IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В момента да инвестирам в имот трябва:
    - Да платя 40% повече квадратура от реалната (т.е. под наем давам 60 квадрата, а купувам 100)
    - Да дам куп пари на брокер и нотариус
    - Да дам куп пари за ремонт, само едно пребоядисване отива към 10 бона на 3-стаен
    - Да поема риска за наемател да дойде някой идиот, който само ще окраде каквото има и ще се изнесе
    - Да планирам поне 2 месеца в годината празни и без наем
    - Буквално да си губя времето - да ходя, да отключвам, да заключвам, водомери, общи събрания, да търся наематели, да организирам огледи, да се занимавам с лъжливи брокери....
    - Да плащам данък сгради и такси смет
    - Да плащам имуществени застраховки
    - Да разчитам на БГ бюрократи, чиновници и на куцата и корумпирана съдебна система в случай на проблем
    - Да плащам 10% данък върху наема

    Преди (подчертавам, преди) всички горни проблеми и разходи, доходността е максимум 3% при сегашните цени. Колко ще е след тях,не ми се и мисли даже.

    Срещу:
    - За половин минута да подам ордера към брокерската сметка, да купя някоя щатска (или друг вид) облигация и да получавам 5% без да си мръдна пръста, да не говорим и че лихвите са необлагаеми.
    - Или дългосрочно поне 8% ако приема волатилността на акциите
    - Или пък 4% директно в безсрочен депозит без такси

    Кое да избера?
    Last edited by ejonny2376; 12.10.2023, 13:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Като вървят по 1500 що го даде за 800?
      Кой се опитваш да ЛЪЖЕШ? не е ли себе си? НАБУТАЛ СИ СЕ С ИМОТИТЕ. И ОЩЕ СЕ НАБУТВАШ. ама като ти е толкова акъла НИКОЙ НЕ МОЖЕ да те вразуми.
      Дадох го Април месец за 800. Бота, не четеш. И по стечение на семейни обстоятелства французина се прибра. Даже загуби два депозита човека. Сега от Септември е на краткосрочно отдаване. Айде четете и недей все да мислите че някой ви лъже.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Всеки път се чудя откъде идва този дрезгав грозно грачещ вой от перона, а то за кв'о било

        Цените на апартаментите ново строителство в София през второто тримесечие на годината са с 89% по-високи спрямо 2015 г.

        https://blitz.bg/obshtestvo/tezhk-ud...ews978517.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
          Понижители, аз също съм верен на каузата, но слушайки ученията на нашия тартор, започвам да мисля, че май жилищата са за предпочитане от това, което твърди той. Не знам. Вие как мислите?

          https://streamable.com/086827
          Професора има знания и доста от нещата които казва са верни ,има и доста въпросителни около неговите тези

          Коментар


          • Предлагат държавата да осигури евтини жилища за младите

            https://www.pariteni.bg/novini/ikono...mladite-247480

            Не знам дали ще мина за млад, според стандартите им, но ето за кой са предвидени евтините жилища и субсидиите. Предполагам, че на опашката ще се наредят и хора, изживяващи 2ра младост.

            Коментар


            • https://www.segabg.com/hot/category-...-hora-dogodina

              Не знам как може медиите да пишат такива лоши неща
              Всяка втора фирма у нас ще съкращава хора догодина

              Само 19% от предприятията ще имат нужда от още персонал, сочи анкета на АИКБ

              През 2024 г. е възможно свиване на потребителското търсене заради все още високата инфлация и повишаване на лихвите по кредитите.


              Бизнесът е песимистично настроен за перспективата през 2024 г. икономиката ни да отбележи растеж.

              Анкета на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) сред нейните членове показва, че 80% очакват продажбите им да намалеят или да останат на нивото от тази година. По отношение на финансовия резултат 43% от анкетираните смятат, че през 2024 г. той ще е по-нисък от този през 2023 г., а само 24% са оптимисти за по-добри печалби. Освен това четирима от 5 от анкетираните предприемачи очакват износа да намалее или да остане без промяна.

