IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.investor.bg/po-sveta/453...shtata-320533/

    Ниските наеми,лоша поличба за цените на жилищата...
    Ниските наеми ще се отразят на възвръщаемостта, както вече няколко пъти писах новата реалност ще е 30+ години стартова възвръщаемост за новозакупилите

    Но за да е мотивиран някой да продаде имот заради ниска възвръщаемост трябва да има алтернатива с по висока доходност при поне същият риск.

    За над 99% от собствениците на имоти давани под наем такава алтернатива няма и те ще бъдат принудени да се примирят и с 2% възвръщаемост

    Също така не забравяй че ниската възвръщаемост касае най вече новозакупените имоти, а примерно на имотите ми закупени преди години възвръщаемостта е повече от прекрасна да не говорим за капиталовата

    Коментар


    • https://blitz.bg/ikonomika/totalen-o...95059.html/amp
      иии любимия блиц,....СПАД !

      Коментар


      • https://www.investor.bg/po-sveta/453...shtata-320533/

        Ниските наеми,лоша поличба за цените на жилищата...

        Коментар


        • [QUOTE=pepe1234;n3706321]
          Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
          Драсти Колеги,
          Гледам затрили ни темичката , нема стримери, нема нито.... Смех....:-) Ама и тва не помага......Цените бележат рекорд след рекорд:
          Средна цена на имотите в извадката: 141620 euro
          Средна цена на кв.м: 1359 euro.



          Вчера слушах по радиото, изказване на некакъв си там от управляващите. За 2020 смятат да запазят ръст на БВП 3% въпреки ковида или нещо от сорта. Та изглежда сме се сериозно засислили да приемем еврото в най-скоро време. Което означава поне три години без сериозни кризи.
          Ей ти като Станишката почна,3 години без кризи,ми тя България да не би да е на самотен остров, мощна,изолирана икономика ,без връзка с външния свят ??

          Коментар


          • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n3706099]Драсти Колеги,
            Гледам затрили ни темичката , нема стримери, нема нито.... Смех....:-) Ама и тва не помага......Цените бележат рекорд след рекорд:
            Средна цена на имотите в извадката: 141620 euro
            Средна цена на кв.м: 1359 euro.



            Вчера слушах по радиото, изказване на некакъв си там от управляващите. За 2020 смятат да запазят ръст на БВП 3% въпреки ковида или нещо от сорта. Та изглежда сме се сериозно засислили да приемем еврото в най-скоро време. Което означава поне три години без сериозни кризи.
            Last edited by pepe1234; 25.01.2021, 10:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              на практика почти всеки офис, който не е магазин,шоурум или работа с клиенти на гише дейност може да се 'обърне' на хоум офис с известни недостатъци, но все пак да се бачка. Това отключи лавина от проблеми с наемите, защото масово се търси намаление или директно отпадане на плащанията, когато фирмата е хоумофис и понеже има много свободни офиси упорството от страна на наемодателите не е много силно. В същото време доста от тези комплекси са финансирани по един ли друг начин със заемен капитал и става сложно.
              Като ги пуснат на жилища по 900 евра,ще изчезнат като топли банички,докато алчните продавачи,лапат мухите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                на практика почти всеки офис, който не е магазин,шоурум или работа с клиенти на гише дейност може да се 'обърне' на хоум офис с известни недостатъци, но все пак да се бачка. Това отключи лавина от проблеми с наемите, защото масово се търси намаление или директно отпадане на плащанията, когато фирмата е хоумофис и понеже има много свободни офиси упорството от страна на наемодателите не е много силно. В същото време доста от тези комплекси са финансирани по един ли друг начин със заемен капитал и става сложно.
                Всяка лакомия завършва трагично.Всичките тея гнусни и грозни сгради ще стоят празни.Същото очаква Слънчака Банско и Бетономорието.Приридата винаги наказва алчните и крадците.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  https://www.bloombergtv.bg/a/43-imot...ofisi-v-sofiya

                  Айде и в България....офисите в жилища.Честито!


                  По думите му най-засегнатият сегмент са по-малките офис сгради, в които се отдават помещения между 50 и 200 кв. м и където наематели са малки и микро компании. За някои от тези обекти вече се обмисля трансформацията от офисни в жилищни.
                  на практика почти всеки офис, който не е магазин,шоурум или работа с клиенти на гише дейност може да се 'обърне' на хоум офис с известни недостатъци, но все пак да се бачка. Това отключи лавина от проблеми с наемите, защото масово се търси намаление или директно отпадане на плащанията, когато фирмата е хоумофис и понеже има много свободни офиси упорството от страна на наемодателите не е много силно. В същото време доста от тези комплекси са финансирани по един ли друг начин със заемен капитал и става сложно.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • https://www.bloombergtv.bg/a/43-imot...ofisi-v-sofiya

                    Айде и в България....офисите в жилища.Честито!


