лихвите на макс и война пред вратата или у нас въпрос на време плюс имигранти. Какви тухли какви имоти и то нагоре?Доста хора не осъзнават ситуацията в страната. Лека вечер!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    Добър въпрос от дефлационния прУфесУр , подлъгал много хиляди студенти да не закупят жилища за собствени нужди.
                    Месечният ми доход, далеч се различава от 1700лв. Той гони седмицата В момента е 4К, след 6м- 7К. Обезпечението е 700 000 €. Дали не мога да си купя почти всеки блок в Меден рудник, почти всеки оценител ще каже...да ги питаме, ако желаеш?
                    Писах им преди време, всеки бакшиш в Пловдив, и не само се оказа като поговорих и с други в други градове е без договор и на черно, ми колко още са такива. Ми те и брокерчетата дето са напълзели като хлебарки и всичките "посредничат" при отдаването на едни и същи жилища и те са сенчести. Стига са гледали таз заплата, доходите се формират на 90% от населението с допълнителни възнаграждения, бонуси, хонорари, под маси, над маси, два, три договора, граждански и секви измишльотини...санитари има по-добре заплатени от доктори - обличат умрели - вземат от погребалните агенти кинти, пълен хаос и изкривяване на зависимостта труд-квалификацив-заплащане. Майстори, жичкаджии, водоотпушвачи и вик разни, плочкаджии и шпаловчици, мамма мия...тоя народ наема, купува, харчи. Моя майстор в Сф който ми прави 2015 - 16 две жилища захлупи два апарта в Младост. Тез седнали да умуват колко е наема и доходността, а не умеят и да отдават. Не знаят как се прави и това. Стават за регистратори само, докато са гастари от класа, но и данните са им грешни. Ромеите гастари гастрольори в Бг, чужди студенти, всякаква прослойка купуват ама ги нема в графата със средната работна заплата. Ей, не разбраха основни факти тва перонаджиите. Песимиста си прави труда веднъж да им обяснява.
                    Last edited by bulgarian lev; 26.03.2024, 00:06.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Добър въпрос от дефлационния прУфесУр , подлъгал много хиляди студенти да не закупят жилища за собствени нужди.
                      Месечният ми доход, далеч се различава от 1700лв. Той гони седмицата В момента е 4К, след 6м- 7К. Обезпечението е 700 000 €. Дали не мога да си купя почти всеки блок в Меден рудник, почти всеки оценител ще каже...да ги питаме, ако желаеш?
                      Колега лорд, или много си се размечтал (в следствие на употребата на ферментирали сокчета) или скоро не си бил в банка?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                        За N-ти път казвам колко як е тоя виц, ама модераторите очевидно нямат чувство за хумор!

                        бабаЛОРА с пенЦията от 1700 лв. щял да купува цЕл блок и то не къде да е, ами в медЯн Курник!

                        Че кой ще ти отпусне ипотека при условие, че ще я изплащаш между 200 и 300 години бе, цървуланко?
                        Добър въпрос от дефлационния прУфесУр , подлъгал много хиляди студенти да не закупят жилища за собствени нужди.
                        Месечният ми доход, далеч се различава от 1700лв. Той гони седмицата В момента е 4К, след 6м- 7К. Обезпечението е 700 000 €. Дали не мога да си купя почти всеки блок в Меден рудник, почти всеки оценител ще каже...да ги питаме, ако желаеш?
                        Last edited by Bailor; 25.03.2024, 22:56.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                          Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

                          Минимална работа заплата
                          2018- 510лв.
                          2024- 930лв.

                          Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



                          П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.

                          Ми добре, какво трябва да направим. Както се казва, като ти е малко акъла, да ти е здрав гърба ( и дълбок портфейла)…то, и купуването и отдаването не и за всеки…

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            обясни на колегата, какво точно дирите в темата
                            и на мен ще ми е интересно
                            Сравняват колко са се прецакали като не са отдали поне един имот, да не говорим за десетина, каквито обикновени хора има. И колко като не са купили. Но бит и еВан не си признават.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                              ...
                              Че, аз с ипотека, можеше да си купя цял блок примерно в Меден рудник...
                              За N-ти път казвам колко як е тоя виц, ама модераторите очевидно нямат чувство за хумор!

                              бабаЛОРА с пенЦията от 1700 лв. щял да купува цЕл блок и то не къде да е, ами в медЯн Курник!

                              Че кой ще ти отпусне ипотека при условие, че ще я изплащаш между 200 и 300 години бе, цървуланко?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                                От нашата гледна точка на инвеститори в ценни книжа, вашето отборче на тухладжиите е смешно.
                                Както каза един друг потребител - за последните десет години я имате 2 сделки направени, я не...
                                И то не с ваши пари, а с изтеглени на кредит, които после сте принудени да връщате десетилетия...

                                .... "великите" инвеститори в тухли - 2 сделки за 10 години...
                                Дръжте се да не паднете от смях!!
                                Вашата гледна точка е смехотворна, щото за последните десет години, повишителите имаме стотици сделки, а целокупния перон 0 такива!

                                Коментар

                                Working...
                                X