              Показателни са и очакванията, свързани с инвестиционната активност - само 26% планират по-големи инвестиции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                Понижители, аз също съм верен на каузата, но слушайки ученията на нашия тартор, започвам да мисля, че май жилищата са за предпочитане от това, което твърди той. Не знам. Вие как мислите?

                https://streamable.com/086827
                Не, не. Глупости са това с жилищата.

                По-добре както вездесъщият професор ви казва. Инвестирайте в оборска тор, колеги. Имате ли поне по един сайвант на село, където да я складирате?

                Коментар


                • Понижители, аз също съм верен на каузата, но слушайки ученията на нашия тартор, започвам да мисля, че май жилищата са за предпочитане от това, което твърди той. Не знам. Вие как мислите?

                  https://streamable.com/086827

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                    Вече с една проста облигация се правят над 5% доходност. Това е новата реалност.
                    Това е нещото което се промени и много умни хора още не го разбират,а какво остава за тукашните шимпанзета.
                    ИМОТИ-те много дълго няма да са добър актив,едно ,че са огромен балон в момента,но наи-важното,защото се строят с кредит,а той е много скъп и ще е такъв може би много години,ако не и десетилетия.Ерата на печатането на пари от въздуха и раздаването им срещу почти нулеви лихви свърши.

                    В БГ имотите удара ще е десетократно по-силен поради десетки причини !
                    Клане.Това ще видим.Клане на добитък болен от недвижима болест.
                    Last edited by petrg5s; 12.10.2023, 11:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                      Решено е!
                      Минималната работна заплата се увеличава залпово с 19.61% до 933 лева. Това ще повлече доходите на държавните служителите, работещите в държавни и общински предприятия, а оттам увеличението ще бъде прехвърлено и в частния сектор.
                      Мисля, че е ясно какво ще се случи и с цените на жилищата. Увеличението в доходите е фактор №1 и за увеличението на цените на недвижимите имоти.
                      Засега увеличенията повличат безработицата ,защото частния сектор започна да съкращава

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                        Решено е!
                        Минималната работна заплата се увеличава залпово с 19.61% до 933 лева. Това ще повлече доходите на държавните служителите, работещите в държавни и общински предприятия, а оттам увеличението ще бъде прехвърлено и в частния сектор.
                        Мисля, че е ясно какво ще се случи и с цените на жилищата. Увеличението в доходите е фактор №1 и за увеличението на цените на недвижимите имоти.
                        Ще увеличи доходите на хората, които и без това са и ще си останат извън пазара на жилища. Ефекта по веригата ще е минимален, ако не и нулев. Това и не включва евентуални съкращения в, поради нерентабилност да се плаща новата минимална заплата. Единствено служи за изсветляване на доходите и по-големи осигуровки от бизнесмени, които се осигуряват на минималния праг.

