IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Абсолютно. Гараж в Докторска, надземен, без да става за търговска дейност първо отдавна не се предлага, второ цената му е 80-90К€ минимум. За моя със статут на магазин и санитарен възел, отопление с парно и климатик не мога да кажа изобщо. Но със сигурност няма да се хареса цената. Демек, забрави кибик да пипне гараж някога изобщо в цяла София.
    ха ха. Ще си купя електричка заедно с 15кв панели и ще идвам до софия без пари. И пак ще ми струва по малко от мухлясалия гараж. Чистия въздух е безценен а за мен и безплатен
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Хахаха , към момента, брат ми гледа гараж в Редута в новопостроена кооперация с акт 16 , подземен 22м2 със складче 4,5м за 35000€. Не му харесва офертната...и на мен не ми харесва. Представям си на перонната фауна, колко би им харесала подобна оферта, те клетниците, сигурно си търсят едностайка на подобна цена...
      Абсолютно. Гараж в Докторска, надземен, без да става за търговска дейност първо отдавна не се предлага, второ цената му е 80-90К€ минимум. За моя със статут на магазин и санитарен възел, отопление с парно и климатик не мога да кажа изобщо. Но със сигурност няма да се хареса цената. Демек, забрави кибик да пипне гараж някога изобщо в цяла София.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Кво да им сметна. Към цена придобиване ми е над 10% доходност осреднено. Трябва да погледна пак, но най-скъпата ми покупка на жилищен имот е в Докторска градина - 1400€/кв.м и 1640€ ми излезе гаража-магазин който и месец не стоя без наем досега. А само той да смятат - цена придобиване 34К€. Наем - 800 лева.
        Хахаха , към момента, брат ми гледа гараж в Редута в новопостроена кооперация с акт 16 , подземен 22м2 със складче 4,5м за 35000€. Не му харесва офертната...и на мен не ми харесва. Представям си на перонната фауна, колко би им харесала подобна оферта, те клетниците, сигурно си търсят едностайка на подобна цена...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Супер, сметни на перонокибиците % печалба от цена на придобиване, за да посинеят от яд, злоба и завист. Щото тези неличности те бъзикаха за гаража-магазин.
          Кво да им сметна. Към цена придобиване ми е над 10% доходност осреднено. Трябва да погледна пак, но най-скъпата ми покупка на жилищен имот е в Докторска градина - 1400€/кв.м и 1640€ ми излезе гаража-магазин който и месец не стоя без наем досега. А само той да смятат - цена придобиване 34К€. Наем - 800 лева.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Ми ето, в Пловдив в Смирненски има апарти ново строителство, обзаведени по 70-80 кв за 600€. Аз толкова вземам в Хиподрума. Значи не дера наематели, нараво си е промоция. Като сменях гаража - магазин се чудех колко да му искам, мислех 500-600 лева. Но ми помогна един кандидат наемател който за фризьорски услуги и гараж му вдигнали наема на 1100 лева. Опааа, и аз веднага го лъзнах на 800 лв. Красота! Пак промоция. , но го отнесоха за ден. С краткосрочното може да достигна петичка месечно спокойно.
            Супер, сметни на перонокибиците % печалба от цена на придобиване, за да посинеят от яд, злоба и завист. Щото тези неличности те бъзикаха за гаража-магазин.