                    По думите му най-засегнатият сегмент са по-малките офис сгради, в които се отдават помещения между 50 и 200 кв. м и където наематели са малки и микро компании. За някои от тези обекти вече се обмисля трансформацията от офисни в жилищни.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Ти ако имаш такива кешови възможности и не си купил поне два апартамента зад граница,сори но за мен не си разумен човек.
                      Мии, честно да ти кажа, тези дето ми харесват, ми идват БАЯ скъпи. Иначе има на рязни екзотични дестинации на поносимо цени, ама е 2 дни път. А и аз не обичам много самолети..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                        А, аз не казвам, че мога да ги извадя ей така и да ги дам.Ама като няма парцели, накрая...Иначе в Банско има и х 15 х евра. А знаеш ли колко струва апарт в Майерхофен-бях се запалил да взимам, може да караш целогодишно ски на Хинтертукс. Е, леко ме отказаха-над милион евра беше, по спомен преди 3 години..0
                        Ти ако имаш такива кешови възможности и не си купил поне два апартамента зад граница,сори но за мен не си разумен човек.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Говоря че тези компании не са кукла на конци като нашите, виждаш как Туитър се опълчиха на Тръмпи. Да, и да не се изнесат изцяло такива компании вече имат бизнес и позиции в цял свят. Но и да не го правят, основното което казах на Карвъка е че обменния курс на долара не зависи от тях. Само ако фалират, но временно. Важно е разплащанията и експозициите на банките по света в каква валута са. Сега ще видим Китайците след ковид обвинението (дръпнаха назад от СЗО че не може засега даьсе докаже че вируса идва от Китай....да бе, как не се сетих, в Антарктида се е зародил) как ще реагират.
                          Благодарен съм им за вируса,знаеш ли защо ?Защото сега ще кажа нещо много важно и го запомни добре.Вируса не беше нищо особено,НО с тоя вирус така бръкнаха в мозъка,в психиката и главите на хората,че буквално ги побъркаха психически.А веднъж увреддиш ли главата на някой,подле чакай рестарт и да ти харчи и дати работи и дае ефективен и така нататък.Това е много,много малко камъче и ще видиш,помни че това няма да подкара каруцата глобално дъъъълго време...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Ама ти си гледай, те и около тебе мое да гледат Нали Б-стан е пълен с мелеонери, зяпачи по НЕТ-а Как ще се цепна от смях да се нахвърляте в еБанско именно на такива ценички ... че там спада е класически.
                            А, аз не казвам, че мога да ги извадя ей така и да ги дам.Ама като няма парцели, накрая...Иначе в Банско има и х 15 х евра. А знаеш ли колко струва апарт в Майерхофен-бях се запалил да взимам, може да караш целогодишно ски на Хинтертукс. Е, леко ме отказаха-над милион евра беше, по спомен преди 3 години..0

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Тия топ компании къде са им основната част от служителите, пазарите, капиталите според тебе? Така се експозират парите, и да ги скриеш в някоя офшорка, как ще въртиш бизнес? И къде ще получиш правната защита и институциите, които само САЩ могат да предложат? То така става местенето.
                              Говоря че тези компании не са кукла на конци като нашите, виждаш как Туитър се опълчиха на Тръмпи. Да, и да не се изнесат изцяло такива компании вече имат бизнес и позиции в цял свят. Но и да не го правят, основното което казах на Карвъка е че обменния курс на долара не зависи от тях. Само ако фалират, но временно. Важно е разплащанията и експозициите на банките по света в каква валута са. Сега ще видим Китайците след ковид обвинението (дръпнаха назад от СЗО с позицията че не може засега да се докаже че вируса идва от Китай....да бе, как не се сетих, в Антарктида се е зародил) как ще реагират.
                              Last edited by bulgarian lev; 25.01.2021, 00:00.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                проблемът идва от сипването и преразпределението под дюшеците. докато има кой да 'страхува' хората те къдат бели пари за черни дни и инфлацията е под контрол,че може и деинфлация да се постигне въпреки сипването на неизкарани пари
                                поотмине ли страха обаче идва ред инфлацията и нейната по-лоша сестра хиперинфлацията.
                                Инфлацията е най малкия проблем за България.Учебници по финанси и икономика не ми се преразказват тука.Централните банки изсипват такива количества пари от 2008,ма.Същите спекулации бяха и тогава.Не забравяй че тези спекулации хранят и самите борси.После дойде кризата и стагнацията,дълги години на дефлация.За да се харчи се иска високо ниво и чувство за сигурност по повод утрешния ден.
                                Масово хората нямат средства и са с орязани доходи,тези два или три процента дето живеят в сруг свят и са богати,няма да оправят икономиката ни,и да предизвикат инфлация.Тоя дето сега е спестил и е милионер и от преди кризата,повярвай няма да почне да купува още и още.Ще купи толкова колкото и преди.

                                Коментар

                                Working...
                                X