IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    Та може не климатик, а совлака да искат и няма да я получат.
    В 21-ви век да не осигуриш на хората климатик?!

    Аз лятото без климатик не мога. Да се пържа, да мухлясвам, и да плувам в пот цяло лято заради някакъв дядка-хазаин с пенсионерски разбирания. Няма да стане.

    Хубавото е, че в децката екстри като климатик са включени безплатно.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      вие съвсем "с трици маймуни"
      климатикът не е лошо нещо - подобрение е.
      ще се прежали за първия, но после като питат има ли - има.
      не знам как щяхме да се оправяме без теб
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Точно, щом вече са под наем са подписали договор и приложение към договора в който е описано какво получават и в какво състояние е .Там е описано и показания на водомер, електромер, топломер, както и стая по стая опис и състояние на имуществото, брой и лични данни на живущи и т.н и т.н.. Пак там е написано, че каквито и да било претенции и подобрения се правят само ако се напише анекс към договора подписан и от двете страни.

        Та може не климатик, а совлака да искат и няма да я получат.
        вие съвсем "с трици маймуни"
        климатикът не е лошо нещо - подобрение е.
        ще се прежали за първия, но после като питат има ли - има.
        Last edited by bertram; 26.03.2024, 21:42.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          тези вече бяха под наем а това беше в началото
          но точно те ми послужиха като пример как да не се отнасям с наемателите
          Точно, щом вече са под наем са подписали договор и приложение към договора в който е описано какво получават и в какво състояние е .Там е описано и показания на водомер, електромер, топломер, както и стая по стая опис и състояние на имуществото, брой и лични данни на живущи и т.н и т.н.. Пак там е написано, че каквито и да било претенции и подобрения се правят само ако се напише анекс към договора подписан и от двете страни.

          Та може не климатик, а совлака да искат и няма да я получат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            С такива капризни любезно се разделям на огледа, като има казвам, че текът още огледи и евентуално ще звънна.
            тези вече бяха под наем а това беше в началото
            но точно те ми послужиха като пример как да не се отнасям с наемателите
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

              Играч си ти .Сега остава да кажеш и колко ти е стойността на портфейла и колко ти средно годишната доходност и тухлените ще си изядат гъзовете от яд.
              болАт ни паците на джонката за портфейла
              ама буквално така
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Точно така. Моите са тези долу. Целта ми беше като цяло експозиция в цял свят и малко диверсификация спрямо доставчика (някои се припокриват, но са с различен доставчик).
                Включих естесвено Small Caps и Emerging Markets.
                Целта ми беше 55% USA, 20% Европа, 10% Япония,15% Други. В момента естествено пропорциите са други и си трябва ребалансиране постоянно, което постигам чрез покупките всеки месец.

                Иначе отделните акции не ги броим, там имам отделни портфейли, общо към 40 различни акции, като съотн. фондове/акции ми е 60/40.
                Отделно ДЦК и корпоративни ЦК, към момента 15% от всичко.
                Отделно физическо злато 5%.
                Отделно Крипто 2%.

                ЕТФ-и:
                Region Anteil Curr ISIN Anbieter Type Repl Name TER
                North America 10,00% USD IE00BK5BQW10 Vanguard Accumulating Full Vanguard FTSE North America UCITS ETF Accumulating 0,10
                North America USA 10,00% USD IE00B5BMR087 iShares Accumulating Full iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Acc) 0,07
                North America USA 10,00% USD IE00BJ0KDR00 Xtrackers Accumulating Full Xtrackers MSCI USA UCITS ETF 1C 0,07
                Europe 10,00% EUR LU0908500753 Amundi Accumulating Full Lyxor Core STOXX Europe 600 (DR) UCITS ETF Acc 0,07
                Emerging Markets 10,00% USD IE00BKM4GZ66 iShares Accumulating Sampling iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF (Acc) 0,18
                Asia Pacific excl. Japan 5,00% USD IE00BK5BQZ41 Vanguard Accumulating Full Vanguard FTSE Developed Asia Pacific ex Japan UCITS ETF (USD) Accumulating 0,15
                Asia Pacific Japan 5,00% USD IE00B4L5YX21 iShares Accumulating Sampling iShares Core MSCI Japan IMI UCITS ETF 0,15
                World 10,00% USD IE00BF4RFH31 iShares Accumulating Sampling iShares MSCI World Small Cap UCITS ETF 0,35
                World 15,00% USD IE00BJ0KDQ92 Xtrackers Accumulating Sampling Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1C 0,19
                World 15,00% USD IE00BK5BQV03 Vanguard Accumulating Sampling Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF Acc 0,12
                Играч си ти .Сега остава да кажеш и колко ти е стойността на портфейла и колко ти средно годишната доходност и тухлените ще си изядат гъзовете от яд.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  Дерат с 1,1% годишна ткаса управление.Ама за БГ е добре,защото другите дерат повече и са абсолютни аматьори.Ама ако беше взел ETF можеше да мине под 0,2%
                  Точно така. Моите са тези долу. Целта ми беше като цяло експозиция в цял свят и малко диверсификация спрямо доставчика (някои се припокриват, но са с различен доставчик).
                  Включих естесвено Small Caps и Emerging Markets.
                  Целта ми беше 55% USA, 20% Европа, 10% Япония,15% Други. В момента естествено пропорциите са други и си трябва ребалансиране постоянно, което постигам чрез покупките всеки месец.

