IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Темата е нищена много пъти.Изкарваш 5 бона заплата плащаш данък като за доход от 5 бона.Аз изкарвам 2 бона,и си плащам моя данък спрямо моя доход.Кой какво е учил,за какво е учил,колко е учил вече е въпрос на гледна точка.В богатите държави като Швейцария хората приветстват високите данъци,защото така имат повече обществени блага.Така е .Въпроса на цивилизационно развитие.Няма да ме разбереш,защото мислиш в бг рамка.Бъди по разчупен и мисли за общото благо .После повече помощи,ако си без работа,социални надбавки да има в по големи размери и така.Сега един яде стекове със зелена салата,а до него другия рови в кофата.Не става.Нека си хапва стека,ама и другия да може да си купи пържолка,макар и по евтина.Това е нормална държава,и добър живот.

    Корупцията вече е друга бира.Днеска нали видя на протеста,пак бяха смях и песни и приказки чудесни.
    значи аз бачкам яко за 5К и ми взимат 2К и оставам с 3K, а някой дето не е учил взима 2К и плаща 200 кинта и ползва моите данъци...

    няма по-справедлив данък от процента един за всички = плосък не значи еднакъв като сума, а като дял от припечеленото(!), не е случайно, че църквата от как я има прибира десятък.
    изкарал съм 5000 плащам 500
    ти си изкаррал 2000 плащащ 200

    моя принос за обществото пак е по-висок от твоя, но не се налага да давам 2000, че шиши, домуса и сие да си ги разделят през обществени поръчки без търг...
    Last edited by bertram; 27.01.2021, 22:48.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...tite-se-pazari

      Единственото в което се съмнявам е че няма да стане точно така, само Китай изключвам от това число. За капиталовите пазари от развиващите се и източни страни говоря, Путин има право, но рублата и турската лира са вече изпапкани допълнително.
      То след 30,те никой не е очаквал.Всичко е почнало от нищото .Има една приказка,като спре търговията почва войната.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-minaliya-vek

        Следващия възможен Черен Лебед след Ковид.
        https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...tite-se-pazari

        Единственото в което се съмнявам е че няма да стане точно така, само Китай изключвам от това число. За капиталовите пазари от развиващите се и източни страни говоря, Путин има право, но рублата и турската лира са вече изпапкани допълнително....и в адванс.
        Last edited by bulgarian lev; 27.01.2021, 22:31.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-minaliya-vek

          Следващия възможен Черен Лебед след Ковид.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
            Не е необходимо да правиш договори за да ги извадиш ако са некоректни платци единствено е въпрос на време месец два три и тн в зависимост от законовите промени
            Но рано или късно ще ги извадиш след това ще искаш предплата съответният брой месеци и така леко по леко примката ще се стегне около некоректните
            Както казах и предишният пост всяка мярка в защите на наемателите всъщност работи против тях. Накрая ще стане така без 6-месечен наем напред да не можеш да си намериш квартира
            Като отдавах преди време разни имоти, за по-желаните понякога исках да ми разкажат защо са напуснали предишните си наемодатели, телефона на поне един наемодател а при 2 и повече контакта имаха по-голям шанс за наемането и по-ниска цена, това беше моркова. За някои не беше проблем, други гледаха странно и си заминаваха. Получаваше се добър кастинг.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение
              Карък контролирай си банкерите малко. Забравят за ЕПК императивите.

              https://www.investor.bg/novini/130/a...-lihvi-320799/
              Мача е свирен вече.Ще видиш,че нещата ще си дойдат на място,по друга линия.Посоката вече е определена.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                Едно много просто и ясно обяснение от доц. Методи Андреев от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране, преподавател в Университета по архитектура, строителство и градоустройство.
                От 9.47 мин започва.
                Право си каза човека.Така е.Чисто и просто.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  при прогресивен данък събраното ще е по-малко от при плосък 10%.

                  хора като теб не могат да разберат, че при ддс 20%, което плащаш като поп в аптеката, при лекаря, в магазина и тн..дали пешо или мене ще ни резнат с някоя и друга хилядарка грам няма да се усети, а напротив ще накара масово икономиката да посивее.

                  добрите данъци (с висока събираемост) са малките данъци, а когато държавата влезе в ролята на преразпределител всичко си е.. м...та
                  защото държавата е доказано неефективен оператор на средства с нива на корупция по веригата в порядък по-високи от злоупотребите и укриване на средства в частния бизнес.

                  виж какво се случва с пътната агенция и 5 милиарда поръчки без търгове за Хемус и после ми говори, че данъците са хубаво нещо.

                  при такива нива на корупцията в РБ данъците са рекет.
                  Уви вече не можете да сивеете. Ти май си помисли, че плоския данък е вечен... ми той е само да ви изкарат на светло бе драгинко И то докато още сте беднички, за да може да сурвакат и тия с ниските доходи. Като направите сланинката - айде люс прогресивен пак, ако ти паднат доходите - идват да те разследват за укриване.

                  Но по-дебелия чеп е именно ДДС - Б-стан е рекордьор по високо ДДС защото почти няма диференцирани ставки.

                  А най-дебелия чеп е вдигане на максималния таван на осигуровките примерно на 10 000 лева + вдигане на парите за здраве. Иронията е, че народа е против - и точно затова ПАК ще има болни и бедни пенсионери навсякъде после, не стига че живеете по-малко, ами и по-зле.

