IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Викам те тебе с един договор за покупко-продажба или безвъзмездни ползване и ги гоня. Айде бе, че не мога да изгоня нахални наематели. И тока и парното мога да спра ако пожелая.
    Нямам некоректни наематели, но съм се застраховал.
    Колко си зелен още, не е истина...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Проблема с помощите е друг.как да дадеш по големи помощи на хора които са мамили държавата крили са доходи и обороти.То не може да плащаш осигуровки на минимална заплата и после ма тия подиграват ли ми се с 24 кинта на ден.Ми колко да ти дадат?Тоя Ковид май ще изсветли много сива икономика.Когато станат коректни към държавата тогава могат да имат претенции към нея.Ако си бяха декларирали и бакшишите сега можеха да имат претенции.Нека сега си извадят укритите доходи и да живеят с тях.Мен по ме е яд че вдигнаха максималния осигурителен доход а не вдигнаха максималното обезщетение за безработица на 1800 кинта.Щото хората са си плащали и накрая заради некоректните страдат коректните
      точно ТЕЛК измамника с тия разсъждения - каква ирония Абе, теб сиганетата ли те научиха?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Разбира се че ти знаеш къде как се влиза...Само че не знаеш че навремето имаше едно обединение СО Атомна енергетика.Негови представители търсеха под дърво и камък желаещи да работят в Козлодуй и Белене.Дори вкарваха откровени тъпаци в ЕФ и ЕМФ без изпит след сключен с тях договор за работа само и само да се намерят някакви кадри.Рабфак бяха измислили хубави стипендии даваха.Но никой не искаше.Тогава за аеца се говореха само лоши неща как бил втори Чернобил атомна бомба бил нам кво си.Комунистите и комсомолците се уредиха в Енергопроект и по разни службички в София..Ние раята отидохме в ПАВЕЦ Чаира който тогава все още се строеше и в Козлодуй.Аз съм се наслушал на такива приказки от разбирачи както е модерно сега да се казва ейч ар .Първо ми се подиграваха че съм отишъл да уча за 180 лева заплата а те тарикатите бачкат в дапа за 350.Ти учи цела нощ щот си глупак аз отивам на дискотека с ....после ше я клецам а ти глупак.Мои роднини ми се присмиваха как с такава оценка от изпита съм отишъл да уча това а не модерната електроника...Така че нищо ново не ми казваш тия приказки ги слушам 30г.После обаче нещата се обърнаха и последните станахме първи.Дойде 1989г и стана тя каквато стана....До 1994-1995 бяхме глупаци смотаняци лузъри отишли в радиацията на село.После като вдигнаха заплатите и настана яка безработица нешата се обърнаха и от глупаци станахме комунисти и връзкари,Щото некадърника и тариката всичко знаят и всичко могат.Не може някой да е по умен от тях да знае и може повече.Нищо че на времето са правили далавери да се набутат в електрониките и автоматиките и да останат в София.Един съученик ми се присмиваше.Като дойда у вас само да сваля капака на цветния телевизор и ми оставяш 25 кинта,Навремето това бяха много пари...Сега го питам как е сваляш ли капаци на руски дръмбалници.И сега много народ няма да напусне София и да дойде да работи в Козлодуй.Но не му пречи разбира се да знае как се назначава на работа.Само че аз съм почнал през 1991г...Така че всеки може да си пише каквото си реши но няма да има нищо общо с истината.Тия съвети които му даваш ние отдавна сме му ги дали.Тоя нещастник когато и аз и Дури и Купчо и Левчо и Лорда му говореха да купува той ни се присмиваше и ни заливаше с идиотии какви сме глупаци и как щели да паднат цените.Според него сме късметлии комунисти и връзкари.Той изобщо не знае какво е ЖСК и как е строено не знае как се качват 6 кубика вар на петия етаж как се качват 50 торби цимент по 50 кг. как се работи на три места щото няма пари.Не знае какво е да ходиш 6г с едни дънки и майка ти да им слага парчета и да ги шие.Не знае какво е шест години да нямаш една стотинка в джоба да не можеш кафе за 20 стинки да си вземеш...И приятел от съжаление да ти подари зимно яке.Тоя крадлив гламарник вдига революции данъци мори хората приветства ковида 13 март.Тоя е толко глупав и негоден че мое да запре дори въртенето на Земята.На един глупак и крадлив некадърник разбира се че другите са му виновни...Да не говорим Берти колко пъти му обясни че ако дойдат цени каквито той иска положението ще е катастрофа и на никой няма да му е до имоти.Тоя е глупак крадец некадърник и тарикат с претенции
        "Негови представители търсеха под дърво и камък желаещи да работят в Козлодуй и Белене."
        Taka беше, нямаха кадри. Аз взех 2000 лв при постъпването; при започване даваха по 1000 лв, а на специалисти (висшисти) по 2000. По байтошово време това не бяха малко пари. После, след 90та година, стана обратното - за да те назначат трябваше под масата ти да кихнеш два бона. Народът прост, страхуваха се от радиацията (затова спряха Белене, в Свищов с "живи" вериги протестираха против строежа и работата се забатачи). Веднъж минаваме покрай АЕЦ