                  Иначе отделните акции не ги броим, там имам отделни портфейли, общо към 40 различни акции, като съотн. фондове/акции ми е 60/40.
                  Отделно ДЦК и корпоративни ЦК, към момента 15% от всичко.
                  Отделно физическо злато 5%.
                  Отделно Крипто 2%.

                  ЕТФ-и:
                  Region Anteil Curr ISIN Anbieter Type Repl Name TER
                  North America 10,00% USD IE00BK5BQW10 Vanguard Accumulating Full Vanguard FTSE North America UCITS ETF Accumulating 0,10
                  North America USA 10,00% USD IE00B5BMR087 iShares Accumulating Full iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Acc) 0,07
                  North America USA 10,00% USD IE00BJ0KDR00 Xtrackers Accumulating Full Xtrackers MSCI USA UCITS ETF 1C 0,07
                  Europe 10,00% EUR LU0908500753 Amundi Accumulating Full Lyxor Core STOXX Europe 600 (DR) UCITS ETF Acc 0,07
                  Emerging Markets 10,00% USD IE00BKM4GZ66 iShares Accumulating Sampling iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF (Acc) 0,18
                  Asia Pacific excl. Japan 5,00% USD IE00BK5BQZ41 Vanguard Accumulating Full Vanguard FTSE Developed Asia Pacific ex Japan UCITS ETF (USD) Accumulating 0,15
                  Asia Pacific Japan 5,00% USD IE00B4L5YX21 iShares Accumulating Sampling iShares Core MSCI Japan IMI UCITS ETF 0,15
                  World 10,00% USD IE00BF4RFH31 iShares Accumulating Sampling iShares MSCI World Small Cap UCITS ETF 0,35
                  World 15,00% USD IE00BJ0KDQ92 Xtrackers Accumulating Sampling Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1C 0,19
                  World 15,00% USD IE00BK5BQV03 Vanguard Accumulating Sampling Vanguard FTSE Developed World UCITS ETF Acc 0,12
                  Last edited by ejonny2376; 26.03.2024, 19:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    капризните са най-нетрайни
                    имахме преди години една млада двойка, уж свесни, та затова им се вързах
                    искаме адресна регистрация
                    - ок
                    след няколко месеца, искаме климатик
                    - мм, добре, айде
                    и след още няколко месеца
                    - ами, ние ще напускаме
                    С такива капризни любезно се разделям на огледа, като има казвам, че текът още огледи и евентуално ще звънна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      капризните са най-нетрайни
                      имахме преди години една млада двойка, уж свесни, та затова им се вързах
                      искаме адресна регистрация
                      - ок
                      след няколко месеца, искаме климатик
                      - мм, добре, айде
                      и след още няколко месеца
                      - ами, ние ще напускаме
                      Дори и семейство с дете е риск. Със всяка смяна на работата сменят и жилището ами и отрочето като отиде да учи на майната си и пак СМЕНЯТ. И с право, това е ОСНОВНОТО ПРЕДИМСТВО НА НАЕМА. Наемаш това което в МОМЕНТА ТИ Е ИЗГОДНО, и си вързан само 1-2 месеца, а не 20-30 години.
                      Затова и НАЕМА ТРЯБВА ДА Е ПОВЕЧЕ ОТ ВНОСКАТА ПРИ 100% ипотека за 30г (даже 20г ама айде от мен да мине). В момента такъв имот НЯМА в София
                      Last edited by bota156; 26.03.2024, 18:47.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                        Eвго, не става въпрос за преди 30-35г. Голямата драма е, че е пълно с млади семейства, които вземат ипотеки на цената на 35-40г. наеми. Хубаво е човек да има имот за собствено ползване, хубаво е да е получил наследство и т.н,nо е тъпо на ДНЕШНИ цени да си мисли, че прави ИНВЕСТИЦИЯ и то с пари на ЗАЕМ! Само това се опитвам да покажа тук. Че имота може и е добра инвестиция, но когато нацелиш периода. А този период е критичен, когато става въпрос за житейски хоризонт от 20-30г. активен живот. Тоест трябва с много акъл и мисъл да подходиш, а не а се поддаваш на общата мантра "имотите винаги ще поскъпват". Иначе не е по-зле да си изхарчиш спестяванията за надценен имот, отколкото за ново БМВ, въпроса е да осъзнаваш за какво ги харчиш и да си даваш сметка за последствията.

                        Сигурен съм, че и японците са си мислили същото 1990г., а днес 30г. по-късно още не са се възстановили! И това, което наблюдавам е, че точно такъв сценарий очаква и нас. А още по-лошото е, че българина е в чудесна позиция с 90% собственост и изобщо няма нужда да бърза да си слага сам примката на врата. Кажете честно, колко хора познавате, които няма да получат някакъв наследвен имот и ще останат на улицата? Изобщо не вижам фундамент в тази мания и ми е жалко каква мъка и страдание ги чакат много хора, мислейки си, че понеже за 7г. апартамента им е станал х 2 или х3 са забогатели, а те всеки ден гледат промоциите в кауфланд.