                  Коментар


                  • Карък контролирай си банкерите малко. Забравят за ЕПК императивите.

                    https://www.investor.bg/novini/130/a...-lihvi-320799/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Крети аз съм купил кеш и мога да отдавам мога и да не отдавам ако условията не ми харесват, за разлика от тебе дето ако не правиш люлюни на арабелите ще ти вземат шерхауса

                      Освен това голяма част от имотите са ми купувани назад във времето на други цени и какъвто и таван на наемите да сложат ще имам повече от добра възвръщаемост.
                      Ламби, туй просто значи че си го поел целия Риск имам предвид. Без да можеш да печелиш. При мен има капиталова 5% годишно по домова книга, кредита ми е 1.49%, като избича месечно 6-700 от бунаци като теб наем - и доплащам 200 вноска Понеже си възглупав, ще ти го напиша така - взех едни пари дето разни тук сте ги слагали на влог с нулева лихва, получавам по капиталова върху тях едни 3.6% годишно и си живея на 200 квадрата за 200 евра месечен разход. И целия риск е при банката.

                      ПП: понеже ти гледам бълнуванията за 6 месечни предплати - и това се регулира по закон, тук са макс 3-мес. например. И като хазяин трябва да ги сложиш в специална отделна сметка и не можеш да харчиш от тях.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Виж схемите ,то се вижда.Сериозен съм.Ще видиш че метрото няма да го пуснат,или да го пуснат брой до първия дъжд и е заминало.Има си фундамент.Като не си го изпълнил и не си мислил,ти не изградил цялата конструкция.После на парче не правиш нищо.Това не ти е улица да кърпиш с асфалт дупките.
                        Метрото е най сложния проект в София.Преди японците го правиха,после турците на Мария Луиза,не е мръднало.Тука щом пипне БГ ръчичка стой и гледай.
                        Едно много просто и ясно обяснение от доц. Методи Андреев от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране, преподавател в Университета по архитектура, строителство и градоустройство.
                        От 9.47 мин започва.

                         
                        Last edited by troika; 27.01.2021, 21:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          при прогресивен данък събраното ще е по-малко от при плосък 10%.

                          хора като теб не могат да разберат, че при ддс 20%, което плащаш като поп в аптеката, при лекаря, в магазина и тн..дали пешо или мене ще ни резнат с някоя и друга хилядарка грам няма да се усети, а напротив ще накара масово икономиката да посивее.

                          добрите данъци (с висока събираемост) са малките данъци, а когато държавата влезе в ролята на преразпределител всичко си е.. м...та
                          защото държавата е доказано неефективен оператор на средства с нива на корупция по веригата в порядък по-високи от злоупотребите и укриване на средства в частния бизнес.

                          виж какво се случва с пътната агенция и 5 милиарда поръчки без търгове за Хемус и после ми говори, че данъците са хубаво нещо.

                          при такива нива на корупцията в РБ данъците са рекет.
                          Темата е нищена много пъти.Изкарваш 5 бона заплата плащаш данък като за доход от 5 бона.Аз изкарвам 2 бона,и си плащам моя данък спрямо моя доход.Кой какво е учил,за какво е учил,колко е учил вече е въпрос на гледна точка.В богатите държави като Швейцария хората приветстват високите данъци,защото така имат повече обществени блага.Така е .Въпроса на цивилизационно развитие.Няма да ме разбереш,защото мислиш в бг рамка.Бъди по разчупен и мисли за общото благо .После повече помощи,ако си без работа,социални надбавки да има в по големи размери и така.Сега един яде стекове със зелена салата,а до него другия рови в кофата.Не става.Нека си хапва стека,ама и другия да може да си купи пържолка,макар и по евтина.Това е нормална държава,и добър живот.

                          Корупцията вече е друга бира.Днеска нали видя на протеста,пак бяха смях и песни и приказки чудесни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Сега като дойде кака ти Корни,ще оправи прогресивния данък,и всичко ще е ок
                            при прогресивен данък събраното ще е по-малко от при плосък 10%.

                            хора като теб не могат да разберат, че при ддс 20%, което плащаш като поп в аптеката, при лекаря, в магазина и тн..дали пешо или мене ще ни резнат с някоя и друга хилядарка грам няма да се усети, а напротив ще накара масово икономиката да посивее.

                            добрите данъци (с висока събираемост) са малките данъци, а когато държавата влезе в ролята на преразпределител всичко си е.. м...та
                            защото държавата е доказано неефективен оператор на средства с нива на корупция по веригата в порядък по-високи от злоупотребите и укриване на средства в частния бизнес.

                            виж какво се случва с пътната агенция и 5 милиарда поръчки без търгове за Хемус и после ми говори, че данъците са хубаво нещо.

                            при такива нива на корупцията в РБ данъците са рекет.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Пуснете си канал 1,дават за безработицата,пазара на труда,процента безработица,и всичко което предстои.Специалист от HR агенция казва за какъв процент безработица иде реч и колко малко обвви за работа има.Да не си говорим празни приказки после.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Викам те тебе с един договор за покупко-продажба или безвъзмездни ползване и ги гоня. Айде бе, че не мога да изгоня нахални наематели. И тока и парното мога да спра ако пожелая.
                                Нямам некоректни наематели, но съм се застраховал.
                                Познавам едни момчета с бързите кредити.Само офиса им струва обзавеждането 50 000 евра.Там всичко се оправя.

                                Коментар

                                Working...
                                X