IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
    Яя, как я извадихме от забвение тази скрита лимонка!

    Точно ей тая приказка искам довечера да четеш на байРОб-а, докато го приспиваш на 4.2% лихва!



    пп
    Щото най-вероятно и байРобът грешно е разчел прогнозата ти - с това ново "средно" уточнение!
    Хульо, ти, освен, че преподаваш грешки на младите, не можеш и да четеш с разбиране. Точно написах, че 2г. и 9м. лихвите не са ми вдигани. А, през останалия ми период, зависи кога и с колко.Хубавото е, че вече мога да изплатя остатъка на мига. А, оттогава заплатата ми е нарастнала с цяла вноска и половина!!! Ти си се страхувай от кредити, не ми дремеш...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Направи една реална сделка и ще разбереш



      На мен най-смешни са ми едни от радомир , който отиват на море с една касетка домати и пилета от фризера,като имали приятел на грила в едно заведение,да им ги пече.Да не се набутват,не за друго
      Значи ти си направил скоро реална сделка и си разбрал ,че цените намаляват при пазарлък ? Напиши ни кога, какво и къде купи както и с колко ти свалиха цената за да разберем и ние ,моля !

      Коментар


      • я да видим както пише тука...

        Лихвите по жилищните заеми в България остават далеч под европейските


        Лихвите по жилищните заеми в България не се оттласкват от многогодишното си дъно и през октомври. Данните на Българската народна банка показват, че средният лихвен процент по ипотеките в България се понижава минимално спрямо предходния месец до 2.59%. Това се случва въпреки рекордните повишения на основния лихвен процент на Европейската централна банка и въпреки мерките от страна на БНБ за повишаване на задължителните резерви.

        Лихвите по жилищните заеми в България достигнаха рекордно дъно от 2.47% през септември 2022 г. и се повишиха едва незабележимо оттогава.

        айде, весела неделя, безделници!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Яя, как я извадихме от забвение тази скрита лимонка!

          Точно ей тая приказка искам довечера да четеш на байРОб-а, докато го приспиваш на 4.2% лихва!



          пп
          Щото най-вероятно и байРобът грешно е разчел прогнозата ти - с това ново "средно" уточнение!
          Къде е дефлацията, специалист?

          Така ли преподаваш? Бъркаш потребителски кредит с ипотечен и се правиш на ударен, все едно не разбираш какво казвам.

          И за тебе ще го напиша като на слабограмотен. 1. Сайта на БНБ. 2. Лихвена статистика.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение
            Къде може да се види ?
            Направи една реална сделка и ще разбереш

            Пътуват те повечето, ама мислено...а най- са ми смешни разни колеги, дето след една Италия примерно, хващат метрото през обедната да си ядат дома..
            На мен най-смешни са ми едни от радомир , който отиват на море с една касетка домати и пилета от фризера,като имали приятел на грила в едно заведение,да им ги пече.Да не се набутват,не за друго
            Last edited by petrg5s; 03.12.2023, 14:16.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              3.5% ,значи над 5% реално на пазара защото в момента се предлагат 3% и над 3%,тези които са на 2.8% са толкова малко че даже и не си заслужава да влизат в статистиката.
              хаххаххах, ей калпазанин, виж сайта на БНБ, лихвена статистика, преди да се правиш на умен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Яя, как я извадихме от забвение тази скрита лимонка!

                Точно ей тая приказка искам довечера да четеш на байРОб-а, докато го приспиваш на 4.2% лихва!



                пп
                Щото най-вероятно и байРобът грешно е разчел прогнозата ти - с това ново "средно" уточнение!
                Това със средните лихви е като промоциите във хранителните магазини,отиваш и няма нищо.Уж имало ама ...свършило...

                Коментар


                • Яя, как я извадихме от забвение тази скрита лимонка!

                  Точно ей тая приказка искам довечера да четеш на байРОб-а, докато го приспиваш на 4.2% лихва!

                  Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                  Прогнозата ми за 2023 е абсолютно точна, даже съм дал малко отгоре.
                  2.59% средна лихва по ипотечни кредити според БНБ, за окт 2023.
                  пп
                  Щото най-вероятно и байРобът грешно е разчел прогнозата ти - с това ново "средно" уточнение!
                  Last edited by Julius_BG; 03.12.2023, 13:33.

                  Коментар


                  • Не ми било байЛОР .............. а най ми било байРОБ !!

                    Най-великото постижение на банките е като успеят да вдигнат лихвите, а длъжниците са неимоверно щастливи от това - хъхъ !!!

                    https://www.capital.bg/biznes/finans...kum_oktomvri/#
                    Last edited by Julius_BG; 03.12.2023, 13:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Да, края на 2024 средни лихви по ипотеки около 3.5%, обявени на сайта на БНБ.
                      3.5% ,значи над 5% реално на пазара защото в момента се предлагат 3% и над 3%,тези които са на 2.8% са толкова малко че даже и не си заслужава да влизат в статистиката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                        Мисля да си посетя имота в Бургас за празника на града и да консумирам прясна риба, напук на боклучаците с дефлационните им кратуни, хахаха
                        Посети го задължително. Трябва да обереш паяжините по ъглите, да удариш една метла на пода, и да изчистиш мухъла около мивката....
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                          Силна прогноза на колегата Залмоксчо. Ще е интересно да чуем как вижда ипотечното кредитиране за напред. Още ли седи зад 3.5% за 2024г ?
                          Да, края на 2024 средни лихви по ипотеки около 3.5%, обявени на сайта на БНБ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                            Подкастите са съвършеният формат на медия. Просто не си попаднал на добри. Аз редовно слушам подкасти докато шофирам, тренирам, работя по бизнеса или дори се къпя. Даже ги консумирам малко прекалено количество. Ако някой има интерес, мога да споделя висококачествени подкаст предавания.
                            Говорим за добавена реална стойност.Те нямат никаква .Абсолютно никаква .Защото никой ,абсолютно никой не може да прогнозира каквото и да е ,не само за имотите ,за всичко и за акции и за каквото и да е .В момента тая книга дето чета е писана преди 60 години но всичко в нея е валидно инза днес .Даже в началото е прекрасно описан днешния период и автора казва 100% висококачествени държавни ценни книжа .Това е .Това се отнася за сегашната картинка, не имоти ,не акции ,а ДЦК но с уговорката да не са например на Египет,или Мароко

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

                              от повишител не може да се види , защото живее в паралелен свят !
                              Питам понижителите къде виждате или не разбираш какво питам Мога да кажа само едно, хубаво нещо са мечтите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

                                Ох, мамин сладък - с 4и2 ли те натаковаха?!?! хахахахах

                                Ай ся припкай при Залмоксчо да ти даде от неговия валериан.....

                                ...... и да ти прочете още една приказка за лека нощ!

                                виждаш ли как се излагаш сега, "проф." Дефлациус,

                                Прогнозата ми за 2023 е абсолютно точна, даже съм дал малко отгоре.
                                2.59% средна лихва по ипотечни кредити според БНБ, за окт 2023.

                                Да тръгна ли да вадя твойте нелепи прогнози, или си ги изтрил, както обикновено?

                                Коментар

                                Working...
                                X