        Коментар


        • Бай пеше има 2 стратегии за 1 мъж - да е по далаверата, луда глава и печели пари (може и 2метра под земята да отиде) или да се кротне и да се задоволи с добра заплата. Тя е повече от достатъчна за нормален живот, семейство дори и в БГ. На всеки до 30г се случват поне няколко възможности да хване по който иска път, след 35-40 вече е късно да минеш на другия ПЪТ

          ================================================== ======================
          Има много други стратегии. Например аз през 1990 на 35 години започнах с бизнес. Производство, което не блазнеше никого. Няколко магазина след това, не съм тормозен, изнудван и т.н. - нито от мутри, нито от държавни органи.
          Така че, по полека с възрастта и стратегиите. Възможностите са много. Били са, и ще бъдат.
          Партия была, есть и будет есть!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Никакви помощи да лежат. 2-3 месеца преквалификация и да бачкат сервитьорите, барманите и певачките. Който откаже работа няма помощи, явно не му трябват пари. Ама не мога да не спомена и държавните търтеи .... на село да копат. По добре програми и субсидии за домати, чушки отколкото да разиграват ората
            Проблема с помощите е друг.как да дадеш по големи помощи на хора които са мамили държавата крили са доходи и обороти.То не може да плащаш осигуровки на минимална заплата и после ма тия подиграват ли ми се с 24 кинта на ден.Ми колко да ти дадат?Тоя Ковид май ще изсветли много сива икономика.Когато станат коректни към държавата тогава могат да имат претенции към нея.Ако си бяха декларирали и бакшишите сега можеха да имат претенции.Нека сега си извадят укритите доходи и да живеят с тях.Мен по ме е яд че вдигнаха максималния осигурителен доход а не вдигнаха максималното обезщетение за безработица на 1800 кинта.Щото хората са си плащали и накрая заради некоректните страдат коректните

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Съмнявам се ,има неща които не са мислени при строителството ,в тази хипотеза излизаме от процеса който може да се опише просто като ремонт .
              Ма ти и в метростроителството ли си капацитет?Много ми е интересно на базата на какво си стигнал то тоя мисловен напън.После обиждат ме.Ми дръж се по сериозно и отговорно като не искаш после да те обиждат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Криза няма.Докато моя човек дава 1200 кинта за работа във фермата и никой не идва криза няма.Като са ударени услугите защо ей тия дето са останали наужким без пари не се хващат да работят каквото и да е.Криза не е липсата на работа за директори и началници в София Пловдив Варна и Бургас а друго нещо.Бил си нам кво си но те съкратили защо не започваш друга работа?Работа в България има колкото искаш.Службици за много пари няма кът са напоследък а и избори идат...
                Дай първо да изясним какво е криза...
                Никакви помощи да лежат. 2-3 месеца преквалификация и да бачкат сервитьорите, барманите и певачките. Който откаже работа няма помощи, явно не му трябват пари. Ама не мога да не спомена и държавните търтеи .... на село да копат. По добре програми и субсидии за домати, чушки отколкото да разиграват ората
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Полакс,