            Коментар


            • https://www.mediapool.bg/bulgaria-e-...ews358245.html

              Супер, в златния милиард си кютаме!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                айде да не информираме прекалено как са нещата :-)
                Но гледам наема да е съобразен с пазара и разходите преди отдаване, а той е сложен за определяне като има примерно 10 обяви на подобен на твоят имот - 5 фалшиви , 3 набирателни една друга и твоята :-)
                Освен това проблема на моята агенция е че не работи с колеги..., което ми ограничава избора , а аз съм напоследък придирчив доста към тва кой да пусна....:-)
                Ми ето, в Пловдив в Смирненски има апарти ново строителство, обзаведени по 70-80 кв за 600€. Аз толкова вземам в Хиподрума. Значи не дера наематели, направо си е промоция. Като сменях гаража - магазин се чудех колко да му искам, мислех 500-600 лева. Но ми помогна един кандидат наемател който за фризьорски услуги и гараж му вдигнали наема на 1100 лева. Опааа, и аз веднага го лъзнах на 800 лв. Красота! Пак промоция. , но го отнесоха за ден. С краткосрочното може да достигна петичка месечно спокойно.
                Last edited by bulgarian lev; 16.04.2024, 20:19.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  да покрие амортизацията и другите разходи
                  Демек нищо не кяриш.Така ли да го разбирам?
                  Last edited by nradev1111; 16.04.2024, 19:52.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Панелките са с предначертана съдба може да не са 20, а да са 50 години , но не е повече. Не са и те определящите, а локацията. по Дури :-)
                    Има много поляни около София, но те са първо ОКОЛО и после нямат нужната инфраструктура , а тя струва много скъпо да се изгради. На Запад решават проблема с високи такси за разрешение за строеж и с този кеш се правят нещата. При нас няма как да е по друг начин също защото за да направиш нов квартал за всичко в него трябват буквално милиарди...., които София ги няма. Така че да може да се строи много но въпросът е къде и накрая колко ще струва. Ето погледни Ливадите - те са ''хит'' от повече от 20 години вече , съвсем близо до устроени райони и въпреки голямото подобрение напоследък все още не са на нивото на старите райони до тях / като зеленина, училища, градини, транспорт..../За чисто ново място т.е. за да стане обитаемо и хубаво т.е ще трябват поне 30 години....с кеш....
                    Разбира се всеки преценява какво и как да го направи , но от това че аз всичко сам съм направил с много усилия искам да спестя някое десетилетие на чаветата толкоз
                    Дури някакъв еталон за топ икономист ли е?Инвестирала по наследство.И не различава ДДС от ДОД.
                    Last edited by nradev1111; 16.04.2024, 16:43.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Колко ги дереш наем тия елитни наематели?
                      да покрие амортизацията и другите разходи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Панелките са с предначертана съдба може да не са 20, а да са 50 години , но не е повече. Не са и те определящите, а локацията. по Дури :-)
                        Има много поляни около София, но те са първо ОКОЛО и после нямат нужната инфраструктура , а тя струва много скъпо да се изгради. На Запад решават проблема с високи такси за разрешение за строеж и с този кеш се правят нещата. При нас няма как да е по друг начин също защото за да направиш нов квартал за всичко в него трябват буквално милиарди...., които София ги няма. Така че да може да се строи много но въпросът е къде и накрая колко ще струва. Ето погледни Ливадите - те са ''хит'' от повече от 20 години вече , съвсем близо до устроени райони и въпреки голямото подобрение напоследък все още не са на нивото на старите райони до тях / като зеленина, училища, градини, транспорт..../За чисто ново място т.е. за да стане обитаемо и хубаво т.е ще трябват поне 30 години....с кеш....
                        Разбира се всеки преценява какво и как да го направи , но от това че аз всичко сам съм направил с много усилия искам да спестя някое десетилетие на чаветата толкоз
                        Колко ги дереш наем тия елитни наематели?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Панелките са с предначертана съдба може да не са 20, а да са 50 години , но не е повече. Не са и те определящите, а локацията. по Дури :-)
                          Има много поляни около София, но те са първо ОКОЛО и после нямат нужната инфраструктура , а тя струва много скъпо да се изгради. На Запад решават проблема с високи такси за разрешение за строеж и с този кеш се правят нещата. При нас няма как да е по друг начин също защото за да направиш нов квартал за всичко в него трябват буквално милиарди...., които София ги няма. Така че да може да се строи много но въпросът е къде и накрая колко ще струва. Ето погледни Ливадите - те са ''хит'' от повече от 20 години вече , съвсем близо до устроени райони и въпреки голямото подобрение напоследък все още не са на нивото на старите райони до тях / като зеленина, училища, градини, транспорт..../За чисто ново място т.е. за да стане обитаемо и хубаво т.е ще трябват поне 30 години....с кеш....
                          Разбира се всеки преценява какво и как да го направи , но от това че аз всичко сам съм направил с много усилия искам да спестя някое десетилетие на чаветата толкоз
                          Добре де, локация та локация. Какъв е % на жилищата там (от общия брой поне в големите градове), ако приемем, че ще запазват стойност? Също така какъв % от тези жилища в посочените квартали, които имат такъв потенциал ( среден етаж, поддържана сграда, далеч от шумен булевард, отстояние до друга сграда ит.н.) Отделно защо си мислиш, че не могат да бъдат уплътнени като другите презастроени квартали?
                          Last edited by better; 16.04.2024, 16:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Хахахах голям играч си.Заробил бил наемтелите.А като насерат имота и не платят сметките кой е прееван?
                            Вниквай в детайлите - никога не съм цакал наемател, а за моята страна има решения донякъде.
                            Заробвах на младини други страни на тази която представлявах...ама те доброволно подписваха и се редяха на опашка....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ооо Ратко не съм сигурен дали се сещаш за какви договори ставаше въпрос, но клаузите бяха буквално заробващи за подписалите от другата страна / не съм ги измислял аз всичките ..../
                              А с наемите много рядко подписвам нещо различно от мой такъв...той не е прецакващ наемателите, но не ми се четат други глупости. Досега само 1 път ми се е налагало да гоня един позовавайки се на договора....беше бг богаташче...и минах на чужденци почти изцяло....:-)
                              Хахахах голям играч си.Заробил бил наемателите.А като насерат имота и не платят сметките кой е прееван?
                              Last edited by nradev1111; 16.04.2024, 15:55.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                тука нема...скъпо им е :-)
                                След няколко години ще им стане тамън.

                                Коментар

                                Working...
                                X