                        2010, 2011,2012,2013,2015 още има хора, които още не са се възстановили от тогава или са нула на нула.
                        По спомен. Имотите за последните 200г. са носели 1.5% възвръщаемост номинално. Баш колкото на господина с неговите 2х, която обаче печалба след данъци се оказа достатъчна само да си купи 20г. немска кола...

                        https://fred.stlouisfed.org/series/QJPN628BIS

                        [ATTACH=CONFIG]n4169205[/ATTACH]
                        +1

                        Има хора с пари и не ги бъркат скъпите цени. Има богати двойки с много голям доход и те купуват от новото и от скъпото.

                        Аз също не смятам да инвестирам на тези нива. НИ не са панацея и ако мога, ще си оптимизирам 2-3 от наследствените имоти.

                        Струва ми се, че е до човек ("Не става сума за възраст, а за можене"), има инициативни хора и правят пари от нищото. Става дума за човешките знания и умения, които все повече се превърщат в капитал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                          Чак и тебе ли те бие.Язък че си учил 10 години.
                          Ми в държавна болница по щат заплата ме бие. 1600 до 2200 в Софийска държавна болница. Аз закво бегам от там.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Ето видя ли че не съм те излъгал.Въпреки големите такси пак имаш прилична доходност без разправии и без данъци,Да не забравиш да почерпиш,
                            Не си сбъркал. Просто нацелих период на връх и последващ спад. Но не излязох и спечелих, макар и под очакванията. Винаги, нека се пооправя малко тук и след Великден ще изтрескаме един ботл скоч. Без каки, мани ги тез коври.
                            Last edited by bulgarian lev; 26.03.2024, 19:50.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                              Eвго, не става въпрос за преди 30-35г. Голямата драма е, че е пълно с млади семейства, които вземат ипотеки на цената на 35-40г. наеми. Хубаво е човек да има имот за собствено ползване, хубаво е да е получил наследство и т.н,nо е тъпо на ДНЕШНИ цени да си мисли, че прави ИНВЕСТИЦИЯ и то с пари на ЗАЕМ! Само това се опитвам да покажа тук. Че имота може и е добра инвестиция, но когато нацелиш периода. А този период е критичен, когато става въпрос за житейски хоризонт от 20-30г. активен живот. Тоест трябва с много акъл и мисъл да подходиш, а не а се поддаваш на общата мантра "имотите винаги ще поскъпват". Иначе не е по-зле да си изхарчиш спестяванията за надценен имот, отколкото за ново БМВ, въпроса е да осъзнаваш за какво ги харчиш и да си даваш сметка за последствията.

                              Сигурен съм, че и японците са си мислили същото 1990г., а днес 30г. по-късно още не са се възстановили! И това, което наблюдавам е, че точно такъв сценарий очаква и нас. А още по-лошото е, че българина е в чудесна позиция с 90% собственост и изобщо няма нужда да бърза да си слага сам примката на врата. Кажете честно, колко хора познавате, които няма да получат някакъв наследвен имот и ще останат на улицата? Изобщо не вижам фундамент в тази мания и ми е жалко каква мъка и страдание ги чакат много хора, мислейки си, че понеже за 7г. апартамента им е станал х 2 или х3 са забогатели, а те всеки ден гледат промоциите в кауфланд.


                              2010, 2011,2012,2013,2015 още има хора, които още не са се възстановили от тогава или са нула на нула.
                              По спомен. Имотите за последните 200г. са носели 1.5% възвръщаемост номинално. Баш колкото на господина с неговите 2х, която обаче печалба след данъци се оказа достатъчна само да си купи 20г. немска кола...

                              https://fred.stlouisfed.org/series/QJPN628BIS

                              [ATTACH=CONFIG]n4169205[/ATTACH]
                              Моето очакване е за нещо като предишното спукване на балона от 2008ма, в рамките на следващите 3-4 години спад с 40%, няколко години плато и после пак ръст. Но може и да се окажеш прав за много по-дълъг и бавен спад, като японския. Тука сме като японците като демография, а тоя балон определено се оляха със строежи по цяла София, може би в пъти повече от предишния като обем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Последната двойка изкара година и 2 месеца. Мадамата много обича реформите и промените, и е намерила малко по-просторен апарт от моя.

                                Специално за нея го бях изчистил основно, после нов диван за хола, нов голям хладилник, един път им оправих мръсен канал. И тя искаше още реформи да се правят и аз й отказах (тъй като за една година ми се сториха доста неща от моя страна) и тогава тя реши да търси нещо друго.
                                капризните са най-нетрайни
                                имахме преди години една млада двойка, уж свесни, та затова им се вързах
                                искаме адресна регистрация
                                - ок
                                след няколко месеца, искаме климатик
                                - мм, добре, айде
                                и след още няколко месеца
                                - ами, ние ще напускаме

                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X