                  В последните 2 седмици редовно качвах линкове и от ЕЦБ и от къде ли не за това затягане .
                  Тука хората с по 100 ника се надпреварваха да се подиграват и за това дето видиш ли кризата била дошла но цените небили паднали .
                  Кризата не беше дошла миналата година ,а реално в България се усети късната есен ,Ноември вече с втория локдаун .
                  Самите ефекти и поражения ще се усетят по-късно .
                  Проблема е че нашата икономика беше изградена предимно на услугите които бяха ударени най -много .
                  Криза няма.Докато моя човек дава 1200 кинта за работа във фермата и никой не идва криза няма.Като са ударени услугите защо ей тия дето са останали наужким без пари не се хващат да работят каквото и да е.Криза не е липсата на работа за директори и началници в София Пловдив Варна и Бургас а друго нещо.Бил си нам кво си но те съкратили защо не започваш друга работа?Работа в България има колкото искаш.Службици за много пари няма кът са напоследък а и избори идат...
                  Дай първо да изясним какво е криза...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Викам те тебе с един договор за покупко-продажба или безвъзмездни ползване и ги гоня. Айде бе, че не мога да изгоня нахални наематели. И тока и парното мога да спра ако пожелая.
                    Нямам некоректни наематели, но съм се застраховал.
                    Нито тока можеш да спреш след като са го платили а с парното ако се оправиш ще станеш национален герой.Доколкото знам зимно време не мое с пръст да ги пипнеш дори и да не ти плащат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Тия врътки вървят в една среда характерна за посткомунистическо време ,тук вече говорим за мерки и политики които се внасят от Запад ,а там тия твоите врътки са мислени и заложени за тях обратните стоп мерки,за да не можеш да ги приложиш.
                      Нищо ново няма на този свят ,всичко е добре забравено старо ,а кака не забравя
                      Пак ще го напиша, чакай да видим промените и тогава ще си говорим

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Лошото е че за наемите готвят нови закони .
                        И да няма пари много трудно ще го изгониш.
                        Наистина са приели насоки в които сериозно да се намесят като политики в наемния пазар ,посоката е повече социал ,
                        Дори по лошо в тези приети вече от ЕС документи ,изрично са посочени собственици притежаващи имоти които даат под наем в централните части на градовете .
                        Не че нещо ще ти забранят но ще те ограничат като таван ,на цената ,и още куп неща .
                        Няма да стане от днес за утре но в близките години ще се усети .
                        Викам те тебе с един договор за покупко-продажба или безвъзмездни ползване и ги гоня. Айде бе, че не мога да изгоня нахални наематели. И тока и парното мога да спра ако пожелая.
                        Нямам некоректни наематели, но съм се застраховал.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                          Чакай да видим промените и тогава ще го мислим Знам хиляди врътки за такива моменти, все пак съм била съзнателен човек по времето на социализма когато имаше такива ограничения.
                          Тия врътки вървят в една среда характерна за посткомунистическо време ,тук вече говорим за мерки и политики които се внасят от Запад ,а там тия твоите врътки са мислени и заложени за тях обратните стоп мерки,за да не можеш да ги приложиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            На зелено да се продава само със стоп сметка при нотариус както е във Франция .Не завърши ли сградата да си вземеш парите а той да се оправя
                            И това, и това !!! Въпреки ,че напоследък няма тези проблеми със "зеленото" ама съм напълно съгласна с теб ,че трябва да се намери законово решение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Мдам, и това трябва да се спре !!! Сградата да има А 16 само когато всички обекти в нея го имат !!!
                              На зелено да се продава само със стоп сметка при нотариус както е във Франция .Не завърши ли сградата да си вземеш парите а той да се оправя

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Лошото е че за наемите готвят нови закони .
                                И да няма пари много трудно ще го изгониш.
                                Наистина са приели насоки в които сериозно да се намесят като политики в наемния пазар ,посоката е повече социал ,
                                Дори по лошо в тези приети вече от ЕС документи ,изрично са посочени собственици притежаващи имоти които даат под наем в централните части на градовете .
                                Не че нещо ще ти забранят но ще те ограничат като таван ,на цената ,и още куп неща .
                                Няма да стане от днес за утре но в близките години ще се усети .
                                Чакай да видим промените и тогава ще го мислим Знам хиляди врътки за такива моменти, все пак съм била съзнателен човек по времето на социализма когато имаше такива ограничения.

                                Коментар

                                Working...
                                X