                        Коментар


                        • Решено е!
                          Минималната работна заплата се увеличава залпово с 19.61% до 933 лева. Това ще повлече доходите на държавните служителите, работещите в държавни и общински предприятия, а оттам увеличението ще бъде прехвърлено и в частния сектор.
                          Мисля, че е ясно какво ще се случи и с цените на жилищата. Увеличението в доходите е фактор №1 и за увеличението на цените на недвижимите имоти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Даваш ми два ретро стари апарти по 650 и 700 евро и един двустаен за 1000 за пример че е по-евтино, така ли? Само през пролетта 700 беше към максимума. Аз отдадох на 800, но семейни проблеми принудиха наемателя ми французин да замине след 2 месеца под наем при мен.
                            Сега ти казвам че има имоти които отиват към 1500, в Плазата е толкова че и повече вече, аз ти говоря за някои по-скъпи оферти и то извън Плазата. Ти ми се пениш. Единственото което мога да кажа е че спора с теб е безсмислен, а ти си с изкривени, стари и необективни представи.
                            Напротив, ще даде. Хората не са сноби като теб и някои които намирисват отдалеч. Да, има шофьори, таксита, метро. Отдавна хората ползват метро. Колата с гараж е предимство, но рядко се намира. Има и паркинги и питат, именно с гараж или място са по-високите оферти.
                            Аха, ще горя по туба бензин в задръстванията където времето даже е скъпо, дори за мен, който напоследък трябва да се придвижи навреме до точка Б за да не се изложа да взема метрото за минути. Или електро автомобил такси, пак бавно обаче. Хората шофьори имат бре пич, идват и ги вземат, защото докато пътуват работят, говорят...тези с по 1500 те евра наем.
                            А бе я си ходете по Априлци и откъдето сте, вие сте измислени геройчета с претенции за стандарт. Личи ви вече и без камера.
                            10 Евро наем средно с 5% доходност прави около 2400 Евро цена. Като извадиш рисковете, разходите, празните месеци и пр. - максимум 1800-2000 Евро е реалната цена на квадратен метър за Докторски паметник. За останалите райони - наполовина. И това за жилище в приличен вид. Вече с една проста облигация се правят над 5% доходност. Това е новата реалност. Доходност от 2% при имотите означава, че са НАДЦЕНЕНИ.Това е реалността за мен, а ти може да си плуваш в облаците колкото искаш, това обаче няма да направи имотите в София (да не говорим за боклуците по Черноморието) атрактивна инвестиция, не и докато не последва абсолютно необходимата корекция от минимум 50%-60%.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Който може (и е готов) да даде 900 Евра за двустаен, той няма да се вози в метро и няма да ходи на работа с метро.
                              Така че пак нещо сериозно фантазираш. Явно влиянието на онзи си оказва пагубното действие.

                              Къде са тези 1500 бре?

                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...6bs&f1=1&fe7=1
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...6bs&f1=1&fe7=1
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...6bs&f1=1&fe7=1

                              Толкова сте пропаднали в това БГ, че вече само халюцинирате за наеми. Вие сте дъното, абсолютното дъно.
                              ЕЕЕЕ ама ти май не си запознат със симптомите на недвижимата болест. Те изпитват неудържима потребност да отбелязват хартиени печалби или други теоретични доходи. Накрая пият една студена вода и си лягат.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Даваш ми два ретро стари апарти по 650 и 700 евро и един двустаен за 1000 за пример че е по-евтино, така ли? Само през пролетта 700 беше към максимума. Аз отдадох на 800, но семейни проблеми принудиха наемателя ми французин да замине след 2 месеца под наем при мен.
                                Сега ти казвам че има имоти които отиват към 1500, в Плазата е толкова че и повече вече, аз ти говоря за някои по-скъпи оферти и то извън Плазата. Ти ми се пениш. Единственото което мога да кажа е че спора с теб е безсмислен, а ти си с изкривени, стари и необективни представи.
                                Напротив, ще даде. Хората не са сноби като теб и някои които намирисват отдалеч. Да, има шофьори, таксита, метро. Отдавна хората ползват метро. Колата с гараж е предимство, но рядко се намира. Има и паркинги и питат, именно с гараж или място са по-високите оферти.
                                Аха, ще горя по туба бензин в задръстванията където времето даже е скъпо, дори за мен, който напоследък трябва да се придвижи навреме до точка Б за да не се изложа да взема метрото за минути. Или електро автомобил такси, пак бавно обаче. Хората шофьори имат бре пич, идват и ги вземат, защото докато пътуват работят, говорят...тези с по 1500 те евра наем.
                                А бе я си ходете по Априлци и откъдето сте, вие сте измислени геройчета с претенции за стандарт. Личи ви вече и без камера.
                                Като вървят по 1500 що го даде за 800?
                                Кой се опитваш да ЛЪЖЕШ? не е ли себе си? НАБУТАЛ СИ СЕ С ИМОТИТЕ. И ОЩЕ СЕ НАБУТВАШ. ама като ти е толкова акъла НИКОЙ НЕ МОЖЕ да те вразуми.
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X